Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 81
  1. #21
    Anetar i respektuar
    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Vendndodhja
    UK BIRMINGHAM
    Postime
    29

    respekt

    une ndjej respektin me te madh per femren shqiptare
    sepse kam lindur nga shqiptarja
    i dua dhe i respektoj thellesisht ne qdo menyre se eshte e vetmja femer ne bote qe sakrifikon jeten per birin e saj, per vellain e saj, per te dashurin e saj

    shqiptarja eshte mbreteresha e femrave
    BESA E SHQIPTARIT SI PURTEKA E ARIT

  2. #22
    Penso sempre a Te
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    sull tramonto della mia terra
    Postime
    26
    Postuar më parë nga friendlyboy1
    Un mendoj se jam shprehur shum qart. Nese femrat shqiptare do kishin ber nje pun te mir ne edukimin dhe rritjen e femijve ne shqiperi nuk do te kishte kaq shum probleme.
    ti ketu po fut dhe maman tende qe nuk ka bere nje pune te mire me edukimin tende???????

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    SIgurisht qe po. Strawberry nuk po flasim per maman time ketu shpresoj qe heren tjeter te tregosh njecik respetk dhe civilizim.

  4. #24
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,426
    Postimet në Bllog
    17
    Ai njeri qe nuk do nenen e vet, nuk ka per te dashur ndonjehere njeri tjeter ne jeten e tij. Nenat shqiptare u kane mesuar femijeve te tyre se cdo te thote te kesh shpirtin e sakrifices, cdo te thote te sakrifikosh jeten e vet per nje jete me te mire per femijet e tu.

    Ata shqiptare qe u qendrojne motrave mbi koke, e bejne kete pasi nuk duan te bien viktima. Fanatizmi i tille vjen nga dashuria e madhe dhe une kete nuk e shoh si nje te keqe, e shoh si manifestim fisnikerie te nje populli fisnik. Ju kujtoj se luftra jane bere mes popujsh per nderin e nje femre.

    Persa i perket shoqerise me gocat shqiptare, eshte paksa shoqeri jo e rehatshme qe varet sa nga mentaliteti edhe nga ndryshimet qe ka sjelle koha ne shoqerine shqiptare. Roli qe ka luajtur familja dhe edukata familjare kane lene shenjat e tyre ne formimin e secilit prej nesh, gocave me shume se cunat.

    Te femrat shqiptare, i gjen te gjitha cilesite dhe kategorizimet. Gjen gocat qe jetojne nen hijen e prinderve te tyre qe nuk dine te marrin inisiativen vete apo te marrin vendimet e tyre vete pa inputin e prinderve. Gjen gocat qe jane gati te bejne gjithcka pa u menduar dy here per te dale nga realiteti familjar apo shoqeror ne te cilin jeton. Ne kete kategori hyjne te gjitha ato qe martohen shpejt apo preferojne te martojne te huaj. Gjen goca qe identitetin e tyre nuk duan ta ndertojne si femra shqiptare, duke trasheguar virtyte dhe cilesi familjare shqiptare, por si femra moderne, femra te kohes, qe do te thote pushtimi i mentalitetit modern te kohes. Keto jane ato qe idhuj kane yjet e muzikes, kinematografise dhe jeta e tyre eshte vetem nje shembellim apo replikim i dobet i jetes se yjeve te skenes. Ose ndjekin parimin: "Cdo gje e huaj (jo shqiptare), eshte moderne!".

    Egziston edhe nje grup i vogel gocash shqiptare qe jane te bukura si jashte edhe brenda. Bukurine fizike e trashegojne pak a shume te gjitha gocat shqiptare. Bukurine e brendshme shpirterore duhet ta germosh shume thelle qe ta gjesh. Ato femra shqiptare qe jane edhe te bukura ne shpirt jane ato qe gershetojne modernen me virtytet dhe cilesite qe trashegojne nga nenat e tyre shqiptare. Keto jane ato qe njohin traditen shqiptare, e vleresojne ate, njohin rendesine e familjes dhe rolin kryesor qe ato luajne ne te. Nuk dine te shtiren apo te hiqen ato qe nuk jane dhe mbi te gjitha, dine te zbutin agresivitetin e meshkujve shqiptare me feminitetin e tyre hyjnor.

    Femra e sotme shqiptar gezon me shume liri ne shoqerine shqiptare por mos tu genjeje mendja se jeni me te mira apo po beni nje jete me te lumtur se nenat tuaja.

  5. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    Neteorm (26-06-2021)

  6. #25
    Penso sempre a Te
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    sull tramonto della mia terra
    Postime
    26
    Postuar më parë nga friendlyboy1
    SIgurisht qe po. Strawberry nuk po flasim per maman time ketu shpresoj qe heren tjeter te tregosh njecik respetk dhe civilizim.
    une respekt kame por kur vjen puna per mamane tende te djeg ty por ashtu duhet te djegi per gjithe femrat shqiptare, por une nuk munde ti jap edukaten time dikujt tjeter

  7. #26
    i/e regjistruar Maska e SyzezaBukuroshe
    Anëtarësuar
    14-08-2003
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    16
    Me pelqen jashtezakonisht mendimi i pare i dhene
    nga wolf... dhe e flm per ato fjale te ngrohta dhe
    shume domethenese per femrat shqiptare...
    Love is Like a Piano First U Play By Rules and Then U Play By Heart...

  8. #27
    i/e regjistruar Maska e SyzezaBukuroshe
    Anëtarësuar
    14-08-2003
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    16
    Albo.. a nuk mendon se duhet te jete dhe nje grup
    vajzash qe mund te hyje ne keto kategorite e tua
    me shume se 2 here.. sepse keshtu si i ke ndare ti
    ku di une me duket pak si shume e prere.. ???
    Love is Like a Piano First U Play By Rules and Then U Play By Heart...

  9. #28
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Mendoj se vajzat shqiptare per ne jane me afer shpirtit dhe zemres .Flas per veten time,me afer traditave zakoneve,qe per ne ketu ne mergim po si ruajtem,do humbasim dalngadale identitetin tone.
    Mos harroni se pas suksesit te nje mashkulli fshihet gjithmone prania e nje gruaje.
    Ca pleq te mocem thone<gruan dhe kepucet merri nga vendi yt>
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  10. #29
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Vendndodhja
    angli , londer
    Postime
    16
    PU SA MA KA QEJFI TI MARR FEMRAT SHQIPTARE NEPER GOJE
    PO KU I GJENI KETA TEMA O POPULL, ME PELQEJNE SHUME VETEM SE KANE NJE TE KEQE SE SHUME PREKEN GJINITE SI MASHKULLORE SI FEMRORE EDHE I FUTNI TE GJITHA NE NJE THAS PO NENA DHE MOTRA DHE E DASHURA SJANE E NJEJTA KATEGORI O JU RUJT ZOTI NATEN SE DITEN SHIFNI VET
    PASTAJ PYLL PA DERRA SKA.DICKA PARA SE TIA FILLOJ TIA FUS KODRA MAS BREGUT NE SHQIPTARET KEMI NJE TE MIRE DHE NJE TE KEQE( KTU NE NA MERR TEPOSHTJA DHE SNGRITEMI ME ) E MIRA ESHTE SE XHAXHI ENVERI( KSHU PO THEMI NE ) NA E KA FUT DASHURINE ( PO THEMI NE PERSERI0) PER SHQIPERINE DERI NE KOC TE MRAPANICES KURSE E KEQJA ESHTE DOPIO 1.KUR VJEN PUNA PER INTEGRIM INTEGROHEMI ME 10 KEMB SHKALL EDHE VETEM SHKOJME MBRAPA E 2. NE JA SHESIM EDHE BESEN EDHE TRADITEN E CDO GJE QE KEMI JA SHESIM TE HUJIT VETEM PSE MOS ME THONI SE SKA LEZET SE E BERA HARTIM
    FEMRA SHQIPTARE
    NENA :ASKERKUSH NE BOTE SMUNDET TE THOTE SE UNE KAM NENE TE KEQE KETE VULOSNE NE KOKE SE JU KA DHENE QUMSHT NGA GJIRI I SAJ DHE CDOKUSH I DI VUTJET E SAJA
    MOTRA DHE NESE E KE SUPER ... PERSERI MOTRA YTE ESHTE DHE SKE CTE BESH IDHE PSHTYMEN DHE PERSERI NE FTYREN TENDE BJE
    KJO PJESA ME E BUKUR
    E DASHURA : MENDIMI IM QOJE NE DYSHEK DHE E KUPTON SE CFARE VENDOSMERIJE KA AJO NDAJ TEJE
    NDOSHTA U TREGOVA ABUZIV POR MENDOVA TA TRAJTOJ NE MENYRE TJETER KETE TEMEN SE ME JA NGRIT VLERAT NJERI TJETRIN NE JEMI THE BEST
    FEMRA SHQIPTARE NE JASHTE SHQIPERIE , BEJNE SI SHUME MENDJEMDHAJE EDHE NUK I VE FAJ PER TE VETMEN ARSYE SE KA GJITHFARE LLOJ KUADRASH( SPICIES MASHKULLOR) NEPER EUROP NISEN NGA EPSHI E JO NDJENJA OSE TRURI POR EDHE ASHU SBEHET LLAFOSIM SHUME MBI NJERI TJETRIN DO TA VAZHDOJ ME VONE SE ME KERKOJNE NA FALNI SE ............

  11. #30
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Postuar më parë nga SyzezaBukuroshe
    Me pelqen jashtezakonisht mendimi i pare i dhene
    nga wolf... dhe e flm per ato fjale te ngrohta dhe
    shume domethenese per femrat shqiptare...
    Flm edhe ty per vlersimin !

    Gjithashtu ju falenderoj edhe ju te tjereve qe me paskeni vleresuar....nuk i kisha pare dhe tani sapo i pashe .

    Ps....e cuditshme sepse disa bejne perjashtime duke u bazuar ne papjekuri dhe shkaktare ne prishjen e forumit. Forumi eshte i shqipetareve dhe ne do e mbajme gjale. Normalisht qe kemi edhe njerez qe do na prishin trotuaret ku hedhim kembet por gjithcka do rregullohet.

    Me respekt ndaj jush
    WOLF POWER !

  12. #31
    i/e larguar Maska e llokumja
    Anëtarësuar
    17-07-2003
    Vendndodhja
    Underneath_your_cloths
    Postime
    91
    Woulf Power te lumte dora edhe mendja per ate qe ke shruajtur
    se jo per gje po jane 100% te verteta. edhe e respektoj sinqeritetin tende

    me respekt llokumja

  13. #32
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    Femrashqiptare nuk e ka ber mjaftushem punen e saj. Per kete nuk besoj se ka ndonje lundershtim keshtu qe rrespektin femra ne shqiperi nuk e ka fituar akoma. Mbase po te punoj me shum per permirsimin dhe integrimin e jetes ne shqiperi do ta fitoj rrespektin nga vetja dhe nga meshkujt.

  14. #33
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    Rendesia nuk qendron te dashuria por te edukata dhe modernizimite perparimi dhe te puna.

  15. #34
    ToMoRri Maska e Don Zhuan
    Anëtarësuar
    04-12-2002
    Vendndodhja
    me amoren time:)
    Postime
    121
    hell yea qe na pelqejne femrat shqipetare pse ne nga kemi lindur?kjo teme me fal o Albo po sikur nuk ja vlen, asgje kundra teje po nese jemi shqipetar skemi si i hedhim poshte gjakun dhe traditat tona.
    Peace
    RroFshin Femrat shqipetare
    Why Doesn't The MooN Fly Off InTo SpaCe???

  16. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    shume gjera te mira kam lexuar... i'm so proud of albanian guys
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  17. #36
    .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
    Anëtarësuar
    27-12-2002
    Vendndodhja
    Detroit, MI
    Postime
    690
    cunat shqipetar=me te mire e botes
    And all I can taste is this moment
    And all I can breathe is your life

  18. #37
    i/e regjistruar Maska e jonidapasho
    Anëtarësuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    selanik
    Postime
    488
    po po c'fare komplimentesh !!!!!!!!!!!!!

    tani mbas 10 oresh pune jam gati tia fut me pune dhe nje 10
    orarsh tjeter.

    Lum ne per djemte shqiptare qe jane ti pish ne kupe !!!!!
    feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  19. #38
    ToMoRri Maska e Don Zhuan
    Anëtarësuar
    04-12-2002
    Vendndodhja
    me amoren time:)
    Postime
    121
    we proud qe jemi shqipetar edhe qe kemi goca kaq te bukura dhe kaq te mira
    Rrofte Shqiperia!
    Why Doesn't The MooN Fly Off InTo SpaCe???

  20. #39
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjëSikurDielli
    Anëtarësuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    ...dhe ne fund cdo gje zberthehet ne individin. Cfare dmth kjo? Kjo dmth se, eshte individi ai qe percakton parametrat e sjelljes me femra dhe (edhepse s'i takon kesaj teme), anasjelltas.

    ne ju duam fort, mu ashtu sic na doni dhe ju neve, gjeneralisht. Individualisht.. ka tipa te ndryshem, me mendime te ndryshme, dhe me sjellje te ndryshme.

    Ju duhet te beni zgjedhjen e mire duke filluar me te, jo ne.

  21. #40
    ToMoRri Maska e Don Zhuan
    Anëtarësuar
    04-12-2002
    Vendndodhja
    me amoren time:)
    Postime
    121
    Just me! une skam lenduar ndonje goce shqipetare sweety esht mire mos te flasesh ne numerin shumes po nejse i qendroj mendimit tim perseri vajzat shqipetare jan me te mirat
    Peace
    Why Doesn't The MooN Fly Off InTo SpaCe???

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  3. Letërsia Shqiptare
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02
  4. Ortodoksia dhe Shqipëria
    Nga shendelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 258
    Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •