Close
Faqja 11 prej 11 FillimFillim ... 91011
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 203 prej 203
 1. #201
  i/e regjistruar Maska e eri_eri
  Anėtarėsuar
  13-11-2013
  Mosha
  35
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Shqiptaret nga Suedia

  Si mund te pajisem me dokumenta ne suedi?cfare menyrash ka qe te jetoj dhe punoj gjithmone atje?tani jetoj ne tirane

 2. #202
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime

  Pėr: Shqiptaret nga Suedia

  Ēdo dite po takoj njerez te zhgenjyer nga Shqiperia ketu ne Suedi. Dikush po i mashtron dhe po luan me fatin e tyre?!
  Vine njerez me se shumti nga veriu i Shqiperise se dikush po i genjen duke u thene se Suedia ka nevojeper emigrante. Ne Suedi eshte kaos se Suedia eshte mbushur me refugjate nga Siria dhe Somalia, ashtu qe shqiptaret nuk kan asnje shanc te ndalen ketu. Shume me dhimsen se bejne shpenzime te medhaja .Zakonisht jane njerez ne gjendje ekonomike te veshtire dhe vine ketu duke menduar se do e gjejne fatin...
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 3. #203
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-08-2012
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Shqiptaret nga Suedia

  Pershendetje Shqiptarve ne Suedi! Une jam shqiptare qe banoj ne Brussel. Kisha deshire te komunikoja me shqiptare qe banojne ne Goteborg. Vajza ka marre nje te drejte studimi per 1 semester( 20 Gusht deri me 31 Janar) nga programi Erasmus per ne Universitetin e Goteborg. Jemi duke kerkuar nje dhome studentesh (room) me qera per kete periudhe por qe po na duket teper e veshtire per me e gjet. Jemi duke kerkuar intensivisht por pa rezultat deri me tani. Do ta vleresoja shume nese dikush mend te na japi informacion ne lidhje me kete teme: Si mund te kerkojme nje dhome ne goteborg( website adress) / A ka agjenci imobiliare qe mund te kontaktojme qe nga Belgjika ( keshtu evitojme dhe shpenzimet e teperta, duke mos udhetuar vete, agjensia qe ben kerkimin e dhomes). A ka zona problematike qyteti dhe cilat jane ato, ne menyre qe ti evitojme gjate kerkimit. Nese njihni dike, te aferm ose pjestar te shoqerise tuaj ,qe jep dhoma me qira. Te nderuar miq, besoj se me mirekuptoni ne shqetesimin tim. Prinderit shqiptare besoj se jane te gjithe keshtu dhe sidomos kur behet fjala per vajzat. Mundet te me kontaktoni edhe ne inbox se keni informacion personal. Ju faleminderit!

Faqja 11 prej 11 FillimFillim ... 91011

Tema tė Ngjashme

 1. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
  Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Si lindi harmonia fetare nė Shqipėri?
  Nga Albo nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
 3. Fenomeni "Abdi Baleta"
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 206
  Postimi i Fundit: 06-09-2009, 09:28
 4. Kėnga e Gjergj Elez Alisė
  Nga Ullmar Qvick nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 07-09-2006, 05:29
 5. Shqiptarėt Popull Solidar
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-01-2006, 19:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •