Close
Faqja 2 prej 13 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 243
 1. #21
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Hallo Dimegjeni!

  Une gjeta dy stefani albert ne geneve :

  Njeri na paska nje bizhuteri tjetri nuk e thote se ca ka po nqs se do me kontakto dhe te jap adressat ku jane dhe numrat e telefonit.
  Na qenka dhe nje stefani Alberto.

  Kalofshi mire dhe kjo teme mos harroni eshte per shqiptaret e zvicres e jo per mesazhe private thx:
  Kesaj rralle po jua fal sepse jeni te mire
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Benyy
  Antarsuar
  20-10-2002
  Vendndodhja
  zvicer
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Te gjitheve!

  Eshte e veshtire nje cik te futesh nje nje teme, ku qe ne fillim percaktohen konturat e nje njohje te mundshme vetem brenda kufijve gjografik te nje vendi, sic pretendon ne kete rast Ada.
  Megjiate une do te perpiqem me pak fjale te permbledh mendimin tim per kete gje dhe te tjerat sa pashe ne raport me gjuhen e cila flitet ne Kosove.
  Me duket diku dikush tha se "...ate te foluren kosovarce as e marr vesh dhe as e kam ndermend ta mesoj..."
  E drejte e juaj do thoja eshte!, megjithate une sic e shifni po beje perpjekje te mesoj jo kete te tuajen por do thoja gjuhen tone Shqipe sepse nuk ka dy shqipe.
  Nese do te pretendonit ne zhargonet tiranse e beratce apo te tjera se ka sa te duash, qe ajo eshte gjuha shqipe e keni gabim sepse ato sjane as dialekte ne te vertete.

  Flm per durimin qe do te kishit ne leximin e kesaj qe shkrova
  benyy

 3. #23
  Jeta sht e bukur! Maska e Elna Durrsi
  Antarsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Ej, Benny

  Nuk besoj se kur hidhet fjala q nuk e kuptoj kosovaren , t kt lidhje vetm me t folurn. Mendimi im sht se ka t bj m tepr me shprehjet q prdoren nga ne n Shqipri , dhe shprehjet q prdoren n Kosov , ku jan po fjal shqipe , por q kan tjetr kuptimin n shprehjet tona e tjetr kuptim n shprehjet nga Kosova. shte gjithashtu nj krejt tjetr botkuptim pr jetn nga shqiptart e Shqiprs dhe tjetr nga ata t Kosovs. Nuk dua t nnmoj asnjrn pal duke thn se kush e ka m t mir botkuptimin pr jetn nga t dy palt, por desha vtem t v theksin ku qndron diferenca. Personalisht vlersoj shum lehtsin q kan shqiptart e Kosovs t shkmbehen qoft edhe pr nj got aj mes tyre, gj q tek ne t Shqipris nuk ndosh me aq lehtsi.

 4. #24
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Qeka mbledh kuvendi keteja.
  Pershendetje Benyy..

  Une po te lexosh mire temen e kam hapur eshte e vertete per te njohur shqiptare puro te shqiperise ,por dhe per shqiptare te zvicres. Me shqiptaret e kosoves dhe te maqedonise punoj kam shoqeri por do te doja dhe lidhje me njerez nga shqiperia.
  Jemi shqiptare as qe diskutoj mbi politike le te vendosin politikanet .
  Une personalisht nuk kam asgje, por eshte tjeter te flasesh me nje kosovar mua me lidh puna dhe jeta ketu me ta kurse me te shqiperise na lidhin shume gjera .
  Shpresoj qe ti mos e marresh kete teme si ndonje teme percarese e ku di une .
  Respekto kete deshire qe kam une te njoh njerez nga vendi im dhe nqs banon ne zvicer po ashtu dua te njof sa me shume shqiptare ne zvicer.

  Sigurish qe edhe ju te kosoves e maqedonise qe jeni ne zvicer jeni te mirepritur sepse kjo teme eshte per shqiptaret e zvicres.
  Mireserdhe pra ketu e ja kalofsh sa me mire...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Ada : 21-10-2002 m 18:28
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Benyy
  Antarsuar
  20-10-2002
  Vendndodhja
  zvicer
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Pershendetja Ada

  Jo mos u shqeteso fare se nuk ka te beje mendimi im me ndonje perqarje ketu jo.
  Por te diskutojme mendoj se nuk eshte keq pavaresisht se ndonjehere edhe mund te keqkuptohemi se kjo menyre e te komunikuarit ne te verte kete te mete ka.
  Ne fakt, une esecialisht jam i interesuar te shoh mendimin e bashkatdhetareve te mij ne teresi Shqiperi,Kosove ,Maqedoni e gjetiu se cfare mendojne per njeri tjeterin ashtu sic jane me te gjitha te mirat dhe te keqijat e tyre. Prandaj, them se me qellim te mire u futa nje cik edhe ne ate qe ty edhe mund te te duket si nje lloj atakimi i personit tend.

  Tema qe keni hapur eshte interesante dhe dij ta vleresoj fare drejte, por desha te zgjeroj nje cik pa akuza dhe te shara per njeri tjeterin them.
  Nese te tjereve nuk ju pelqen edhe mund ta harroj s behet gje jo.

  Flm per mirkuptim

 6. #26
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ok Benyy!

  Tek ky forum cdo njeri ka te drejte te shprehe mendimin e tij i lire duke mos dale jashte edukates!

  KJo teme eshte teme njohjeje midis shqiptareve te Zvicres:

  Pa dallim a jane shqiptare te kosoves apo maqedonise apo te shqiperise.
  Une si person personalisht nga maqedonia e kosova ketu njof shume familje te rinj te reja .

  Nga shqiperia jo keshtu qe shpreh deshiren nqs se dikush jeton ne Zvicer te njihemi:
  OK=??

  Shpresoj se me kaq kuptove.
  Nqs ke nevoje te dish cka mendojne mbi kosovare shqiptare e maqedonsit ose ne te kunderten hap nje teme me sondazh!
  Mendimi im po ta them qysh tani eshte se ska pyll pa derra e te gjithe gishtat e dores sjane njesoj!

  Kalofsh sa me mire!!!!
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e er_gjen
  Antarsuar
  12-10-2002
  Vendndodhja
  gjeneve
  Mosha
  44
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetjeee te gjitheve...
  une jam Ermali, dhe akoma nuk kam mbushur nje muaj ketu ne Gjeneve, por numri i shqipetarve qe njoh eshte me i madhe se dhjeteee....Kjo dhe ngaqe une ri ketu ne universitet tere kohen e na lidh pak puna....keta qe kam njohur jane cuna e goca te mira e jane treguar shume te disponueshem kur i kam kerkuar dicka, jo si shqiptaret qe ka njohur Ada......
  Sa per gjuhen shqipe qe flasin kosovaret me thene te drejten dhe une mezi e kuptoj, dhe kam ven re qe dhe ata mezi me kuptojne muaaa, por kjo nuk me ka penguar asnjehere per te zene shoqeri me taaa, dhe kam shume miq kosovar........

 8. #28
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mire se erdhe mes nesh ER_gjen!!

  Gezohem qe na ke shkruar.
  Edhe une njof ca shqiptare dhe do te doja te njihja me shume.
  Nuk e di pse ke thene qe une kam thene ashtu qe jane te jodisponueshem po te ishte ashtu sdo te kerkoja me njohje me te tjere.

  Nejse me duket se ke shikuar nickun gabim.
  Kalofsh sa me mire ne forum!!
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 9. #29
  Jeta sht e bukur! Maska e Elna Durrsi
  Antarsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Prshndetje t gjithve

  Do doja t dija 'mendoni ju shqiptart e Zvicrs sikur t mblidheshim t gjith pr ti br tifozllik Skuadrs son Kombtare q vjen t luaj futboll kundr Zvicrs n mars ( n mos gabofsha). Personalisht nuk jam e dhn mbas futbollit , por kur bhet fjal pr skuadrn e vndit tim do doja ta mbshtesja sado pak me tifozllkun tim. Normalisht ndeshja mbahet n Zurich . Shkojm t brtasim nj her alla shqipshe Forca Albania, forca kombatarja.

  Ju prshndes Elna.

 10. #30
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ide e mire kjo Elna.
  Epse jo une jam dakort.
  Nuk ja dhe larg
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e er_gjen
  Antarsuar
  12-10-2002
  Vendndodhja
  gjeneve
  Mosha
  44
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  me fal Ada se te kisha ngateruar me Elnen.....
  une gjithashtu e kam ne plan qe ta shoh ndeshjen, dhe sigurisht qe do te me pelqente qe ta shihja ne mes te shqipetareveee....prandaj me njoftoni nese dhe ju do te organizoheni per ta pare bashkeeeeee

 12. #32
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une do te shkoj se sben edhe sikur te jete dite pune do marr leje. Si fillim do mundohem te gjej bileten dhe nqs se doni leme takim ne Zyrih.

  Do kontrolloj te di daten dhe oren e sigurt dhe a ka bileta.
  Nqs keni ju info me te sigurta shkruajini.

  Jo poer gje por mos te lodhem una.
  Ishalla i rafim kto purat
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 13. #33
  Jeta sht e bukur! Maska e Elna Durrsi
  Antarsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Edhe un do t shkoj dhe kjo , kjo sht e vulosur, por un kue e hodha kte ide thash q t rezervojm a marrim biletat t gjith shqiptart afr e afr e jo nj fillim t stadiumit e tjetri ne ann ekundrt, prandaj nse ti Ada mund t pyessh meq je m afr Zurich se kur dhe ku bhen rezervimet ose t na gjesh ndonj adres interneti pr kte na njofto. Dhe ti Ermir q ej ktu ne Gjenev nse njeh edhe shqiptar t tjer q duan t vijn thuaju, kshtu q behemi nj grup i mir . Jo pr gj po q t na dgjohet nj ik zri kur t themi forca Albania, Forca Shqipria. Ah un do marr me vete dhe tim bir si dhe kam porositur n Durrs tek vllezrit e mi dy nga ato bluzat si flamuri jon ose si t kombtares, nj pr vete e nj pr tim bir, se sigurisht q edhe at do e marr me vete.
  Ju prshndes t gjithve dhe mirudgjofshim ose mir u takofshim ne Zurich.

 14. #34
  Jeta sht e bukur! Maska e Elna Durrsi
  Antarsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  E kam knaqur n gabime mesazhin e msiprm, po kshtu sht kur mundohesh t shkruash shpejt. Nejse nse ju nuk e deshifroni dot m thoni se e rishkruaj her tjetr prsri.
  Ju krkoj falje pr gabimet .
  Elna.

 15. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-11-2002
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Ciao Elna!!!

  Ciao Elna.
  Shpresoj qe te jesh mire. Gjithashtu pershendes edhe Aden.
  Me behet qejfi qe me ne fund po njoh shqiptare te tjere nga
  shqiperia. Ne jena ketu ne Zyrih nja kater a pese shoke, Tironsa
  dhe dalim ndonjehere bashke.
  Cfare keni vendosur te beni per vit te ri???

  OK, pra se shpejti.

 16. #36
  Jeta sht e bukur! Maska e Elna Durrsi
  Antarsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime

  Re: Ciao Elna!!!

  Postuar m par nga titani
  Ciao Elna.
  Shpresoj qe te jesh mire. Gjithashtu pershendes edhe Aden.
  Me behet qejfi qe me ne fund po njoh shqiptare te tjere nga
  shqiperia. Ne jena ketu ne Zyrih nja kater a pese shoke, Tironsa
  dhe dalim ndonjehere bashke.
  Cfare keni vendosur te beni per vit te ri???

  OK, pra se shpejti.
  Prshndetje ju t gjithve atje n Zurih


  Un sot e pash kt mesazh dhe m vjen keq q nuk e kisha vn re m par, megjithate m mir von se kurr.
  Lumsi ju q qnkeni bashk atje. T paktn ato qyfyret me batuta shqiptare i keni pa mas , kshtu q mos u qani, s emua m mer malli t dgjoj ndonj nga ato shprehjet edikurshme t filmave apo komedive tona , sidomos ato batutat tek "Pallati 176"

  Pr vit t ri , personalisht flas do marr nj batanjije , nj got ver , telekomandn ose n kompjuter dhe sigurisht do hapim dhuratat me tim bir , se ashtu alla shqiptarshe me 31 po i hapim dhuratat edhe ksaj radhe sa s'ka vajtur ende n shkoll ai q t krkoj dhuratat me shokt n t gdhir t 24.
  Tani po e mbyll pr sonte se u bra si shum folse ( thn ndryshe= llafazane) , duke ju uruar GEZUAR FESTAT dhe vit t mbar.  p.s. shihni se mos na organizoni ndonj gj pr ndeshjen Shqipri- Zvicr se aty nga Zvicra Gjermane do mbahet. U mbyta un duke thn t organizojm dika ashtu grup, po s'po bie n vesh t askujt.

  Me shum respekt Elna.

 17. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-08-2002
  Vendndodhja
  Europ
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Albachat Party n Zvicr

  Prshendetje,

  T shtunn me 10 maj n Romashorn t Zvicrs organizohet nj Chat Party. Do t ket edhe takim me shkrimtar shqiptar q jetojn n Europ, si dhe do diskutohet rreth mundsive pr t themeluar deg t New Albanian Generation (shiko ne http://www.newalbaniangeneration.com/
  Pjesmarrs do jet edhe kngtari Kastriot Tusha. Pr informata m t hollsishme pr ata q dshirojn t vijn mund t lexoni tek http://www.kosova.de/party-ch/

  T fala,
  Parashikuesi

 18. #38
  Artiste Maska e Kuntakinta
  Antarsuar
  18-01-2003
  Vendndodhja
  Bregu Lumit High Street
  Mosha
  37
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  A do beje kohe e mire? Si e parashikon ti?
  :-)

 19. #39
  Dielli eshte jeta Maska e Ada
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  ne jete
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Ciao Elna!!!

  Pershendes dhe ju te tjeret qe banoni ketu ne Ch.

  Elna shpresoj te jesh sa me mire ti me tet bir.

  Pas kerkova ne internet te mendova sepse je me fat.

  Ndeshja organizohet ne Genf ne qytetin tend dhe eshte me dt
  Schweiz-Albanien 11-06-03 um20.15 Uhr Genf

  Une terhiqem per momentin sepse jam me pushime deri me dt 14 dhe nuk ndodhem ne Zvicer.

  Shpresoj tja kaloni mire dhe te fitojme.
  Gruss Ada
  Es git Lt di magi, anderi hani grn, anderi hani lieb und dnn gits no derig wi dich, di hani tf i mim Herze und wett sie nie meh verlre!!

 20. #40
  Jeta sht e bukur! Maska e Elna Durrsi
  Antarsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Ada prshndetje .


  sa po bhesha gati t shkruaja pikrisht pr ndeshjen . Ma ke lag pr pak , si i themi ne ashtu si popullorshe.

  Vrtet q ndeshja mbahet me t mrkurn 11 qershor ktu n Gjenev n ora 20 e 30. Un do shkoj me shoqrin time. E bleva dhe bluzn kombatare me shqiponj kur isha n Durrs pr pashk. Fatkeqsisht tim bir nuk e marr dot se sht me pushime tek gjyshi me gjyshen dhe dajat n Durrs.
  M vika keq q nuk paske mundsi t vish. Do kishte qen nj rast mir q t njiheshime t pinin ndonj kafe ose diku n nj kafene ose n banesn time.

  T prshndes Elna.

Faqja 2 prej 13 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 2. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 3. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
 4. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-01-2004, 03:24
 5. Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-12-2002, 08:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •