Close
Faqja 10 prej 11 FillimFillim ... 891011 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 201
 1. #181
  Tralala Maska e Rajli
  Antarsuar
  23-02-2005
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  37
  Postime
  10
  Dido and Aneas---Henry Purcell

  Thy hand, Belinda, darkness shades me,
  On thy bosom let me rest,
  More I would, but Death invades me;
  Death is now a welcome guest.
  When I am laid in earth, May my wrongs create
  No trouble in thy breast;
  Remember me, but ah! forget my fate.

 2. #182
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Korason e ju tjere te klassikes.. ju pershendes me kto dy pjese te njohura qe i kendon ky fantastiku me kte ze brilant..

  dhe ketu dmitri i famshem kendon me te madhin Pavarotti..  dhe pavarotti qe smund te fleje..  po dhe Bulenti.. miku yne Turk spaska gjume sonte e rrin e veshtron yjet.. e derdh lote ..

  ehh dashnia nuk eshte e lehte..

  ..

  uik end te bukur te gjithve e sidomos Korason Borzilokut..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 07-09-2007 m 02:13

 3. #183
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Ariet e peres Karmen .
  ArsGothic

 4. #184
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827  dhe pak opera se vjeshte eshte..

  Tebaldi ne Kasta Diven nga NORMA e Bellinit..

 5. #185
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
  Postime
  783

  Smile

  Per mua,aria ime me e dashur eshte, Una voce poco fa, nga Berberi i Seviljes se Rossini.Interpretuar sigurisht nga Maria Callas.

 6. #186
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
  Postime
  783

  Smile

  Citim Postuar m par nga augusta b Lexo Postimin
  Per mua,aria ime me e dashur eshte, Una voce poco fa, nga Berberi i Seviljes se Rossini.Interpretuar sigurisht nga Maria Callas.
  qe ta korrigjoj,nuk kam vetem nje arie te dashur.kam shume.por nje me ka pelqyer vecanerisht.kam shume vjet qe nuk e kam degjuar dhe e kujtova tani.nese dikush e ka,do te lutesha te ma dergonte.eshte coro a boca chiusa nga opera madame buterfly e Pucinit.ju pershendes.

 7. #187
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Korasonin e te tjere ju pershendes.. me nje pjese nga Mascagni..
  august.. ajo arie qe don ti nga berberi.. nuk eshte dicka..
  sdi pse te pelqen.. ndoshta ate ke degjuar vetem..

  ka plot qe jan 300 her me te bukura..

  psh..

  nga pucini..  ore ku u zhduk kengetari yne.. forumisti mario del monako di tirana..

 8. #188
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
  Postime
  783

  Smile

  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  Korasonin e te tjere ju pershendes.. me nje pjese nga Mascagni..

  http://www.youtube.com/watch?v=PC0sb...elated&search=


  august.. ajo arie qe don ti nga berberi.. nuk eshte dicka..
  sdi pse te pelqen.. ndoshta ate ke degjuar vetem..

  ka plot qe jan 300 her me te bukura..

  psh..

  nga pucini..

  http://www.youtube.com/watch?v=mbG1ySzPMsM

  ore ku u zhduk kengetari yne.. forumisti mario del monako di tirana..
  arien nga berberi e kam,si edhe shume te tjera.une kerkoja aria a bocca chiusa,nga opera madame butterfly....po patet mundesi...falemnderit

 9. #189
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  e ke fjalen per korin me goj te mbyllur.. hmmm. e bukur eshte..
  tek filmi per pucinin e kan vene ate pjese ..ne skenen kur ne liqen kerkojne.. trupin.. e asaj..
  apapa..

  pucini eshte mjeshtri me i madh i melodis se bukur..
  si ka mundesi nje njeri te krijoj aq gjera te bukura..

  me duket se ta gjeta ate cka don oj auguste me b mbrapa..  degjim te kendshem..

  ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 16-11-2007 m 05:42

 10. #190
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
  Postime
  783
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  e ke fjalen per korin me goj te mbyllur.. hmmm. e bukur eshte..
  tek filmi per pucinin e kan vene ate pjese ..ne skenen kur ne liqen kerkojne.. trupin.. e asaj..
  apapa..

  pucini eshte mjeshtri me i madh i melodis se bukur..
  si ka mundesi nje njeri te krijoj aq gjera te bukura..

  me duket se ta gjeta ate cka don oj auguste me b mbrapa..

  http://www.youtube.com/watch?v=a3DQP...eature=related

  degjim te kendshem..

  ...
  falemnderit shume brari.vertet kisha shume kohe pa e degjuar.me pelqen shume pucini.por kompozitori im i preferuar eshte caikovski.i mrekullueshem....pershendetje.
  b.ja mbrapa,eshte shkronja e pare e mbiemrit tim.

 11. #191
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  ja dhe pak cajkovsk per balet-muzik-dashesit..


  ja dhe kjo.. goca sa e shkathet..


 12. #192
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Per korasonin shigjeten augusten etj.. kush ka qejf kto gjera.. nje pershendetje.. me tenorin e famshem italo-shqiptar Tito Schipa ne "Una furtiva lagrima" .. 13. #193
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-06-2002
  Mosha
  42
  Postime
  131

  Shqiperi Etnike

  Mu me pelqen kjo

 14. #194
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  mua me pelqejn dy:

  the who - tommy

  pink floyd - the wall
  Ndryshuar pr her t fundit nga busavata : 14-11-2008 m 01:20

 15. #195
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  o autobus.. nuk e lexove titullin e temes ti mo..

 16. #196
  i/e regjistruar Maska e jul-linda
  Antarsuar
  10-07-2008
  Postime
  2,077
  Tarantella , "La Danza" Rossini

  http://[[AME]http://www.youtube.com/...related/MEDIA]
  kete e kam dhe ne cd ne makine , me pelqen shume ..
  Ndryshuar pr her t fundit nga jul-linda : 18-11-2008 m 15:03

 17. #197
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  o autobus.. nuk e lexove titullin e temes ti mo..
  o kamion i prisht...shiqo edhe ndegjo ( paske hi neper tripa ) po me duket
 18. #198
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  busi.. mo bre busi..ke hi gabim shoki..
  hajt del djal e shko ne kafiq.. te mahalla juj.. ..
  thx per pjesmarrje ne teme..gusta.. shahu .. julinda etj..( jo ti busi) ..


  po ju pershendes me.. rusalken e dvorzhak-ut..
  dhe nga traviata..  dhe azerbaxhianasi fantastik..

  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 26-11-2008 m 05:44

 19. #199
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  brari vetem per ty dhe shoqrin tande

  http://de.youtube.com/watch?v=Kz-lOayab4A
  http://de.youtube.com/watch?v=ivfoVCQM47U


  qill it out njeri knaqu
  Ndryshuar pr her t fundit nga busavata : 30-11-2008 m 22:36

 20. #200
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  thx o bus vat..

  knaqu dhe ti.. por dhe tjeret me pavarottin kosovar..


Faqja 10 prej 11 FillimFillim ... 891011 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prmeti i Edit'h Durhamit: Ndr vendet m t bukura n bot
  Nga dardajan n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 05-06-2012, 17:49
 2. Ah, m ka mbrthyer vjeshta...
  Nga Xhexho n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-10-2006, 04:47
 3. Artet e Bukura t Shqipris
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-11-2005, 15:59
 4. UNMIK-u rri ktu pr restorante t mira e femra t bukura, thot Daci
  Nga mani n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 07-06-2003, 02:56
 5. "E Bukura dhe e Shmtuara" flet piktori Ndini Bardhi
  Nga katana n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-07-2002, 17:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •