Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 157
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e edi72
    Anėtarėsuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane - Albania
    Postime
    190
    Pershendetje.
    mos bej ate qe nuk don te bejne te tjeret tek ty.

  2. #22
    BLACK_KNIGHT
    i/e ftuar
    Postuar mė parė nga huggos
    oups Black,

    prandaj nuk te vijne ty ato leke se e dine mire se cdo ti besh

    Gjithsesi gjesti i tij (per mendimin tim) nuk ishte human, por teper njerezor. Dmth ai njeri (te pakten ne vetveten e tij) vertetoi se ka nje ndergjegjie te paster e te vertete.. dhe kjo eshte ajo qe matet (e kushton) shume me teper se ato para..

    ...sidomos ne kete periudhen tone, ku paraja ka poseiduar edhe shpirtin.. c'fatkeqsi... nejse..

    Pershendetje te gjithe te tjereve, Si po ja kaloni ? Ca nga ato pershkrimet e fundjavave sikur mbanin ere (i themi ne ketej..) Nejse, ju uroj te gjitheve mbaresi e gezim ne cdo moment te jetes suaj.


    krejt miqesisht,
    huggos

  3. #23
    BLACK_KNIGHT
    i/e ftuar
    [ po cfare gjesti e hengert nje mortje ishalla
    Po atij ja dha zoti, zoti i tha : merri keto leke edhe zhduku ne shqiperi, kurse ai trapi shkon edhe i dorezon.
    Cfare i thoni ketij ju? nuk i thoni te shkoje te mbytet me sh.... e vet
    Po shkojne tek budallenjte leket, nuk rane ne doren time se ia tregoja une qejfin greqise me 140.000.000 leke shqiptare [/B]
    une kete te them prape julius

  4. #24
    i/e larguar Maska e Vjosa
    Anėtarėsuar
    19-08-2002
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    1,376
    Per mendimin tim beri mire nga njera ane se pervec sharjeve te kemi dhe lavderime qe ta shikojne me ne fund qe shqiptaret s'jane ata vjedhes, vrases e harbute por jane dhe ata te ndergjegjshemit, te ndershmit e me karakter. Ai e coi figuren e shqiptarit atje ku duhet, ndoshta humbi personalisht por me humbjen e tij fituam shume ne te tjeret. Te dini dhe nje gje qe djersa e tjetrit nuk gezohet kurre. Zoti , te cilin e kish permendur njeri ketu, mund ta kete provuar shqiptarin duke i afruar keto para qe te provokoje karakterin e tij. Gjithashtu grekerit e permenden ne media kete gjest qe s'u besohej se kishte nje shqiptar te tille.Pra i lumte atij qe na coi supet edhe ne te tjereve!

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e DuRResaK_PlaKo
    Anėtarėsuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    41
    Pershendetje Te gjithve mire po ja kaloni? Ai miku, ose ka qene shume besimtar, ose shume derdimen, se ndryshe nuk shpjegohet kjo pune, jo. Dhe nga mendimet qe jane dhene ketu pak a shume keshtu ndahet ceshja, nga njera ane , ata qe e pranojne veprimin e tij (besimtaret) dhe nga tjetra ata qe nuk e pranojne ( praktiket ). Nese beri mire apo keq, ate e ndjen ai. Por mua de te me vriste ndergjegja po t'i dorezoja ato para. Po rropatemi per shume me pak, dhe ato qe nxjerrim na i vjedh prape shteti me lloj lloj marifetesh.
    Stinla mi goce paske filluar te dalesh xhiro nga lagjia jone eee. Mire e ben se na ka marre malli. Po mire ate nusen e Edit e ke takuar gje? Thuai qe t'i leri ca kohe per forumin jo per gje se eshte dhe i pari qe e nisi kete forum ose me sakte ( babai i forumit). Sa per mua cfare do qe te thoni keni te drejte, megjithse i lexoj mesazhet shpesh, me rralle shkruaj. Ne darke kur e hap ps-ne varet nga oreksi per te shkruar.
    Ia kalofshi me sa me pak halle dhe strese, TE MARTUAR, GJYSEM TE MARTUAR DHE BEQARE, PRAKTIKE DHE BESIMTARE.
    Kush kėrkon gėzon!

  6. #26
    BLACK_KNIGHT
    i/e ftuar
    hhahahahahhahahhah
    po kjo qe beri ai tani eshte vetem per te na tallur oj viosa!
    Do thojne ketej nuk kan te hane edhe ketej shkon e dorezon 105000 EYPŁ

  7. #27
    BLACK_KNIGHT
    i/e ftuar
    He o emogranta nga u zhduket?

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e jonidapasho
    Anėtarėsuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    selanik
    Postime
    488
    ore ti prape me ate fjalen emigranta ne goje po te gjej ?
    si do vej ky halli yt ?

    Ndonje te re c'na thoni ? Te gjithe shoh bejne ekonomi ne fjale, ca te tjere bejne ca !!!!! dhe ikin.

    Ari si kalove ne kryeqytet ?
    stenla te kisha derguar nje pm. Nuk e more ?

    huggos mos me thuaj qe nuk e kishe menduar ashtu si une. NUk do ta besoj per hell-assin.

    Te fala te gjitheve
    feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e huggos
    Anėtarėsuar
    02-08-2002
    Vendndodhja
    Hell-As
    Postime
    869
    pershendetje emigranta.. (per Jonin)

    Si po ja kaloni me te ftohtin..
    Une sot sapo erdha ne pune.. me llafe. Per here te pare nuk kisha oreks per sherr.. keshtu qe thjesht jua mbylla telefonin (sta moutra) me edukate. Tani ndihem me mire. Ku kisha qene me pare.. ??


    hajt gjithe te mirat..
    huggos

    P.S. Jonida ishe dje ne parelasi.. Sikur pashe dicka te kuqe ne mes, por s'isha i sigurt
    detyra ime ėshtė qė me gjithė fuqinė time t'i shėrbej kėtij brezi; duke bėrė kėshtu, njėkohėsisht, kam dhėnė kontributin tim mė tė mirė edhe pė brezin e ardhshėm... - george mueller

  10. #30
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anėtarėsuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Pershendetje te gjitheve, Jonida te faleminderit per pergjigjet e pyetjeve. Pa na thoni nje cike c'kemi ndonje gje te re?
    Ezekiel 25-17.

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e edi72
    Anėtarėsuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane - Albania
    Postime
    190
    Pershendetje.
    Si po ja kaloni me te ftohtin?Ketej nga Athina na erdhi dimri.Besoj do blidhen te shkruajne edhe ''ata'' te dimrit.
    Desha te marr mendimet tuaja se nga ana ime jam shume i ngaterruar me Odisene dhe kalamajte e tjere qe ngrejne flamurin grek.
    Mendimi im eshte qe ata duhet te quhen si nga ne ashtu dhe nga greket ne rradhe te pare shiptaro-grek perderisa edukohen ne bankat e shkollave greke.Pastaj te rregullojne dhe historine e tyre qe na thojne se ishim koke e kembe me Italine fashiste te asaj kohe.Ore e dine ata qe kemi 28000 deshmore gjate rezistences kunder nazi-fashizmit?
    Na ka gjete belaja me keta.Te mos e ngrene te thojne nuk na respektoni, qe ta ngrejne s'te lene.
    mos bej ate qe nuk don te bejne te tjeret tek ty.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e stinla
    Anėtarėsuar
    06-11-2002
    Vendndodhja
    ne boten e endrrave
    Postime
    34
    jonida
    Nuk kam marr asnje pm.kur ma ke derguar

    Pershendetje

  13. #33
    Sinqeritet.Korektesi.
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Selanik Greqi
    Postime
    366
    Edi mos e vrit shume mendjen per keto gjera se po u more me keto pune me shume nervat acaron.

    Ckemi Jona ti si po kalon ?
    Ne mire kaluam andej si me pushime dhe su moren vesh kur iken ditet,po eshte pak udhetim i lodhshem kur e bene ate rruge sikur te jete Fier Patos
    Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

    Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

    Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

  14. #34
    Shkodran Maska e BOY_UK
    Anėtarėsuar
    18-06-2003
    Vendndodhja
    London
    Postime
    196
    pershendetje te gjith shqiptaret e grqis uroj qe ta kaloni sa me bukur

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e jonidapasho
    Anėtarėsuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    selanik
    Postime
    488
    pershendetje te gjitheve,
    ora eshte 8. Kam 20 minuta qe kam ardhur ne fabrike. Pasi e bera lampsi grafion time (me duhen 5 l azax ne jave) hapa pc.

    Me eshte mbledhur nje mal me pune por nuk do ta vras mendjen. Nuk behem dot 500 cope dhe ti arrij te gjitha.

    Mbreme nuk flejta tere naten ose me mire flejta copa copa. Po ju shpjegoj ne c'situate me gjeti termeti. Po shikonim braveheart me melin dhe papritmasi ndjeva ftohte. U cova nga divani dhe shkova perqafova kaloriferin. (kemi kentriki thermansi) Nuk kaluan as 2 minuta kur ndjeva se po me tundej kaloriferi neper duar dhe te gjitha mobiljet po vuiznin. Pashe Gentin dhe bertita. Ai me tha te mos leviz nga vendi. Dridhja zgjati rreth 10 sekonda. Ne ato sekonda mendoja te merrja celularin, portofolin, pallton. Sa budalla qe eshte njeriu. Me pare kishim ngrene nja 300 gr. sporja te pjekura dhe pashe nje tas mbushur me levozhga mbi tavoline dhe nuk i kisha hedhur akoma.
    Ne ate kohe mendova time gjyshe qe me thote gjithmone: "Shtepine ta kesh perhere ne rregull para se te flesh ne darke. Kush e di c'ndodh naten !!! Perse te te gjejne rremuje !!
    Ah neno e dashur sa me mungon !!!
    Ne ato sekonda mendova per gjyshin qe dua ta marr ne telefon ketu e 5 dite dhe nuk kam arritur te flas me te. Njeriu qenka me te vertete budalla mendova! Mjaftojne disa caste qe te ikesh nga kjo jete pergjithmone.
    Ne te njejten kohe binin telefonat. Ferdi, keti, ertoni qeshnin dhe talleshin me mua qe nuk mundesha te flisja nga tronditja.

    Nejse asgje nuk pesuam dhe na nevojitet nga nje tronditje e tille per ti dhene rendesi faktit qe jemi gjalle dhe jetojme cdo dite e me mire. Te tjerat jane hollesira, detaje dhe nuk kane rendesi ne jete. Ne te zhytur shume here ne pesimizmin tone te thelle i tragjikojme situatat.

    diten e mire te gjitheve dhe CARPE DIEM
    feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e stinla
    Anėtarėsuar
    06-11-2002
    Vendndodhja
    ne boten e endrrave
    Postime
    34
    Jonida
    Une e kuptoj tronditjen tende ne lidhje me teermetin se kam provuar vete termetin e 99,dhe atehere jetoja ne epiqendren e termetin,afer Parnithes,ishte dicka e tmerrshme.Dhe dje nuk me zuri gjumi gjithe naten per shkak te njoftimit ne tv,dhe me dukej se nga casti ne cast do ndodhte dhe ne Athine
    Zakonisht ne momente te tilla na vine ndermend fjalet e gjysheve,ajo e imja na thoshteos flini kur pa pizhame apo kemishe nate,se nuk e dihet se cfare mund te ndodh naten

    Ja kalofshi mire te gjithe

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e edi72
    Anėtarėsuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane - Albania
    Postime
    190
    Shyqyr qe jeni mire ju te Selanikut se keti termetit s'ke ci ben.Po te zuri hapi deren,megjithese per pak sek qe zgjat as me i hap deren s'te le.
    Ari nuk merzitem jo por thjesht per muhabet thashe.
    Ketej ne na mbyti shiu.Eshte gjeja qe kam me shume inat,sidomos kur fillon te bie qe behet rruga sikur ecen ne gjalpe.Mua shiu me pelqen vetem po te jem prane ndonje xhaku te ndezur dhe perpara te kem nje vetrat xhami ku te veshtroj bulzat e ujit.
    Me kujtohen dhe vargjet:
    Ca pika shiu rane mbi qelq
    dhe une per ty sec ndjeva mall
    jetojme te dy ne nje qytet
    a do na lene te shihemi sot valle?(ky rreshti i fundit me pelqen me kete version).
    Op harrova jam ne pune tani dhe duhet te punoj pak.
    Ja kalofshi sa me mire qe deshironi.
    mos bej ate qe nuk don te bejne te tjeret tek ty.

  18. #38
    BLACK_KNIGHT
    i/e ftuar
    [QUOTE]Postuar mė parė nga jonidapasho
    [B]ore ti prape me ate fjalen emigranta ne goje po te gjej ?
    si do vej ky halli yt ?

    epo mire pra qe sot e tutje do them "o patriota" mos me bej parapona prape

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e jonidapasho
    Anėtarėsuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    selanik
    Postime
    488
    FILLOI I FTOHTI SHOKENI, BLINI DRU PER OXHAKUN DHE THASE ME GESHTENJA DHE FTONJ.

    PER TE RINOVUAR LEJEN E PUNES C'FARE KARTA DUHEN, DI NJERI TE ME THOTE ?
    feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  20. #40
    BLACK_KNIGHT
    i/e ftuar
    oj patriote
    Duhet te kesh ensimat ne rradhe te pare(150 ketu ne athine se letrat e tjera nuk jane problem) , kurse aty ku je ti nuk di gje
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BLACK_KNIGHT : 31-10-2003 mė 15:08

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 17-01-2013, 12:29
  2. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
    Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  3. Himarė, mėsimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  4. Dosja antishqiptare e Greqisė, 1912-2007
    Nga BARAT nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 645
    Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
  5. Forumistėt e Greqisė
    Nga HRISTIANA nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 167
    Postimi i Fundit: 17-05-2004, 20:30

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •