Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  be yourself by yourself Maska e denku
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362

  E fort,i fort,te fuqishem

  gjer ketu ....nuk mund te shkoj me tej
  asgje s'kuptoj,askend nuk bej me faj
  e/i mpire,e/i lodhur prehje gjekund s'gjej
  asgje s'me prek,asgje s'me ben te qaj
  nje qiell i kalter permbi koken time
  dolli ngre per dhimbjen time
  ndoshta me lot mbushur kjo gote
  valle kuptim nuk ka kjo bote?
  dua ta mbyll me nje nejse
  aspak s'dua ti ve presje
  me mire po i ve nje pike
  te jetoj me dhimbjen
  NUK KAM FRIKE


  p.s. kjo poeme u be e mundur nga nje person i mrekullueshem nga une dhe Dimegeni.


  Dimegeni kerkon falje n.q.se vargjet e para u shtuan ketu.
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 2. #2
  E gjifa Maska e Henri
  Antarsuar
  14-04-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  44
  Postime
  1,087
  (s'kam qene ca dite ne forum)
  E lexova pa dy vargjet e para. Me pelqeu me shume. Me kujtoi ca nga mengjeset e mia, kur shkoj per ne pune dhe shoh malet mbushur me bore a peme qe kufizojne qytetin. E di se duhet te duken te bukur; i permbushin te gjitha perkufizimet mbi bukurine dhe me shume. Te forte, krenare, te paqshem. E di qe jam e supozuar t'i pelqej, te mrekullohem, apo thjesht dhe vetem t'i v r. Vetem kaq, per te ndjere? Boshllek te rehatshem.

 3. #3
  . Maska e elda
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  turqi
  Mosha
  38
  Postime
  569
  Poezia eshte fantastike urime
  Vertet tashme ne u mesuam te bashkejetojme me dhimbjen ...me lotet....
  ndoshta ne shqiparet jemi shume melankolike.

 4. #4
  Antar i/e nderuar Maska e Pentesilea
  Antarsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  100

  Per: E fort,i fort,te fuqishem

  Postuar m par nga denku
  gjer ketu ....nuk mund te shkoj me tej
  asgje s'kuptoj,askend nuk bej me faj
  e/i mpire,e/i lodhur prehje gjekund s'gjej
  asgje s'me prek,asgje s'me ben te qaj
  nje qiell i kalter permbi koken time
  dolli ngre per dhimbjen time
  ndoshta me lot mbushur kjo gote
  valle kuptim nuk ka kjo bote?
  dua ta mbyll me nje nejse
  aspak s'dua ti ve presje
  me mire po i ve nje pike
  te jetoj me dhimbjen
  NUK KAM FRIKE


  p.s. kjo poeme u be e mundur nga nje person i mrekullueshem nga une dhe Dimegeni.


  Dimegeni kerkon falje n.q.se vargjet e para u shtuan ketu.

  Cuna! E paskeni qare kete poezi! Kush eshte ky personi i mrekullueshem, dhe sa eshte kontributi i tij ne kete poezi?
  Bah, sa sekretmedhenj qe jane keta te rinjte e sotem...

  Te fala, Pentesilea

 5. #5
  be yourself by yourself Maska e denku
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Pentesilea!Nuk mund te tregoj personin e mrekullueshem,pasi i jemi betuar per fshehtesi te vargjeve te para.Di te them qe eshte anetar i forumit dhe shkruan shpesh dhe mjaft bukur.
  Pershendetje!!!!!!!!
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 6. #6
  . Maska e elda
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  turqi
  Mosha
  38
  Postime
  569
  Po deshe na e trego edhe neve qe ta pergezojme per poezine e mrekullueshme meqe qenka antar i forumit

 7. #7
  El-Letrsia Maska e macia_blu
  Antarsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  52
  Postime
  2,498
  ne vend qe te pyes per te mrekullueshmin
  po lexoj edhe nje here....
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 8. #8
  your incubus
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Postime
  456
  prape ti shtrige? ku shtriga?
  gjuha jote eshte blu blu blu blu blu ne portokalli

 9. #9
  forever hers Maska e Eagle
  Antarsuar
  21-07-2002
  Vendndodhja
  boston-temporarly
  Mosha
  56
  Postime
  505

  Re: E fort,i fort,te fuqishem

  Hiq kater vargjet e para qe jane me te vertet te mrekullueshme ato te tjerat jane per tu prere .
  Mos beni vjersha me bashkeautoresi se pastaj dalin te tipit

  Jemi ulur ne lendine
  Dhe po kapim peshk me dore
  Marrin dhjeta ne mesime
  Babi im ish minator
  nuk e duroj dot i-ne pa pike.

 10. #10
  be yourself by yourself Maska e denku
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  Mace ti lexoje dhe sterlexoje po deshe dhe kuptoje.
  Eagle pikerisht ky ishte qellimi qe te marrim dhjeta ne mesime.
  Nuk ju marr per ters,se pune shijesh eshte gjithshka.
  Pershendetje!!!!!!!!
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 11. #11
  In Flames Maska e dimegeni
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Gteborg
  Postime
  371
  O Denk po ketyre moleve siper si u erdhi ????????????
  Sado qe kane kaluar dy muaj mbaj mend se vera ishte fantastike.
  Discover me like emptiness.......

 12. #12
  be yourself by yourself Maska e denku
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  haaahaaaahaaaaaa!
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

Tema t Ngjashme

 1. Desktop t fuqishm: Sisteme t shpejt dhe t lir, me Core i7
  Nga YlliRiaN n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-02-2009, 04:57
 2. Trmet i fuqishm godet Iranin
  Nga Davius n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 02-04-2006, 22:31
 3. Nj shperthim i fuqishm n Prishtin
  Nga SKAI n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 16-03-2005, 08:53
 4. Shaktarrohet nj rrjet i fuqishm trafikantsh droge n RSH
  Nga drini_n_TR n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 02-07-2004, 03:30
 5. Kondrabanda e naftes vazhdon fuqishem ne qeverine Nano
  Nga Vinny_T n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-01-2003, 10:38

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •