Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 66
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    O idajet leri lojnat e mos shpik ushtri kot se nuk ka ma lezet.

    Kur e kapen gafurin ne nji klub te peshkopis nuk kish i ngrati as mitroloza me vra Shkaun por vec nji lap-top ku ne arkiv te lap topit i ka nja dyqind mije ushtar e divizione plot.

    leni humorin se na kushton shtrenjt.

    ceshtja kombetare sot ka dy qendra qe mir a keq atyre do ja besojm punen.

    tirana dhe prishtina.

    nuk bahet biznis me jet njerzish o idajet bekiri..

    Mos na armiqsoni me Shpin e bardh se na ha dreqi mbasandej..

    Kosoven e shpetoi nga cfarosja Nato e Bush -Blerit e jo Hashimi me Ali Ametin nga rogneri..
    qashtu pra..shko idajet e luj kapucash me ata katunaret qe ke genjye ne Bruksel e Gostivar e lene Kombin te eci ne rrug te sigurte..

    Ka nje Rugov e nji parlament e qeveri ne Kosov e mos shtini hundet aty..

    E dini mir se ne "aksionin" e Ures as ur nuk rrezuat e vec i lat dy kufoma shqiptare aty e te cilet erdh i gjeti unmiku te salatum e erdh e motra atyre djemve me i marr kufomat e ti tuj pi viski ne Rogner me pobratat e Sokol Pezat e leshit..
    Hajt pis shko thy qafen me Klosin e Qosen dikund..

  2. #42
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Faqja e FBKSH-së dhe AKSH-së është www.shqiperiaebashkuar.org

    Është pa reklama!
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    PRISHTINE (1 Dhjetor) - Tre të burgosur janë arratisur nga qendra e paraburgimt në Lypjan. Deri tani policia dhe KFOR-i kanë dështuar në kapjen e të arratisurve. Policia nuk ka dhënë informacione për identitetin e të burgosurve. Ndërkohë, burgu nga kanë ikur të burgosurit është një qendër që është përuruar kohët e fundit e që janë harxhuar shumë para. Policia ka informuar kohë më parë se ky burg është i standardeve të larta ndërkombëtare dhe mundësitë për ikje janë shumë të vogla.

    ro/ro (Kosovapress/BalkanWeb)

    UNMIK rrethon selinë me mur betoni për t'u mbrojtur ndaj sulmeve terroriste
    Lajmi i ores 11:25 AM

    PRISHTINE (1 Dhjetor) - Autoritetet e UNMIK-ut kanë filluar që dje në Prishtinë vendosjen e murit prej betoni përreth oborrit të selisë së UNMIK-ut. Sipas zëdhënëses Izabela Karloviç vendosja e këtij muri ka të bëjë me marrjen e masave të reja të sigurisë me rastin e paralajmërimeve për sulme të mundshme terroriste ndaj organizatave të huaja në Kosovë. "Ngritja e këtij muri nuk ka të bëjë me ngritjen e sigurisë së ditëve të fundit në Prishtinë, por me paralajmërimet e OKB-së për ngritjen e masave për parandalimin e sulmeve të mundshme terroriste," tha Karloviç.

    ro/ro (Kosovapress/BalkanWeb)


    UNMIK-u së shpejti do të pezullojë nga detyra 12 eprorë të TMK-së
    Lajmi i ores 10:40 AM


    PRISHTINE (1 Dhjetor) - Administrata e UNMIK-ut së shpejti do të pezullojë nga detyra 12 eprorë të TMK-së për një periudhë prej 6 muajsh, shkruan sot gazeta "Zëri". Sipas kësaj gazete, pezullimi ka të bëjë me procesin e hetimeve lidhur me shpërthimin te Ura e Lozincës në Zveçan, në muajin prill të këtij viti, ku mbeti i vdekur një pjesëtar i TMK-së. Hetimet lidhur me këtë rast kishin filluar me iniciativën e ish kreut të UNMIK-t, Mikail Shtajner dhe ish-komandantit të KFOR-it, Fabio Mini. Nga ana e tij komandanti i TMK-së, gjenerallejtënant Agim Çeku, ka kundërshuar ashpër se pjesëtari i TMK-së i vrarë në shpërthim i përkiste Armatës Kombëtare Shqiptare. TMK-ja është njëra prej 8 standardeve të propozuara, të cilat Kosova duhet t'i përmbushë deri më 2005, kur pritet të diskutohet për statusin final të saj.

    ro/ro (Kosovapress/BalkanWeb)



    .................................................. ...........


    pra..

    Ping pong i ngrati Agim me Gafur mavrine..

    Atje ku fusin hundet LPK istet e Zvicres sikurse Gafur LapTopi dhe spiunet e Ps si Idajet bekir-gjeneralisimusi i FBKSH-AKSH vec sherre e varre i vijne Kombit..pik.

    Ashtu sikurse e kemi parashiku ne ktu moti.

  4. #44
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Brari,

    ti nuk kishe asnjë pikë gjakë shqiptari në damarët tu. Une i kam lexuar do shkrime tua ne forum dhe asgjë tjetër nuk pash veçse fyerja nga ana jote.

    TURP!
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  5. #45
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,426
    Postimet në Bllog
    17
    Meqe ai qe ka hapur kete teme pyet se cili eshte qellimi i AKSH, po i jap edhe une pergjigjen time:

    AKSH eshte nje organizate terroriste jo vetem sipas standarteve perendimore por edhe nga atyre shqiptare. Hedhjet ne ere godinave shqiptare dhe kercenimet e hapura per deputete e shtetare shqiptare qe kane dale nga kreret "anonime" te kesaj organizate, e bejne te qarte misionin e saj.

    Misioni i saj eshte nje dhe i vetem: minimi i autoritetit te institucioneve shqiptareve ne Kosove, Shqiperi dhe destabilizimi i procesit politik ne Maqedoni qe u kurorezua me Mareveshjen e Ohrit. Kete si gjithmone e bejne "ne emer te kombit" por harrojne qe kombi shqiptar nuk ka per tu krijuar fale grykes se pushkes se luftetareve anonime, por fale suksesit te reformave demokratike dhe shtetformuese ne Kosove e Shqiperi.

    Te drejten per te perfaqesuar ceshtjen tone kombetare nuk e ka asnje ushtri ne bote, asnje komandant i veteshpallur, e kane vetem ata burra te zgjedhur me voten e lire te shumices se shqiptareve. Ceshtja jone kombetare nuk eshte me nje femije jetim, eshte nje femije qe po behet burre. Ceshtja jone kombetare nuk eshte me as lufte, eshte nje proces politik qe duhet ndjekur dhe fituar ne syte e gjithe shqiptareve dhe ne syte e mbare opionionit nderkombetar.

    Albo
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

  6. #46
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    ALBO,

    me vjen keq qe ke bindje te tilla. Ne kohen kur SHBA thote qe AKSH-ja nuk eshte organizate terroriste, ti shkruan ketu se kjo eshte organizate terroriste shqiptare. Bravo, je duke i kenaqur serbet dhe greket.
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    tahir lexoje e rilexoje cka then Albo e hiqju prallave me gafur e Idajet se i dim ne gjerat e nuk flasim kot..
    qashtu djal i mir..

  8. #48
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Brari,

    nuk kam qka ti lexoj apo rilexoj sepse rreth AKSH-se as ti dhe as Albo nuk mund te dij me shume.

    AMERIKA ka thene qe AKSH nuk eshte organizate terroriste, kurse ju e shpallni ate terroriste.
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  9. #49
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Urdhero Brari e fol qka din!
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Tahir djali...
    per AKSH kemi folur ktu disa here e kush ka dashur te mesoj ka mesuar e kush nuk do le ti mbaj mendt e tija.

    Megjithate po te bej nje permbledhje.

    Ti e din tahir djali se ne nji autobus nr 1 eshte shoferi.
    Edhe ne se jan 40 akademik aty mbrend si pasagjera perseri nji levizje e pamenduar e shoferit e con autobusin ne gremine.
    AKSh ose FBKSH etj pamvaresisht sa katundar i ka mbrenda.. me fillore a analfabeta me akademi ose universiteta.. kta krejt komandohen prej Alban Vjoses ose Idajet Beqirit si dhe bedelit te tije Gjeneralit me lap top Gafur Vardar Adilit.

    Idajeti eshte nje hajdut, kurvar, mashtrues e aventurier i njohur ne Shqiperi..
    Kur idajeti me urdher te sigurimit te Ramizit formoi PUK-un ose Partine e Unitetit Kombetar shkuan shume intelektuale se menduan aty nuk ka luft percarese por do behet unitet kombetar.
    Mirpo kaluan pak kohe dhe ata iken se e pane qe Idajeti e kish formuar ate Parti si rezerv luftarake e PS dhe PK kunder PD se Berishes, pionieres se Pluralizmit e Demokracise..
    Vec asaj njerzit e mire iken sepse pane qe ne zyrat e Partise se Idajetit hynin e dilnin gjifar hajnash nga Diaspora e aty e ben nji bordello dhe Idajeti u kthye ne nji mashtrues i rrezikshem.
    Ne vitin 1996-97 Shoqata e respektuar KOSOVA ne Tirane organizoi diku nje miting ne perkujtim (ne mos gaboj) te Kacanikut dhe ne shenj solidariteti per Kosoven..
    Kjo Shoqate mbante lidhje natyrisht me institucionet e Kosoves ..pra me perfaqsues te Rugoves e Bukoshit ne Tirane dhe kur mitingu po zhvillohej qetesisht kercet kallashi e qindra plumba bien mbi pjesmarresit e mitingut e kto plumba vinin nga disa banda qe i kishte organizuar Idajet Beqiri e kjo eshte fakt i njohur ne Shqiperi.
    Ky akt eshte prelud i krimeve te tjera qe nderrmarrin Idajetat dhe aletatet e tije ne Kosove sikurse Qosja me shoke..
    Derisa PS ishte ne Opozite e perkrahen banditizmin e Idajet Beqirit e me von mbasi erdhen ne Pushtet i than ik tani se nuk kemi me nevoj per ty..
    Athere Idajeti filloj te vrasi mendjen se si te fitoj PARA me dallavere te tjera..
    Mbasi UCk e Hashimit u xhvesh nga Xheksoni dolen mini UCK ne Maqedoni nga Ali Ahmeti me shoke nje spiun i vjeter i Sigurimit dhe nje enverist i semure psiqik. Policia maqedone gati filloi te bej mbi Shqiptaret e Maqedonise te njejten gje qe beri SERBIA mbi Kosove duke pasur si preteks sikurse Serbia ucken e Thaqit dhe Maqedonet ucken e Ali Ahmetit.
    Amerika dhe EU qe e dinin mire tashma se kto UCK-At vec prodhojne mijra e mijra refugjat dhe se policive Serbe e Maqedone vec ja u a rruajne bi-then.. nderhyri dhe i detyroje Maqedonet te bejne leshime ndaj Shqiptareve e kjo jo prej frikes se Hashimit ose Ali ahmetit por nga frika e vales se Refugjatve qe filloi ne drejtimin Maqedoni->Kosove..e kjo mund te perseriste Stankovacin Kosove->Maqedoni mbas daljes se uckes Thaqiste..
    Meqense Nano i ka si klysh te vetet Thaqin e Ali ahmetin athere Amerika i tha Nanos foli atyre mu-tave te tu te mos shesin po-rdha se po i lam ne maqedonet te lire e fshijne iliriden brenda javes sic fshiu Serbia kosoven per dy jave..
    Nano dergoj Klos Halitat andej dhe Ali Ahmetet i lan kallashet dhe ju bashkangjiten procesit te Ohrit e sot punojne neper zyrat e Maqedonise..

    Idajeti mbeti si peshku pa uje ne kte kohe dhe gjeti Gafur Budallen te cilin tashme OHRI e kish nxjerr jasht loje dhe formojn nje AKSH ne LAP TOP.

    Meqense idajeti ose Gjeneral Vjosa ne cdo kohe eshte marre me vjedhje gjithmone ka pasur procese me gjykatat..
    Ne koh te Enverit e hoqen si kryetar Gjykate se bente fallcifikime ..
    Ne Koh te Saliut bente vjedhje vrasje dhe fallcifikime ..
    Kur erdhi Ilir Meta Idajeti kujtoj se erdhi shanci me vazhdu lojnat por Meta i dha nje dru te mire dhe Nano gjithashtu i tha ik mor zgjebarak dhe u ben gati ta fusin ne burg si hajdut dhe idajeti iku ne Bruksel..
    Megjithate ne te gjitha kohet Idajeti ka qen agjent i sigurimit te Enver Ramizit dhe kto vite agjent i Klosit e bashk puntor i Halitit e Qoses.. natyrisht per pun te zeza..

    Pra me nji lap top e me nja dy mbledhje ne Tirane Idajeti dhe Gafuri ben nje AKSH ku ushtaret, Tanket e raketat jane ne disket te LAP Topit kurse Euro-Dollarin qe e mbledhin nga Diaspora e kane ne Konto te vet ne banka te huaja Idajeti..

    Pra AKSh sot eshte nje firm ose si nji far Picerie ku nuk behen pica por vec palosen kartonat kinse bajn pica..pra mke Loj ku ben biznis Idajeti, Gangsteri i mir njohur i Tiranes dhe tashme dhe i Europes..
    Megjithate nga qe skan pun sepse nuk i le Nano te bejn ata politik Idajeti merr porosi nga Klintet e fuqishem..sic jan Shiku i Halitit ne Kosove..

    Besoj se ne disa vrasje ne Kosove mund te kete kooperim midis hajnave te Idajetit dhe hajnave te Thaqit e paret i ndajn diku jasht..

    Besoj se dhe Banda HAKMARRJA e Tiran-Vlores ka lidhje me Idajetin..
    Altin Arapi nuk u strehua kot ne Bruksel.
    Mundet qe Shiku ti ket sugjeruar ktij Banditi te strehoet ne bazat e Idajetit ne Bruksel..
    Ata jane shoke e merren vesh..

    kaq per sonte..

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Brari

    Mier te kan than diskutuesit me par qe ne damaret e trupit tand nuk ka as nji pik gjak shqiptari .
    Po a po ta shofin syt qfar ke shkrue ore gjak prishur lexoje:

    brari thot:
    <kto UCK-At vec prodhojne mijra e mijra refugjat dhe se policive Serbe e Maqedone vec ja u a rruajne bi-then.. >


    Po a ta merr mendja se ka shqiptar qe i thot ushtris se vet qe veq bi-then jau rrueni policve serb e maqedon ore mjmuni plak me zemer e shpiert maxhupi shporru he muti me i madh keti forumi.

    Kam than shum e shum her se dikujna ne bordin drejtues te keti forumio i pelqein te shamet tua.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Llapi : 01-12-2003 më 23:25
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e skajkingdom
    Anëtarësuar
    09-03-2003
    Vendndodhja
    Dinoshë, Malësi e Madhe, Shqipëri
    Postime
    41

    ddd

    Eh ore Brari...

    Po mirë, pasi nuk të pëlqen Idajet Beqiri, pse për shkak të tij ti e akuzon të tërë AKSH-në, si IDEOLOGJI, apo LËVIZJE?

    A mos po don me thënë se qëllimet e AKSH-së (çlirimi, bashkimi kombëtar) nuk janë fisnike?

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-03-2003
    Vendndodhja
    Diku nëpër Botë
    Postime
    528
    Llapi
    Syri i Shqiponjes




    Regjistruar: 08-08-2002
    Vendndodhja:
    Anëtari Nr. 2064
    Poste: 1150
    Pamja: Albasoul

    Vleresimi:

    (30 Votes)


    Postimi #51

    Brari

    Mier te kan than diskutuesit me par qe ne damaret e trupit tand nuk ka as nji pik gjak shqiptari .
    Po a po ta shofin syt qfar ke shkrue ore gjak prishur lexoje:

    brari thot:
    <kto UCK-At vec prodhojne mijra e mijra refugjat dhe se policive Serbe e Maqedone vec ja u a rruajne bi-then.. >


    Po a ta merr mendja se ka shqiptar qe i thot ushtris se vet qe veq bi-then jau rrueni policve serb e maqedon ore mjmuni plak me zemer e shpiert maxhupi shporru he muti me i madh keti forumi.

    Kam than shum e shum her se dikujna ne bordin drejtues te keti forumio i pelqein te shamet tua.


    __________________



    Ndryshuar së fundi nga Llapi me 01-12-2003 në orën 23:55

    ==============================

    Me keqardhje duhet me e thënë të vërtetën ,që edhe ky forum po ndotet nga disa ndotës ordiner të rrugëve .

    A nuk ka këndej pari ndonjë '' moderator '' që të kujdeset / disciplonon këta që përdorin kësi lloj fjalori ndaj forumistëve .
    Këte disciplinim e kërkoj ,mbasi '' Llapit ''
    nuk i punon ndërgjegjëja , se sa për edukatë ,moral e etikë e kemi parë shum më herët se nuk i ka ra hise ti njeh as si nocione ,se jo më ti ketë pjesë / vlerë personale .

    Turp për ty Llapi që i drejtohesh Bararit në këtë mënyrë rrugaçe :-
    .mjmuni plak me zemer e shpiert maxhupi shporru he muti me i madh keti forumi.

  14. #54
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    DriniM,

    pse behesh sikurse nuk she asgje, pse i mbyll syte dhe i akuzon te tjeret ne vend qe ta akuzosh fajtorin (ne kete rast Brari) i cili ne te gjitha shkrimet e tij (qe une i kam lexuar) nuk ka bere gje tjeter vecse ka akuzuar te tjeret, ka fyer te tjeret.

    Ky fart LDK-isti qe mendon se vetem partia e tij eshte e drejte ka krijuar shume situata te papelqyeshme ne Forum.

    Une kam verejtur se Bordi Drejtues i Albasoul nuk eshte gjitheperfshires, sepse aty me perjashtim te profesorve te gjithe jane te te njejtes ideologji.

    E VETMJA IDEOLOGJI PER SHQIPTARET ESHTE SHQIPTARIZMI!

    POSHTE KOMUNISTAT QE SHTIHEN SI DEMOKRAT!

    Brari, mos me thirr Tahir djali por respektom ashtu siq deshiron qe te respektoj une.
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  15. #55
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Brari,

    me vjen qe keq qe nuk dine me shume.

    Kjo Shoqate mbante lidhje natyrisht me institucionet e Kosoves ..pra me perfaqsues te Rugoves e Bukoshit ne Tirane
    Shume bukur Brari,
    sa miliona i ke marr ti nga Bukushi dhe Rugova te cilet edhe sot e kesaj dite nuk kane dhene llogari per ate tre perqindshin e diaspores.
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    DriniM
    Ti je edhe me i keq se brari po qysh po e mbron nji njeri qe ju thot ushtarve te UÇK-se se vetem by-then jau rrueni policve te armiqve tan qe ban masakra ne popullin shqiptar o i panjeri se njeriun ti se kie asgje jo
    e qysh po mendon ti ju te shani e une mos te guxoi te shpreh paknaqsin time a?!
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  17. #57
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,426
    Postimet në Bllog
    17
    Postuar më parë nga Tahir_Veliu
    ALBO,

    me vjen keq qe ke bindje te tilla. Ne kohen kur SHBA thote qe AKSH-ja nuk eshte organizate terroriste, ti shkruan ketu se kjo eshte organizate terroriste shqiptare. Bravo, je duke i kenaqur serbet dhe greket.
    AKSH dhe kreret e saj qe nuk jane aq anonime sa hiqen jane ne listen e zeze te terrorizmit ne Washington. Disa prej tyre jane nen arrest ne Shqiperi dhe te tjere jane ne kerkim ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni.

    Une nuk flas ne ajer si shume prej jush dhe AKSH nuk eshte vetem pergjegjese per sulme nga serbeve dhe sllaveve por eshte pergjegjese edhe per tritol familjeve shqiptare dhe kercenime te hapura publike nga deputeteve te ndryshem ne Kosove e Shqiperi.

    Keta nuk jane "shpetimi i Kombit" keta jane llumi i tij.

    Albo
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

  18. #58
    Shqipëria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anëtarësuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134
    Tashti me binde se nuk je ne ngjarje fare!

    AKSH-ja nuk u ka bere kercenime asnje deputeti te Kosoves apo Shqiperise, keshtu do te kishit qejf ju por ajo nuk ka ndodh dhe nuk do te ndodh.

    Sa i per
    AKSH dhe kreret e saj qe nuk jane aq anonime sa hiqen jane ne listen e zeze te terrorizmit ne Washington. Disa prej tyre jane nen arrest ne Shqiperi dhe te tjere jane ne kerkim ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni.
    Gafurri dhe Idajeti jane ne listen e zeze te Bushit, sepse ata jane njeret nder kreret e FBKSH-se, asnje prej tyre nuk eshte ne arrest ne Shqiperi. Atdhetaret gjithmone jane ndejkuar nga "qeveria shqiptar"; Hasan Prishtina i vrare nga agjentet e "mbretit", Liugj Gurakuqi, Dom Gazulli, e shume e shume te tjere. Sa i pa drejte ka qene shteti shqiptar ndaj atdhetareve nuk kam pse te tregoj une as ty dhe askujt tjere, por tjeter eshte ajo qe ju i mbylleni vesht dhe silleni sikurse nuk dini asgje.

    Po, zotrinje bashkimi kombetar do ju vjen me paqe?!

    Shqiptaret luftuan ne Kosove dhe nuk e fituan pavaresine, e lere me po te mos luftonim.
    "Akuza, shpifje, kërcenime, rreziqe nuk më kanë frikësuar kurr deri më sot, e kundërshtarët e mij le të janë të sigurtë se nuk do të më frikësojnë as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e çmoj, e tham me krenari, nuk e le të përlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenë t'eme patriotike nuk ka muejtë as nuk do të muej me më shtrue ari i të tanë botës, por as mënia e të tanë anmiqve. Ka me shtrue vetën vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri në vdekje, "Ora e Shqipnisë", nr. 7, Vjenë, 22.V.1928.

  19. #59
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,426
    Postimet në Bllog
    17
    Tahir Veliu, ka ikur koha e luftrave pasi bota nuk eshte me ne anarki dhe as ne nje lufte te ftohte dypolare. Tani eshte koha e mbrojtjes se interesave tona kombetare me nje proces politik te koordinuar mire me interesat e SHBA, Italise dhe Austrise, qe kane qene dhe mbeten 3 shtetet qe kane mbeshtetur ceshtjen tone kombetare.

    Shqiptaret ne Kosove kane qeverine e tyre qe i kane dhene voten per ti drejtuar ne rrugen e pavaresise. Shqiptaret e Maqedonise e bene luften dhe e fituan vendin ne qeverine maqedonase, plus nje mareveshje paqeje qe u ofron te drejta qe nuk i gezonin me pare. Pra ceshtja kombetare shqiptare nuk eshte me jetime qe mund te rrembehet prej Zeqireve dhe paraziteve te tjere qe mundohen te minojne keto institucione legjitime te zgjedhura me vote nga shqiptaret.

    Njerezit e civilizuar votojne, njerezit e pacivilizuar luftojne.
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-10-2003
    Vendndodhja
    NYC
    Postime
    238
    Pajtohem me Albon se koha tash eshte per tjeter lufte dhe jo me lufte zjari. Shqiptaret e kosoves duhet te luftojne per formimin e shtetit te tyre ne menyra demokratike, shqiptaret e Ilirides duhet te luftojne qe te zbatohet marrveshja e ohrit dhe me tej te luftojne per rritjen e numrit e punetoreve shqiptar ne organet shteterore ku per tani eshte vetem 3 - 5%. Shqiptaret e Shqiperise duhet te luftojne per nje ekonomi dhe shtet me te forte dhe per ti hequr keto kriminela prej qeverie e te inkuadrohet ne organet e BE-se. Kjo eshte situata tani, por kjo nuk do te thote se ne nuk duhet te jemi te pergatitur edhe per lufte nqs interesat tona shkelen prap me diskriminim
    Nuk pajtohem me Albon se njerezit e civilizuar votojn e nuk luftojne, ndoshta civilizimi ka nje kuptim tjeter per ate dhe amerikanet qe jane njerez ma ushtarak ne kohen moderne ndoshta nuk jane hiç te civilizuar. Lufta disa here eshte e vetmja rrugedalje.

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Luan Krasniqi i jep fund karrierës
    Nga SUPERSTAR_N1 në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 394
    Postimi i Fundit: 29-12-2011, 15:08
  2. Shkëlqimi dhe rënia e shokut Nano
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 571
    Postimi i Fundit: 20-09-2007, 11:46
  3. Përgjigje: 50
    Postimi i Fundit: 21-06-2006, 18:38
  4. Libri rijadus salihin
    Nga useid në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 24-01-2005, 12:51
  5. Mareveshja PD-PDr per zgjedhjet lokale
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 23-07-2003, 16:20

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •