Close
Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 509
  1. #21
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Edhe une jam kundra marteses se homoseksualeve . Per cfare arsyeje duhet te legalizohen me ane te marteses kur vete lidhja e tyre eshte dicka qe une e quaj te degjeneruar . Zoti e ka dhene qe femra dhe mashkulli te martohen bashke , jo me njeri tjetrin , prandaj une do thoja absolutisht jo , nuk them qe duhen vrare sic thone disa te tjere pasi nuk eshte faji i tyre qe jane ashtu por jam kundra marteses , le te bashkjetojne po deshen .

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-07-2003
    Postime
    82
    Mendimi im eshte krejt i kundert me martesen e tyre,edhe pse nuk e kam shume problem cfare eshte nje person,gay apo jo.Nuk dua te ve re cfare preferencash ka kur nuk do jete qellimi i marrdhenieve me mia me ate person.Keshtu le te bejne si te duan,por te martohen JO.
    Keshtu si po ecim jo vetem qe per ca kohe do lejojne edhe martesen me kafshet (dhe ju siguroj qe shqiperia do jete nje nga vendet me te para qe do e aprovojne po u hodh ne diskutim) po do vije dita qe do zihen qe eva dhe adami ishin te te njejtit sex. (vetem se do zihen te cfare sexi ama.)
    ciao,
    ANDi
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga eagle_eye_andi : 03-08-2003 mė 13:35
    bingo !!!

  3. #23
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    Ca ndryshimi ka sikur te martohen apo te bashkejetojne? Apo do habiteni me shum kur ti shihni unazen ne gisht?
    S'do keni kundershtim sikur ata te bejne seks sa te duan, te puthen ne publik, te vendosin postera propagande per homoseksualizmin neper muret e qytetit po ju xhindoseni VETEM PO E VUNE ATE UNAZE NE GISHT!!
    Po kapeni me thonj ne fragmentet e fundit te moralit qe kane mbetur, nepermjet marteses si simbol i dikurshem i pastertise shpirterore...vetem do dukeni patetike.

    "Liria jote mbaron aty ku fillon liria e tjetrit."
    Bota ec me kete parim dhe limitet qe jane shkelur nje here nuk vendosen me.
    Gjeja tragjike eshte qe bota po e shkel edhe kete parim dhe po lejon adoptimin e femijeve nga keto bythshpuar devijante...

  4. #24
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Martesen, homoseksualet e kerkojne me aq ngulm , vetem sa per te siguruar te drejta morale te barabarta me njerezit e tjere te thjeshte qe i rrethojne , pra duan te jene te barabarte nga ana morale me te gjithe njerezit e tjere , gje e cila ju eshte mohuar shpesh dhe kete ata e dine shume mire , kjo eshte edhe arsyeja per te cilen ata luftojne per ligjin e marteses .....

  5. #25
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Sa per femijet qe ta adoptojne , nuk ma merr mendja se do marrin ndonje edukate te forte prej tyre , por me mire se te rrine ne jetimore apo te rriten rrugash mendoj se eshte , megjithate , as me adoptimin nuk jam dakort .

  6. #26
    instinkt i vetembrojtjes!
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    ne bahcen e shtepise time
    Postime
    351
    Ryder

    Ca ndryshimi ka sikur te martohen apo te bashkejetojne? Apo do habiteni me shum kur ti shihni unazen ne gisht?
    Po te mos kishte ndonje ndryshim, pse valle do e kerkonin ata kete gje me kaq ngulm? Mos valle thjesht per te vene nje unaze ne gisht?
    Martesa eshte nje hap me teper drejt legalizimit te tyre ne shoqeri.
    Nuk i gjykoj aspak ata, eshte zgjedhja e tyre te jetojne si te duan por gjithashtu eshte zgjedhja jone, qe jemi ndryshe nga ata qe ti pranojme apo jo si te barabarte me ne. Ata mund te jene shume me te zotet dhe shume me te zgjuar, por JANE NDRYSHE, dhe kjo nuk mund te mohohet nga askush.
    Ajo qe ata kerkojne me aq ngulm eshte pikerisht kjo, qe ata te pranohen ne shoqeri, jo si devijim i te natyrshmes, por si gje krejt e natyrshme, e cila nuk eshte e vertete.
    Jam krejtesisht kunder legalizimit te marteses se homoseksualeve, sepse atyre nuk i hyn ne pune aspak nje gje e tille dhe mund te jetojne ne menyren e tyre per bukuri edhe pa kete ligj.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lule Portokalli : 03-08-2003 mė 15:40
    Ji Vetvetja!

  7. #27
    i shplodhur
    Anėtarėsuar
    28-11-2002
    Vendndodhja
    Boston
    Postime
    289
    Ne New Hamphire, USA, nje prift a ndan vetem nje raund prej zgjedhjes se tij si arqipeshkev ne kete shtet. Dhe ai eshte nje Gay i deklaruar. Kjo ndodh keto dite ne USA te dashur bashkeforumas dhe tregon se sa larg infiltron imoraliteti kohet e fundit.
    Kur e pyten sesi mund ai qe te ndjeje dicka ndaj dashnorit te vete te daklaruar, prift edhe ky, kur ne Bibel ndalohen mardhenie homoseksuale, ai u pergjigj thejshte
    Tek Filani (dashnori) tha , une gjej pak nga dashuria qe Zoti na jep te gjithe ne.

    Perseri ne kete zone, New England, pikerisht ne Salem te Mass,USA prifti Reardon para nje viti e ca beri buje dhe filli hetimi mbi skandalin te madh te abuzimeve me femije ne rradhet e klerikeve katolike. Reardon kishte abuzuar me mbi 30 femije.

    Tashme problemi i gayve ka marre permasa vertet tmerruese.
    Te lejohen anetare gay ose dhe me keq Drejtues te institucioneve fetare gay, ne nje kohe qe ne Bibel dhe ne cdo tekst fetar denohen rende sjellje amorale dhe pikerisht homoseksualiteti, kjo tregon se kush jane institucionet fetare sot .
    Ky eshte nje degradim qe rrenjet i gjen ne vete krizen e pergjithshme sociale dhe morale te shoqerise te sotme perndimore.

    Ndersa ne boten arabe, atje ku Ku'rani respektohet ende, gjera te tilla as nuk mund te imagjinohen. Une them Bravo u qofte te gjithe myslimaneve, pa dashur te futem ne diskutime fetare. Por e mora shembullin e infiltrimit te Homoseksualeve ne Fe' si shembull te degjenerimit me te thelle ne perendim.

    Tung!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga armandovranari : 03-08-2003 mė 16:04

  8. #28
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602

    Epo kur me levdoni dhe arabet, me vjen te vras veten!

    Hehe...jane pikerisht altaret e perdhosur qe deshmojne se nuk eshte feja nga ku i buron morali shoqerise njerezore. It's the MAJORITY RULE!!!! (ketu po distancohem nga abuzimi seksual qe e shkundi kishen katolike nga themelet, pasi eshte nje tjeter fenomen)

    Nuk e kuptoj mbi c'baza ngrihen ca e ca dhe na mbajne konference mbi homoseksualitetin si nje "zgjedhje" e individit. Miqte e mi, homoseksualiteti NUK ESHTE ZGJEDHJE!...eshte prirja biologjike ndaj seksit te njejte, dhe nuk ka te beje fare me ate qe quhet "vullnet e lire." Vetem se per shumicen nga ne orientimi seksual eshte drejt seksit te kundert, kjo nuk do te thote qe NE qenkemi me te moralshem se ATA. Homoseksualiteti eshte nje fenomen i vjeter sa edhe bota, dhe duke qene i tille, nuk ka per tu zhdukur kurre... legalizohet apo nuk legalizohet nga institucionet politiko-fetare. Duket ca si e vrazhde por eshte e vertete (dhe nuk ndodh rralle qe e verteta te jete e hidhur!)

    Pse e kerkojne me ligj? Sepse jane lodhur duke qene gjithmone "the margins"...duan te integrohen edhe ata, dhe kete nuk e quaj degjenerim por emancipim! Per me teper, duan dhe ata nje fare "dinjiteti," dicka qe ne (shumica) j'ua kemi mohuar. Eshte krejtesisht e gabuar te mendosh qe vetem pasi jane te tille, ata nuk jane ne gjendje te kontribuojne ne vlerat e shoqerise njerezore. Jane ndryshe, e pastaj c'fare? Perjashtimi nuk eshte mjeti i duhur per tju drejtuar problemit. Mos harroni se ne vend te tyre mund te kish qene gjithkush nga ne, qe me kaq zell luftojme te mbrojme vlerat morale.

    Shikojini gjerat me objektivitet! Nje cope karte qe kerkojne ata nuk do ta hedhe ne ere shoqerine njerezore, perkundrazi, do te jete nje hap perpara drejt emancipimit. Disa mendojne se martesa ndermjet homoseksualeve minon vlerat e familjes, gje qe nuk eshte aspak e vertete. Vetem pasi nje pjese e vogel e shoqerise divergjon nga kursi, kjo nuk do te thote qe gjithe pjesa tjeter do te ndjeke ate kurs, dhe kjo pasi sic e permenda dhe me pare, orientimi seksual eshte i lindur.

    Nuk jam per inkurajimin e homoseksualizmit, por duke pasur parasysh arsyet qe cojne ne shfaqjen e nje fenomeni te tille, mendoj se nuk kam asnje te drejte ta gjykoj si te moralshem/ te pamoralshem, te demshem/te dobishem per shoqerine njerezore. C'do perpjekje e "moralisteve" per ti menjanuar, gjykuar apo denuar homoseksualet, e konsideroj primitive dhe te padrejte!

    Diskutim te mbare,
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Cupke_pe_Korce : 03-08-2003 mė 17:40
    Summertime, and the livin' is easy...

  9. #29
    Hu
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Vendndodhja
    fole
    Postime
    86
    Ajo dihet qe ata kane ekzistuar dhe do te ekzistojne.kesaj nuk ke c'i ben ne bote.pyetja ime eshte:A ESHTE NORMALE QE NJE GRUP NJEREZISH QE KANE LIGJIN NE DORE(QE GJITHASHTU 90% E TYRE JANE GAY) TE KTHEJNE ANORMALEN NE NORMALE( NE KETE RAST LEGALE)?

    O njerez a e kuptoni qe s'eshte gje tjeter vecse ceshtje principi?Lejimi i ketyre gjerave eshte marramendje dhe asgje tjeter.Le te marrim nje shembull ekstrem: imagjinoni sikur te nxirrej nje ligj ku cdo person lejohet te vrase ke te doje e ke ka inat pasi dihet qe ne bote ekzistojne kriminele te lindur, dhe gjithashtu arsye qe te cojne tek vrasja.E thashe qe eshte shembull ekstrem por ne kete paralelizem qe bera, te dyja rastet(teorikisht) me duken absolutisht te njejta.

    Mos u beni driteshkurter me gjykimin tuaj.Mendoni edhe per neser.Nese sot martesa lejohet, neser lejohet dicka tjeter dhe me thoni pak cfare ndodh?- Perversiteti penetron thelle ne jeten e njerezve dhe reston po jua le juve ta imagjinoni vete.

    Prandaj mos ja fusni kot me emancipime e me ngritje larte te njeriut.Edhe liberalizmi i ka ca caqe e limite.

    Megjithate ne bejme gam-gam kot.Morali dhe ndergjegja e Perendimit po shkojne thelle e me thelle nen toke.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e chiccann
    Anėtarėsuar
    27-07-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    4
    Qafir Arnaut
    pse ti prifti je dakorte me gay-t
    O vella ata jane gay dhe pike muajabetit

  11. #31
    aluando
    i/e ftuar
    PSE SHKATARROHEN POPUJT
    kliko dy here ketu


    http://www.forumishqiptar.com/showth...threadid=21277

    Me vjen keq qe ndonjehere e ngatarrojne konceptin liri me ate degjenerim ..po keshtu me vjen keq qe kryetari i bashkise se parisit eshte homoseksual po keshtu edhe sot nje prift ne amerike u zgjodh nga kryepeshkopet dhe ishte homoseksual.jam pak ekstremist per ju por ne realitet per mua dhe ne fene Islame keto njerez denohen me vdekje sepse perhapin degjenerim. Imagjinoni nese te gjithe njerzit do te ishin homoseksual do te kishte nje shkatarrim te njerzimit natyral sepse rraca njerzore nuk do riprodhohej me pastaj do i humbte vlera femres, femijes, e shume ceshtje sociale do te shkattaroheshin me kete fenomen degjenerues edhe me vjen cudi me disa qe i pekrahin kete ves per mua kush i perkrah keto nje dite do behet homoseksual vete.Edhe me vjen cudi me disa qe mbajne qendrim asnjanes Kur shikohet nje e keqe duhet ndryshuar me dore nese ske mundesi me goje nese ske mundesi te pakten urrejeni me Zemer por kjo eshte me e pakta qe mund te beni.Shembulli i muslimaneve me njezit e tjere eshte si nje shembulli i nje anije me dy kate ne katin e pare jane jobesimtaret dhe ne katin e dyte jane muslimanet .Keto ne katin e pare deshirojne te hapin nje brime ne anije per te mbushur uje .nese besimtaret ne katin e dyte nuk i ndalojne keto do mbytet anija bashke me te dyja palet ne anije e nese keto i ndalojne ateher do vazhdoje ecja e saj deri ne nje kohe kur mosbesimtareve do tju duket e llogjikshme hapja e vrimes ne anije dhe ne anije mos kete me besimtare atehere anija do fundoset.ky eshte shembulli i kesaj bote me njerzit qe gjenden ne te.

  12. #32
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anėtarėsuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Te them te drejten kur degjoj keto lloj martesash mua me vjen te vjell vrere.Me vjen ti ve nje bombe atomike te gjith atyre vendeve qe i kan ber si ligjore keto martesa.
    Tani a nuk ju duket juve se po afron dhe fundi i botes????

  13. #33
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602

    Lum forumi per "dritegjatet" e tij :D

    Avash mi goc se na hudhe n'ere qysh tani Pse nuk thua qe u dashka te te propozojme per presidente ne ty, se goxha trimereshe qenke

    Edhe, zbardhini njecike keto shkronjat se na vrate syte per zotin!
    Summertime, and the livin' is easy...

  14. #34
    Perjashtuar Maska e Ihti
    Anėtarėsuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    966
    Mua s'me shqeteson fakti nese gay't martohen apo jo. Duan te martohen? Qejf pacin! I vetmi shqetesim eshte se pas kesaj do kerkojne qe te legalizohet adoptimi i femijeve...edhe kutu djeg miza.
    Eshte dicka e ligjshme dhe e drejte te krijosh bomba atomike, por eshte sakrilegj te martohen homoseksualet...

    ps: Cupka...pse pate durim e i lexove komentet?
    Summertime baby!

  15. #35
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anėtarėsuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596

    Re: Lum forumi per "dritegjatet" e tij :D

    Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
    Avash mi goc se na hudhe n'ere qysh tani Pse nuk thua qe u dashka te te propozojme per presidente ne ty, se goxha trimereshe qenke

    Edhe, zbardhini njecike keto shkronjat se na vrate syte per zotin!
    Po kjo bote do shkaterruar,,,,,,,pse car edukate po merrim ne me keto gjera pa na trego.keto ketej kan qene me kohe po aman nuk dilnin shum ne pah.Tani na kerkojne dhe te adoptojne femije qe te ndjekin rrugen e tyre.vertet me duket gje apsurde,nejse ky ishte mendimi im.

    Sa per shkrimin eshte demokraci dhe kushdo e ben sipas deshires se tij/saj.

  16. #36
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Ėshtė e qartė qė njeriu nė formėn mė natyrale tė tij ėshtė heteroseksual. Kjo i bėn homoseksualėt jonatyral. Nuk ka shumė rėndėsi nėse janė lindur tė tillė apo jo por fakti qė pėrbėjnė njė pėrqindje shumė tė vogėl tė njerėrzve tregon se ėshtė diēka jonatyrale, sėmundje.

    Me tė njėjtin argument mund tė themi se shumica e njerėzve kanė tė paktėn njė sėmundje qė e kanė trashėguar nga prindėrit e tyre. psh: Rrėnja e flokėve, tullacllėku

    Tė gjitha kėto sėmundje renditen nė shoqėrinė tonė sipas pasojave, problemeve qė ai person ka nė lidhje me shumicėn e shoqėrisė.

    psh: Ėshtė e moralshme tė martohesh me njė tullac por nuk ėshtė e moralshme tė martohesh me njė njeri tė lindur me tė meta mendore edhe pse qė tė dyja martesat prodhojnė fėmijė jonatyralė.

    Nė mungėsė tė njė kure, duhet tė analizojmė pasojat e njė sėmundje dhe pastaj tė vendosim nqs duhet tė lejohet apo ndalohet pėrhapja e saj.

    Pra, cilat janė pasojat?
    Pasojat besoj se janė tė dukshme.
    Njė fėmijė i adoptuar dhe i rritur nė njė familje me prindėr tė tė njėjtit seks patjetėr qė do mendojė se ajo ėshtė normale/natyrale dhe kur tė rritet, horizonti i tij/saj pėr njė partner do pėrfshije edhe seksin e njėjtė. Kjo mund tė provohet shumė thjesht duke analizuar binjakėt qė edhe pse kanė ndėrtim tė njėjtė biologjik, nėsė ata rriten nga dy familje tė ndryshme, ata ndryshojnė plotėsisht nė karakter.

    Nqs kjo gjė lejohet atėherė riprodhimi i njerėzve do jetė gjithnjė e nė pakicė, mbase deri nė shfarrosje.

    Ka plot e plot pasoja tė tjera, fetare e jofetare, por kjo mendoj se ėshtė mė themelorja dhe pothuajse tė gjithė e vlerėsojmė riprodhimin si njė nga gjėrat mė tė rėndėsishme pėr jetėn tonė.

    Duke ditur kėto pasoja unė mendoj se martesa nuk duhet lejuar dhe homoseksualėt nuk duhen gjykuar si njerėz me morale tė gabuara por si tė sėmurė. Faji mund tė mos jetė i tyre por sėmundja ekziston dhe duhet parandaluar/kuruar siē mundohemi tė kurojmė tė gjitha sėmundjet e tjera.
    Edi

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210

    Parlamenti Europian ka bėrė thirrje pėr shtetet anėtare qė tė njohin familjet e homos

    Parlamenti Europian ka bėrė thirrje pėr shtetet anėtare qė tė njohin familjet e homoseksualėve

    Nė Holandė dhe Belgjikė, gejėt dhe lezbiket mund tė martohen legalisht. Ekzistojnė disa tė drejta tė bashkimeve civile nė Francė, Gjermani dhe nė disa shtete Skandinave. Por, tė drejtat bashkėshortore nuk mund tė barten nga njėri shtet nė tjetrin brenda Bashkėsisė Evropiane.

    Nėse njėri partner i njė qifti legalisht tė martuar nė Holandė, transferohet nga punėdhėnėsi i tij nė ndonjė shtet tjetėr tė Bashkėsisė Evropiane ku nuk ėshtė e legalizuar martesa e homoseksualėve, atėherė kjo martesė nuk do tė njihet nga ai shtet. Kjo do tė thotė se partneri tjetėr nuk do tė ketė mundėsi tė marrė lejen e qėndrimit.

    Italia, Spanja, Irlanda, Greqia, Austria dhe Luksemburgu nuk njohin asnjė formė tė bashkimit civil tė homoseksualėve. Si rezultat, spitalet mund tė refuzojnė tė drejtėn e vizitės sė partnerit pasi qė ata nuk janė tė njohur si anėtarė tė familjes.

    Pėrderisa martesa heteroseksuale ėshtė e njohur nė gjithė Bashkimin Evropian, raportet e homoseksualėve janė grumbull i rregulloreve tė cilat nuk mund tė barten nė shtetet e tjera.

    Tė martėn nė Parlamentin Evropian nė Strazburg, Franca ka bėrė apel pėr njohjen e tė drejtės sė martesės homoseksuale nė gjithė Evropėn dhe pėr pranimin legal tė bashkimit tė partnerėve nga ato ēifte homoseksuale tė cilėt dėshirojnė t’iu njihen tė drejtat pa qenė tė martuar.

    Nga shtetet anėtare tė Bahkimit Evropian kėrkohet qė tė adaptojnė pozitat nė Parlamentin Evropian. Pritet qė ky tė jetė njė proceės i gjatė, duke filluar qė shtetet anėtare sė pari t’i harmonizojnė ligjet ekzistuese.
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210

    Parlamenti i Belgjikės miratoi ligjin pėr martesėn homoseksuale

    31 Janar 2003

    Parlamenti i Belgjikės miratoi ligjin pėr martesėn homoseksuale

    Me 30. Janar 2003 Parlamenti i Belgjikės miratoi ligjin me tė cilin legalizohet martesa homoseksuale. Pėr ligjin kanė votuar 91 vota pėr, 22 vota kundėr dhe 9 vota abstenim, ka lajmėruar agjencioni Belga.

    Ligjin e kanė miratuar tė dy dhomat e parlamentit. Tani Belgjika ėshtė vendi i dytė nė botė qė ka lejuar martesėn homoseksuale. Holanda si shtet i parė nė botė qė ka lejuar njė gjė tė tillė kėtė ligj e ka miratuar para dy viteve.
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210

    Shoqata Amerikane e mjekėve

    Shoqata Amerikane e mjekėve

    Shoqata Amerikane e mjekėve ka lėshuar njė raport nė dhjetor tė vitit 1994 e cila bėn thirrje pėr “njė njohje jogjykuese tė orientimit seksual nga ana e mjekėve”.

    "Pjesa mė e madhe e shqetėsimit emocional qė e pėrjetojnė gejėt meshkuj dhe lezbiket rreth identitetit tė tyre seksual nuk ėshtė e bazuar nė shkaqet psikologjike mirėpo mė shumė pėr shkak tė njė ndjenje tė izolimit (tjetėrsimit) nė njė mjedis mospranues. Pėr kėtė arsyre, terapia aversive ose e neveritjes (njė intervenim bihevioral ose mjekėsor i cili ēifton sjelljen e padėshiruar, nė kėtė rast, sjelljen homoseksuale me ndjenjat e pakėndshme ose me pėrfundimet neveritėse) nuk rekomandohet mė pėr gejėt as lezbiket. Pėrmes psikoterapisė, gejėt dhe lezbiket mund tė bėhen tė rehatshėm (kėnaqshėm) me orientimin e tyre seksual dhe ta kuptojnė reagimin shoqėror ndaj tij".
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210
    me vjen shume keq qe disa nuk duan as te mendojne per kete gje,por une mos te bej shume postime ne kete pasiqe ekziston nje teme e ketille ne kete forum e ate mund ta gjeni duke klikuar dy here ne: http://www.forumishqiptar.com/showth...8&goto=newpost

    ne kete teme me se shumti eshte mare material drejtperdrejt nga web page-ja e organizates Elysium & Sapphoe cila ne mes tjerash punon dhe punon per momunitetin gay dhe les ne Kosove....
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrkufizimi i dashurisė!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 233
    Postimi i Fundit: 13-03-2024, 07:04
  2. Martesa Ne Islam!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 08-06-2009, 13:30
  3. Thėnje tė bukura pėr dashurinė
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 483
    Postimi i Fundit: 20-07-2007, 09:21
  4. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  5. Martesa
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 08-12-2006, 10:20

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •