Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 158 prej 158
 1. #141
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Metrazh i shkurter apo i gjate, si film i pari quhet "Femijet e saj"!

 2. #142
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  94
  Postime
  1,562
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Tingujt e harresės

  Kush Mundet Te Ma Gjej Kete Filem Esht Prodhuar Ne Vitin 1996


  Tingujt e harresės

  Aktoret

  Esmeralda Blaceri
  Leonard Bombaj
  Kadri Roshi
  Alfred Trebicka
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 3. #143
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-07-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ku mund ta shikoj filmin shqiptar Dasem e ēuditshme se me pelqen shume..e nuk po e gjej dot..flm

 4. #144
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Anėtarėsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  filmat e mi te preferuar jan :
  cifti i lumutr, beni ecen vete, taulanti kerkon nje moter, mimoza llastica, zonja nga qyteti, nje zonje nga fshati , kapedani!
  pastaj jane edhe ca filma me lufte qe me pelqejne ....
  mund te me thoni titullin e filmit qe jane ca femije te vegjel dhe do shkoni ke shtepia e mesueses per ti uruar 7 marsin.
  Flm te gjitheve atyre qe do te me pergjigjen!
  Fashion_girl!

 5. #145
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga fashion_girl Lexo Postimin
  mund te me thoni titullin e filmit qe jane ca femije te vegjel dhe do shkoni ke shtepia e mesueses per ti uruar 7 marsin.
  Flm te gjitheve atyre qe do te me pergjigjen!
  Fashion_girl!
  Nje vonese e vogel.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 6. #146
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Anėtarėsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Nje vonese e vogel.
  shum flm PINK!

 7. #147
  i/e regjistruar Maska e Annika
  Anėtarėsuar
  29-03-2008
  Vendndodhja
  Ne psheretimen tende
  Postime
  242
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  per te gjithe filimat e vjeter kam nostalgji ...dhe mundohem ti shikoj
  Para se te jepemi me zemer pas dickaje..lete vezhgojme sa te lumtur jane ata qe e zoterojne ate....!

 8. #148
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  50
  39 falenderime nė 28 postime

  Arrow Nostalgji....


  Dhuro shumė...e prit pak!

 9. #149
  i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
  Anėtarėsuar
  01-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  880
  Faleminderit
  14
  7 falenderime nė 7 postime
  Ku mund t`i shikoj kėta filma, ju lutem?
  Flm.

 10. #150
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  50
  39 falenderime nė 28 postime

  Arrow Nostalgji...

  Dhuro shumė...e prit pak!

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ēaushi pėr postimin:

  Maqellarjot (21-07-2015)

 12. #151
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime

  Pėr: Filmat e Kinostudjos - Nostalgji


 13. #152
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Anėtarėsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime nė 51 postime

  Pėr: Filmat e Kinostudjos - Nostalgji

  99.9% e filmave para viteve 90 ishin propagande e shtetit kriminel komunsit. Vun ne levizje nje makineri gjigande dhe trushplarese sic eshte edhe kinematografia. Aktoret qe luajten ne keto filma hodhen gjith talentin e tyre ne kosh te plehrave sepse keto filma nuk kane ansje vlere, asnje mesazh moral me vlere. Jane te ndertuar mbi genjeshtra, historira te sajuara plotesisht te cilat i kushtuan jeten shume njerezve te pafajshem. Kinematografia e kohes komuniste thelloj urrejtjen per njeritjterin dhe luften e klasave me shume se cdo vegel tjeter e sistemit te kohes.

  Mos ngaterroni nostalgjine qe keni per te kaluaren qe nuk kthehet me, sidomos ate te femijerise. Besoj se tani jeni ne moshe per te patur pak ndergjegje sepse ti adhurosh keto filma eshte njesoj sikur te ngresh ne pjedestal filmat propagandistik nazist.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Maqellarjot : 21-07-2015 mė 14:56
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 14. #153
  i/e regjistruar Maska e stv2008
  Anėtarėsuar
  24-08-2008
  Vendndodhja
  DEUTSCHLAND
  Mosha
  31
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Filmat e Kinostudjos - Nostalgji

  UDHA_E_SHKRONJAVE_1978.avi

  Emri: 800px-Udha_e_shkronjave.jpg

Shikime: 246

Madhėsia: 36.1 KB
  E KENI EDHE PER SHKARKIM

  DOWNLOAD

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga stv2008 : 27-07-2015 mė 16:03

 15. #154
  i/e regjistruar Maska e stv2008
  Anėtarėsuar
  24-08-2008
  Vendndodhja
  DEUTSCHLAND
  Mosha
  31
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Filmat e Kinostudjos - Nostalgji

  PLAGE TE VJETRA-.avi

  Emri: 190px-Filmi_Plagėtėvjetra.jpg

Shikime: 215

Madhėsia: 15.7 KB

  DOWNLOAD

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga stv2008 : 27-07-2015 mė 16:02

 16. #155
  i/e regjistruar Maska e stv2008
  Anėtarėsuar
  24-08-2008
  Vendndodhja
  DEUTSCHLAND
  Mosha
  31
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Filmat e Kinostudjos - Nostalgji

  GJURME NE DEBORE.ts

  Emri: hqdefault.jpg

Shikime: 257

Madhėsia: 19.0 KB


  DOWNLOAD
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga stv2008 : 27-07-2015 mė 16:02

 17. #156
  i/e regjistruar Maska e stv2008
  Anėtarėsuar
  24-08-2008
  Vendndodhja
  DEUTSCHLAND
  Mosha
  31
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Filmat e Kinostudjos - Nostalgji

  Gersheti i luftrave..mpg

  Emri: hqdefault.jpg

Shikime: 264

Madhėsia: 18.6 KB


  DOWNLOAD

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga stv2008 : 27-07-2015 mė 16:00

 18. #157
  i/e regjistruar Maska e stv2008
  Anėtarėsuar
  24-08-2008
  Vendndodhja
  DEUTSCHLAND
  Mosha
  31
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Filmat e Kinostudjos - Nostalgji

  DIMRI I FUNDIT

  Emri: dimri-i-fundit.PNG

Shikime: 253

Madhėsia: 106.4 KB

  DOWNLOAD


 19. #158
  i/e regjistruar Maska e stv2008
  Anėtarėsuar
  24-08-2008
  Vendndodhja
  DEUTSCHLAND
  Mosha
  31
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Filmat e Kinostudjos - Nostalgji

  Citim Postuar mė parė nga maqellarjot Lexo Postimin
  99.9% e filmave para viteve 90 ishin propagande e shtetit kriminel komunsit. Vun ne levizje nje makineri gjigande dhe trushplarese sic eshte edhe kinematografia. Aktoret qe luajten ne keto filma hodhen gjith talentin e tyre ne kosh te plehrave sepse keto filma nuk kane ansje vlere, asnje mesazh moral me vlere. Jane te ndertuar mbi genjeshtra, historira te sajuara plotesisht te cilat i kushtuan jeten shume njerezve te pafajshem. Kinematografia e kohes komuniste thelloj urrejtjen per njeritjterin dhe luften e klasave me shume se cdo vegel tjeter e sistemit te kohes.

  Mos ngaterroni nostalgjine qe keni per te kaluaren qe nuk kthehet me, sidomos ate te femijerise. Besoj se tani jeni ne moshe per te patur pak ndergjegje sepse ti adhurosh keto filma eshte njesoj sikur te ngresh ne pjedestal filmat propagandistik nazist.
  jo se adhurojm sistemin komunist por edhe demokraci si kjo qe eshte ne shqiperi me duket se eshte jo normale ke qene ndonjehere ne shqiperi bre lalke apo ke pare lajmet shqip ndonjehere ? Na myti mafia vrasje perdit nuk ka ndonje ndryshim nga sistemi i vjeter .populli don qetesi dhe rregull lale

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Tema tė Ngjashme

 1. Nostalgji Adoleshence-Brezi 1975-1985
  Nga PINK nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 10-04-2009, 10:07
 2. Filmat e huaj historik (mitologjik) !
  Nga Kryeplaku nė forumin Kino-Televizioni nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 31-03-2007, 18:38
 3. TOP10 - 2005 (filmat mė te preferuar)
  Nga autori nė forumin Kino-Televizioni nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 07-01-2006, 12:21
 4. Filmat Qe kane bere Historine e Kinemase
  Nga autori nė forumin Kino-Televizioni nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 15-07-2005, 16:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •