Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12

Tema: Agim Kaba

 1. #1

  Agim Kaba

  Nuk e di nese eshte shkruar me perpara rreth ketij artisti te ri shqiptar, por dje rastesisht zbulova emrin e tij dhe origjinen shqiptare te tij. Me poshte mund te lexoni me shume. Vini re tatuazhin ne krahun e majte.

  http://www.geocities.com/jessipay/agimhome.html

 2. #2
  ne kerkim
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  10305
  Postime
  242
  Cudi se dje ne nje reviste pashe nje foto te tij dhe emrin e tij ngjitur dhe thashe me vete ky duhet te jete patjeter Shqiptar dhe do doja de dija me shume info rreht tij.
  Me pelqeu kur tha se insistonte qe njerezit ta therrisnin Agim ne vend te Jimmy. Hallall plako.
  timeo Danaos et dona ferentes

 3. #3
  Edhe une rastesisht fare me zuri syri nje - Agim - ndersa po shikoja listen e emrave te telenoveles "As the world turns" qe jepet ne nje nga kanalet kryesore televizive CBS. Sot e kerkova ne internet dhe pashe qe ishte vertet me origjine shqiptare. Eshte kenaqesi dhe me erdhi mire kur lexova qe ai e ruan emrin dhe origjinen e tij shqiptare.

  ***
  Agim Kaba ka lindur ne 16 Shkurt 1980. Ka jetuar ne Tampa, Florida. Dy pasionet e tij kane qene (dhe jane): futbolli dhe te behej aktor. Pasi mbaroi shkollen e mesme, Kaba shkoi ne Queens, N.Y. te luante futboll (soccer) ne St. John's University, ku edhe mori diplomen per Artet e Bukura (Fine Arts). Edhe pse endrrat e tij qe te behej nje futbollist profesionist, nuk u realizuan, tiparet e tij ekzotike shqiptare terhoqen vemendjen e nje agjensie modelesh. Ai modeloi per nje kohe te shkurter dhe e perdori kete eksperience per te levizur ne fushen e interpretimit. Ai debutoi per here te pare ne telenovelen " As the World Turns" ne 5 Prill te 2002.
  (Pjesa biografike me lart eshte perkthyer nga faqja zyrtare e "As the World Turns")
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 4. #4
  Nje foto e Agim Kaba
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 5. #5
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  52
  Postime
  2,498
  flm ju qe e sollet kete inf. per Agimin, dhe urime ketij te fundit.
  U mrekullova!!!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 6. #6
  Epo te kesh gjakun nga Dibra e Madhe e mos te kesh fizionomi te bukur, nuk mund te behet kjo.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Agim Kaba, njė diell po lind nė Hollywood

  Agim Kaba, njė diell po lind nė Hollywood


  Erion Kaēorri

  Dhe talentet shqiptarė nuk kanė tė sosur. Njė nga meshkujt mė tė nxehtė dhe mė premtues nė industrinė e Hollywoodit ėshtė Agim Kaba. Ka lindur nė Nju Jork mė 16 shkurt dhe ėshtė rritur nė Florida dhe ka prejardhje shqiptare. Nė shtypin amerikan emri i tij pėrkthehet, “Lindje e Diellit”. Mesa duket fati i ka ndritur djaloshit shqiptar, i cili po luan nė serialin e suksesshėm televiziv “As the world turns” nė rolin e Aaron Snyder. Agron Kaba ka dy pasione, aktrimin dhe futbollin. Pas mbarimit tė shkollės sė mesme ai u diplomua pėr arte tė bukura. Megjithė deshirėn pėr tu bėrė njė futbollist me emėr, planet e tij nė kėtė drejtim duket se nuk ecėn, e megjithatė kur njėra nuk ecėn nuk do tė thotė se gjithēka ka pėrfunduar. Agimit duket se i ka ecur mė mirė pasi me rolin e tij nė kėtė serial tė famshėm u kandidua pėr ēmimim “Emi” si aktori mė i miėe nė njė serial. Pėr t’u theksuar ėshtė fakti se ato qė ranė nė sy tė producentėve nė Hollywood ishin tiparet ekzotike shqiptare qė panė tek ai. Forumet amerikane janė mbushur me shkrime pėr kėtė aktor dhe model qė i bėn njerėzit tė ēmenden por dhe tė jenė kuriozė pėr origjinėn e kėtij emri tė ēuditshėm.


  30/12/2004
  KATEGORIA: Njerėz tė Shquar

  http://www.shekulli.com.al/index.php...01de2867973663

 8. #8
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683

  ncnc ... mire fare :)

  Quick Facts

  Birthday: February 16

  Born: New York

  Raised: Florida

  Heritage: Albanian (His name means Sunrise.)

  He attended St. John's University in Queens, NY

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Anėtarėsuar
  29-06-2011
  Postime
  711
  Di ndonjeri nga cila pjese e Shqiperise e ka origjinen familja?

 10. #10
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,227
  Eshte vertet i talentuar edhe cute!
  I LOVE GOD

  j&g

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Anėtarėsuar
  29-06-2011
  Postime
  711
  Citim Postuar mė parė nga safinator Lexo Postimin
  Di ndonjeri nga cila pjese e Shqiperise e ka origjinen familja?
  BUMP......

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Anėtarėsuar
  29-06-2011
  Postime
  711
  Citim Postuar mė parė nga StterollA Lexo Postimin
  Epo te kesh gjakun nga Dibra e Madhe e mos te kesh fizionomi te bukur, nuk mund te behet kjo.
  Une shohe qe ai eshte Shqiptar Ortodoks dmth veshtire qe eshte prej Dibres

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •