Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 81
  1. #41
    ToMoRri Maska e Don Zhuan
    Anëtarësuar
    04-12-2002
    Vendndodhja
    me amoren time:)
    Postime
    121
    Why Doesn't The MooN Fly Off InTo SpaCe???

  2. #42
    ToMoRri Maska e Don Zhuan
    Anëtarësuar
    04-12-2002
    Vendndodhja
    me amoren time:)
    Postime
    121
    shume e trishtushme esht po ato qe iken iken asnje nuk mund ti kthej me mbarpsht ja pse kam nje arsye me shum qe te ngre ne qiell vajzat shqipetare se jan te mira
    Why Doesn't The MooN Fly Off InTo SpaCe???

  3. #43
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Postuar më parë nga Don Zhuan
    shume e trishtushme esht po ato qe iken iken asnje nuk mund ti kthej me mbarpsht ja pse kam nje arsye me shum qe te ngre ne qiell vajzat shqipetare se jan te mira
    Ti Don Zhuan me mire mos shkruaj ne kete teme, se dihet boterisht qe ua di vleren femrave..
    Where does a thought go when it's forgotten?

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-12-2002
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    23
    ...nese nuk na e dine vleren..atehere cfare pergjigje do t'ju japim???

  5. #45
    ToMoRri Maska e Don Zhuan
    Anëtarësuar
    04-12-2002
    Vendndodhja
    me amoren time:)
    Postime
    121
    MI CORAZON e lash nuk flas me e qepa e zipppppppp una gojen po nuk jom aq i keq una jo
    Why Doesn't The MooN Fly Off InTo SpaCe???

  6. #46
    Çapkene... Maska e Arbresha
    Anëtarësuar
    12-03-2003
    Vendndodhja
    Underneath the tears of the Sun...!!!
    Postime
    260
    Postuar më parë nga WOLF POWER

    Nje keshille do i jepja te gjitha vajzave :

    Te modernizohesh duhet te dish dhe te kesh kulturen e duhur dhe jo duke u munduar te kopjosh te tjeret.......shume nga ne e kerkojme modernen me padurim.....por duke u nxituar ABUZOJME me te. [/B]
    ....shume shpesh ndoll qe kur nje femen shqiptare kalon kufirin ajo e harron vuajtjen, traditat, dhe kulturen shqiptare per tu modernizuar. Por per mendimin tim modernizim nuke eshte me bere sikur bejne femrat ne shtete tjera... por si ben ti jasht trojeve shqiptare duke respektuar traditat, duke menduar vuajtjet e nenave tona dhe mos te harrojme kulturen qe na kan dhene ato. Dhe gjate kesaj duke shijuar jeten ashtu sic i ka lezet femres shqiptare, me nje edukim dhe nje bashkpunim familjar. Kjo per mua eshte modernizim qe vertete mund ta shijosh..

    ....Bravo WOLF per shkrimin.....

    Me Respekt,
    Arbresha

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e DEMION_21
    Anëtarësuar
    07-08-2003
    Vendndodhja
    barking,united kingdom
    Postime
    17
    un do shtoj dicka me teper si domos per kto vajzat e londres
    kto vajzat e londres jan vlera na fal per ket pegjigje por e kerkove

    bye bye the_white_wholf
    the_white_wholf..............the_white_man_power

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Skerdi Sika
    Anëtarësuar
    01-10-2003
    Postime
    172
    Azhubuam Haani, ç'paske pirë ti me, që ta porosis edhe unë? Qenka e fortë, ç'ke...

    Femrat, mi jahu, njashtu si djemt, nuk martohen për ta shtu racën. As për ta fisnikëru kulturën. As për t'i përcjellur brez pas brezi amanetet. Po kush të ka rrejt kshu me!?

    Nigjo ktu: Gjindja martohen pse bijnë në dashuri, në rastin më të mirë. A pse u shton zullumin shpia.

    Sa për femrat, puna më e mençur që mund ta bëjnë është të martohen me një të huaj. Të isha femër unë (e shyqyr që s'jam) më para do të martohesha me një taksist meksikan, se sa p.sh. me një si ty.

    Ej, më trego me çiltër: pash Zotin, a s'flet ti për racën vetëm pse e ke të vogël? Hë? Hëëëë?

  9. #49
    bossa nostra Maska e DJTAN
    Anëtarësuar
    04-10-2003
    Vendndodhja
    toronto
    Postime
    24
    eh .....ceshte e verteta jua dime vleren femrave shqiptare
    por per mendimin timsi cun qe jamnuk jane shume inteligjente,tek to mbioteron mendjemadhesia ne kulm(por jo ne te gjitha)dhe kane nje gje te pakten me sa di une qe kur dalin jashte kufijve te shqiperise nuk jane me ato qe ti ke njofur por dikush tjeter ose me sakte nuk jane me shqiptare. dua tu them nje mesazh nga ana imete gjitha femrave shqiptare ,qe, tregoni vetveten qe tju vleresojme ashtu sic duhet dmth ato jini me te vertete
    ....

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Skerdi Sika
    Anëtarësuar
    01-10-2003
    Postime
    172
    Stina e dashur, është fatkeqësi e dyfishtë, për Abizhuanin dhe për ju, që debatoni me njëri-tjetrin. Për Abizhuanin, pse nxehet kur mendon që ju ka kuptuar. Për ju, pse nxeheni kur kuptoni që s'ju ka kuptuar. E kështu me radhë; në përgjithësi, debati serioz me gdhë nuk rekomandohet nga dr Skerdi. Futja ti Naimit, e dashur, se iluminizmi vuan nga një problem kyç: s'e edukon ti dot dikë që ka mungesa të hershme.

    Për Abizhuanin: Ai më kish lënë një amanet, citoj: "Njerezit e degjeneruar si ty jane ne renim dhe ne humbje, thjesht sepse un qe shtoj racen do kem me shume pasardhes se ty qe kur te plakesh do perfundosh ndonje vrime i vetmuar."

    A s'bën dikush sevap t'i thotë jahusë që kemi hyrë në shek. XXI. pash Zotin? Se asaj racës, që ay ka marrë hov ta shtojë, sigurisht i vje turp që ka prodhuar ekzemplarë të tillë? E se ata që flasin për "naivitet me aromë femërore" së shpejti do të linçohen nëpër shtylla të telefonit për shovenizëm mashkullor?

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Skerdi Sika
    Anëtarësuar
    01-10-2003
    Postime
    172
    Abizhuani më fton me zotnillëk, "hapi sytë ore gomar". Vazhdon me një parashikim global të motit, nxehtë, nxehtë, nxehtë. Perandoria Amerikane, islami. Lekë Dukagjini, Enveri, Ali Pasha, nacionalizmi. Talibanët. Demografia.

    Avav. E krejt kjo vetëm pse i rrëfeva (në besë) që shumica e atyre që i ngatërrojnë relatat dashurore me politikën, e bëjnë këtë nga kompleksi që e kanë të vogël.

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e BLACK_EAGLE_
    Anëtarësuar
    07-10-2003
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    22
    Pershendetje
    Shqiperi te qofsha fal , te kam nene e me ke djal

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e BLACK_EAGLE_
    Anëtarësuar
    07-10-2003
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    22
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Shqiperi te qofsha fal , te kam nene e me ke djal

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e BLACK_EAGLE_
    Anëtarësuar
    07-10-2003
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    22
    I dua femrate shqipetare
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Shqiperi te qofsha fal , te kam nene e me ke djal

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e BLACK_EAGLE_
    Anëtarësuar
    07-10-2003
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    22
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Shqiperi te qofsha fal , te kam nene e me ke djal

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Skerdi Sika
    Anëtarësuar
    01-10-2003
    Postime
    172
    Çar or, ku e dikan vlerën çunat vlerën e gocave tona? Ç'e gjepurash! I kam parë gjithandej,"Antoniot", "Rikardot", "Jorgot", tek vraponin si piccolo me trëndafij në dorë sapo takonin italianet me ura mbi sy, apo ndonjë greke me mustaqe, në moshë të së ëmës e të lagura prej sa e sa tjerësh, madje para se të kishin lindur romeot tanë. Kurse me shqiptarkat, pale se çfarë burrash na shtireshin... shqiptaret e gjora, gjithnjë u mbeti në dorë shkarti...

    Po do Zoti e kanë ardhur të huaj edhe në Shqipëri, ta ngrisin nivelin ca ;-) Tani që u ka ardhur konkurenca te shpia, ndoshta zgjohet ndonjë prej gjumit.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Skerdi Sika
    Anëtarësuar
    01-10-2003
    Postime
    172
    Një shoqëri ku relatat dashurore ndërtohen jo mbi dashurinë e erotikën, po mbi synimin për ta shtuar racën, më duket fashiste, monotone dhe krejtësisht josensuale. Secili që ka provuar ndonjëherë të ketë seks për një qëllim të caktuar sigurisht që më kupton ;-) Qysh fjalët tingëllojnë bajate; merreni me mend produktin final... po kur numri i idiotëve për 1 m katror e kalon një pikë kritike, ata rëndom fillojnë të vringëllojnë shpatat, e atëhere ka rrezik të ndodhin plot gjërash.

    Një ngushëllim i vogël për ne tjerët është që ata zakonisht i hanë kokën njëri-tjetrit. Në shërbim të kombit, kuptohet.

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e Skerdi Sika
    Anëtarësuar
    01-10-2003
    Postime
    172
    Azhubuamit: më befasoni që e paskët gjetur një pikë ku unë e ju ndahemi. Unë ka kohë që kërkoj a ka ndonjë pikë ku ne puqemi. Ej, s'di ç'të them tjetër, veçse e di që s'do të keni bashkëshortësi të lumtur ;-)

    Ndoshta ahere ju vje mendja e më kërkoni nëpër internet për të blerë hash prej meje, por do jetë vonë...

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e Skerdi Sika
    Anëtarësuar
    01-10-2003
    Postime
    172
    Unë jam me vese, Azhubuami jointeligjent.

    Unë mund t'i lë veset.

  20. #60
    kokeforte Maska e elisabet
    Anëtarësuar
    06-10-2003
    Vendndodhja
    kendej
    Postime
    200

    pershendetje

    Postuar më parë nga Azhubuam_Haani
    Me pelqen naiviteti jot stina. Ka nje arome femerore. Megjithse duket se nuk ke kuptuar asgje nga ato qe thash une, eshte disi zbavites. Nuk mund te kundershtoj faktin se llogjika e mashkullit nuk mund te kuptohet kurre nga mendja e femres per shkak se keto dy pole te universit kan evoluar per arsye te ndryshme. Ketu me kujtohet thenia e famshme "Terheqja reciproke midis mashkullit dhe femres ka te bej pikrisht me faktin se ata kurre nuk arrijne ta kuptojne njeri tjetrin"
    :



    Po lexoja ate qe kishe shkruar dhe thashe me vete : A thua e ka me te vertete ate qe ka shkruar.
    Nese mendon qe llogjika JOTE prej mashkulli nuk mund te kuptohet ng nje femer e ke shume gabim.
    qenke akoma ne autobus me duket.....
    Dhe nje keshille Mos u bej machist se gjithmone do dalesh i humbur.( Kjo vlen per te gjithe ata qe mendojne si baballaret e tyre para 50 vjetesh)

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  3. Letërsia Shqiptare
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02
  4. Ortodoksia dhe Shqipëria
    Nga shendelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 258
    Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •