Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 171 prej 171
 1. #161
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pr: Kngt franceze
  T sillem n zbraztir


  Ai ishte brun, ehre zeshkan
  Shikimin e ndrojtur, duart krejt t vrara
  Ai skaliste gure, bir i nje puntori
  Ishte krenar pr kt, po pse ju vjen pr t qeshur?
  Jo mos e gjykoni
  Ju q nuk njihni
  Marramendjet dhe rraskapitjen
  Ju jeni falsrisht t lumtur, ju shkmbeni edhe vlerat

  Ai sht gjith bota ime e shum m tepr se kaq
  Vetm thrras emrin e tij kur vjen zhgnjimi
  E m pas gjithka shembet kur ai nuk sht m aty
  Do t doja aq shum ti thoja por nuk guxoj...
  Ai q m bn...

  [Refren]
  T sillem n zbraztir, tir
  T sillem n zbraztir, tir
  T sillem n zbraztir ai m bn t sillem n zbraztir
  Tir, tir ai m bn t sillem n zbraztir
  T sillem n zbraztir
  Ai m bn t sillem
  T sillem n zbraztir

  Kush do t m thot, pr at q ka ndodhur?
  Q kur ai sht i ikur, nuk kam mundur m t ngrihem
  sht vetm nj kujtim, nj lot i s shkuars
  I ngecur n syt e mi, q nuk do m t ik
  Oh jo mos qeshni ju q nuk njihni
  Marramendjet dhe dhimbjen
  Ata jan siprfaqsor, Ata injorojn gjithka t zemrs

  Ai ishte gjith bota ime, e shum m tepr se kaq
  Un shpresoj q ta rishoh atje n t prtejmen
  M ndihmoni gjithka shembet prderisa ai nuk sht m aty
  A e di ti dashuria ime e mbl, ushtari im i bukur ?
  Q ti m bn...

  [Refren]
  T sillem n zbraztir, tir
  T sillem n zbraztir, tir
  T sillem n zbraztir ai m bn t sillem n zbraztir
  Tir, tir ai m bn t sillem n zbraztir
  T sillem n zbraztir
  Ai m bn t sillem
  T sillem n zbraztir

  [Mbyllje]
  Ai m bn t sillem n zbraztir
  T sillem n zbraztir, T sillem n zbraztir
  Ai m bn t sillem n zbraztir
  T sillem n zbraztir, T sillem n zbraztir
  T sillem n zbraztir, ai m bn t sillem
  T sillem n zbraztir
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 2. Anetart m posht kan falenderuar daniel00 pr postimin:

  bili99 (04-09-2014)

 3. #162
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pr: Kngt franceze

  Indila - S.O.S

  sht nj S.O.S, un jam lnduar, un jam rrzuar
  A e dgjon ti dshprimin tim, a sht dikush ?
  E ndjej q po humbem

  I lash t gjitha, por mos m mbaj inat
  Duhej q t ikja, nuk isha m un
  Jam e rn aq posht
  Sa askush m nuk m sheh
  U shuajta n anonimitet
  Luftuar me boshllkun e te ftohtin, t ftohtin
  Do t doja q t rikthehesha, nuk ja arrij dot
  Do t doja q t rikthehesha

  Un jam nj, nuk jam askush
  Kam gjith vuajtjen time si mbretri
  Nj arm e vetme m burgos
  T shoh dritn prmes hekurave
  E t vshtroj sa i bukur sht qielli
  A e dgjon ti zrin tim q kumbon (q kumbon) ?

  sht nj S.O.S, un jam lnduar un jam rrzuar
  A e dgjon ti dshprimin tim, a sht dikush ?
  E ndjej q po humbem

  Heshtja vret vuajtja sht ligj
  A e dgjon ti ? A e sheh ti ?
  Ajo t premton, e br prej teje
  Nj objekt pa shklqim
  Ather brtita, mendova pr ty
  E mbyta qiellin n dallg, n dallg
  Gjith pendesat e mia, gjith historin time
  E risjell

  Un jam nj, nuk jam askush
  Kam gjith vuajtjen time si mbretri
  Nj arm e vetme m burgos
  T shoh dritn prmes hekurave
  E t vshtroj sa i bukur sht qielli
  A e dgjon ti zrin tim q kumbon (q kumbon) ?

  sht nj S.O.S, un jam lnduar un jam rrzuar
  A e dgjon ti dshprimin tim, a sht dikush ?
  E ndjej q po humbem ... 3x
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 4. Anetart m posht kan falenderuar daniel00 pr postimin:

  bili99 (31-10-2017)

 5. #163
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pr: Kngt franceze  Indila - Love story


  Me shpirtin q vret
  Ai jeton por mezi flet
  Ai pret
  Para asaj fotoje t dikurshme
  Ai, ai nuk sht i marr
  Ai i beson dhe kaq
  Ai e sheh ngado
  Ai e pret ne kmb, n kmb
  Nj trendafil n dor, jo
  Prve saj ai nuk pret asgj

  Asgj prreth nuk ka sens
  Dhe ajri sht i rnd
  Me vshtrimin e humbur
  Ai sht vetm, ai i flet shpesh
  Ai, ai nuk sht i marr
  Ai e do dhe kaq
  Ai e sheh ngado
  Ai e pret n kmb, n kmb
  Nj trendafil n dor, jo
  Prve saj ai nuk pret asgj


  N love story-n e tij
  N love story-n e tij
  N love story-n e tij
  Love story-n e tij


  Mbaje dorn time
  M premto q gjithka do shkoj mir
  M shtrngo fort
  Pran teje un ndrroj akoma, po
  Po, dua t qndroj, por
  Nuk di m t dashuroj
  Kam qen shum budallak
  T lutem ndalo, ndalo
  Sa keqardhje kam, jo
  Un nuk doja gjith kt

  Po t isha un e pasur
  Do t ofroja gjith floririn tim
  Nse nuk do t’ja dish, un
  Un do t prisja, n port
  Nse ti m injoron,un
  Do t ofroja frymn e fundit


  N love story-n time
  N love story-n time
  N love story-n time
  Love story-n time


  Nj qiri
  Mund t ndrioj nj errsir
  Nj buzqeshje
  Mund t ndrtoj nj perandori, e
  Je ti, e
  Jam un, e
  Askush nuk i beson, por
  Dashuria bn me nj t marr nj mbret
  Dhe nse ti m mohon, un
  Do t luftoj srisht srisht

  sht e jotja love story
  E jotja love story
  sht historia e nj jete
  Love story x2

  Love story
  Love story
  Love story
  Love story...
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 6. Anetart m posht kan falenderuar daniel00 pr postimin:

  bili99 (31-10-2017)

 7. #164
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579

  Pr: Kngt franceze

  Prsh kjo te qeteson

  Ndryshuar pr her t fundit nga [Perla] : 04-09-2014 m 07:50
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 8. #165
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pr: Kngt franceze

  Un t bj ty esencialen time


  Pr sa koh ndrrojm akoma
  Kurr askush mos t prgjumet
  E t mos ndrroj m
  Kurr m


  E di dashurin tnde
  E di ujin e derdhur mbi trupin tim
  T ndjej rrjedhn e tij dit pas dite
  Jam ngjitur mbi vrshimet
  Pr tu afruar akoma m shum
  Kam dshirn tnde, t rrnjosur n timen
  Kam dshirn tnde, t rrnjosur n ecejaket e mia
  Eja, asgj, nuk mundet t na mbaj, asgj
  Gjithka varet nga ne

  Un t bj ty esencialen time
  Ti m bn t lind prmes njerzve
  Un t bj ty esencialen time
  At q do t dua m shum se asknd
  Nse ti do q t njihemi,
  Nse ti do q t njihemi

  Ti e di e dashura ime
  Ti i di fjalt nn heshtjet e mia
  Ato q pranojn mbulojn, e zbulojn
  Kam pr t t ofruar besime
  Pr t larguar mungesn
  Kam t ardhmen, t shkruar n dorn tnde
  Kam t ardhmen,t vijzuar ashtu si ti e shkruan
  Pa shih, asgj, nuk na on m larg
  Se sa nj gjest q rivjen

  Un t bj ty esencialen time
  Ti m bn t lind prmes njerzve
  Un t bj ty esencialen time
  At q do t dua m shum se asknd

  Un bj me “ne” esencialen time
  Ti m bn t lind prmes njerzve
  Un t bj ty esencialen time
  At q do t dua m shum se asknd
  Nse ti do q t njihemi
  Nse ti do q t njihemi
  Nse ti do t q t njihemi...

  Un do t bj ty esencialen time
  Esencialen time
  Nse ti do q t njihemi
  Q t’i prkasim njri tjetrit
  Ndryshuar pr her t fundit nga daniel00 : 06-09-2014 m 20:37
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 9. 2 antart m posht falenderuan daniel00 pr mendimin e shprehur n kt postim:

  2043 (07-09-2014),bili99 (13-09-2014)

 10. #166
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pr: Kngt franceze

  Helene Segara - Zonja Xhons

  E dashur zonja Xhons
  Ju e dini q m mungon
  Ju m kuptoni, zonja Xhons
  Kam vn n nj cep per ta harruar
  Edhe vet iden q e dua


  Mendoja se asgj nuk do mund t m ndodhte
  Por asgj nuk fshihet
  Gjithka rishkruhet
  E asgj nuk ndodh
  Zonja Xhons
  Si e imagjinojm
  E kam provuar, por kjo ndrr qndron
  Ssht e leht pr t harruar
  At pse ekzistojm

  Aty n syt e mi
  Jam e sigurt q ju mund t lexoni
  Kto fjal lamtumire
  Q nuk kam ditur tia them

  sht e vrtet zonja Xhons
  Mendoj shum fort pr t
  Por sht zemra ime zonja Xhons
  Q udhheq jetn time
  Skam t bj
  N brendsin time ndjej
  Q humbem
  Megjithse qnia ime mbrohet

  Aty n syt e mi
  Nuk ju mbetet ve t zgjidhni
  Kto fjal lamtumire
  Q nuk kam ditur tia them

  Ju lutem, zonja Xhons
  M jepni t reja nga jeta e tij, zonja Xhons
  A flet akoma pr mua ndonjher, zonja Xhons
  M thoni q m do akoma edhe nj her
  E dashur zonja Xhons
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 11. Anetart m posht kan falenderuar daniel00 pr postimin:

  bili99 (18-10-2014)

 12. #167
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,804

  Pr: Kngt franceze

  Ku eshte daniel00 kur na duhet.....falemnderit paraprakisht....jam rikethyer ketu shpesh,kam gjete kenaqesi...Me pelqen Gjuha Frenge dhe tekstet shume te mira te kengeve ...me pelqejne edhe me shume kur i perkethen daniel00....Falemnderit...E jona Elina...e mrekullueshme !

  Ndryshuar pr her t fundit nga bili99 : 25-10-2014 m 16:42
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 13. #168
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pr: Kngt franceze

  Te falenderoj Bili99


  M vjen keq

  [Strofa 1]
  Kam preferuar t iki e t rri ve
  Mama, si t ta them, m vjen keq
  Kshilluesja tro mendjen s’e vret
  E un si to kam thn okej
  Dhe do dit mendoj q t ndalem
  Njerzit duan t m bjn nj entitet*
  Nga gjithka dor do heq
  Jam ve nj burr, do marr fund duke vdek’

  [Refreni] x2
  E m sht’ dash’ n’kalldrm t prek
  Hap pas hapi, i them vetes s’sht e vrtet
  Baba, mama, djema: m vjen keq
  Ndiej si nj dshir t rri ve

  [Strofa 2]
  Edhe un, vllezr, do kris e t ik’
  T mbrrij gjith t mit, dingarit**
  Parisi sht Alkatraz
  Lodh’ nga gjoba e gjith ato pirgje shkresa
  Zemra e tyre sht e zez dhe e holl si nj senegalez
  Duke i dgjuar, do besohej se t gjakosej duhej
  Un dua gruan, besimin , femijt e mi
  Pr kt, besom do t prdor do fuqi

  [Refreni] x2
  E m sht’ dash’ n’kalldrm t prek
  Hap pas hapi, i them vetes s’sht e vrtet
  Baba, mama, djema: m vjen keq
  Ndiej si nj dshir t rri ve

  [Strofa 3]
  M fal, gjyshe, t lutem un
  Do t’isha kthy’ t t takoj nse do kisha para m shum’
  Por ta dish nuk sht e leht as ktu
  N Franc, telashet na kpusin dacka gjithashtu
  M vjen keq o profesor i matematiks, i anglishtes e i frengjishtes
  Mos u bni merak, im at m ka rrahur me zell
  M vjen keq zoti bankier
  Por nse shkulem q ktu, pr ju s’do ndiej munges’

  [Refreni] x2
  E m sht’ dash’ n’kalldrm t prek
  Hap pas hapi, i them vetes s’sht e vrtet
  Baba, mama, djema: m vjen keq
  Ndiej si nj dshir t rri ve

  [Strofa 4]
  Mama, baba, ju them: "N diarama" ***
  E di q n mendjen tuaj ju jeni tashm atje larg
  Sado t them q e kam por s’e kam besimin
  Kam qen budalla, e kam nisur fundin pr fillimin
  Nuk duhej duke qen i vogl muziks t’i isha fut’
  Duhej duke qen i vogl babain ta kisha dgju’
  Ndihem me faj
  Kur shoh se ’ju ka br ky vend jobesimtar

  Refren x2
  E m sht’ dash’ n’kalldrm t prek
  Hap pas hapi, i them vetes s’sht e vrtet
  Baba, mama, djema: m vjen keq
  Ndiej si nj dshir t rri ve

  [Strofa 1]
  Kam preferuar t iki e t rri ve
  Mama, si t ta them, m vjen keq
  Kshilluesja tro mendjen s’e vret
  E un si to kam thn okej
  Dhe do dit mendoj q t ndalem
  Njerzit duan t m bjn nj entitet*
  Nga gjithka dor do heq
  Jam ve nj burr, do marr fund duke vdek’

  *Realitet abstrakt q kuptohet vetm nga shpirti
  ** Banor afrikan
  *** N falenderim
  Ndryshuar pr her t fundit nga daniel00 : 17-06-2015 m 05:52
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 14. Anetart m posht kan falenderuar daniel00 pr postimin:

  bili99 (16-11-2015)

 15. #169
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pr: Kngt franceze

  "Kuti e argjendt"

  Kam,un kam ruajtur fsheht
  N nj kuti t argjendt
  Nj bot t vogl pr vete
  Ca yje, nj oqean
  Pak prjetsi, nj fyell
  Por nuk kam asgj nga ty
  Ti q mungon aq shum

  Jam atje ku ti m ke ln
  N rrugn e mosqenies
  Ktu hna nuk ndrion asnjher
  Me kohn ajo zverdhet
  Dhe nga reja n re
  Mbi kraht e nj zogu t zbardhllem
  E kam ln veten t kapem peng
  Meq pa ty, asgj nuk ka m rim
  Asgj nuk ka m rim, rim
  E un i sjell vetes rrnim-, nim
  Sjell vetes rrnim-, nim

  Kam shkuar n fund t bots
  Kam krkuar ndjes
  Jam atje e ty t pres
  Nn yjet…
  E Orionit
  Kishte si nj lloj kumbimi
  T humbur n univers
  A mos ishe ti ?
  Oh sa shum kam shpres

  Jam atje ku ti m ke ln
  N rrugn e mosqenies
  Ktu hna nuk ndrion asnjher
  Me kohn ajo zverdhet
  Dhe nga reja n re
  Mbi kraht e nj zogu t zbardhllem
  E kam ln veten t kapem peng
  Meq pa ty, asgj nuk ka m rim
  Asgj nuk ka m rim, rim
  E un i sjell vetes rrnim-, nim
  Sjell vetes rrnim-, nim

  Bj sikur ti t m prisje
  Por koha duket e gjat
  E nuk mundem veten ta ndal
  T mendoj
  Si nj kalama
  far t’i bja un sipas teje ?
  Asgj nuk sht m dehse
  Sesa t kapem pas teje fort
  E t besoj n do koh

  Jam atje ku ti m ke ln
  N rrugn e mosqenies
  Ktu hna nuk ndrion asnjher
  Me kohn ajo zverdhet
  Dhe nga reja n re
  Mbi kraht e nj zogu t zbardhllem
  E kam ln veten t kapem peng
  Meq pa ty, asgj nuk ka m rim
  Asgj nuk ka m rim, rim
  E un i sjell vetes rrnim-, nim
  Sjell vetes rrnim-, nim
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 16. Anetart m posht kan falenderuar daniel00 pr postimin:

  bili99 (16-11-2015)

 17. #170
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pr: Kngt franceze  Largohem

  Largohem, mos m pyet pse kam ik pa motiv
  Ndonjher ndiej zemrn time n pandjeshmri
  E hidhur pr ta thn por asgj nuk sht m e trisht
  M lr q ktu larg t ik
  Pr t ruajtur buzqeshjen, i thosha vetes ka m pisk
  Nse sht kshtu, ather n djall jeta e artistit
  E di q sht klishe t thuash q je marr si objektiv
  Por dua ta them vetm sa pr rim

  Largohem n nj vend ku nuk do t jem i dyshimt
  Pastaj do ndryshoj emrin n Kasius Klei
  Nj vend ku nuk do t kem nevoj t marr mikrofonin
  Nj vend ku t gjithve pr jetn time sdo i plasi

  Largohem, mos m pyet pse kam ik pa motiv
  Ndonjher ndiej zemrn time n pandjeshmri
  E hidhur pr ta thn por asgj nuk sht m e trisht
  M lr q ktu larg t ik
  Pr t ruajtur buzqeshjen, i thosha vetes ka m pisk
  Nse sht kshtu, ather n djall jeta e artistit
  E di q sht klishe t thuash q je marr si objektiv
  Por dua ta them vetm sa pr rim

  Nse rri, njerzit do t m largohen si koler
  Intervistat tuaja m kan dhn dhimbje koke tepr
  E vrteta sht q un vet-urrehem
  Duhet q t ruaj do gj q m mbetet
  E gjith njerzit q do t donin nr e tel
  Shkoni thuajuni q sjam pr model
  Faleminderit atyre q thon: Mgi na plqen
  Megjith ngjyrn tnde eben
  Largohem n nj vend ku nuk do t jem i dyshimt
  Pastaj do ndryshoj emrin n Kasius Klei
  Nj vend ku nuk do t kem nevoj t marr mikrofonin
  Nj vend ku t gjithve pr jetn time sdo i plasi

  Largohem, mos m pyet pse kam ik pa motiv
  Ndonjher ndiej zemrn time n pandjeshmri
  E hidhur pr ta thn por asgj nuk sht m e trisht
  M lr q ktu larg t ik
  Pr t ruajtur buzqeshjen, i thosha vetes ka m pisk
  Nse sht kshtu, ather n djall jeta e artistit
  E di q sht klishe t thuash q je marr si objektiv
  Por dua ta them vetm sa pr rim

  Kam ikur pa gnjyer, pa i thn vetes
  "Po me mua do bhet ?"
  Stop ! Mos mendo m, Mgi
  Stop ! Mos mendo m, jepi !
  Ikur pa gnjyer, pa i thn vetes
  "Po me mua do bhet ?"
  Stop ! Mos mendo m, Mgi
  Stop ! Mos mendo m, jepi !

  Largohem, mos m pyet pse kam ik pa motiv
  Ndonjher ndiej zemrn time n pandjeshmri
  E hidhur pr ta thn por asgj nuk sht m e trisht
  M lr q ktu larg t ik
  Pr t ruajtur buzqeshjen, i thosha vetes ka m pisk
  Nse sht kshtu, ather n djall jeta e artistit
  E di q sht klishe t thuash q je marr si objektiv
  Por dua ta them vetm sa pr rim
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 18. Anetart m posht kan falenderuar daniel00 pr postimin:

  bili99 (16-11-2015)

 19. #171
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pr: Kngt franceze  Lara Fabian & Serge Lama - Je t'aime


  Merveilleux ! MAGNIFIQUE ! BRAVO !

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema t Ngjashme

 1. A ju pelqejne kenget popullore?
  Nga Homza n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 13-02-2008, 18:19
 2. Kora, streh e 640 ushtarve francez t vrar n Ballkan
  Nga Albo n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-08-2006, 00:05
 3. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 11:24
 4. Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 30-05-2005, 11:16
 5. "Godar, nje miqesi e vjeter"
  Nga Xhuxhumaku n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-04-2005, 21:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •