Close
Faqja 24 prej 26 FillimFillim ... 142223242526 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 461 deri 480 prej 509
  1. #461
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    ZEmrushja e ke spjegu shum bukur qka te shtoj
    pos femijt e ketyre qifteve do dalin nji lloj njerzish jashttoksorź...
    njerz pa dashuri, pa ndjenja, pa zemer , plot urrejtje ndaj kujt ????
    ndaj njerzimit pra .....a do din keta tani me dasht ? jo jan femij te traumatizuar se ata qe jan gay dhe lesbi nuk kan mbare nuk kan ftyrź , vetem vetja ju intereson , aq jan pa ftyrź qe lahen ne nji korit te gjith se bashku sillen nudo neper shtepi .....

    .....
    shum keq shum keq ....
    Zoti fali Adamin e Even e jo Adamain e Haramin e Even e Gjeven ...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  2. #462
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Citim Postuar mė parė nga Dorontina
    .....
    shum keq shum keq ....
    Zoti fali Adamin e Even e jo Adamain e Haramin e Even e Gjeven ...
    sa kam qesh me kete qe ke thene..

    edhe une jam kunder martesave te tilla, nuk eshte ne te mire te fes dhe popullit shqipetare. po c'te bejme njerzit duan te modernizohen
    Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

  3. #463
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Pasi ke qejf me qesh dhe asht per tu qesh do ta tregoj nji vicź
    me par do te trgoj qe ne Palestinź nga atu vin te gjith profetet dhe aty jetonte te deti i vdekur nji popull qe quhej populli i Lutes e Zoti i tha mbretit te tyre te edukoj pak popullin , po nuk e ndegjoi kush ...Zoti e faroi ket popull dhe ne vend te atij sot asht deti i vdekur plot sulfur ..... populli i Lutes skishin fillu te bahen shum e shum homo ....

    Ne bruksel shkon nji Homo me ble condom/cellofan per penis e hyn ne barnatore e thot farmacistes a keni condoma ju lutem . ajo i thot po kan ardh disa modele te reja..... a deshironi , Ferari,Mercedes,BMW apo 4X4 ? Ky i thot Ohhh ama 4X4 se e kam per me hy ne m....ut ......
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  4. #464
    i/e regjistruar Maska e Centaurus
    Anėtarėsuar
    10-04-2007
    Postime
    166
    Ne Afrken e Jugut ekziston nje lloj organizate ilegale qe i mbyt homoseksualet, prostitutet, dilerat dhe te droguarit. Antaret e asaj organizate as policia nuk guxon (ndoshta nuk don) ti perndjek e ti arrestoj.

    Keshtu diēka do te duhej te ekzistonte edhe tek ne Shqiptaret, ne te gjitha trojet Shqiptare.

    Hiqi plehrat se nuk te vyejn asgje.

    Homoseksualet jan separi kunder Zotit e pastaj kunder natyres, kombit, kultures, mentalitetit Shqiptar, ata jan kunder vlerave Shqiptare.

    Preja gerrklanin dhe hudhe ne pleh te kafsheve.
    [[[[[[Proudly to be a son of the Eagle]]]]]]

  5. #465
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anėtarėsuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    centaurus cfar mentaliteti kan shqiptaret ma shpjegon dot. un per vete nuk mund te perkufizoj mentalitetin tim por esht shum liberal. Ne radh te par ne shqiperi ka te krishter dhe myslyman qe kan mentaliete aq te ndryshme sa dihet tashme nga te gjith ku qendron njeri e ku qendron tjetri. prandaj mos na fut te gjithve ne ate thesin homofobist, racist, nacionalist dhe iste te tjera te neveritshme si kto.

  6. #466
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    323
    homosex. eshte
    prirje natyrale
    dhe prirje qe fitohet

    ne shoqerit e shendosha apo te pa qelbura apo te pa qelbezuara akoma kjo prirje ves fshihet sa me shume e ne pergjithesi eshte ne minimum kur eshte natyrale te individe te veēante...si pasoje perhapja eshte minimale persa i takon prirjes qe fitohet

    ne shoqerite e mardhifme te mire e te liq jane te njollosur, shenje nga te dukshmet per kte eshte dhe mynyra se si sillet rinia vetem duke pare se ♪far gjuhe e terminollogjie perdor ne sharjet...edhe ne se s eshte felliq akoma

    kjo eshte nje e keqe pa dyshim por me e keqja se pararendes e bartes i saj eshte ''homosex. moral '' e mjerim i madh...sot shume njerez as qe e kuptojne se ,edhe pa bere ndonje maskarallėk fizikisht jan me te rrezikshem e helmues se sa ca homo e lesbike qe nje perqindje eshte gjithmon ne ēdo popull o bashkesi

    nuk eshte zgjidhje kushedi se cfar te eleminimi por ke prevenimi nepermjet normave qofte te pashkruara te edukates e moralit

    po ktu,me teper se ne te gjithe boten ,e ka marre ferra uraten...

    po vrapojme per te hyre ne Evrope ne saje te merites se politikes formalisht
    e te mizerabilitetit ne fakt

    e s behet fjale vetem per keto por per shum gjera tjera

    Qofte per sa me siper e qofte per tjera gjera eshte vajtuese per kte vend e popull qe s ka patriarke
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga i humburi : 21-04-2007 mė 22:06

  7. #467
    i/e regjistruar Maska e Centaurus
    Anėtarėsuar
    10-04-2007
    Postime
    166
    Citim Postuar mė parė nga friendlyboy1
    centaurus cfar mentaliteti kan shqiptaret ma shpjegon dot
    Po si jo, ta shpjegoj une shum shkurt, jo homo, fund.

    Citim Postuar mė parė nga friendlyboy1
    Ne radh te par ne shqiperi ka te krishter dhe myslyman qe kan mentaliete aq te ndryshme sa dihet tashme nga te gjith ku qendron njeri e ku qendron tjetri. .
    Kjo nuk eshte e vertet qe shqiptaret e krishtere dhe ata musliman kan mentalitete te ndryshme, ketu veq ja paske fute kot se shqiptari edhe budist apo hindus le te behet kulturen dhe mentalitetin nuk e ndrron, shikoj shqiptaret e asimiluar e mbajne ende kulturen dhe mentalitetin e shqiptarit edhe pse e quajn veten ndryshe.

    Citim Postuar mė parė nga friendlyboy1
    prandaj mos na fut te gjithve ne ate thesin homofobist, racist, nacionalist dhe iste te tjera te neveritshme si kto.
    Ky eshte problem i yti se a je nacionalist a jo, une po flas per shumicen e Shqiptarve qe jan nacionalista, antihomo dhe joracista ashtu siē duhet te jemi, e a mer pjese ti ne kete "thes" a jo eshte nje tjeter qeshtje qe dikush duhet te mirret edhe me juve, se goxha probleme po na shkatoni me kete jonacionalizmin e juaj ne kete bote shum shum nacionaliste.
    [[[[[[Proudly to be a son of the Eagle]]]]]]

  8. #468
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anėtarėsuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Eshte nje fjal qe thote:
    Ruajna zote mendet e krese se pa to njerui qka nuk bane.
    Martesa eshte e shnjete vetem ne formen e bashkimit te nje mashkulli dhe nje femre. Diqka tjeter eshte nje gje tjeter.
    JU NJE HAPE - PUNA DY......

  9. #469
    your "wrost" nightmare Maska e Militik
    Anėtarėsuar
    19-01-2007
    Postime
    246
    Citim Postuar mė parė nga chiccann
    ja kane futur kote ata gay-t e *****
    pake se nuki vrasin qe te gjithe po tani na dashkan edhe martese ligjore
    gay=peolpe who can't score
    ata ne kine i vrasin e mire ju a bejne
    kote nuk ka bere zoti meshkuj dhe femra
    lol

    Eeeej karroqja...
    Jetojme ne shekullin e 21 e nuk mund te vriten njerezit vetem prej prirjes se tyre seksuale.
    Ate nuk mund tua ndryshosh dot,e nuk ke as te drejte tua ndryshosh.
    Me mire vrit kriminelet sesa homot.
    Nuk jemi ne nje shoqeti kafshesh,ose te pakten jemi kafshe me te civilizuara.
    Po deshe krijo shtetin tend ku vriten ata qe kane prirje te ndryshme seksuale nga e jotja.
    Por tani jeton ne kete shoqeri e duhet ti permbahesh asaj,e njera nga rregullat kryesore eshte mos demto ate qe nuk te ka demtuar (rregulli baze)

    Po nuk e pranove,go better f**K your$elf!

  10. #470
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210
    mmm dhe me ne fund pas nje viti e me shum jam perseri ne forum! sa kenaqesi qe kam,me te vertet) Gezuar! respekte te gjith miqeve dhe gjith lexuesve. kjo teme ende qendronka ketu dhe bile shum e me shum qenka zgjatur.paska dhe komente te shum,ndoshta naj dit tjeter po i lexoj me kenaqesi. Dmth ende homoseksualiteti eshte tabu ne rinine shqiptare. heh,do te thoni mos kam vdekur e tani jam ringjallur e s'e di se c'ka ndodhur ne kete periudh? heheh JO! ,por kisha haruar fjalekalimin ne email dhe ioshte e pamundur te hyj ne forum dhe ne disa faqe tjera ku fjalekalimet i kam te regjistruara ne email....dhe te gjith thuajse s'mundesha ti perdor,por tani e kam me leht pasi qe zgjodha kete problem.si do qe te jet, kam kenaqesi qe perseri jemi ketu dhe do te vazhdojme lojen e vjeter. heh,do te komentojme dhe do te miremi me thash e theme te popullit vetem e vetem me nje dhe per nje qellim te vetem "ngritjen e vetedijes se popullit shqiptar per ekzistimin e homoseksualitetit,njekohesisht edhe tek shqiptaret,sic eshte tek cdo popull". deri tani,dhe perseri do te vazhdojme,jo per qellime te tjera,e jo as per lavderata personale e as per pakicen e popullit me orientim te ndryshem seksual,por vete per te bere te qarte,me dije polullit se homoseksualiteti ekziston,dhe se kjo gje eshte "e pa ndryshueshme"(per kete terme te perdorur do te sjell komente speciale), dhe se per kete shkak ne duhet te jemi me tolerant ndaj kesaj pakice me orientim te ndryshem seksual (gay,bi,les,bi-les,tran-seks,tan-west,a-seks...etj) dhe se me shum se gjysma e popullit i perket ketyre grupeve. Bota kalon ne nje faze ndryshimi,dhe njekohesisht edhe personaliteti dhe gjenetika. homoseksualiteti dihet se eshte I FIKSUAR ne gjenetiken e njeriut.dhe mu per kete shakk dhe perqindja e pakicave me orientim seksual te vecante ritet.

    ka shum per te thene por koha nuk me lejon sot....do te lexohemi tjera dite.njekohesisht te gjithe muslimaneve iu uroj muajin e Ramazanit ku gjeta un bash ne kete teme un te uroj??? heheh s'ka gje,tolerim pls. Respekte te vecanta per operatoret e forumin dhe njekohesisht dhe per Minen,nese ende eshte prezente ne kete pjete te forumit. si do qe te jet respekte dhe pershe ndetje te gjithve,ju dua,dhe ju puth. kisss tung ))
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  11. #471
    ღ Ƴℓℓėʓ ღ Maska e RiGerta
    Anėtarėsuar
    01-11-2010
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    946
    Martesat e te njejtit seks jane pa te ardhme, e varferojne boten ne cdo menyre te mundshme! Nje gje nuk e kuptoj ne raste te tilla bashkjetesa eshte normale valle pse ndihet nevoja edhe martese ligjore?
    Paramendoni nje martese te tille ne ndonje vend publik, me teper do te ishte e neveritshme se sa e kendshme.
    Mɛ мιяɛ тɛ ʝɛм иɛ ɛяяɛƨιяɛ ɛ тɛ и∂ʝɛʝ αяσмɛи ɛ ∂яιтɛƨ, ƨɛƨα тɛ ʝɛм иɛ ∂яιтɛ ɛ тɛ мσƨ ɛ ƨнσн ғαяɛ✿⊱╮

  12. #472
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga RiGerta Lexo Postimin
    Martesat e te njejtit seks jane pa te ardhme, e varferojne boten ne cdo menyre te mundshme! Nje gje nuk e kuptoj ne raste te tilla bashkjetesa eshte normale valle pse ndihet nevoja edhe martese ligjore?
    Paramendoni nje martese te tille ne ndonje vend publik, me teper do te ishte e neveritshme se sa e kendshme.
    per favoret ligjore qe ka nje cift nga martesa...
    ne shume shtete, bashkejetesa nuk ka fare vlere.

    le te martohen. pse jo? pse te favorizohen homoseksualet duke mos i lejuar te martohen? le ta provojne edhe ata!

    ligji i portugalise eshte ideal per mua.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  13. #473
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-01-2011
    Postime
    11
    Martesa midis dy personave te te njejtit seks , nuk me prish pune sepse eshte nje e drejte civile qe mendoj se duhet ta kene te gjithe...
    Por ajo qe une nuk pranoj eshte promotioni qe i ben media ketij lloj relacioni, duke krijuar nje ide te reme sikur eshte nje relacion normal.
    pra me kete promocion adoleshenca mund te kujtoteje se meqenese eshte nje relacion normal , atehere cdo kush mund ta provoje nje gje te tille dhe po i pelqeu mund te vazhdoje, ose ne te kundert mund te rikthehet ne nje relacion heteroseksual ...
    por puna e proves eshte si ajo fjala urte , se gozhda dhe K... jane njesoj, edhe sikur ta heqesh prape le shenje atje ku eshte ngulur.

    Problemi i dyte eshte se martesa e t njejtit seks komplikon shume gjera te tjera nga ana juridike, dhe nje nga gjerat qe pengon qeverite per te adoptuar martesen e personave te te njejtit seks, eshte e drejta e adoptimit te femijeve nga ciftet homoseksual, pra po ti japesh te drejten per martese, automatikisht kane fituar te drejten e adpotimit njesoj si ciftet heteroseksual (burre grua) dhe kjo perben problem ne shoqerine civile.

    nejse per ata qe jane radikal dhe qe kerkojne denimin me djegje ne turren e druve te homoseksualev, eshte pak e tepruar... ne fund te fundit b***tha eshte prone e atij qe e ka dhe ben cte doje me te... pra qetesohuni sepse nuk kane perdorur buthen tuaj
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga guidapro : 19-05-2011 mė 07:33

  14. #474
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin

    ligji i portugalise eshte ideal per mua.

    hahahahhaah hajde perhajr te kofte e u trashegofshi

  15. #475
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga guidapro Lexo Postimin
    Problemi i dyte eshte se martesa e t njejtit seks komplikon shume gjera te tjera nga ana juridike, dhe nje nga gjerat qe pengon qeverite per te adoptuar martesen e personave te te njejtit seks, eshte e drejta e adoptimit te femijeve nga ciftet homoseksual, pra po ti japesh te drejten per martese, automatikisht kane fituar te drejten e adpotimit njesoj si ciftet heteroseksual (burre grua) dhe kjo perben problem ne shoqerine civile.
    kjo nuk eshte absolutisht e vertete. kush e ka thene kete???
    shiko shembullin e portugalise!
    atje martesat gay jane te lejuara, ndersa adoptimi i femijeve nga cifte te tilla eshte i ndaluar...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  16. #476
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Martesat homoseksuale si dhe veprimet tjera homoseksuale duhet te ndalohen.

    Qeveria duhet te angazhoje nje ekip te juristesh te spikatur me perpilimin e platformes per ndalim qe ky te jete ne perputhje me Kushtetuten dhe vlerat tjera obligative te Shtetit Shqiptar.

  17. #477
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    martesat mund te ndalohen pa problem, por "veprimet e tjera" s'kane si te ndalohen. secili ben cfare do ne dhome te gjumit.
    vetem t'ia besh si neper iran apo ku di une, qe i denojne me vdekje.

    sdq eshte nje fenomen, sic tha dikush, qe po promovohet me shume sec duhet nga medjat. nuk eshte dicka "normale" dhe nuk duhet te trajtohet si e tille.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  18. #478
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    martesat mund te ndalohen pa problem, por "veprimet e tjera" s'kane si te ndalohen. secili ben cfare do ne dhome te gjumit.
    vetem t'ia besh si neper iran apo ku di une, qe i denojne me vdekje.

    sdq eshte nje fenomen, sic tha dikush, qe po promovohet me shume sec duhet nga medjat. nuk eshte dicka "normale" dhe nuk duhet te trajtohet si e tille.
    Po me te njejtat argumente si qe ndalon martesen.

    Ka nje paragraf penal ne Gjermani qe thote "nxitje e merise publike" (perkthyer pernga kuptimi). Me te denohen per shembull njerezit qe shperfillin norma morale, si zhveshje apo shfaqje te gjenitaleve ne publik.

    Ka mundesi t'i ndalosh, jam i bindur.

  19. #479
    Citim Postuar mė parė nga RiGerta Lexo Postimin
    Martesat e te njejtit seks jane pa te ardhme, e varferojne boten ne cdo menyre te mundshme! Nje gje nuk e kuptoj ne raste te tilla bashkjetesa eshte normale valle pse ndihet nevoja edhe martese ligjore?
    Paramendoni nje martese te tille ne ndonje vend publik, me teper do te ishte e neveritshme se sa e kendshme.
    Kujt i thua martese ne vend publik? Nese ti nuk je prezente ne nje dasem te tille atehere nuk ke se si ti shohesh ndaj as neveri nuk do kesh

    Per mua le te martohen, te bejne edhe dasem por vetem femije mos te bejne! Nuk me pelqen aspak rritja e femijeve nga dy mama ose nga dy baba ....

    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    per favoret ligjore qe ka nje cift nga martesa...
    ne shume shtete, bashkejetesa nuk ka fare vlere.

    le te martohen. pse jo? pse te favorizohen homoseksualet duke mos i lejuar te martohen? le ta provojne edhe ata!

    ligji i portugalise eshte ideal per mua.
    hahahaha, favorizim me i madh s'ka ku te shkoje

    La vita non si spiega, si VIVE!

  20. #480
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga chino Lexo Postimin

    Ka mundesi t'i ndalosh, jam i bindur.
    si ku per shembull? si ne cilin shtet?
    me sa di une, ne perendim nuk kemi asnje shembull konkret per kete ndalim. zero.
    as ne europe, as ne amerike veriore dhe ne asnje vend tjeter laik.

    sjellje te tilla jane ndaluar vetem ne vende jolaike.
    mos me thuaj se pikerisht ti po merr si shembull vendet islamike. LOL!
    Vasudhaiva Kutumbakam

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrkufizimi i dashurisė!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 233
    Postimi i Fundit: 13-03-2024, 07:04
  2. Martesa Ne Islam!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 08-06-2009, 13:30
  3. Thėnje tė bukura pėr dashurinė
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 483
    Postimi i Fundit: 20-07-2007, 09:21
  4. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  5. Martesa
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 08-12-2006, 10:20

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •