Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Marsel
    Anėtarėsuar
    20-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    40

    Thumbs up Juve-Del,Piero arome dashurie

    Marredheniet midis juventusit dhe Aleks Del Piero kane filluar te qetesohen .e se bashku me golat e shenuar ne Peruxhia,qe e rykthyen zonjen e vjeter ne lufte per titull ,Pinturikio i dhuroi te dielen skuadres se Lipit fantazine qe i mungonte prej demtimit te tij.Nje fakt i pakunershtueshem qe ka sjelle mirekuptim midis dy paleve si per moment aktual ashtu edhe per te ardhem kur klubi edhe lojtari do te ulen ne tryeze per te diskutuar zgjatjen e kontrates e cila scadon pas dy vjetesh .juventusi ne kete aspekt ka te pakten dy motive per te mbajtur ne scuader yllin e vet..I pari eshte ai taktik .Me Del Pieron ,qe luan ps shpines se trezegese,scuadra bardhezi ka shenuar shume gola.Praktikisdht nje gje te tille ne fillim te sezonit ka qene e veshtire,thuajse e pamundur.por sulmuesi i kombetares i taliane ka gjetur forcen e duhur per te ndihmuar bomberin francez,qe deri tani ka shenuar 20 gola ne kampionat.Te Juventusi i sezonit te ardhshem vazhdon te mbeshtet ideja e tridhembesit qe do ti riprozohet shume shpejt scuadres.Gjeniu nga San vandemiano duket se do te jete udheheqi i terhequr i nje trijojeqe,pervec trezegese do te perfshinte edhe nje sulmues te mirefillte




    Ajo qe me ben te vuaj me ben me te forte

    !!!!Antonjoo
    Nuk lejohen adresa faqesh ne firme vetem ne profil !

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Eros
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    198

    Del Piero

    Une jam me mendimin qe Del Piero te iki nga Juventusi.Une them qe Juventusi te marri prap Inzhagin dhe ti japi MILANIT Del Pieron se meqe nuk i kane punet mire ne ben dhe nje nder ne Milanistave.Ajde ishalla iken nga Juventusi se i kom inat po he.
    Une jom ene me mendimin qe Milani te marri Totti se jo per gjo po nuk i perket Romes duhet te vij anej nga ne.:a :a :a :a

  3. #3
    SOP tek #shqiperia Maska e BelgiumBoy
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Belgjik
    Postime
    22

    hi

    pershendeje


    Sipas mendimit tim Del Piero nuk iken ne Juventus ai aty ka mesuar hapat e para ne futboll edhe sbesoj qe do ik nga ai club




    me respekt Belgim^Boy
    Services Administrator

    Lider I Grupit #DHOMAT

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Eros
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    198

    Belgu!!!

    Une nuk thashe qe do iki une thashe qe ishalla iken lale.Tani se kam qef une nuk do iki del piero nga juventusi jo po kot dhe une jap mendimin tim ketu cte bejme. :b :n :a :b

  5. #5
    SUPER [INC] Maska e SUPERSTAR_N1
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    475

    Marsel

    Gezohem lal qe dhe ti qenke 1tifoz i JUVENTUSIT ashtu sic jam dhe une po kush e lene DEL PIERON ke ik nga JUVJA aji aty do ta perfundoje karrieren e tij si Futbolliste

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Ylli i vogel
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    Ne qiell
    Postime
    2

    Wink

    Klajdo ishalla iken se do me behej qejfi jashte mase!!!Do doja te te shihja duke qare sic qava une per Interin!!!!!!!!!!!!
    JUVE PLEHRA PLEHRA (megjithese edhe une kam qene me JUven)
    Forca Inter qe ndoshta humbi kete rradhe por qe sdo ndodhe me!!!!


    FORCA RONALDO
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    ~Heh more njerez e keni ne terezi ju~

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e sweety79
    Anėtarėsuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    17

    Sa keq!!!

    O ylli i vogel me vjen me te vertete keq per Interin po ama me behet shume qejfi per JUVEN............JUVEN.........JUVEN.........ah ju te Interit ju ngelet vetem te shpresoni sic keni bere gjithmone por ,,por per Ronaldon nuk them gje ...vetem...Respekt.Ja pra erdhi kampionati tjeter mos beni keshtu.
    Qeshi jetes qe ajo te qeshi ty

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e erv
    Anėtarėsuar
    08-05-2002
    Vendndodhja
    te rruga me kthesa ne londer
    Postime
    46

    roma

    juve milan inter ronaldo delpiero bla bla bla bla

    gjunah qe ne football hyn dhe fati,, se po te ishte ndryshe
    roma do kishte per ta marr prap, por kjo s'ka shume renci
    do ta marrim vitin qe po vijen.....

    dhe ti qe do te marresh tottin nga roma,,,,,,,
    totti nuk leviz nga roma pasi........
    .................................................. .........................................
    viva totti il re de la roma
    If you don't have something to die for, you are already dead...

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-05-2002
    Vendndodhja
    usa,n.j.
    Postime
    5
    Mesazh per marcelin dhejuventinet e tjere;
    Une kam jetuar ne torino per shtate vjet dhe i njoh te tera hilet e juves edhe tifozat e saj.Me shume tifoza per juven ishin femrat
    dhe fshataret e piemontit.femrat sepse kishin rene ne dashuri me lojtaret,kurse sepse nuk shihnin futboll fare.juvja eshte skuader e forte por 80 perqind te kampionateve i ka vjedhur.mos me beni te shkruaj gazete ne internet.ndroni skuader,behuni me milanin ,interin,romen ,bolonjen,lazion,torinon,por jo me juven.kur shkoja ne stadium,delle alpi ,te merzitet ndeshja kurse ne
    SAN SIROte dridhet mishi,prandaj san siro mbushet perhere plot
    Feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e erv
    Anėtarėsuar
    08-05-2002
    Vendndodhja
    te rruga me kthesa ne londer
    Postime
    46

    forzzzzza roma

    skampini,,,,
    ta mbeshtes mendimin......
    If you don't have something to die for, you are already dead...

  11. #11
    SUPER [INC] Maska e SUPERSTAR_N1
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    475

    Ylli i vogel

    Ylli i vogel hahah shih Interin mos u merr me JUVENTUS se ne kampionatin e morem ok

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    204
    Ka vetem nje ekip ne Itali dhe ai e ka emrin ** JUVENTUS.
    Ato dy yjet sjane kot por tregojne sa kampionate kemi marre.

    Mos e shani JUVEN se shani veten tuaj...ky ekip madheshtor qe na ka dhuruar gjithe ato caste te mrekullueshme meriton respekt....respekt.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    204
    Sa per Del Pieron

    Une se kam dashur dhe se dua vetem per fakin se prek atij u perzu ROBBY BAGGIO, i vetmi numer 10 ne Itali.

    Po kete politike ka JUVENTUS>

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-05-2002
    Vendndodhja
    usa,n.j.
    Postime
    5

    pergjigje per fansat e juves

    Kur flisni per juven duhet te shikoni edhe faktet.Juvja eshte nje skuader qe ka shume tifoza. Ato jane me shumice femrat,puntoret
    fshataret e italise.Fakti qe stadiumi juves nuk mbushet asnjehere
    tregon se cfare tifozash ato jane.Dhe ne kuptojmo se cfare skuadre eshte juvja.Ne cdo kampionat favorizimet ealbitrave
    per juven jane me shume se penalizimet.ndersa per skuadrat e tjera eshte e kunderta.Favorizimet per juven jane ne pika kulminante per kampionatin italiansh.kam.1997/1998 albitri nuk dha penallti neto per interin dha ne vazhdim te aksionit dha penallti per juven,gjuan del piero shume lehte per Pagliuken,
    une isha ne stadium.Juve Empoli ,gol empoli; topi godet shtyllen e
    brendshme te portes, te gjithe lojtaret e juves ndalojne ,ato te empolit gezohen,kurse albitri thoshte vazhdoni lojen.juve napoli
    gol i napolit i anulluar nga albitri,etj.
    kete vit ndeshja juve piacenca,due falli neti per per penallti
    nda ferrara mbi hubner por albitri thote jo vazhdoni lojen
    Por ne fund te kampionatit gjithmone per nje ose dy pike luhet
    Juvja eshte e forte por jo per te merituar 26 here kampione
    Mos harroni faktorin e dopingut.E cuditshme per davids,kur luan
    me hollanden eshte lojtar normal,kur luan me juven eshte perhere me i miri,
    Beni tifo per juven por duhet te jeni te ndergjegjshem se cfare
    hajdutesh jane agneli,mogi,giraudi me shoke.
    Ne itali jane tre skuadra te medha,INTER,MILAN DHE ROMA
    kete e tregojne sheme fakte ,stadiumet plot,te drejtat televizive
    ma te shtrenjta,lojtare me te mire.
    personalisht e urrej milanin edhe romen, forca INTERNACIONALE
    juven nuk e fus ne hesap fare.
    :b :b :b :b :b
    Feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e sweety79
    Anėtarėsuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    17

    Cool Per skampinin

    O skampini po pse e paske kaq inat juven?Se ne fund te fundit nuk te degjon njeri te gjithe e dine si eshte juve dhe cfare ka arritur.Eshte e kote qe e shan se ajo po e tregon veten kush eshte ne fund te fundit.Pse nuk e fitoi Roma apo Inter o Milan eeeee????Por JUVENTUS???Mos kthe pergjigje se te gjithe e dine pse.
    Qeshi jetes qe ajo te qeshi ty

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    204
    Me vjen shume keq qe ke nje urrejte kaq te madhe per ekipin numer 1 ne ITALIA.
    Ekipin qe i ka dhene nazionales gjithmone ajken.
    Ekipin qe eshte perfaqesuar gjithmone me nder in europe.

    Fjalet e tua jane fjalet e nje tifozi egoist.
    Penallti ndaj ronaldos ishte penallti dhe u donte dhene. Dhe une prape them qe JUVe ishte shume shume here me e forte se Interi ate vit. Ne dolem ne finale te Champion LEa.
    Edhe goli i Canavaros para dy vitesh ishte i drejte dhe LAZIO iihste ekipi me i forte por prane ne nuk fituam.
    Tani disa episode do njollosin emrin e nje ekipi qe 4 vite rrjesht doli ne finale ne Europe?
    Qe me ate interin tend ka bilanc positiv edhe ne milano pale ne torino.
    Qe me ate milanin skrahasohet fare sepse gjysma e ekipit eshte mercenar te huaj dhe jo cuna te rinj italiane si kemi ne ekipet tona?
    Qe ate romen e ka si plesht, e ka injoruar vit per vit dhe edhe ketij viti ja futi sic ju a futi ju.

    Pse mos te flasim per ndeshjen me atalanten qe ju humbet mrena?Pse mos te lfasim per ate me chievon qe interi humbi mrena?Pse mos te flasim per injorimin nga ana lazio? PSe duhet te flasim per albitra dhe padrejtesi kur kte vit ska ndosh absolutisht asgje. As romanistet sjan anku.

    Ky eshte Interiu jot? Qe humb dhe vetem qan?
    Moggi dhe Giraudo jane te zgjuar por kishin 4 vjet qe sfitoshin asgje. Asgje. Keto jane superfuqite tona?

    Un jam gezuar sa ska kur LAZIO morri kampionatin sepse mendova qe e meritonte sic meritonete edhe ate te nje viti me pare. Psh, nje vit me pare LAZIO luajti ne Milanin ne olimpic, Vieri beri gol me koke dhe goli nuk u quajt(kompleeeet i paster) dhe asnji sbertiti qe albitri mban per milanin. PO ai gol kushtoj nje kampionat.

    Nejse...nje pershendetje gjithe tifoza bardhezi...jemi No1 ne Italia dhe kte vit per Kup Kampione.

  17. #17
    SUPER [INC] Maska e SUPERSTAR_N1
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    475
    SHPRESOJ TJU PELQEJ KJO FOTO
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  18. #18
    GO MILAN GO Maska e EndTironci
    Anėtarėsuar
    05-05-2002
    Vendndodhja
    Toronto
    Postime
    365

    O SKAMPINO CA KE ME MILANIN PLAKO DHE ME JUVEN

    O SKAMPINO CA KE MER DAJE ME JUVEN SHIF INTERIN TAT QE KA ALAMET LOJTARESH DHE SPO BO HAJER KURSE JUVA E MRITOJ KET VIT SIC JA MORI LAZIO PARA DY VJETESH APO SE MEN KURSE JU SHYQYR QE NGREJTET KOK KET VIN DHE PERPJET PO E HIDHNI PO VITIN TJETER SI I BOHET HALLIT KUR TJET DHE MILANI PLAKO CA DO BONI DHE MOS HARRO SE FAZEN E PAR SA HONGET PRI MILANIT RRINI URT SE KENI DY VJET QE JU FUT MILANI KA 5 E KA 6
    SKENI GOJ ME FOL DI THUSH TI QE KET VIT MILANI SBONI GJO, PO SBONI SE SKISHTE LOJTARET PI PUNA JUJ PARA DY VJETESH DHE MEZORR HYSHIT NKUP UEFA KURSE MILANI E KAPI KUPUN E KAPIONEVE

    SHENT TANI

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e juventisei
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    2
    sa per del pieron skeni se qka diskutoni se ai do te jete te juvja dhe prap do e marrim scudetton
    qe do te jete i pesti per fantazistin tone dhe champion leaguen
    url

Tema tė Ngjashme

  1. Letra dhe histori dashurie.
    Nga Era1 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 40
    Postimi i Fundit: 25-07-2014, 18:05
  2. Ardian-Christian Kyēyku
    Nga Eagle nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-09-2012, 10:35
  3. Letėr dashurie -- Dhaskal
    Nga Arbushi nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 16-10-2006, 10:26
  4. A mund tė jetė njė marrėdhėnie dashurie «demokratike»?
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-05-2006, 13:18
  5. SMS dashurie
    Nga two-head-eagle nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 120
    Postimi i Fundit: 21-07-2004, 14:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •