Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 21

Tema: 5 katėsh

 1. #1
  Kureshtar Maska e DiamondRing
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Around the world
  Mosha
  38
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  5 katėsh

  Di ndonjeri te me thote ku mund te gjej per te luajtur lojen 5 katsh on-line..e di qe eshte e pamundur mgjt po provoj njehere se me ka marr malli me lujt..bye
  Nese per te jetuar te duhet te zvarritesh atehere ngrihu dhe vdis...
  VOX POPULI VOX DEUS

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-09-2003
  Vendndodhja
  NYC
  Mosha
  39
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  boooooooooooooooooooooooooooooooh
  XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

 3. #3
  Gate 7 Maska e Noerti
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  35
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  http://games.yahoo.com Pasi te jesh i Regjistruar.
  Ku ėshtė besa aty ėshtė dhe shpresa.

 4. #4
  Dark Angel Maska e smokkie
  Anėtarėsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,149
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 26 postime
  Ka 5 katesh ne yahoo?????? edhe si thuhet ne anglisht?
  Cdo gje eshte relative...

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Mosha
  48
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Loja 5-Kateshe

  Hi,

  Loja 5-Kateshe nuk eshte programuar akoma qe ajo te luhet on-line, por eshte ne programim e siper. N.q.se doni te luani me komjuter shkarkojeni ate nga faqja ime e internetit www.nonstoptranslator.de. Kjo Loje eshte programuar nga une.
  Ne te ardhmen kjo do te programohet per Network (karter Komjutera ne te njejtin Network) dhe Online (nga e gjithe bota).

  Te pershendet Frenkuu-007
  Ju shkruajti Frenku-007.

 6. #6
  ABC Maska e bicjani
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  poshte gjallices
  Mosha
  40
  Postime
  130
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ene tashi do luajme 5 katsh ne.Po si do luhet.Duhet te bohen patjeter 4 vete apo do luhet me komp.
  .................................................. ..........
  .................................................. ..........
  .................................................. ..........

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Mosha
  48
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  n.q.se e keni fjalen per Lojen 5-kateshe te shkarkuar nga faqja www.nonstoptranslator.de ateher ajo luhet me kompjuter. Loja on-line nuk eshte programuar akoma.

  Faleminderit
  Ju shkruajti Frenku-007.

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Kjo nuk po bon me lujt mer, thot shkarko trial, ku ta gjejm full ket 5 katsh mer se sharrum me e bo nje dor.Aman mor vec shpejt

 9. #9
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Frenku-007 Lexo Postimin
  n.q.se e keni fjalen per Lojen 5-kateshe te shkarkuar nga faqja www.nonstoptranslator.de ateher ajo luhet me kompjuter. Loja on-line nuk eshte programuar akoma.

  Faleminderit
  E o frenku, po me ket loj lunke menc mer Vetem derra cupa dhe asa po te bikan kur shperndahen letrat Vetem ai beni na qeka kampion reeeeee Un per vete nuk e blej ket loje As nje her nuk kam fituar, letrat me bien gjithmon te keqia ose me mir te them te tmerrshme

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Mosha
  48
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pesekateshi - si luhet kjo loje

  Pershendetje EuroStar1,

  faleminderit per komentin qe keni dhene ne kete forum tek kjo teme . Se si ndahen letrat ne nje loje nuk mund ta percaktoj une. Ne lojen pesekateshe gjendet nje procedure qe perzien letrat. Megjithate, une do vendos edhe nje procedure tjeter qe shikon se ku kane rene letrat dhe perzien letrat edhe nje here me shume. Kur ta mbaroj do te te njoftoj.

  Ndihma se si luhet Pesekateshi gjendet ne kete link: http://www.nonstoptranslator.de/help/Ndihma.pdf

  nga Frenku-007
  Loja pesekateshe www.nonstoptranslator.de
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Frenku-007 : 15-05-2010 mė 06:23 Arsyeja: U fut linku se si luhet loja
  Ju shkruajti Frenku-007.

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  O Frenku, mos ma merr per keq vllai, se per mu 10 eruo nuk jan asigjo per ate loj te bukur,une e shkarkova trial dhe e provova te pakten 30 here dhe mu donte ta rifilloja lojen e te njejtit kat mbi 4 ose 5 here qe te me dilnin disi letrat , sic eshkrujta dhe me lart vetm cupa derra asa , nuk ka bo vaki noj her te ndahen letrat ne cdo kat dhe te bijen letrat kaq te poshtra, ja nje here po ja falim , ja dy here po ja falim ja edhe tre her edhe kater here, po jo te gjitha katet dhe te gjith peskateshat mor burr i dheut.Hajt ishalla po e rregulloni kete problem se mezi pres me e ble.Ju lumt si sfond ishte i papare shum bukur, nuk ka nevoj fare per ndryshime. Pershendetje

 13. #13
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

 14. #14
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  O Frenku, mos ma merr per keq vllai, se per mu 10 eruo nuk jan asigjo per ate loj te bukur,une e shkarkova trial dhe e provova te pakten 30 here dhe mu donte ta rifilloja lojen e te njejtit kat mbi 4 ose 5 here qe te me dilnin disi letrat , sic eshkrujta dhe me lart vetm cupa derra asa , nuk ka bo vaki noj her te ndahen letrat ne cdo kat dhe te bijen letrat kaq te poshtra, ja nje here po ja falim , ja dy here po ja falim ja edhe tre her edhe kater here, po jo te gjitha katet dhe te gjith peskateshat mor burr i dheut.Hajt ishalla po e rregulloni kete problem se mezi pres me e ble.Ju lumt si sfond ishte i papare shum bukur, nuk ka nevoj fare per ndryshime. Pershendetje
  Jam plotesisht dakort me ato qe shkruan, ndarja e letrave eshte shum e pa drejte, rradha e te luajturit eshte shpesh here gabim, nje dore letra (pamvaresisht se ē'mbajne brenda) nuk eshte e llogaritur +2.
  Loja e Derrit maē dhe loja e shtatave behen per ē'do kat dhe kur mbarojne 5 katet llogaritet shuma.
  Sidoqoft programi eshte llogaritur ne menyre te tille qe personi qe luan te mos fitoj asnjeher.
  Pershendetje autoreve nese e rishikoni besoj se do jet e suksesshme nese jo ateher ajo nuk ka interes te luhet.

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Jam plotesisht dakort me ato qe shkruan, ndarja e letrave eshte shum e pa drejte, rradha e te luajturit eshte shpesh here gabim, nje dore letra (pamvaresisht se ē'mbajne brenda) nuk eshte e llogaritur +2.
  Loja e Derrit maē dhe loja e shtatave behen per ē'do kat dhe kur mbarojne 5 katet llogaritet shuma.
  Sidoqoft programi eshte llogaritur ne menyre te tille qe personi qe luan te mos fitoj asnjeher.
  Pershendetje autoreve nese e rishikoni besoj se do jet e suksesshme nese jo ateher ajo nuk ka interes te luhet.
  Po ke te drejte, kam harruar ti shtoj edhe keto qe ti ke shkruar, por do shtoja edhe rrezultatin e cdo kati nuk eshte i sakt perfshi edhe rezultatin perfundimtar, Ndersa tek loja e shtatave kur i ndan letrat ka raste qe nuk te ndodhet shtat dhe te detyron te marresh leter tek tjetri qe ne doren e pare (kjo ndodh ne disa raste)

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Mosha
  48
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Jam plotesisht dakort me ato qe shkruan, ndarja e letrave eshte shum e pa drejte, rradha e te luajturit eshte shpesh here gabim, nje dore letra (pamvaresisht se ē'mbajne brenda) nuk eshte e llogaritur +2.
  Loja e Derrit maē dhe loja e shtatave behen per ē'do kat dhe kur mbarojne 5 katet llogaritet shuma.
  Sidoqoft programi eshte llogaritur ne menyre te tille qe personi qe luan te mos fitoj asnjeher.
  Pershendetje autoreve nese e rishikoni besoj se do jet e suksesshme nese jo ateher ajo nuk ka interes te luhet.
  # Citat nga Station "ndarja e letrave eshte shum e pa drejte" - ashtu sic thash edhe ne komentin me siper ndarja e letrave do te rishikohet.

  # Citat nga Station "rradha e te luajturit eshte shpesh here gabim" - ne fillim ai qe ka 2 Spathi hap lojen, pastaj hap lojen ai qe fiton katin (pres surgjerime).

  # Citat nga Stationi "nje dore letra (pamvaresisht se ē'mbajne brenda) nuk eshte e llogaritur +2" - ne ndihmen.pdf qe kam dhene Linkun me siper thuhet:
  Njė lojė Derri ka gjithsej -32 pikė, tė cilat janė tė shpėrndara sipas marrjes sė duarve tek lojtarėt.
  ------------------------------------
  Pikėt nė lojėn e Derrit:
  ♣ Ēdo letėr Spathi ka +2 pikė, kurse Qupa spathi vetė ka-4 pikė. Njė
  dorė spathi ka +2 pikė (katėr letra spathi pa Qupėn spathi).
  ♠ Ēdo letėr Maē ka +2 pikė, kurse Qupa maē vetė ka -4 pikė dhe Derri
  vete maē ka -16 pikė. Njė dorė spathi ka +2 pikė (katėr letra maē
  pa Qupėn dhe Derrin maē).
  ♦ Ēdo letėr Karro ka +2 pikė, kurse Qupa karro vetė ka -4 pikė. Njė
  dorė spathi ka +2 pikė (katėr letra karro pa Qupėn karro).
  ♥ Ēdo letėr Kup ka -2 pikė, kurse Qupa kup vetė ka -6 pike. Njė dorė
  Kub ka -6 pike (katėr letra kup pa Qupėn kup).
  --------------------------------------

  Perjashtime:
  ----------------
  1- Nėse nė dorėn Spathi gjenden 3 letra spathi (nė ketė rast pa Qupėn spathi)
  dhe njė letėr Kub (jo Qupa Kub) atėherė dora ėshtė 0 pikė; mbledhja e pikėve
  bėhet nė ketė mėnyrė: Dora spathi ka +2 pikė, letra Kub ka -2 pikė = 0 pikė.
  2- Njė dorė spathi me Qupėn spathi ka -2 pikė (dora +2 pikė, Qupa -4 pikė).
  3- Njė dorė Maē me Derrin Maē ka -14 pikė (dora +2 pikė plus, derri maē -16 pikė).
  Nėse nė kėtė dorė eshte hedhur edhe Qupa Maē atėherė dara ka -18 pikė
  (dora +2 pikė, Derri maē -16 pikė, Qupa Mac -4 pikė).
  4- Njė dorė Kub me Qupėn Kub ka -12 pikė (dora -6 pikė, Qupa kub -6 pikė).
  5 - Njė dorė Kub (pa Qupen Kub) por me Derrin Maē ka -22 pikė (dora -6 pikė,
  Derri Maē -16 pikė).

  # Citat nga Station "Loja e Derrit maē dhe loja e shtatave behen per ē'do kat dhe kur mbarojne 5 katet llogaritet shuma" - ashtu sic e kam mesuar une dhe sic thot edhe emri i lojes (5-Katesh) ne fillim behen 4 duart e derrit dhe ne fund behet loja e shtatave.

  Faleminderit !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Frenku-007 : 16-05-2010 mė 13:46
  Ju shkruajti Frenku-007.

 17. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime  ESHTE VETEM DORA E PARE DHE VLERSOJE VETE RREZULTATET QE PARAQET. ( lART - NDERSA POSHTE 64 )

  NDERSA KY BENI MA HOQI TRURIN VETEM FITORE ASNJE LETER E KEQE

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-12-2011
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  5katesh online

  Citim Postuar mė parė nga DiamondRing Lexo Postimin
  Di ndonjeri te me thote ku mund te gjej per te luajtur lojen 5 katsh on-line..e di qe eshte e pamundur mgjt po provoj njehere se me ka marr malli me lujt..bye
  Mund te luash ketu:

  http://www.lojrameletra.com

 19. #19
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Ma shpifi ai Player 2,s po e mund dot njėherė.Sa i ecėn...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-02-2013
  Postime
  63
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: 5 katėsh

  E paske bo Benin me CLK-n e funit . Spaska bir none tja mori lojen. U bona 2 or .

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Debati mbi qendren e Tiranes
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 04-05-2004, 02:23
 2. A Ka Te Drejte Edi Rama per 2 pallatet hawai?
  Nga ganoid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 22-01-2003, 23:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •