Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 55 prej 55
 1. #41
  Mendoj se nuk eshte shume e rendesishme se cfare pergatit ne raste festash apo banketesh, por si e servir . Prezantimi luan rolin kryesor per mua.

  Si nuk u mesuan disa njerez te shtrojne nje tavoline mor zot , megjithese ka programe 24 oreshe ne TV per kete pune...
  Where does a thought go when it's forgotten?

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e leci
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,742
  Nje dreke qe ta mbaj mend.
  Ne lokalin "Natyra e qete" ne rrugen Tirane-Elbasan,pak km larg Tiranes.

  -Sallate mikse (domate,ullinj,kastraveca,djathe,qepe,speca)
  -paidhaqe qengji
  -tave balte e sapo bere
  -koke qengji
  -gjize fshati
  -turshi specash,domatesh

  I gjithe ky bollek i shoqeruar me vere te kuqe.Kishte edhe raki manaferrash.
  Duhet te mjaftoje se deri vitin qe vjen ska me.
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  44
  Postime
  1,084
  Citim Postuar m par nga leci
  paidhaqe qengji
  Si fjale e degjuar se ku e kam degjuar sme kujtohet.
  Ca do thote paidhaqe?
  Ndryshuar pr her t fundit nga vagabondo_nyc : 11-09-2006 m 15:53

 4. #44
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,633
  brinj gjingji t'pjekme mer daj
  no glove no love

 5. #45
  pershendetje te gjithve ne forum me pelqen shume guzhina

 6. #46
  Kam nje enderr.. Maska e Gleda
  Antarsuar
  04-02-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  16

  Talking Menu pr Shn Valentinin

  Miredita te gjitheve!
  Kam deshire qe per San Valentinon ti gatuaja te dashurit tim(Meqenese eshte gjithmon ai qe gatuan). A dini ndonje menu jo shume te komplikuar (nuk ka rendesi ne jane gatime shqiptare apo jo) te pershtatshme per kete feste?
  Me kete rast me jepni edhe recetat.
  Faleminderit paraprakisht!

 7. #47
  Paqe Maska e lara21k
  Antarsuar
  17-01-2007
  Vendndodhja
  Ne perendimin e eger
  Postime
  86
  Une po te jap nje rezete te thjeshte dhe te shpejte qe mund ta perdoresh per pjate te pare ose te dyte.

  Lasagne (fletet e saj ) i fut ne uje te valuar per disa sek sa te zbuten pak, por jo plotesisht.

  Cdo flete mbasi i ke nxjerre nga uji i thane pak dhe i shtron nje fete proshute (cfare lloji te duash ti) dhe nje fete djath kackavall (por nga ai i buti dhe jo me ere).

  I mbeshtjell ne forme tubi i lyhen me miell mistri dhe i skuq ne tigan perreth 1-2 minutave (i sheh me sy sa te shrikj djathi), me vaj ulliri


  Salcen mund ta besh me qepe te njoma, kunguj, domate te fresketa dhe pak hudher.

  Salca duhet te jete e kuqe ( si per festen e te dashuruarve) dhe mundohu me fantazine tende ta dekorosh ne nje pjate te sheshte.

  Ne rast se e perdore kete rezete , ju befte mire
  Ndryshuar pr her t fundit nga lara21k : 05-02-2007 m 12:07
  Ai qe pretendon se eshte DIKUSHI eshte lodhur duke tentuar per tu bere i tille....

 8. #48
  Kam nje enderr.. Maska e Gleda
  Antarsuar
  04-02-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  16

  Talking

  Rrofsh lara21k !
  Do ta provoj njehere para san valentinos qe t'ja marr pak doren.

 9. #49
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  55
  Postime
  621
  1Dreka
  2Torta
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 10. #50
  beby Maska e jesu
  Antarsuar
  08-10-2006
  Vendndodhja
  Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
  Postime
  354
  sallatra te ndryshme (leker te bardhe me karrota,limon& vaj ulliri. Sallate domate me sallator, qepe, ullinje, djath te bardhe te prere ne kuba,spec jeshil, rigon, krip, vaj ulliri. sallate jeshile franceceze me sallatore, feta limoni,qepe, krip,leng limoni te fresket dhe vaj ulliru), keti so fillim per te hapur oreksin.
  nje nje pjatance romstek(tule te madhe 2kg mish vici me hudhra brenda dhe gjethe dafine qe ia veme ne zjerje dhe me pare e veme ne furre me patate te prera te rrombullakta, hedhim pak vaje ulliri ne pjekje dhe gjalp pak fare sa per arome dhe nje fot uje qe te behen patatet)
  me pase ferfese e pjekur ne tava valteje(permbanjise,domate te fresket dhe salce,melci vici,hudher,qepe,krip,piper dhe vaj uliri, te gjitha keto iganisim njehere dhe me pas e veme ne furr per te pjekur)
  fileto mishi te prera holle dhe ne mere permban spca,domate djathe i mbledhim role dhe i mbyllim ne odhodoglifidh(krujtere dhembesh ;-) i skuqim me pas ne tigan
  rizoto me midhje,karkaleca(permabn salce domateje , gjalp dhe koper)----pjata ime e proferuar
  xaxik(salce kosi), ullinj ne tryeze,
  nje pjate me tjathe te bardhe dhije te prere ne shirita te gjate,me digon nga larte dhe pak vaje ulliri
  me pas shoqerone vera e kuqe dhe e bardhe sipar proferencave
  frutat e shumllojshme
  dhe si embelsire....do them nej embelsire shqiptare se te tjerat veshtire ti gjeni ne shq ''zupa ose trigona''
  Oreks te mbare.....
  dhe nese eshte pashke ne vend te asortimentave te misherave qe kam permendur mund ta zebendesoni me nje kec ose qingj te pjekur ne hell

 11. #51
  beby Maska e jesu
  Antarsuar
  08-10-2006
  Vendndodhja
  Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
  Postime
  354
  reiart..........cmendem per tortat shqiptare me shkume vezeje qe benin dikure. Vecse sivjet ne shqiperi nuk gjeta :-(
  po me leshon goja leng tani.....

 12. #52
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  55
  Postime
  621
  Citim Postuar m par nga Europe83 Lexo Postimin
  mir ajo torta se na e beri neps po pjatat e palara si hiqnit dot para se te benit fotografi


  Ato foto jane te castit dhe pa u pregatitur, nuk mendova se do te beja nje foto per ta nxjerre ne revistat e guzhines. Megjithate verejtje me vend. Shpresoj te jete rregulluar me kete ketu.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 13. #53
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  55
  Postime
  621
  Citim Postuar m par nga KozyShack Lexo Postimin
  Reiart, ajo torta eshte "to die for". Ku je ti, usa? Vete e ke bere? Nese po, si?
  Ajo torte eshte bere nga BABAI im qe eshte nje nga ish pasticieret e ish punishtes se pastave ne Tirane qe funksionoi deri nga viti 1994. Perberesit kryesore jane, vezet, mielli, sheqeri, gjalpi, kakao dhe pak recel qershie dhe nuk ka ne perberje asnje nga ato pislliqet qe gjenden te gatshme neper magazinat qe furnizojne pasticerite e sotme. Nuk besoj se gjendet sot ne treg nje torte e tille, sepse edhe ne qe e kemi pasticerin ne shtepi e shohim ate torte nje here ne vit kur kemi ditelindjet e femijeve.
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  Citim Postuar m par nga Reiart Lexo Postimin
  Ajo torte eshte bere nga BABAI im qe eshte nje nga ish pasticieret e ish punishtes se pastave ne Tirane qe funksionoi deri nga viti 1994. Perberesit kryesore jane, vezet, mielli, sheqeri, gjalpi, kakao dhe pak recel qershie dhe nuk ka ne perberje asnje nga ato pislliqet qe gjenden te gatshme neper magazinat qe furnizojne pasticerite e sotme. Nuk besoj se gjendet sot ne treg nje torte e tille, sepse edhe ne qe e kemi pasticerin ne shtepi e shohim ate torte nje here ne vit kur kemi ditelindjet e femijeve.
  Pyete babin nese di ndonje vend ne Tirane ku i bejne akoma tortat te tilla. Please. Ben vaki dhe mos me pelqejne me ne fakt, nuk i dihet....

 15. #55
  Kam nje enderr.. Maska e Gleda
  Antarsuar
  04-02-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  16

  Talking Menu per festen e pavaresise se Kosoves.

  Mirembrema te gjitheve!

  Do te doja te pergatisja nje dreke festive me rastin e pavarsise se Kosoves. Cfare menu-je me keshilloni? Une nuk jam guzhinere shume e zonja, keshtu qe mundesisht me jepni edhe receten.
  Faleminderit!

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema t Ngjashme

 1. 333 receta gatimi
  Nga DEBATIKU n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 29-12-2013, 15:29
 2. Kerkoj nje teme " Marsi muaj festash "
  Nga Bl3ri n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2007, 14:08
 3. Aksidenti automobilistik vret familjen shqiptare ne dite festash
  Nga Fiori n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 14-01-2004, 16:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •