Close
Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 243
 1. #1
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Shqiptart n Zvicr

  Ku jeni ju shqiptaret e zvicres???

 2. #2
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Per: Shqiptaret ne Zvicer

  Hallo!!

  U bene ca vjet qe banoj ketu e shqiptare te shqiperise thuajse ne gjithe Zvicren nja 10 kam njohur.
  Shpresoj te lexoni kete teme e te njoftoheni ..
  Do me behej shume qefi........
  Alles gute und viel Spass !!!!!
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 3. #3
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  40
  Postime
  611
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Ada

  Ju te Zviceres jeni pak te rrezikshem
  Gjysma e Beratit aty u pasurua

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime
  ADA moj cuore sportivo!
  Po se e keni shndetin? Ju prshndes edhe un sepse kam lexuar krkesn tuaj pr t njohur mbi 10 shqiptar
  gimi

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime
  ADA moj cuore sportivo!
  Po si e keni shndetin? Ju prshndes edhe un sepse kam lexuar krkesn tuaj pr t njohur mbi 10 shqiptar
  gimi

 6. #6
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  O shume faleminderi zoti Doci!!
  Nuk e di jeni ai pe verteti apo vetem nick keni te tille?!?!
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 7. #7
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Hej Kacako!!

  Ore ju te beratit vetem te pislliqet ju shkon mendja.

  Neve keteja na ra bretku ne pune e spo pasurohemi gje.
  Te pakten nuk qahem jo.
  Nje Alfa e kam...

  Te pershendes Adherfe mou!!!
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Cyrih
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ada,
  jeni ndr m t part q krkoni shqiptar dhe u mungojn ata! sht fare pr t`u befasur, sepse sipas disa parashikimeve e statistikave n Zvicr jetojn mbi 150.000 shqiptar. Pra mos vuaj pr ta, kah ta kthesh kokn ka me bollk, mendoj pr shqiptar t Shqipris etnike.
  Nse ti krkon shqiptar t gjysm Shqipris s mbetur, ather, gadi ke t drejt. Por, ka mjaf sish. Un psh, njoh m shum se dhet.
  Prshndetje
  Shiu i vers

 9. #9
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  40
  Postime
  611
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ada.
  Per Agim Docin te siguroj une 200% qe eshte ai,sepse e njof familjarisht.

 10. #10
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  I dashur shiu i veres!!

  Une nuk kuptova shume nga ato qe me shkruaje !!

  Nuk e di sa shqiptare ka ketu ne Zvicer por te besoj kur me thua 150 000!
  Nuk e di jane keta te kosoves apo te maqedonise??

  Une nga kosova e maqedonia njof shume punoj me shume prej tyre

  Qellimi im eshte te njof nga shqiptare te shqiperise.
  Do te thoni ju se jemi te gjithe shqiptare!
  Ok jam dakort e nuk dua te hap tema e debate politike.
  Dua vec te njof njerez nga shiperia.
  shpresoj se me kuptoni thx

  Kacako thx aderfe per sqarimin.
  e di e mora vesh qe eshte poeti i madh agim doci e gezohem qe ai eshte ketu me ne
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 11. #11
  i pavarur
  Antarsuar
  03-07-2002
  Vendndodhja
  EU
  Postime
  513
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Vallaj Ada e ke bo persmari qe na ke ftu ketu me te njoft... Une jam i shqipnise vallaj ne me thene te drejten ata te kosoves nuk i kam inat po sme puqet muhabeti, keq me vjen po mezi i marr vesh kush flasin shqip dhe me thene te drejten skam ndermend te mesoj versionin e ri te gjuhes "shipe" tani.. Keshtu qe bujrum njifna po vetem mos na dalesh mashkull lol
  Just God Can Judge Me

 12. #12
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Hallo Vinny_T

  Sic eshte dhe titulli ketu shkruaj qe dua te njihem me shqiptare te Zvicres dhe me banim ne Zvicer
  Ti qeke ne France e jo se sme pelqen me u njoft dhe me te frances por ashtu kot po e them

  Sa per Kosovaret sido qe te thuash ti ky version qe kemi ne eshte i riu se ai antik i Gjon Buzukut ka qen sic e kan rujt kosovaret se ne kemi bastardu shqipen me fjale te huaja ,por nejse se une nuk jam nai qe e di shqipen perfekt qe te gjydikoj....

  Por me vjen keq qe ti flet keshtu mbi ta sepse nga kosova ka shume ketu ne forum e deri tani ata nuk na kane ofenduar dhe le te tregohemi dhe ne me kulture e te dashur sic i kemi trAditat tona !!
  I di ti traDITAT TONA I NJEF APO JO???!!


  fALEMINDERIT

  KALOFSH SA ME MIRE
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-08-2002
  Vendndodhja
  Zvicer
  Mosha
  48
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ciao Ada une jam nga Zvicra ,
  jetoj ne Aargau

  te fala Miri

 14. #14
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Hallo Miri_CH

  Gezohem qe je ketu ne ch dhe qe me ke shkruar!
  Shpresoj me kalimin e kohes te njihemi me mire e ku i dihet mbase me ndihmen e zotit Doci te bejme ndonje Grill Party
  te gjithe ne qe ndodhemi ketu..

  Te pershendes
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 15. #15
  In Flames Maska e dimegeni
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Gteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Sa me ka marre malli per Gjeneven,qytet fantastik,po mu dha mundesia atje do kthehem te jetoj prape,ti Ada ku jeton?
  Discover me like emptiness.......

 16. #16
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Ah.. Dimegeni !!

  Genf eshte nje qytet i mrekullueshem do te doja dhe une te jetoja atje por.. kush i futet asaj frengjishtes ..
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 17. #17
  Jeta sht e bukur! Maska e Elna Durrsi
  Antarsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime

  shqiptart n zvicr

  Prshndetje Ada.

  Ja edhe un jam nga Shqipria , e saktsisht nga Durrsi dhe jetoj n Gjenev , kshtu q tek ti numri i shqiptarve nga Shqipria n Zvicr, me ndihmn e forumit i kaloi t dhjetn , ndrsa tek un ende s'ka shkuar n 5 edhe pse q prej 7 vitesh jam ktu. Shum e vshtir pr t kuptuar pse ne Shqiptart e Shqipris nuk mbajm lidhje mes njri-tjetrit nuk besoj se sht, sepse e para ne kemi nje fodullk idiot ndaj njri-tjetrit dhe e dyta sepse ruhemi nga frika n mos personi me t cilin po prshndetemi merret em pisllqe.
  Pr at punn e fodullkut ta them nga eksperienca personale , sepse m ka qlluar mbi tre katr her t dgjoj n rrug autobuz , apo dhe n post ( nj her kur po bja pagesat) t folurn ton dhe jam afruar e i kam prshndetur duke u dhn shenja przemrsie dhe duke shprehur knaqsin time q m n fund takova dik nga i njjti vnd ku un jam lindur e rritur, dhe n tre raste me kan shikuar si t isha e mendur q po u flisja n autobuz apo n rrug ( personalisht kur shihem para pasqyrs nuk m duket vetja se mund t tremb dik) , ndrsa n post ishte pak m me fines me nj mirdita t that dhe se n
  kto momente po i shqetsoja duke u folur n gjuhn ton. Ather kurr m nuk kam marr mundim t prshndes dik apo ti them sa e lumtur jam q po i dgjoj t flasin shqipen ton , por kam vazhduar udhn time. Fatmirsisht interneti na heq kt boshllk t t komunikuarit n gjuhn ton dhe ja.

 18. #18
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Re: shqiptart n zvicr

  o e dashur elna.durresi
  une gezohem qe me pershendete dhe te them qe keta persona te tille me mire qe si ke mbajt lidhjet sepse te njohur te tille ske ci do.
  une te premtoj se nqs do te me takosh ose nqs do me hasesh ne rruge gje e veshtire ngaqe banojme shume larg njeri tjetrit por une po te degjova qe ti flet shqipen time te pastert une do te te flas sepse eshte dhe tipi im keshtu!

  Ketu ku banoj une eshte nji durrsake mbase e njef?!?

  Nuk e njof personalisht por e di qe eshte nga durresi.
  Nejse une gezohem qe po te njof sepse je dhe durrsake si mami im.
  Ps sic e shef kemi dhe zotin Doci ne lugano jena bo i dore e mire e pres akoma te tjere se nji gjo do e organizoj une ..
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 19. #19
  In Flames Maska e dimegeni
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Gteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Po ti Elna aty paske qene kur isha dhe une,si s'jemi pare.Po nejse me bej nje nder.Ik te ajo ura ,kur del nga Onex eshte pasi zbret poshte tek ai si tip kopshti zologjik i vogel,dhe futi nje ulerime te forte ne darke per mua.Pa shaka e kam.Ura ka qene pika e dobet e imja,kam bere dhe fotografi aty.Une pata kohe shume te bukur atje,biles kam humbur lidhjet me nje shok,Roland Stefani e ka emrin,po e njef ma bej nje ze. Ja kalofsh mire!!!!
  Discover me like emptiness.......

 20. #20
  Jeta sht e bukur! Maska e Elna Durrsi
  Antarsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Dimegeni

  T paska mbetur pishman Bois de Btie, sepse parku tek ura pasi del nga Onex keshtu quhet. Nejse, un gjithsesi do t ta kryej porosin, vese duro pak sa t na ndreqet koha se na mbyti shiu, leq e di ti mo Gjenevn vec mjergull e shi pr nga moti.

  Pash tek numratori telefonik mos t t gjeja lidhjet pr at shokun tnd Roland Stefani se personalisht nuk e njoh , po nuk gjeta gj . Kishte t dhna vetm pr nj Albert Stefani. Nuk di nse kan lidhje bashk ai Rolandi me kte Albertin?????
  T prshndes Elna

Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 2. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 3. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
 4. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-01-2004, 03:24
 5. Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-12-2002, 08:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •