Close
Faqja 3 prej 13 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 243
 1. #41
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Sa mire qe ti e paske te vendosurrrrrrrrrrrr.......

  Une e kam me medyshje biles dje fola me kete shoqen time se jemi dhe ketu nja 4 shqiptare dhe thame qe do ishte bukur.
  Puna eshte se une kam feriet deri me dt 14 dhe me kete semundjen qe ka dale se kam vendosur ku do shkoj.
  Meqe kam thene qe nami te behet do vij nuk ja fus kot.
  Mendoj me shume qe do vij sesa qe sdo vij.

  Do ishte super fare se kina nevoj me bertit icik me bo tifo e me harru hallet mo.


  Te pershendes ene une..
  Harrova mi ti po bileta ka apo jane shitur te tera?
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 2. #42
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Neser osh ndeshja .
  Kush ka mundesine shifemi atje tu bo tifozllik se me ne fund ja arrita te organizoj pushimet dhe ndeshjen.

  Ishalla fitojm mo se une edhe pse i kam te dyja nenshtetesite me shume anoj per ne shqiptaret

  FOrzaaaaaaaaaaa Albania!!!!!!!!
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-06-2003
  Vendndodhja
  n Tok
  Mosha
  39
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ju bilem paskeni patur fatin t njihni nga 10 Shqiptar t Shqipris, kurse une njoh vetm dy! E Kosovar, m duket se t gjith q gjenden n Zvicer.

  A thuani n t vrtet nuk ka nga Shqipria ketu, apo nuk duan t przihen me neve Kosovarve???

  N t vrtet ky rast m bn t quditem!!!

 4. #44
  In Flames Maska e dimegeni
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Gteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Sa inot qe s'pata mundesi te shkoja ne Gjeneve,e kisha bo ne mendje,na rrafen si gjithmon kot fare.

  Madonna patjeter qe sdo ket ngel mo njeri anej pervec studentave.Une kur kom qen ne Gjeneve gjithmon shkoja te "universiteti" dhe luaja shah me kosovaret,po mu be pak e bezdishme me then te drejten se pasi i mundja(me fal per modestine ketu...haha)fillonin me politik gje qe sme interesonte ne ate koh.Une kom pas dy shok shume te mire nga Prishtina,shoqeria atje ka qen me e mire dhe me e leht.Secili per pun te vet dhe ne dark kur takoheshim "let's have a good time guys"
  Discover me like emptiness.......

 5. #45
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Hahahha Dimegjeno.
  Kshu sic e ke lon ka mbet.

  Ene un si duroj dot kur dun me bo politik sidomos me mua qe sme intereson fare.

  Mi madonna pse mi thu ti qe ne nuk perzihena me juve.
  Ne perzihena por jo me te gjithe. Ketu kosovare ka plot dhe une kam shoqeri por jo me te gjithe se sa i jep icik muhabet (burrave) duan me vrap me shume kuptohet e keshtu bej kujdes se sdu probleme.

  ah dimegeno te kishe qen ne stadium.
  ca qufi.
  U kenaqa tu pa shqiptar me sy.sa shqiptar kishte ne geneve o zot plot.
  Ore ishte bukur atje une akoma se kisha vizitu si qytet se e kisha lon per me vone ku^r te plakem.
  Kisha humb dicka te bukur.

  Po deshe foto nga ndeshja ke te tema Kombtarja Shqiptare
  Kalofshi mire.
  Madonna ca kantoni ishe ti rrushi=?
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 6. #46
  In Flames Maska e dimegeni
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Gteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Si mi paske qen ne Gjeneve?
  Tani po me vjen dhe nje her me shume inot.Ai eshte qytet fantastik,lene pastaj te morresh bicikletat dhe ti japesh anes liqenit deri ne Nyon,gjithe rruges ke bare te vogla,natyra shume e bukur sidomos kur esht ver apo ska ca plazhe te vogla dhe romantike,kur bie nata dhe je pak i lodhur ne kthim ,ulesh buze liqenit dhe sheh yjet siper dhe ujin e qet.Aq bukur esht sa po te dali ndonje siren nga uji nuk te ben cudi .Une e beja gjithmon kete gje Ada.Po zgjohem tani me duhet te iki se mbaroi dhe puna.
  ps.S'mbaj mend shume emra vendesh,mundohem te kujtoj nje vend midis Gjeneves dhe Nyon-it se mbaj dot mend.
  Discover me like emptiness.......

 7. #47
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une ate dite qe shkova ishte hera e pare dhe ishte per pune 3 4 oresh pastaj ne oren 18 shkum te stadiumi.

  Nuk kisha shume kohe t'a shijoja si qytet sepse shkova per ndeshjen.
  Po shkova do shkoj per nji jave te rri atje.

  Nuk e di une nji vend qe maj mend ishte bel air
  ose anej ka stadiumi carrefour.
  Kaq.

  Po ti ku banon tani?
  Aq larg Geneves je?


  Po Luganon a e ke pare .Eshte dhe atje shume bukur.Gjithanej eshte bukur ne Zvicer.
  Bien ne sy rregulli e pastertia.
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 8. #48
  In Flames Maska e dimegeni
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Gteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Jo Luganon nuk e kom pa ndoi her,se kom qef rracen italione
  Mua kantoni francez me pelqeu me shume dhe Lozana ishte shume e bukur pastaj Zyrihu dhe Lucerna jan mrekulli me vete.Bern ishte ndryshe pak si i zymt mu duk,nuk me ngjiti fare.
  Une tani jetoj me ne veri.Londer.Bukur eshte dhe ketu po te dish ca me bo ,po tani ne ver nuk me shtyhet fare,as nuk me punohet fare,jam bo shume dembel dhe dua shume gjume.
  Nuk e di ti ku jeto ne Zvicer?
  Discover me like emptiness.......

 9. #49
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Hahahahah c me bere te qesh.

  Berna eshte speciale po te shkosh ne dite me diell.
  Dy here kam qene me shi dhe me ka bere te njejtin efekt.

  Nji here me diell e sdoja me ik mo

  Une jetoj ne kantonin jeshil ne kufi me gjermanine e Austrine

  Jam Turgi Brgerin e me vjen shume inat

  Sa per dembelizem ka kap edhe mua.

  Shyqyr kisha ore te teperta ne pune e kam pas shume pushime e sot me duhet me shku me punu e sme behet hic.
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e InFinita
  Antarsuar
  04-07-2002
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Prshndetje Juve t gjithve shqiptarve, pa dallim se a jan nga Shqipria, Kosova apo gjetiu.

  Kuptoj q keni nevojn t njihni, Ju shqiptart nga Shqipria, gjithashtu persona nga vendi i Juaj. Kuptohet, q Ju lidhin m shum gjra dhe kuptoheni m leht n disa aspekte.

  Un pr vete njoh vetm dy studenta nga Shqipria ktu n Zrich.
  Poq doni Ju t kontaktoni ata dy dhe t i njihni, vetm tregoni, Ju ndihmoj.


  shkruajti nga Zrich,
  InFinita

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Antarsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  A esht e vertet se ne Zvicer nje gallon benzine kushton $6?

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e LeNNoN
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Bucharest
  Mosha
  31
  Postime
  360
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ju uroj te gjith forumisteve nga Zvicra gezuar krishtlindjet dhe vitin e ri 2005 !

  LeNNoN !
  You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

 13. #53
  Larguar
  Antarsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga friendlyboy1
  A esht e vertet se ne Zvicer nje gallon benzine kushton $6?
  Do ishte mire te thoje ekujvalentin e galonit me litra se ne amerikonet e Zvicres nuk i dime keto gjera. Sa te duash eshte, prandaj dhe une e lashe Zvicren.

 14. #54
  Larguar
  Antarsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Pershendetje per Aden, Elnen dhe Er_gjen

  C'kemi Zvicerona,
  Une kam jetuar ne Gjeneve nja 7 vjet dhe kete vit u largova per arsye "mbarim studimesh"
  Si ka mundesi qe ne mes te gjithe atyre shqiptareve Elna, s'ke pasur rastin te njohesh asnje? Jane pothuajse 80 studente sqhipatre ne UniGe. Flas per ata qe vijne vetem nga Shqiperia sepse bashke me te tjeret qe vijne nga Kosova apo Maqedonia(me pak) behet nje numer akoma me i madh.
  Nuk e di ne kam te drejte postimi adresash te tjera, por doja te jepja adresen e asosacionit te studenteve shqiptare ne Gjeneve. Nqs je e interesuar me dergo nje mp dhe ta jap ne privat.
  Festat qe jane bere per ndeshjen, vitin e Ri apo 28 Nentorin ne Gjeneve do mbeten te paharrueshme.
  Ka shume te tjere qe kane patur te njejtin problem si dhe ju qe s'keni patur rastin te njihni shume shqiptare te tjere, pro kjo varet nga pozita qe keni(propabiliteti me i madh eshte kur je student) dhe nga mundesite per te degjuar ndonje gje rreth e qark. Eshte e vertete qe ne Autobus apo Poste nuk eshte vendi i duhur per te ruajtur nje shoqeri sepse mundet qe personi qe ke patur perballe te jete komplet pasiv apo te mos ta ndjeje aq shume te nevojshme njohjen me dike vetem pse eshte shqiptare. Une nuk po flas per veten, sepse e re kam qene vete dhe e di qe njohja me shqiptare te tjere te ngroh zemren, sidomos kur ke mall per vendin, por jo te gjithe e shohin me kete sy.
  Mgjth ju uroj te treve, dhe Ades ne Zurich por sidomos Elnes dhe Er Gjen suksese e gezojuni Gjeneves, sepse aq e keqe sa behet ne dite me shi, qe mezi lind dielli aq e bukur eshte kur kalon disa vjet atje.

  Une kam pas jetuar Ne Cite Universitaire disa kohe e me pas mora nje apartament diku afer Placetit (Manor sot)
  Po ju ku jetoni? Jam kurioze se e njoh permendesh qytetin.
  Au revoir et Bonne annee a tous.
  Julie

 15. #55
  Jeta sht e bukur! Maska e Elna Durrsi
  Antarsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Julie
  C'kemi Zvicerona,
  Une kam jetuar ne Gjeneve nja 7 vjet dhe kete vit u largova per arsye "mbarim studimesh"
  Si ka mundesi qe ne mes te gjithe atyre shqiptareve Elna, s'ke pasur rastin te njohesh asnje? Jane pothuajse 80 studente sqhipatre ne UniGe. Flas per ata qe vijne vetem nga Shqiperia sepse bashke me te tjeret qe vijne nga Kosova apo Maqedonia(me pak) behet nje numer akoma me i madh.
  Nuk e di ne kam te drejte postimi adresash te tjera, por doja te jepja adresen e asosacionit te studenteve shqiptare ne Gjeneve. Nqs je e interesuar me dergo nje mp dhe ta jap ne privat.
  Festat qe jane bere per ndeshjen, vitin e Ri apo 28 Nentorin ne Gjeneve do mbeten te paharrueshme.

  Une kam pas jetuar Ne Cite Universitaire disa kohe e me pas mora nje apartament diku afer Placetit (Manor sot)
  Po ju ku jetoni? Jam kurioze se e njoh permendesh qytetin.
  Au revoir et Bonne annee a tous.
  Julie  Prshndetje Julie.

  M vjen mir q po t kontaktoj nprmjet forumit , por dhe keq q nuk t paskam njohur ktu n Gjenev.
  Un nuk mund t vete dyerve t Universitet me tabel n dor duke pyetur : A jeni ju Shqiptar/e.
  N Gjenev ekziston Universiteti Popullor Shqiptar, dhe aty ka mjaft aktivitete Shqiptare. Fatkeqsisht Shqiptart nga Shqipria nuk para vijn. I kuptoj deri diku se cilsia e aktiviteteve n t shumtn e rasteve sht mjaft e dobt, por a i shtron dikush pyetje vetes: C'bj un si pjestar/e e komunitetit tim pr t rritur reputacionin e popullit tim si dhe cilsin e aktiviteteve t tij?!
  Ne e kemi kte shans me kt institucion, por shum pak kontribojm, dhe sigurisht aktivitet mbeten gjithnj n nivel t dobt se i prshtaten pak a shum nivelit pjesmarrs. Ne kemi dhe shansin tjetr : 80% e shqiptarve nga Shqipria q jetojn n Gjenev jan njerz t integruar mjaft mir n jetn e ktushme dhe kan punra t mira, por far bjm ne pr t mbajtur lidhjet midis njeri-tjetrit q t mos shuhet magji e gjuhs Shqipe, kngt dhe ritet e rretheve tona? Asgj.

  Un isha n mbrmjen e Vitit t ri q u organizua ktu.

  Kishte shum shum pak nga Shqipria , diku 4 ose 5 persona. Kngtaret dy ishin nga Shqipria, njra e mirnjohura Mimoza Nazarko, tjetra Enkelejda Basha si dhe nj kngtar nga Kosova Shklzen Kelmendi n mos gabohem, emrin. T tre kan knduar shum bukur.
  Mimoza kndoi " potpuri shkodrane" e plot kng t tjera. Shklzeni kng kosovare. Enkelejda ka knduar kngt e Parashqevis, t lehtat dhe populloret, dhe i ka qar. Ku ishin pra Shqiptart e Shqipris meq paska kaq shum q t vallzonin n ritmin e "Lemzs" apo Potpurive popullore?!
  N organizimet e festave Kombtare kam 10 vjet q vete. Prap nuk i shoh t jen Shqiptart e Shqipris. Ose jan , por t heshtur t pabashkuar?
  'dreq na ka hyr q mos bashkohemi e t bjm nj prvjetor pr Vae Zeln , me muzik t kngve t saja p.sh, apo nj prvjetor t Violeta Manushit me batuta nga rolet e saja, ose thjesht thjesht diskutim mbi konceptet e jets.
  Un sot po e msoj q paska nj shoqat Studentsh Studentsh Shqiptar , dhe punoj n Avenue Dumas, 200 m larg Cite Universitaire. Pse kjo Shoqat nuk bhet e gjall n aktivitete. Jan t rinj. Plot ide dhe energji.
  Nesje ,
  nse ke dshir drgomi n mp, ose mail adresat se kam dshir ti kontaktoj.

  T prshndes

  Elna
  Ndryshuar pr her t fundit nga Elna Durrsi : 07-01-2005 m 20:29

 16. #56
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Gezuar 2005 te gjitheve

  O sa mire edhe Elna paska gjetur nje cike kohe per forumin.
  Une per vete jam plot.
  Nje krijese nuk e di mbase 70 cm ka tani me merr te gjithe kohen .

  Nje informacion i vogel :

  Te shtunen me dt 22 janar nga ora 17 deri ne 20 organizohet ne qytetin e san gallenit nje mbremje interkulturore.

  ekspozite e dy piktoreve shqiptare Rafet dhe Nexhmedin Jonuzi(Presheve)
  ka lexime poetike shqip-gjermanisht.
  intermexo muzikore me Fiqerete Imeraj Mimoza Selimi dhe Gentiana Tafili
  film dokumentar mbi Butrintin.
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 17. #57
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Gezuar 2005 te gjitheve

  O sa mire edhe Elna paska gjetur nje cike kohe per forumin.
  Une per vete jam plot.
  Nje krijese nuk e di mbase 70 cm ka tani me merr te gjithe kohen .

  Nje informacion i vogel :

  Te shtunen me dt 22 janar nga ora 17 deri ne 20 organizohet ne qytetin e san gallenit nje mbremje interkulturore.

  ekspozite e dy piktoreve shqiptare Rafet dhe Nexhmedin Jonuzi(Presheve)
  ka lexime poetike shqip-gjermanisht.
  intermexo muzikore me Fiqerete Imeraj Mimoza Selimi dhe Gentiana Tafili
  film dokumentar mbi Butrintin.
  Apero

  Kush ka mundesine eshte e mirepritur.

  Hyrja eshte e lire

  pershendetje te gjitheve
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 18. #58
  Larguar
  Antarsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ciao Elna,
  Adresen do ta nis ne privat dhe mund te regjistrohesh ne forumin e studenteve shqiptare. Kontakto Lumen dhe i thuaj qe je e interesuar te regjistrohet emaili yt ne liste. Keshtu sa here te bejne aktivitete do te vije nje email.

  Sa per festat e 28 Nentorit, i kemi festuar fjithmone shume bukur. Vjet kemi bere disa festa ne Uni Popullor Shqiptar, gjithashtu 28 Nentorin e kemi festuar cdo vit por jo vetem kaq por dhe Vitin e Ri e kemi bere te gjithe bashke. Uni Popullor shqiptar rralle eshte zgjedhur nga studentet, kjo sepse eshte pak larg (dhe pas 12 mbarojne autobusat)dhe gjithashtu kur hyje brenda kishte vetem nje dore me burra ne hyrje qe e kishin mbushur sallen me tym cigareje. Nuk e di, personalisht skam pasur asgje kunder por ne pergjithesi nuk preferohej nga studentet. Kete Vit kane festuar Vitin e Ri ne Laussane se bashku me studentet e Friburgut.

  Pastaj, une s'te thashe merr tabele e shko ne Universitet te kerkosh njerez, por vetem po te jepja nje vend ku eshte propabiliteti me i madh per te takuar shqiptare, mqs te duket sikur s'ka. Nderkohe qe Studentet me pjesen tjeter te shqiptareve qe mund te kene ardhur per arsye te tjera, specializime apo ku ta di une, s'kane mundesi te takohen.

  Sa per kenge e valle shqiptare, do te gjesh gjithmone midis studenteve te Gjeneves. Ka nga ata qe harrojne qe jane shqiptare, por ka dhe nga ata, si une, qe e hedhin vallen ne rradhe te pare . Por keta te paret jane me kokrra dhe i gjen kudo, ne cdo vend te botes.
  Te pershendes dhe po te dergoj adresen ne privat.
  BYE julie
  Ndryshuar pr her t fundit nga Julie : 11-01-2005 m 21:06

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,278
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Me ju thon te drejten ne CH skam qen as nje her por me sa kam ndegju nga Shoket dhe qe i kam te gjith Familjen ateje ne CH eshte vend i mire , por me sa kam ndegju Kosovaret e kan Zuerich hahahaha , te GJILANI-t keni me shum ne Zuerich , por te Premten mendoj me shku dhe me pa se si eshet

  Rroft Zurichi
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 20. #60
  ALBANIAN ATTITUDE
  Antarsuar
  10-10-2003
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  291
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga dimegeni
  biles kam humbur lidhjet me nje shok,Roland Stefani e ka emrin,po e njef ma bej nje ze. Ja kalofsh mire!!!!
  Mos eshte gje nga Saranda Ky Rolandi, se po eshte ai e njof une.

Faqja 3 prej 13 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 13:59
 2. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 13:45
 3. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 19:33
 4. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-01-2004, 04:24
 5. Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-12-2002, 09:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •