Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787

  Krijimet letrare nė Forumin shqiptar

  Hapa kėtė temė qė ēdonjeri prej nesh tė shpreh mendimin e tij mbi krijimet letrare qė plasohen nė Foruminshqiptar.

  1. Ēfarė mendoni pėr to?
  2. I lexoni shpesh?
  3. Cili mendoni se ėshtė krijimi mė i mirė letrar?
  4. A merrni pjesė apo vetėm lexoni?
  5. Cili ėshtė mesazhi juaj pėr krijuesit?

  Ju flm pėr mendimet.
  ASD

 2. #2
  Krijimet letrare jane kryevepra te gjitha... Ne rradhe te pare, urime dhe per guximin anetar-letrareve qe i postojne ne forum. Mua gjithmon me kan pelqyer... Vetem i lexoj, nuk marr dot pjese dhe te dua. S'krijoj dot (difekt e quaj une )... Mesazh krijueseve? Pse kane krijuesit nevoje per mesazhe? Vetem ju dergoj respektin tim dhe falenderime.

 3. #3
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Ai forum ka shume lexues e shkrues, po ketu nuk na lajmerohen. U bete per mall, u bete..

 4. #4
  carpe diem Maska e drini_nė_TR
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, AL
  Mosha
  40
  Postime
  1,585
  Ka aq shumė materiale atje saqė njė lexuesi mos t'i dali koha pėr t'ju pėrgjigjur pyetjeve tė tua ASD ... (thėnė me shaka)

  1. Mendoj se ėshtė mirė nė rradhė tė parė qė shkruesi merr mundimin qė tė ndaj ndjenjat e tij/saj me ne tė tjerėt. Nga ana e pėrgjithshme mė vjen mirė qė mund tė gjej kaq shumė materiale nė gjuhėn shqipe, pasi ku jetoj s'e dėgjoj shqipen.

  2. Nė mėndje kam anėtarė tė veēantė tė cilėt i lexoj fill pasķ i postojnė krijmet "e freskėta" nė atė forum, pasi shkrimet qė krijojnė dhe qė ndajnė me ne aty kanė njė orbitė ndjenjash shumė tė pėrfėrt me orbitėn time

  3. Shkrim tė veēant s'po di tė referoj, por njė anėtare tė cilės ja pėlqej shumė shkrimet - Dita. Anėtarė tė tjerė qė shkruajnė shkrime tė cilat i lexoj me qjef janė nė rend alfabetik mė posht

  Agim Doēi
  AsgjėSikurDielli
  DD
  Fiori
  Kulla
  Shiu

  Nė forumin e letėrsisė lexoj edhe shkrime tė anėtarve tė tjerė sigurisht, por mė tė sipėrmit i lexoj me pėrparėsķ.

  4. Marrė pjesė me krijime tė mijat nė atė forum.

  5. Mesazhi im: Mė vjen shumė mirė qė gjej shkrime nė forum, tė ndara mes nesh nga anėtarė qė ndodhen anembanė botės. Me anė tė kėtyre krijimeve unė kam pasuar edhe fjalorin tim tė shqipes, por edhe zhvilluar edhe aftėsinė time tė tė shprehurit nė shqip. Tė vazhdojmė kėshtu duke ndarė krijimet tona edhe nė tė ardhmen, se mė shumėse na bėn neve mirė, ėshtė edhe njė pasuri pėr letėrsinė tonė shqiptarė! Mos u ēuditni, nga kėto krijime jo mund tė ketė, por ka dhe do tė ketė krijime me vlera botėrore.

  Sinqerisht,
  Drini.

 5. #5
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  43
  Postime
  671
  Gjeja qe me be me se shumti pershshtypje ne at pjese eshte ajo qe forumi eshte i kufizuar dhe vetem moderatoret munden te vendojn shenimet.
  Kjo eshte shum nje gje e mire meqe ndahen vlerat nga jo vlerat.

  Poetet i pelqej sepse secili ne menyren e vet e shprehin shpirtin e tyre dhe mendoj se gjitha poezit sillen aty kety.
  Jan te mira.

  Mesazhi per antaret e forumit do te ishte pak sa i zgjeruar.
  Do t'u kisha sugjeruar antareve disa gjera te cilat i kam mesuar dhe kultivuar un fal pervojes me poet shqiptar dhe fal kontaktit me klubet e krijuesve ketu ne Maqedoni , Shqiperi dhe Kosov.
  Sugjerimet e mia do te ishin keto :
  1.Ikni rimes ne poezi sepse eshte gje e vjetruar
  2.Ikni emrave sepse e kufizojn ne person
  3.Ikni kohes sepse e kufizoni ne koh
  4.Ikni vendeve sepse e kufizoni ne vend
  5.E lini te lir shpirtin ashtu si bubullim le te dale poezija dhe ashtu shkruajeni ne leter , mos e deformoni shum pas bubullimes se pare sepse vetem e cungoni dhe e prishni
  6. Le te ket poezia shum kuptime se vetem ashtu secili mund te e gjej veten ne poezi dhe sa me shum njerez qe e gjejn veten ne 1 poezi aq me e mir eshte poezia dhe aq me bucitese eshte, aq me larg i degjohet bubullima.
  (Poezia horizontaliste ,poezi moderne )

  Gjeja qe me se shumti sme ben pershtypje eshte ajo qe poezit e mia nuk jan vendosur ne kete ojes te forumit edhe pse Fiori ka marr ne e- nga un poezi nga permbledhja ime e pa botuar, dmth i kam derguar poezi origjinale bile te pa botuara. Kurse nga vepra e botuar kam premtuar dhe kam nis kah ju 20 kopje te librit per tiu shpernda antareve te forumit.

  Mund te e shqyrtoni ceshtjen e poezive te mia?

  Shendet Studenti
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 6. #6
  musliman krenar Maska e Shiu
  Anėtarėsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,042
  Forumi i Letersise eshte kendi im i preferuar i Forumit Shqiptar. Kur jam futur heren e pare, jam befasuar per te mire me nivelin e shkrimeve te disa forumisteve. Sinqerisht, nuk do te prisja ne nje forum te lexoj aq shkrime te nje niveli te larte artistik, ngaqe si shfrytezues i rregullt i Internetit rralle mund te hasja ne ndonje faqe shqiptare kaq te begatshme.

  Jane mjaft autore, shkrimet e te cileve me kenaqesi te vecante i lexoj dhe mezi pres te postojne dic te re. Vertet ka shkrime qe meritojne te publikohen edhe neper revistat letrare me prestigjoze, apo qe vlejne te botohen si libra te vecante.

  Ajo qe me gezon me se shumti eshte paraqitja e vazhdueshme e emrave te rinj ne forumin e letersise. Pra, forumi ne njefare menyre po krijon letrare te rinj duke u ofruar hapesire per ta shprehur talentin e tyre.

  Kjo menyre e publikimit te krijimeve letrare eshte gjithsesi me e pershatshme per te gjithe ata qe nuk kane mundesi te botojne libra, ndersa u nevojitet nje stimulim per ta vazhduar krijimtarine letrare, doemos ndonjehere edhe duke lexuar kritika.

  Ky ambient me ka stimuluar qe edhe vete te postoj ndonje poezi kohe pas kohe. Komentet e vizitoreve jane gjithsesi nje nxitje per te vazhduar.

  Do t'i lusja forumistet qe te jene sa me aktive ne Forumin e Letersise dhe te mos ngurrojne t'i postojne shkrimet e tyre. Natyrisht qe ne fillim ekziston njefare pasigurie, por kjo tejkalohet me perkushtim.

  Besoj se forumi ofron kenaqesi si per lexuesit, ashtu edhe per krijuesit.
  The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

 7. #7
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Studenti, une vazhdimisht kam postuar poezi qe jane derguar ne adresen time. Kam pak kohe qe nuk kam hyre ne forum dhe nuk e di mire per cfare grup me poezi behet fjale me siper. Megjithate duke qene se je i regjistruar ti fare mire mund ti postosh vete poezite e tua, asnjeri nuk ka vene kufi per gjera te tilla.


  Ne lidhje me temen tani per tani nuk kam ndonje koment specifik.  Pershendetje te gjitheve!

 8. #8
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  43
  Postime
  671
  Une prap kontrollova por ne : Krijimet e antareve te forumit
  prap se prap shenimi ose hapja e temavet e reja eshte e ndaluar.

  Atje keni ju Fiori porosi per ata qe duan te ken shkrimet e tyre dmth te jua dergojm ju ne e-

  Un e kam bere at nese ju kujtohet.
  Por pervec qe me keni kthy e- dhe me keni then se do te vendohen ne forum dhe ne albasoul.com asgje nuk eshte ber

  un do e shoh nese e kam regjistru at e- edhe tek un dhe do ju rikujtoj

  Shendet
  Studenti
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 9. #9
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Studenti me vjen me te vertete keq!

  Duhet te kesh parasysh se zakonisht me vijne shume kerkesa te tilla ne dite dhe asnjehere nuk dua ti le pas dore disa dhe te tjereve tu jap prioritet. Ndoshta ka ndodhur qe mesazhin tend ta kem fshire pa dashur, ose thjesht nuk me kane ardhur ne adrese. Para nje jave shtova disa poezi tek shkrimtaret shqiptare (do ishte mire te kontrolloje dhe atje).

  Megjithate nq se nuk e ke bezdi te mi dergosh edhe nje here te perbledhura per te ti hedhur tek Shkrimtaret e Forumit (ose mjafton te hapesh nje teme me krijimet e tua tek Letersia Shqiptare dhe une do e kaloj tek Shkrimtaret e Forumi, pasi kerkova tema te tuat atje dhe nuk gjeta ndonje).

  Gjithashtu dhe tek Albasoul mund ti hedhesh vete shkrimet, nuk pulbikohen direkt por me nje vonese 1ore - 1 dite. Kjo per te shmangur gabime teknike nga ana e derguesve.

  Pershendetje!

 10. #10
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  43
  Postime
  671
  ok do te mundohem te i percjell edhe nje here por ket rradh ne forum
  ok ska dert
  gjithcka eshte ok jemi njerez dhe mund te merremi vesh


  shendet
  Studenti
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 11. #11
  as e vogel,as e madhe Maska e kajsia
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  ku????.........s“dihet.......diku
  Postime
  101
  Ej po duket sikur ke te besh me poete te vertete.Krijimet jane me te vertete te bukura.Duket sikur ketu eshte mbledhur ajka.Vazhdoni keshtu.
  kajsia
  Njerezit gjithmone duan ate qe nuk kane dhe kur e fitojne ate, lodhen shume shpejt prej saj

 12. #12
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Me te vertete krijemet jane interesante.Tek personat qe ka permendur Drini do shtoja nje nga me te miret SOKOLIN,kush ka sy le ti lexoje e kush ka mend le ti kuptoje krijimet e tij.
  Pershendetje dhe krijimtari te mbare te gjitheve.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 13. #13
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,767
  Vleresoj shume krijimet e gjithsecilit prej atyre qe kane shkruar krijimet e tyre ne forumin e letersise mua ne vecanti me pelqejne shume krijimet e Sokolit dhe disa nga krijimet e Nitroshit.
  Ezekiel 25-17.

 14. #14
  @njoftime.com Maska e Benni
  Anėtarėsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  anes Elbes, anes Sprees
  Postime
  56
  kisha kohe pa klikuar ne forum....
  se ku dreqin u ngaterrova neper labirintet e tij dhe rrashe ne kete faqe:

  Pranė oxhakut rri Hasani,...

  me pelqeu qylymi qe po tjerrin ata djem e vajza artista....

  teper zbavitese!!!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Anėtarėsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610

  Pershendetje per poetet shqiptar te ketij forumi!

  Edhe une mar pjese regullisht ne forumin e letersise ,dhe i lexoj me vemendje,sidomos ato poezi qe krijohen me stilin e “Homerit te shqiptareve”Gjergj Fishta .Dhe me kete stil shkruajn shume ne ate forum,por ai qe me ka bere pershtypje me shume eshte Zoti AGIM DOCI i cili na nderon me poezit e tija fishtjan .Por nuk dua te vecoj dhe shume e shume te tjere te cilet kan dhen nje kontribut mjaft te madh ne kete forum me krijimet e poezis moderne te tyre fantastike, qe eshte per tju a pasur zili .Keta jane si me poshte vijon:
  Dita
  Sokoli
  DD
  Kulla
  ASD
  Shiu
  Dikefajtore
  Vjosa
  Nitroshi
  Loti i shpirtit
  Fiori
  Macja Blu
  Heret a Vone
  Dreri
  Elna Durres
  lum lumi
  e shume e shume te tjere ,e vecas cilesoj parodistin ,humoristin ,politikanin demokrat Zotin Brari,gjithashtu
  Mi Caraconin ,vajza me humoriste e forumit te cilet me humorin e tyre fantastik i kenaqin antaret e ketij forumi e vecanerisht mua .lol


  Ju pershendes te gjitheve ju qe keni shkruar ne forumin e letersis , dhe ju uroj suksese ne jete ,kudo qe te jeni ne bote.

  Me respekt Alba
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

Tema tė Ngjashme

 1. Mbi konfliktin nė Komunitetin Musliman Shqiptar
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2009, 10:00
 2. Shteti grek, ky armik i kombit shqiptar
  Nga ~Geri~ nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 09-04-2005, 07:33
 3. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 19:06
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-08-2002, 13:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •