Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e tullumi
    Anëtarësuar
    26-09-2007
    Postime
    92
    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    Nje menyre teper e thjeshte dhe e lehte per te rregjistruar kenget qe ke ne manjetofon duke i kaluar ne kompjuter
    Programi qe ben kete pune quhet Audacity 1.6mb
    per ta bere gati kompjuterin qe te marre kenget nga kaseta ne manjetofon duhet nje kabell njeri fund i kabllit futet te brima mbrapa kompjuterit aty ku futet kablli i mikrofonit dhe ana tjeter e kabllit futet te brima qe perdoret per kufjet. pasi eshte bere lidhja dhe programi dhe eshte gati per te rregjistruar shtypet butoni Play i manjetofonit ne fillim dhe pastaj butoni rekord ne program.Pasi kenga mbaron se regjistruari shtypet ne program te butoni stop.Klikohet te File dhe te menuja shtyp save dhe e ben save ne nje folder ku te duash.Folderat behen save me prapashtesen aup(audacity project) per ti kthyer keto skedare ne
    ne skedare mp3 shkarkohet nje program i vogel lame 3.93.1
    Ju pergezoj per ndihmen qe ofroni ,jo qe jam far eksperti i Pc por ket menyr e kam provuar edhe vet,kam verejtje kur thuani se kabllon ne Pc duhet futur ne vrimen e microfonit ,sepse po te veprohet keshtu do te ket telashe me volum, por duhet vepruar keshtu:
    te dhensi(kasetofoni,reciveri,)kablloja vendoset ne vrimat ndersa ne Pc vendoset ne ose< line in>pastaj hapet programi (ka lloje te ndryshme) po e marrim vindows m makerin,ketu duhet te behet lejimi per hyrje ose etj
    Flm per mirkuptim

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e tullumi
    Anëtarësuar
    26-09-2007
    Postime
    92
    Edspace: ket spinen qe po e tregoni ju është i duhet stereo pastaj ka menyr per ta lidhur me spin te njejt por i duhet ta vendos ne dalje per degjuese te veshve dhe do te ket problem prap me volumin hyrs ne pc.ma se miri është daljen nga kasetofoni ta marr nga

  3. #23
    Anagramisti Maska e Mister Enigma
    Anëtarësuar
    06-08-2004
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    2,636
    Unë e përdora programin Absolute Sound Recorder për këtë qëllim. Ai merr çdo zë që gjendet në kompjuter. Së pari e zgjedh burimin (line in). Megjithëse paraprakisht është i zgjedhur vetë nga programi.
    Kodi:
    Eja ta bëjmë bashkë një anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetë 

  4. #24
    Myself ! Maska e LIU_50 CENT
    Anëtarësuar
    24-12-2007
    Vendndodhja
    Ne tirane
    Postime
    2
    haahhahah po kjo bohet edhe me thjeshte merr hahahah nje kabell ne mic e laptopi-pc dhe nje te kufjet dhe fillon e incizo me kualitet te larte. bye

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,565

    Për: Program për të regjistruar këngët nga kasetat në kompjuter


Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Sigurimi i kompjuterit
    Nga Force-Intruder në forumin Trajnim & leksione
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 06-11-2011, 16:02
  2. Lajmërime të ndryshme për studentët Shqiptarë:
    Nga forever në forumin Mentori akademik
    Përgjigje: 99
    Postimi i Fundit: 14-05-2011, 04:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •