Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270

  Poezi nga Altin Galanxhi

  NE

  NE PIKĖLLIMIN E PIJMĖ SI VERĖN
  E GOTAT I THYEJMĖ PASTAJ,
  NA PĖLQEN T'A SHTYJMĖ PARMENDĖN
  E MENDIMIT TĖ MBRAPSHTĖ PA FAJ.

  E LĖROJMĖ FUSHĖN E MARRĖZISĖ
  EDHE PSE KĖMBĖT S'I BINDEN HAPIT TĖ RREGULLT
  KĖSHTU, I TREGOJMĖ NJERĖZISĖ
  SE FRIKĖ S'KEMI PREJ FATIT TĖ HEKURT.

  NE PIKĖLLIMIN E PIJMĖ ME FUND
  SA, ASNJĖ PIKĖ NĖ GOTĖ TĖ MOS MBESĖ
  DHE QESHIM GJERSA E QESHURA NA MUND,
  ME LOTĖT QĖ SHKĖLQEJNĖ MBI FAQE SI VESĖ.
  Pėr tek kreu

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  KA NGJARĖ

  KA NGJARĖ TĖ SHKOJ UDHĖS ZBATHUR
  DHE KĖMBĖT T'I SHPOJ DĖLLINJAVE TĖ THATA
  E PĖRPJETĖ TĖ JEM HEDHUR SI INDIAN I CARTUR
  E T'A MBUSH KORIJEN ME THIRRMA TĖ GJATA.

  DHE KUR GJYSHJA MĖ SHIHTE FYTYRPRISHUR
  ME LOTIN QĖ KĖPUTEJ SIĒ BIEN TĖ PJEKURA PJESHKĖT,
  TEK QESHTE E LIDHTE ĒEMBERIN ME LULKA QENDISUR
  MĖ THOSH: "S'ĒALON GOMARI NGA VESHĖT!"
  Pėr tek kreu

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  FLAKA BLU

  VETMINĖ SI FLAKĖN BLU
  RREKEM T'A SHUAJ ME FRYMĖ,
  HEDH HAPIN NGADO KUTURU,
  SI ERA MBI BARIN ME BRYMĖ.

  UNĖ FLAKĖN BLU S'E SHUAJ DOT
  PO S'ERDHE TI TEK UNĖ,
  E DI QĖ FLAKA SHPESH MERR KOT
  MĖ KEQ SE NJĖ FURTUNĖ
  Pėr tek kreu

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  GJUHA

  GJITHĖSEKUSH NĖ GOJĖ KA
  GJUHĖ TĖ SQULLET SI MIDHJE,
  VALLĖZON KUR BĖN SHAKA,
  TĖRSĖLLEN KUR SHAN NĖ GRINDJE.

  MJALTĖ E VRER SI I MBAN,
  KJO GOJA JONĖ SI QYP' I ĒPUAR,
  Ē'KA PĖRBRENDA PĖRMATANĖ,
  KREJT I NXJERR PA PĖRTUAR.

  POR KA RASTE DHE QĖ HESHT,
  GJARPĖR BĖHET NĖNĖ GUVĖ,
  S'NDIHET FARE, KREJT E QETĖ,
  KUR MENDIMI BLUAN GURĖ.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  RETĖ

  ASKUSH S'MENDON PER RETĖ,
  KUR DIELLI NGROH SI ZAKONISHT,
  POR KUR NDODH T'A BĖJNĖ QIELLIN TĖ SERTĖ
  NDOKUSH I TREGON DHE ME GISHT.

  SHPESHHERĖ ATO SĖ BASHKU MBLIDHEN
  E FJALOSEN KOKĖ MĖ KOKĖ
  E PĖR DREQ SHPEJT NISIN E GRINDEN
  E PĖSHTYSIN MBI NJERĖZIT NĖ TOKĖ.
  Pėr tek kreu

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  TI

  TI MĖ SJELL NĖ BRIGJET E QIELLIT,
  SI PRANĖ NJĖ DETI
  DHE UNĖ E DI;
  TI ATY SHKRIHESH E TĖRA
  E BĖHESH E PADUKSHME.
  VEĒ UNĖ E DI QĖ TI JE PRANĖ MEJE
  E NDJEJ SESI MA MBESHTJELL FYTYRĖN
  CIPA E HOLLĖ E FRYMĖS SATE.
  Pėr tek kreu

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270

  permbledhje me copeza

  E LEHTĖ

  KUR FLLADI RRUDH BUZĖT MES UJIT
  I LEHTĖ BĖHET QIELLI MBI PĖLLĖMBĖN E SHTRIRĖ,
  E LEHTĖ DHE KĖNGA NGA BUZĖT E GURIT,
  KUR VRAPIN MERR NĖPĖR RRĖPIRĖ.
  Pėr tek kreu


  DO PRES

  DO TĖ PRES NJĖ DITĖ;
  DO TĖ PRES ME FYTYRĖ NGA PERĖNDIMI,
  SE GJITHCKA E GJELBĖR, E KALTĖR,
  ATY MERR NGJYRĖN E PUTHJES.
  Pėr tek kreu


  BUZĖDET

  DIELLI SHIHTE NGA NJĖ E ĒARĖ REJE
  DALLGĖZIMIN NERVOZ TĖ DETIT.

  EGĖRSI E TIJ NA KISH TULATUR
  E NA DETYRONTE TĖ GJENIM MBROJTJE
  NĖ TRUPAT E NJĖRI-TJETRIT.
  Pėr tek kreu


  QARK

  SHUMĖ HIJE NĖ PAK DRITĖ,
  PAK DRITĖ NĖ SHUMĖ VĖRTETĖSI,
  SHUMĖ VĖRTETĖSI NĖ SHUMĖ HIJE.
  Pėr tek kreu


  GJETHJA

  GJETHJA -
  PĖLLĖMBĖ E SHTRIRĖ,
  QĖ, KUR BIE PĖRDHE
  I SHEH NJERĖZIT NGA POSHTĖ
  DHE VDES.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  HIDHU PĖRTEJ

  pėr veten

  HIDHU PĖRTEJ KĖTIJ LUMI ME SHELG,
  HIDHU E MOS KI KEQARDHJE PĖR GJĖ;
  PĖR MATANĖ NIS NJĖ TJETĖR SHTEG,
  PĖR KĖTEJ TĖ PASMEN LĖ.

  HIDHE ĒAPIN DHE LAGU KREJTĖSISHT,
  KY LUM S'TA JEP TĖ FTOHTIN ASPAK,
  PO DHE NE T'A DHĖNTTĖ, BUZĖT MOS I PRISH,
  TURFULLO E BĖJ TUTJE SI UJKU PLAK.

  AI SHTEG QĖ HUMB TUTJE PĖRMATANĖ,
  KA QEJF TĖ SHKELET SI QILIM ARABIE,
  HIDHE KĖTĖ LUM QĖ RRJEDH ME OFSHAMĖ
  E NGA MENDJA PA DROJE TĖ SHKUARĖN FSHIJE.
  Pėr tek kreu

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  KĖRKESĖ

  SA KOT, SA KOT MES MĖRZISĖ
  I VETĖM TĖ RRISH PA NJĖ FJALĖ
  PREJ HESHTJES DHE GOTA DO QĖ TĖ KRRISĖ
  QIND COPA TĖ BĖHET DYSHEMESĖ SĖ LARĖ.

  TI Ē'BĖN, Ē'BĖN PSE VETEN NDRYN
  DHE PĖLLĖMBĖT I NGJESH PAS KOKĖS,
  MIRĖ QĖ SHPIRTIN KYĒ ME DRYN
  POR TĖ PAKTĖN THYEJA KRYET GOTĖS.
  Pėr tek kreu

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  DĖSHIRĖ E PAPLOTĖSUAR

  BIE SHI DHE MĖRZI
  NĖ RRUGĖ S'DUKET KĖMBĖ NJERIU,
  NUK DI PSE S'DAL DHE BRENDA RRI,
  SI NĖ VRIMĖZĖN E VET MIU.

  TĖ DAL E SHIUN T'A PI,
  ME ERĖN TĖ ULĖRAS SI ARIU
  DHE MUNDET NDONJĖ PLAKĖ ME SYTĖ PLOT HABI,
  TĖ THOTĖ: "I GJORI, I ZIU."
  Pėr tek kreu

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  DHIMBJE

  KUJTIM I NGRATĖ MĖ FAL NJĖ DRITHMĖ
  MĖRZI E MADHE PA TY TE JESH;
  NJĖ RE SI VARKĖ S'TUNDET NJĖ GRIMĖ
  QIELLIT QĖ S'FLET, QIELLIT QĖ HESHT.

  ASGJĖ S'LĖVIZ, AS GJETH MBI DEGĖ,
  DIKU NJĖ QEN KAFSHON LITARIN E TRASHĖ ....
  UNĖ EC I VETMUAR E HUMB NĖ NJĖ SHTEG
  E MĖ VJEN TĖ BĖRTAS.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  AH, KY MĖNGJES!

  AJO ECĖN NĖ MAJĖ TE GISHTAVE,
  PLOT KUJDES NĖ UDHĖZĖN ME BALTĖ,
  AH, KY MĖNGJES PA KLITHJEN E GRIFSHAVE
  ME FLLAD IA SHPUPURIT FLOKĖT E GJATĖ.

  TEK SHTYHET TUTJE TĖRĖ NGUT,
  AJO TRUPIN HEPON MBI BALTĖN QĖ HESHT,
  AH, KY MĖNGJES GĖRMUQUR SI MURG,
  FJALĖ PA FUND I PĖSHPĖRIT NĖ VESH.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  TĖ VETĖDIJSHĖM

  NE ZGJOHEMI MES SHKUJDESJES SĖ PĖRKRYER
  DHE VETĖM NAPA E GRISUR E BRYMĖS MBI BAR
  E MBULON KREJT TĖ KEQEN TONĖ.

  NE TRUPAT I VESHIM ME LUSPAT GRI TĖ AGUT,
  QĖ SHTRIHET NGADALĖ HORIZONTIT, SI NJĖ BUZĖQESHJE E NDROJTUR
  NĖ MBRETĖRINĖ PĖRTACE TĖ NGAZĖLLIMIT;

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  BRUMBULLI

  TEK ECJA I QETĖ MBI TĖRFIL
  PA DASHUR SHKELA NJĖ BRUMBULL,
  KREJT IU SHTYP TRUPTHI JESHIL,
  SI TĖ ISH NJĖ KOKĖRR KUMBULL.

  VETEN MALLKOVA E SHAVA
  DHE KĖMBĖN NĖ HAPIN FATAL,
  ZEMRA M'U LIGSHT E QAVA
  PĖR BRUMBULLIN E MJERĖ MBI BAR.

  SHPĖTOI, MUND TĖ THOTĖ DIKUSH,
  NGA JETA E ZVARRĖ PĖRDHE;
  JO, OR MIK, DHE MJERIMI E MBUSH
  SHPIRTIN QĖ S'NJEH HARE.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  DĖSHIRĖ

  KJO PEMĖ E BLERTĖ ULLIRI
  JAM UNĖ I TĖRI ME GJITHĖ RRĖNJĖ
  KRAHĖSHQYER, GJOKSENGRĖNĖ,
  VEĒ PREJ QIELLIT NĖ LIRI.

  OH, PUSHTOMĖ O ERĖ,
  KRAHĖT ĒIRRI NĖ KRAHĖT E MI,
  ME ZĖ FOSHNJE ULĖRIJ,
  DEHMA SHPIRTIN SI ME VERĖ.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  E HUMBA
  prej Marisės

  E HUMBA SI SEDEFIN E RRALLĖ,
  MĖ AJO NUK VJEN TEK UNĖ,
  GJITHĒKA U RRĖNUA ME DHUNĖ E PĖRDHUNĖ,
  SI NĖ MAGJITĖ E SHTRIGĖS NĖ PĖRRALLĖ.

  TĖ SHARA I HODHA FATIT TĖ MBRAPSHTĖ,
  FATIT QĖ ZEMRĖN T'A BĖN THĖRRIME,
  KAM HUMBUR I TĖRI THELLĖ NĖ MENDIME,
  SI GJILPĖRA NĖ KASHTĖ.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  PA ZGJIM

  KURRĖ NDONJĖHERĖ S'KAM RENDUR SI I MARRĖ,
  SI NJĖ SHKARPĖ NĖ RRĖKEZĖN E HARBUAR;
  MĖ TERHOQI FLLADI PREJ KĖMBĖSH ZVARRĖ,
  NĖPĖR FUSHĖN ME VESĖ MBULUAR.

  MĖ BESONI! NUK ISH FUSHĖ SI FUSHAT E BLERTA,
  QĖ LEHTĖ PUSHTOHEN PREJ DIELLIT NĖ AGIM,
  POR DY SY FOSHNJĖ TĖ VOGLA, TĖ KTHJELLTA,
  KU I TĖRI HUMBA NĖ NJĖ ĖNDĖRR PA ZGJIM.

Tema tė Ngjashme

 1. Arrestohet nė shpellėn e malit tė Dajtit, vrasėsi i “Ali Demit”
  Nga ALBA nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-06-2003, 03:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •