Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 51 prej 51
 1. #41

  keshilla praktike per vezet

  - Nse ju bie nj vez prdhe dhe thyhet, hidhini sipr krip dhe pastrojeni 5 minuta m von.

 2. #42

  keshilla praktike per vezet

  - Pr t msuar nse veza sht e freskt apo jo, vendoseni n nj got me uj t ftoht. Nse veza shkon n fund t gots, sht e freskt. Nse noton n siprfaqe, mos e prdorni por hidheni posht.

 3. #43

  keshilla praktike per vezet

  - Kur ti vendosni vezt n mbajtsen e vezve n frigorifer, pjesa e holl e vezs duhet t shikoj lart, ndrsa pjesa m e gjer t mbshtetet n mbajtse. Kjo, me qllim q e verdha t qndroj n qendr t vezs.

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  andi qenke vezaxhi ti..
  apo vezolog..

  po mir meqe te kemi na vlora..

  na trego si i beni sardelet.. kocen dhe ngjalen..

  si i ben vlonjati qytetar pyes e jo restaurantet..

  tjater..

  sa ben 1 kile sardele te dyqani peshkut..
  po koce e levreku?

 5. #45
  Pershendetje Brari,

  jo s'jam vezolog, po me qe kisha ca gjera ose keshilla praktike, thashe t'i fusja ketu.

  Sa per cmimin e sardeleve (2500 leke te vjetra), per te tjerat mos pyet se jane sarandafiu.

  Per menyren e gatimit te tyre: sardelet i fus ne furre, ose i ziej me kusi presioni (por kjo menyre nuk me pelqen).
  Po keshtu edhe kocet i ve te piqen ne furre.
  Sa per ngjalat, nuk i preferoj.

  Kaq se une nuk di shume gjera... (dhe nga pyetjet e shumta me ze barku) pune alergjie mo...

 6. #46

  keshilla praktike

  Nse doni ta mbani kafen t freskt dhe me arom, ather mund ta ruani n frigorifer.

 7. #47
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,400
  A eshte e vertete kjo puna e vezes se skuqur qe demton. Ka ca kohe qe po qarkullon ne web ky lajm . Thuhet se vezen nuk duhet ta skuqesh , nese e hani te skuqur, ajo demton shendetin njelloj si te kesh tymosur nje cigare

 8. #48

  pergjigje

  S'di gje Eurostar, mbase di ndonjeri e te na i thote...

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  flmn o And..

  Ishin vertet keshilla te mira ato me vez.

  Per sardelet ..ti i pjek ne furre.. hmm.. po cfar i hedh aty?
  mua me pelqejn ne tenxhere me presion e me vaj ulliri brna..
  i bluah fare sardelet..nuk le asnje gje..
  komplet i ha me kok me bishta me hala..

  eh moj vlore moj vlore..jeshe e bukur dikur..
  nashti beton e pallate vargmale shum kate..

 10. #50
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783
  Per te rifreskuar shishen e shampanjes
  nje kofe me akull hidhni nje grusht kryp te trash.:

  Nese ju duket qe gjella juaj eshte e kryposur shume,e merni nje patate e qeroni e ndani ne dy pjes dhe e hidhni ne gjell,keshtu patatja e thithe krypen e tepert.

  Per te pregaditur frita me pak yndyr,
  mbasi ti coptoni i hedhni ne qymesht per 20 min,ndalon patatet te thithin vaji.

  Per cdo lloj ereza te fresketa,psh magdanos,sibulet,e tjera...
  E merni nje faculet kuzhine te lagur i mbeshtillni me te dhe i konservoni ne frigo.


  Ndryshuar pr her t fundit nga Xhenet.M.S. : 05-09-2012 m 16:41
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 11. #51

  keshilla praktike

  Mund ti ruani limont t freskt, nse i vendosni n frigorifer n nj vazo me uj t mbyllur me kapak.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema t Ngjashme

 1. Kshilla Estetike/N kushte shtpiake
  Nga Mina n forumin Bukuri dhe estetik
  Prgjigje: 225
  Postimi i Fundit: 05-02-2015, 13:50
 2. Keshilla rreth Islamit* Video (English)
  Nga La_Lune n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 26-04-2012, 04:07
 3. Kshilla dhe udhzime rreth provimeve shkollore
  Nga titi-a n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:44
 4. Kshilla pr femrat!
  Nga Krovare1 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 100
  Postimi i Fundit: 25-08-2006, 05:14
 5. Kshilla pr meshkujt!
  Nga Krovare1 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 158
  Postimi i Fundit: 07-07-2006, 11:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •