Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 66 prej 66
  1. #61
    Brari, ti po i shpjegon hajdutelleqet dhe pislleqet e krereve te AKSH-se te cilat vetem hajdutet dhe miqte e tyre mund t'i shpegojne! Nga i din t'i gjithe ato 'sekrtete', i shpife apo ke dore ne to?

    C’ke qe shan UCK-ne dhe kreret e saj? Nje gje te jesh i sigurte: pa UCK, jo Rugova, jo ti e une, por edhe gjithe Kosova te behej nje koke, nuk do arrinte t’i terhiqte vemendjen Perendimit qe te nderhynte ne Kosove e Maqedoni. Ata jane shkendija e lirise, dashke apo s’dashke ti t’a pranosh. Per t’i gjykuar kreret e UCK-se duhet te ecesh nje here me kepucet e tyre.. t’a provosh vete. Ali Ahmeti ishte frymezim i gjithe ushtrise ne luften e Maqedonise, ishte inicues dhe njeriu me vepera. 10 vjet politikanet shqiptaret nuk arriten te legalizojne as edhe 1 Univerzitet te Tetoves, e vrasjet dhe arrestimet politike kalonin pas shpines se opinionit publik sepse ketyre poltikaneve s'ju degjohej zeri. Pa nje indicative te tille te UCK-se e A. Ahmetit edhe 100 vjet tjera s’do kish ndodh marreveshtja e Ohrit. Keto jane gjerat nuk duhen sharre e mohuar per hi rte interesave personale politike.

    Spontanisht i thua disa gjera me vend, por fillon e shan me ektremitet cdo gje qe s'i takon Rugoves dhe me ben te besoj qe keto i thua e i shterrmbon sipas interesit. Qe pas 11 Shtatorit te 2001 cdo lufte guerile llogaritet si terrorizem. Cdo akt gueril sjell armiqesi me boten Perendimore - me konkretisht SHBA-ne e cila perjetoi disa sulme nga grupe te tilla. AKSH eshte nje grup guerilesh i vonuar. Ndoshta si emer eshte mire te egzistoj, por cdo aksjon i saj do te sjell viktima te pafajshme shqiptaresh , e me kryesorja, humbjen e perkrahjes te SHBA-se dhe BE-se per te cilen shqiptaret sot kane nevoj me shume se kurre. Sot me boten udheheq politika dhe diplomacjoni, e nese AKSH-ja ka burra qe ja duan te miren kombit, le t’ju lej vend politikaneve te merren me ceshtjen shqiptare. ESHTE KOHA E TILLE.

    StterollA


    PS Kur shkruan, cenzuroje fjalorin sepse revolton bashkebiseduesit me banalitetet.

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    StterollA

    Te pershendes dhe pajohem plotesisht me ket mendim tanin.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  3. #63
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Eshte e padrejte ti quash te tjeret tradhetar, vetem e vetem pse ata nuk mendojn si ti.

    Disa nuk kane besim ne politike, ata kane edhe arsyet e veta!

    E vetmja alternative eshte Shqiperia e Bashkuar, nuk ka alternative tjeter, me paqe apo me lufte, sido qe te jete!
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  4. #64
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17
    Ajo qe u mungon ju eshte tradita demokratike qe te ben te respektosh verdiktin e shumices ne diten e votimeve. Ata qe sot flasin per zjarr, lufte, bashkim kombetar, apo ku di une se cfare dogmash te tjera, jane po ata qe konkuruan ne procesin politik dhe moren 1%-5% te votave te shqiptareve. E harruat Demacin? Po Qosen e harruat qe i vuri popullit te tij emrin qen se nuk i dha voten? Po politikanin e madh te moderuar Xhaferi e harruat, qe sot me flet per "Shqiperine Ethnike"? Po "peticionet e firmave" te LPK-se qe kerkon te na e sjelli pavaresine me firma e jo me referendum popullor?

    Mendimet, idete, inisiativat e cdo shqiptari apo nje grupi te caktuar jane te pavlera e deri anti-kombetare nese ato nuk hidhen ne vote dhe nuk fitojne mbeshtetjen e shumices se shqiptareve.

    Respektoni procesin politik dhe institucionet e vendit tuaj dhe dilni nga mentaliteti mesjetar ku populli eshte bageti e ju na dilni barinj. Shqiptaret meritojne respekt dhe respekti duket tek respektimi i verdiktit te votes ne zgjedhje te lira. Kjo mosnjohje e tradites demokratike e shoqeruar me nje mentalitet te trasheguar komunist si ne Shqiperi edhe ne Kosove eshte arsyeja perse shumica prej jush nuk ngriheni dot me lart se llogorja politike.

    Albo
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

  5. #65
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    P.S. Peticioni i LPK-se ka qene per Union Shqiperi - Kosove dhe jo per paveresi.

    Ne qofte se qeshtja kombetare eshte mbetur ne dore te Rugoviqit dhe Nanoviqit atehere vajhalli per ne!
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-03-2003
    Vendndodhja
    Diku nëpër Botë
    Postime
    528
    Llapi
    Syri i Shqiponjes




    Regjistruar: 08-08-2002
    Vendndodhja:
    Anëtari Nr. 2064
    Poste: 1157
    Pamja: Albasoul

    Vleresimi:

    (31 Votes)


    Postimi #56

    DriniM
    Ti je edhe me i keq se brari po qysh po e mbron nji njeri qe ju thot ushtarve te UÇK-se se vetem by-then jau rrueni policve te armiqve tan qe ban masakra ne popullin shqiptar o i panjeri se njeriun ti se kie asgje jo
    e qysh po mendon ti ju te shani e une mos te guxoi te shpreh paknaqsin time a?!


    __________________


    Llapi
    Për ti sikur duket nuk do mbetën njeri- shqiptar i mirë në faqe të dheut !!!!!!!!!!!!

    Llapi
    Që ta keshë të kjarët diçka po të tregoj se UÇK-ja nuk është pronë e tëndja private dhe të marish aq tur në mborjtje të saj .
    Nuk ka nevoja UÇK-ja të mborhet nga advokat me fjalor rrugaç ,se e ndotin .
    Por UÇK-jë është e të gjithë neve .
    Mandej ti vetë e poshtron UÇK-në si subjekt fisnik me fjalorin tënd që përdor ti personalisht ndaj forumistëve .
    Mos haro se nuk ke qenur vetëm ti ushatr i UÇK-së ( në çka unë shum dishoj se ke qenur ,por ta zëmë se ke qenur ) .
    Se një Ushtar i Atdheut nuk ka fjalorin tënd .

    Brari kërkënd nuk e aofendoi apo shau ndonjë nga forumistët e aq më pak ti perdonalisht .

    Për fund njeri i pa njeri është ai që jeton në kuriz të tjetër kujt - besoj se kupton se çka dua me të thënë .

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema të Ngjashme

  1. Luan Krasniqi i jep fund karrierës
    Nga SUPERSTAR_N1 në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 394
    Postimi i Fundit: 29-12-2011, 15:08
  2. Shkëlqimi dhe rënia e shokut Nano
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 571
    Postimi i Fundit: 20-09-2007, 11:46
  3. Përgjigje: 50
    Postimi i Fundit: 21-06-2006, 18:38
  4. Libri rijadus salihin
    Nga useid në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 24-01-2005, 12:51
  5. Mareveshja PD-PDr per zgjedhjet lokale
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 23-07-2003, 16:20

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •