Close
Faqja 16 prej 26 FillimFillim ... 61415161718 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 301 deri 320 prej 509
  1. #301
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Haha.
    Jepi nji teke edhe thuji e ke nga Bayerni kete atij gjitonit tat. Homoseksualizmi eshte semundje, degradim edhe shkaterrimsi fizik ashtu edhe emocional. Kam pare burra ne moshe te thyer te tille edhe eshte per tu ardhur keq.
    Islami i denon furishem, edhe shpetimi i ketyre vemjeve i vetem eshte asgjesimi me prerje koke. Askush nuk ka te drejte te modifikoje urdhnat e atij nolt.
    Personalisht jam fobik karshi ketyre mbetjeve te shoqerise edhe i shmangem me pasion. I paragjykoj edhe i 'diskriminoj' brenda mundesive legale se kta kalbesira gezojne plot te drejta tashme fatkeqsisht.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  2. #302
    i/e regjistruar Maska e Bekim Ismaili
    Anėtarėsuar
    09-09-2002
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    210
    Citim Postuar mė parė nga Aksesor

    Dhe me kete "Zot e ka fal...femren dhe mashkullin" etj..etj. bollni mo! Mjaft me keto perralla, Zoti ne qofte se ka thene e i ka fal pse po lejon te ndodhe kjo "Marri" pra, pse Zoti po lejon?
    une do te isha ndalur mu ketu ne kete fjale.
    Ademi dhe Eva pas ardhjes ne kete Toke te ndyre,pas aktit te pare seksual,...Ademi thot me mendjen e tij "po sikur te kishte dhe nje mashkull do taa kisha provuar dhe me te" po njejt dhe Eva thot me vete "po te kishte ekzistuar dhe nje femer do ta kisha provuar dhe me te"

    homoseksualiteti ka ekzistuar qe nga fillimi i njerzimit,ekziston dhe do te ekzistoj deri ne mbarim te botes.

    Ne qoftese kjo gje eshte me te lindur, e fiksuar ne gjenet e njeriut,ateher perse Zoti me madherine etij "e leshoi ne perdorim" kete gjen qe t'iu bej trazira njerzimit,nese mundvti quani trazira apo te themi mari???!!! katastrofale apo! '
    JETO JETEN ASHTU SIC DO DHE SIC TE TE VIJ ME MIRE,KENAQU !
    -Nga vij une? -Ku gjendem une? -Ku shkoj une? -Kush jam une? -Kush dua te jem une? ...

  3. #303
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anėtarėsuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Citim Postuar mė parė nga Aksesor
    Perderisa homoseksualiteti paraqitet edhe tek shtazet mbetet te jete gje natyrore - dhe aspak artificiale si shumica qe thone "Nuk lind homoseksuall, por behesh" - nje paragjykim mbreselenes. Evolucion nuk eshte homoseksualiteti, eshte c'rregullim i hormoneve gjate zhvillimit te femiut ne barkun e nenes, dhe eshte gje teper-teper normale.

    Pse njerzia i kundershtojn homoseksualet, a mos eshte seksi nje gje t'cilen ne e kryejm ne prani te shume njerzve - seks publik? Pervec ato neper videokaseta erotike qe e kane qellimin te fitojn. Por seksi ne mes te dy personave qe jane te lidhur ne mes veti per gjysmen e jetes tjeter qe ju ka mbetur mbetet te jete - seks privat, dhe s'kemi nevoje gjithashtu as s'kemi te drejt ta fusim hunden ne kete ceshtje, sepse ne thjesht jemi askushat ta gjykojm njeri-tjetrin perderisa kjo jeta eshte vec e jone dhe mundem ta jetojm ashtu sic deshirojm.

    "Martesa eshte per dashuri dhe jo per diskriminime" - teper mire e thene, pra eshte gjithashtu e vertete qe dashuria nuk njeh as Moshe, as Gjini dhe as Kufi.

    Dhe me kete "Zot e ka fal...femren dhe mashkullin" etj..etj. bollni mo! Mjaft me keto perralla, Zoti ne qofte se ka thene e i ka fal pse po lejon te ndodhe kjo "Marri" pra, pse Zoti po lejon?

    Shpresoj qe ne cdo vend neper bote do te jete e lejushme martesa e homoseksualeve.
    Vetėm ai qė vet ėshtė i sėmurė,pranon martesat homoseksuale!Meqenėse sexi ėshtė njė gjė private,edhe martesa e tyre le tė mbetet njė gjė private dhe jo shoqėrore kishtare dhe shtetėrore!Askush s`i ndalon kėto kafshė tė sėmura tė jetojnė bashkė apo ndaras,por martesa me bekimin e organeve tė lartėpėrmandura e tyre duhet tė mos lejohet assesi!Me kėtė gjė do tė humbė krishterimi totalisht vlerėn e vet nė botė,sepse besimet tjera kėte nuk do ta lejojnė kurrėn e kurrės!Kjo qė them unė do tė shihet dhe vėrtetohet shumė shpejtė!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kurkushi : 21-07-2005 mė 04:51

  4. #304
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anėtarėsuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Citim Postuar mė parė nga Aksesor
    Perderisa homoseksualiteti paraqitet edhe tek shtazet mbetet te jete gje natyrore - dhe aspak artificiale si shumica qe thone "Nuk lind homoseksuall, por behesh" - nje paragjykim mbreselenes. Evolucion nuk eshte homoseksualiteti, eshte c'rregullim i hormoneve gjate zhvillimit te femiut ne barkun e nenes, dhe eshte gje teper-teper normale.

    Pse njerzia i kundershtojn homoseksualet, a mos eshte seksi nje gje t'cilen ne e kryejm ne prani te shume njerzve - seks publik? Pervec ato neper videokaseta erotike qe e kane qellimin te fitojn. Por seksi ne mes te dy personave qe jane te lidhur ne mes veti per gjysmen e jetes tjeter qe ju ka mbetur mbetet te jete - seks privat, dhe s'kemi nevoje gjithashtu as s'kemi te drejt ta fusim hunden ne kete ceshtje, sepse ne thjesht jemi askushat ta gjykojm njeri-tjetrin perderisa kjo jeta eshte vec e jone dhe mundem ta jetojm ashtu sic deshirojm.

    "Martesa eshte per dashuri dhe jo per diskriminime" - teper mire e thene, pra eshte gjithashtu e vertete qe dashuria nuk njeh as Moshe, as Gjini dhe as Kufi.

    Dhe me kete "Zot e ka fal...femren dhe mashkullin" etj..etj. bollni mo! Mjaft me keto perralla, Zoti ne qofte se ka thene e i ka fal pse po lejon te ndodhe kjo "Marri" pra, pse Zoti po lejon?

    Shpresoj qe ne cdo vend neper bote do te jete e lejushme martesa e homoseksualeve.
    Nėse kėtė marri "Zoti po e lejon"atėherė edhe martesat le t`i lidhin ke Zoti e jo ke institucionet njerėzore!
    Homoseksualizėm ka patur edhe mė parė dhe s`ka qenė problem fare sepse ka qenė gjė private,turp privat e jo shoqėror,tani kėrkohet qė ky tė bėhet edhe turp shoqėror,kishtar,shtetėror,gjithnjerėzor!
    Sa i pėrket homoseksualizmit ke kafshėt,kjo ėshtė gėnjeshtėr,njė gjė e tillė nuk ekziston fare,por kafsha nuk e njeh kafshėn qė nė tė parė se cilės gjini i takon pa e provuar,gjė qė ke njerėzit kjo gjė nuk qėndron.
    "Martesa lidhet pėr dashuri dhe jo diskriminime"...
    Kur dy pėrsona pa marrė parasysh tė cilės gjini janė,duhen,atyre s`u duhet fare vėrtetimi i lidhjes sė tyre nga dikush tjetėr,sepse ata duhen.Lidhja martesore bėhet nga njerėzit e jo nga Zoti,pėr njerėzit qė janė tė gjinive tė ndryshme pėr shkakun se ata do tė krijijnė familje,fėmijė dhe obligime shoqėrore.Homoseksualėt nuk kanė kėtė mundėsi ti krijojnė shoqėrisė fėmijė jetimė dhe tė pa strehė.Martesat gjithkund lidhen pėr tė lidhur palėt jo me dashuri por me obligimet jetėsore edhe pėr kohėn kur shteron dashuria dhe epshi i rinisė!Nė kohėn e sotme moderne gjithnjė e mė shumė martesa normale po paraqitet e panevojshme. Tė rinjėt s` po duan mė tė lidhin vedin qė nė fillim tė jetės sė tyre.Dėshira pėr tė njohur dhe pėrjetuar gjithēka qė eshtė e kėndėshme pėr ta dhe interesante nė botėn e sotme,po e largon rininė nga martesat me dėshmitarė dhe ofiqarė.Pėrditė ka mė pak lindje nė shtetet e civilizuara,sepse femrat tė gjitha po duan tani ta mbajnė vijėn e trupit,qė tė jenė nė dukje tė mirė tė trupit (sexi )pėr gjithė jetėn, tė jenė gjithnjė tė gatshme pėr oferta tė reja!...
    Sexi ėshtė njė gjė private dhe kėshtu le tė mbetet,sidomos ky i Homoseksualėve qė nuk shkakton probleme sociale.Kėtu s`ka asgjė qė duhet tė shqyrtohet apo vertetohet as nga Kisha dhe as nga shteti!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kurkushi : 21-07-2005 mė 05:30

  5. #305
    I respektoj mendimet e ndryshme ketu, dhe me vjen mire qe po e zhvillojme kete debat ne nje menyre teper njerezore.

    Por te kujtohemi dicka - cdo here, cdo send qe e shofim per te paren here na len nga nje mbrese - te mire apo te keqe - dhe me vone ne zgjenjehemi per te mire apo per te keqe, pra cdo send ne e analizojme dhe ne fund arrijm ne nje perfundim te mire, gjithmone. Homoseksualiteti gjithnje ka ekzistuar, por kohve te fundit mund te them eshte bere trend te jesh Biseksual - dhe shumica e njerzimit e thrrasin veten Biseksual - vetem per tu bere disi bashkekohor.

    Duhet te pajtohemi qe te gjithe ne me faktin se ne kete bote ekziston homoseksualiteti, eshte me se e vertete se nuk eshte evolucion dhe as semundje, apo problem emocional - thjeshte eshte nje seksualitet identike sikurse ai heteroseksualiteti, por qe marredhenia seksuale kryhet me dy gjini te njejta. Thjesht eshte seks, seks bejne heterot, seks bejne homot, si nuk eshte me rendsi.

    Sa i perket paraqitjes se homoseksualitetit tek shtazet, mund te kerkoni ne internet, dhe ti gjeni zbulimet qe i ka bere shkenca, gjithashtu per ata qe e perdorin enciklopedine Wikipedia ia rekomandoje kete website.

    Kam deshire qe te shohe se shumica jane objektiv ne kete aspekt, nuk mund te ndalohet nje gje e tille, mund te vriten tere homoseksualet ne bote, por prape do te lindin sepse eshte c'rregullim i hormoneve dhe shume sendeve te tjera gjate zhvillimit te femiut ne barkun e nenes.

  6. #306
    ..She is so cute... Maska e jessi89
    Anėtarėsuar
    25-08-2003
    Postime
    955
    Ajo qe skuptoj une eshte po si esht e mundur qe keto lloj njerez te adaptojne edhe femije .O none,si do edukohet ai femije me dy bab ose me dy nena,kujt do i flasi babi e kujt mami??????????????????????kjo seshte normale fareeeeeeeeeee.
    Wild and crazy can't be lazy

  7. #307
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anėtarėsuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Citim Postuar mė parė nga Aksesor
    I respektoj mendimet e ndryshme ketu, dhe me vjen mire qe po e zhvillojme kete debat ne nje menyre teper njerezore.

    Por te kujtohemi dicka - cdo here, cdo send qe e shofim per te paren here na len nga nje mbrese - te mire apo te keqe - dhe me vone ne zgjenjehemi per te mire apo per te keqe, pra cdo send ne e analizojme dhe ne fund arrijm ne nje perfundim te mire, gjithmone. Homoseksualiteti gjithnje ka ekzistuar, por kohve te fundit mund te them eshte bere trend te jesh Biseksual - dhe shumica e njerzimit e thrrasin veten Biseksual - vetem per tu bere disi bashkekohor.

    Duhet te pajtohemi qe te gjithe ne me faktin se ne kete bote ekziston homoseksualiteti, eshte me se e vertete se nuk eshte evolucion dhe as semundje, apo problem emocional - thjeshte eshte nje seksualitet identike sikurse ai heteroseksualiteti, por qe marredhenia seksuale kryhet me dy gjini te njejta. Thjesht eshte seks, seks bejne heterot, seks bejne homot, si nuk eshte me rendsi.

    Sa i perket paraqitjes se homoseksualitetit tek shtazet, mund te kerkoni ne internet, dhe ti gjeni zbulimet qe i ka bere shkenca, gjithashtu per ata qe e perdorin enciklopedine Wikipedia ia rekomandoje kete website.

    Kam deshire qe te shohe se shumica jane objektiv ne kete aspekt, nuk mund te ndalohet nje gje e tille, mund te vriten tere homoseksualet ne bote, por prape do te lindin sepse eshte c'rregullim i hormoneve dhe shume sendeve te tjera gjate zhvillimit te femiut ne barkun e nenes.
    Edhe unė pėr ērregullimet e kėtyre(homoseksualėve) po flas!Kėta njerės janė tė sėmurė,kanė mėngėsi,kanė ērregullime ti vet po pranon.Pse e konsideron martesėn e kėtyre tė sėmurėve njė gjė normale?Sėshtė aspak normale qė njerėzit e sėmurė as tė gjenden nė shoqėrin e tė shėndoshėve jo vetėm tė kėsaj loj sėmurje ngjitėse!
    Ti thua se ėshtė bėrė trend.
    Unė nuk kuptoj fare se ē`do tė thot trend!Nėse ti mendon se Øshtė bėrė modė,edhe kjo nuk ėshtė e pranueshme nga unė,sepse unė kam modėn time dhe nuk eci as qė vishem sipas modės sė huaj,e mė sė paku e pranoj sėmurjen si trend.Kjo ėhtė ēmenduri e si e tillė nėse nuk mundei ta ē`rrėnjosim,tė paktėn duhet ta izolojmė,por jo ta ushqejmė pėr shkak tė gjoja Modės bashkėkohore!Modė bashkėkohore dhe trend ėshtė sot edhe(terrorizmi) vetėvrasja me autobomba dhe eksplozive ku vriten tė pafajshmit,edhe kjo ėshtė Trend dhe modė,imitimi i Bin Ladenit dhe stilit tė tij tė veshjes dhe luftės,bartja e shamisė,pirja e duhanit,marrja e drogės,dhunimi i fėmijėve etj...tė gjitha janė trende pėr tė marrėt,por tė shėndoshėt nuk duhet t`i pranojnė kėto Trende-Moda tė sėmura!
    Se kėto krijesa janė tė sėmura,kjo dihet sepse kėta nuk dijnė t`i dallojnė organet seksuale tė cilat nevojiten pėr tė bėrė sex,se nuk ėshtė njėlloj si Vagina si vrima e jashtėqitjes(b...a)Ke sexi normal mashkul-femėr kanė kėnaqėsi dhe orgazėm tė dy palėt nė tė njejtėn kohė sepse vet natyra e ka krijuar njė dhuratė tė tillė,ndersa ke antinjerzit nuk ekziston njė mundėsi e tillė!Kjo qė po them nuk ėshtė me rėndėsi...le ta bėjnė ata si tė duan,neve na mbetet qė kėtė epidemi ta izolojmė dhe shėrojmė!
    Unė do t`i legalizoja martesat e tyre me dokumente vetėm atėherė kur kėta tė arrijnė tė lindin fėmijė...???
    Gjersa kjo nuk ndodhė,ata duhet tė izolohen dhe ndryshohen!
    ...Ti thua se kėta do tė lindin pėrditė edhe poqese vriten tė gjithė sot...Aty nuk kam shumė pėr tė shpresuar sepse,vetėm moslegalizimi mjafton qė kėto qelbėsira vetvetiu tė zhduken pa i vrarė askush!Dhe jam i sigurtė se njė gjė tė tillė nuk do ta lejojė Kardinali Ratzinger,sepse ky do tė jetė edhe fundi i krishterimit!
    Sa iu pėrket kafshėve qė sipas teje njerzit duhet bėrė ate qė bėjnė kafshėt,kafshė nė kėtė botė nuk ka qė pranon tė bėjė sex me kafshėn e tė njėjtes gjini,sepse nuk ia duron organizmi penisin aty ku nuk e ka vendin pėr te!
    Nėse njė krijesė nė kėtė botė gjindet qė ka edhe penis edhe vaginė,atėherė do tė jetė e mundur jeta biseksuale!

  8. #308
    Une aspak nuk pajtohem me ate cfare thate, plotesisht keni paragjykime drejt homoseksualitetit. Gjithashtu nuk e thashe ate "C'rregullim i zhvillimit" - me qellim qe te them te njeten gje sikur ti - eshte semundje etj..etj, por femia ne barkun e nenes eshte i pavetedijshem, kuptohet, dhe aty krijohet e ardhmja e tij te cilen ai/ajo do ta zhvilloj pasi qe ti hap syte per te paren here ne kete bote, ne menyren e vet dhe sic do vet ai person.

    Une e kam nje shoqe e cila eshte teper me e moshuar se une, dhe kemi diskutuar rreth kesaj ceshtjeje, dhe duke biseduar me tregoj qe e ka shokun gay, dhe ma pershkruajti teper person objektiv dhe te mire, por i mjere ne cilin vend jeton. I ngacmuar dhe shqetesuar nga fjalet e ndryshme te popullit, neper vende publike e kudo. Dhe me pas ajo me tha qe prindt e tij kane tentuar qe ta mohojn te verteten duke shpresuar qe djali i tyre nuk eshte gay dhe duke shpresuar qe eshte nje faze kaluse. Thjesht ata prinder jane mesuar te jetojn permbi gjerat e pazakonta por asnjehere s'jane kujtuar ta ulin koken pakez teposht, por kane vazhduar te jene kokelart dhe kokefort.
    Me pas djali i tyre ka vendosur qe ta paguaj nje prostitutke dhe te provoje t'beje dicka me te, mirepo penisi i tij ka qene plotesisht i vdekur - gjeja e vetme qe e kane bere ka qene duke i vene makiazh njeri-tjetrit. Me duket mjaft normale dhe e kuptueshme, djali ka provuar qe ta vertetoje te verteten dhe ja ku ka arritur - ne nje perfundim teper te thjesht dhe te kuptueshem. Me kete dua te them gjithashtu qe s'eshte semundje por lind homoseksual cdo person, eshte e vertetuar edhe nga shkenca. Po te ishte homoseksualiteti zgjedhje atehere do te kishte me qene gjithashtu edhe zgjedhje per largim, por nuk eshte.

    Gjithashtu nje tjeter gje qe kam degjuar ne vendin ku jetoj eshte se nje burr mjaft i vjeter, diku afer 50 vjecar e ka pranuar para se ti vdes gruaja nga semundja e kancerit se eshte gay, nuk jam i sigurt se kur i ka treguar vetem e di qe i ka thene se ai do te vazhdoj ti pelqej mashkujt dhe i vjen teper keq.
    Pse ndodh kjo? - Sepse homot nuk kane qene dhe nuk jane ende te lire si duhet, ngacmohen dhe gjithashtu i rrahin disa persona qe jane kunder. Pastaj cfare ndodh? - Shkaterrohet nje familje, sikurse e keti personit qe i ka pasur dy femije dhe ne fund e ka pranuar te verteten. Me mire eshte qe homoseksualet ti fitojn te drejtat e tyre, te gjithat qe ju nevojiten per nje bashkejetes, ne jemi ne vitin 2005 dhe gjithmone ka ekzistuar kjo gje, por disa mashkuj kane qene mjaft te fort te kryejn marredhenie edhe me femra, vetem per tradita dhe per hater te familjes - kjo eshte me se e vertete - kame degjuar nje rrefim te tille qe nje baba i dy femijeve e ka pranuar qe eshte gay, dhe qe kurre s'ka pas mundesi ta dashuroje gruan, po thjesht eshte martuar ti ndaloje paragjykimet e familjes dhe rrethanave drejt tij.

    Per trend - une them se po, sepse e kam pare edhe vet, sidomos ne internet, nese i pyet ne pergjithesi shoket/shoqet e huaj do te pergjigjen “Jam bi”. Shumica, kjo me ka ndodhur. Mua me duket njefare lloj trendi, quaje si te duash ti. E sa i perket krahasimeve tjera qe i ceke s’di cfare te them per momentin, por sa i perket anes se seksualitetit mendoj qe pergjigja se a eshte apo a s’eshte trend duhet te jete – po eshte trend (per biseksualitetin).

    Sa i perket se a dijn apo s'dijn ti dallojn organet s'ka rendesi, me rendesi eshte qe te kete kenaqesi dhe lezet. Shume homoseksual kane dal teper te mencur, teper me heret gjithashtu edhe tani. Nese mund ti gjej disa emra do ti postoj. Qe jo nese dikush i din le ti shkruan. Vetem e di qe kam lexuar per kete diku.

    Per kafshet - Nuk thashe qe ne duhet te behemi sikur ato, gabim teper e keni!
    Por vet me syte e mi i kam pare dy qen te gjinis mashkullore duke ia futur njeri-tjetrit me lezet te madh, sa qe gjuha iu zgjatke te dyve me shume, e me shume gjate marredhenies. Se kam pare vetem une kete por shume njerez, dhe shumica kane qene te shokuar.
    Gjithashtu dy macoka i kam pare duke e ngacmuar njeri-tjetrin dhe ne fund ndodhi e njejta sikurse me ata dy qent.
    Pastaj ne internet ne Wikipedia kam lexuar per te njeten ceshtje per pinguinet.

  9. #309
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anėtarėsuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Citim Postuar mė parė nga Aksesor
    Une aspak nuk pajtohem me ate cfare thate, plotesisht keni paragjykime drejt homoseksualitetit. Gjithashtu nuk e thashe ate "C'rregullim i zhvillimit" - me qellim qe te them te njeten gje sikur ti - eshte semundje etj..etj, por femia ne barkun e nenes eshte i pavetedijshem, kuptohet, dhe aty krijohet e ardhmja e tij te cilen ai/ajo do ta zhvilloj pasi qe ti hap syte per te paren here ne kete bote, ne menyren e vet dhe sic do vet ai person.

    Une e kam nje shoqe e cila eshte teper me e moshuar se une, dhe kemi diskutuar rreth kesaj ceshtjeje, dhe duke biseduar me tregoj qe e ka shokun gay, dhe ma pershkruajti teper person objektiv dhe te mire, por i mjere ne cilin vend jeton. I ngacmuar dhe shqetesuar nga fjalet e ndryshme te popullit, neper vende publike e kudo. Dhe me pas ajo me tha qe prindt e tij kane tentuar qe ta mohojn te verteten duke shpresuar qe djali i tyre nuk eshte gay dhe duke shpresuar qe eshte nje faze kaluse. Thjesht ata prinder jane mesuar te jetojn permbi gjerat e pazakonta por asnjehere s'jane kujtuar ta ulin koken pakez teposht, por kane vazhduar te jene kokelart dhe kokefort.
    Me pas djali i tyre ka vendosur qe ta paguaj nje prostitutke dhe te provoje t'beje dicka me te, mirepo penisi i tij ka qene plotesisht i vdekur - gjeja e vetme qe e kane bere ka qene duke i vene makiazh njeri-tjetrit. Me duket mjaft normale dhe e kuptueshme, djali ka provuar qe ta vertetoje te verteten dhe ja ku ka arritur - ne nje perfundim teper te thjesht dhe te kuptueshem. Me kete dua te them gjithashtu qe s'eshte semundje por lind homoseksual cdo person, eshte e vertetuar edhe nga shkenca. Po te ishte homoseksualiteti zgjedhje atehere do te kishte me qene gjithashtu edhe zgjedhje per largim, por nuk eshte.

    Gjithashtu nje tjeter gje qe kam degjuar ne vendin ku jetoj eshte se nje burr mjaft i vjeter, diku afer 50 vjecar e ka pranuar para se ti vdes gruaja nga semundja e kancerit se eshte gay, nuk jam i sigurt se kur i ka treguar vetem e di qe i ka thene se ai do te vazhdoj ti pelqej mashkujt dhe i vjen teper keq.
    Pse ndodh kjo? - Sepse homot nuk kane qene dhe nuk jane ende te lire si duhet, ngacmohen dhe gjithashtu i rrahin disa persona qe jane kunder. Pastaj cfare ndodh? - Shkaterrohet nje familje, sikurse e keti personit qe i ka pasur dy femije dhe ne fund e ka pranuar te verteten. Me mire eshte qe homoseksualet ti fitojn te drejtat e tyre, te gjithat qe ju nevojiten per nje bashkejetes, ne jemi ne vitin 2005 dhe gjithmone ka ekzistuar kjo gje, por disa mashkuj kane qene mjaft te fort te kryejn marredhenie edhe me femra, vetem per tradita dhe per hater te familjes - kjo eshte me se e vertete - kame degjuar nje rrefim te tille qe nje baba i dy femijeve e ka pranuar qe eshte gay, dhe qe kurre s'ka pas mundesi ta dashuroje gruan, po thjesht eshte martuar ti ndaloje paragjykimet e familjes dhe rrethanave drejt tij.

    Per trend - une them se po, sepse e kam pare edhe vet, sidomos ne internet, nese i pyet ne pergjithesi shoket/shoqet e huaj do te pergjigjen “Jam bi”. Shumica, kjo me ka ndodhur. Mua me duket njefare lloj trendi, quaje si te duash ti. E sa i perket krahasimeve tjera qe i ceke s’di cfare te them per momentin, por sa i perket anes se seksualitetit mendoj qe pergjigja se a eshte apo a s’eshte trend duhet te jete – po eshte trend (per biseksualitetin).

    Sa i perket se a dijn apo s'dijn ti dallojn organet s'ka rendesi, me rendesi eshte qe te kete kenaqesi dhe lezet. Shume homoseksual kane dal teper te mencur, teper me heret gjithashtu edhe tani. Nese mund ti gjej disa emra do ti postoj. Qe jo nese dikush i din le ti shkruan. Vetem e di qe kam lexuar per kete diku.

    Per kafshet - Nuk thashe qe ne duhet te behemi sikur ato, gabim teper e keni!
    Por vet me syte e mi i kam pare dy qen te gjinis mashkullore duke ia futur njeri-tjetrit me lezet te madh, sa qe gjuha iu zgjatke te dyve me shume, e me shume gjate marredhenies. Se kam pare vetem une kete por shume njerez, dhe shumica kane qene te shokuar.
    Gjithashtu dy macoka i kam pare duke e ngacmuar njeri-tjetrin dhe ne fund ndodhi e njejta sikurse me ata dy qent.
    Pastaj ne internet ne Wikipedia kam lexuar per te njeten ceshtje per pinguinet.
    Meqenėse ti prap mbanė qėndrimin tėnd pro sėmurjes unė do tė tė shqetsoj edhe pak!
    Nėse ai pėrson qė thua ti ka provuar tė bėjė seks me njė prostitutė i shtyer nga fjalėt dhe pėrqeshja,kjo dihet se edhe njė tė shėndoshi nuk i bėn punė penisi e le mė tė sėmurit sepse sexi nuk e ka me urdhėr,ai ėshtė instikt i organizmit!Njeriu mundet tė jetė krejtėsisht i shėndoshė sexualisht dhe tė mos i bėjė penisi!Kjo gjė nuk matet me ate por me kėnaqėsinė dhe nevojėn qė ndjenė ai,apo nuk ndjenė pėr tė patur marėdhėnje sexuale.Ai qė nuk i punon penisi ke femra,si do ti punojė ke mashkulli?Vagina ėshtė e konstruktuar adekuat pėr penis e jo prapanica!Nuk e kam tė qartė se si ndiejnė ata homoseksualė kėnaqėsinė e sexit pa penis dhe vaginė?Kjo ėshtė e pamundur?Nėse njėrit qė luan rolin e mashkullit nuk i prishė shumė punė ku e futė penisin,tjetrit sigurisht qė do ti shkaktojė dhimbje,ērregullime dhe jo orgazmė dhe kėnaqėsi seksuale?Kjo qė them unė nuk mund tė debatohet!Homot qė s`u bėn penisi,dhe duan tė ndjejnė kėnaqėsi seksuale ndoshta arrijnė diē me ndėrrimin e gjinisė pėrmes operimit,por ateherė nuk do tė quhen mė mashkuj por femra,e ndoshta u prishė punė kjo!
    Sa u pėrket qejve dhe maēokave qė thua ti,kjo ėshtė e shpifur sipas qejfit sepse kėto kafshė i kemi pothuajse tė gjithė nėpėr shtėpitė tona shqiptare!Nėse i sheh nė pozicion njėri mbi tjetrin kjo nuk do tė thotė edhe se ata kanė mbėrrirė qėllimin e sexit!Ky konkludim ėshtė krejtėsisht i gabuar!
    Se a ėshtė trend apo jo,kjo e kam thėnė mė lartė: trend ėshtė Modė,dhe Moda qė shkatrron ėshtė sėmurje,kur kjo sėmurje shkaktohet nga dėshira pėr ndryshime ēfarėdoqofshin ato,atėherė ėshtė ēmenduri!Tė thash se trend ėshtė edhe terrorizmi,binladenizmi,etj(lexo mė lartė)edhe kėto janė trende dhe tė gjitha ne tė shėndoshėt duhet ti pranojmė si normale dhe ti mbrojmė me ligj???
    Vazhdo ti avazin si tė duash por Ky ėshtė kriminalitet!
    Fjalėn kryesore dhe tė fundit nė kėtė qashtje do ta thot Vatikani.tė shohim se a do tė pranojė Ratzingeri ta zhdukė popullsinė e Krishterė nė botė pėr ta zavendėsuar me popullsi islame e cila nuk lejon kėso ēmendurie,por pėrkundėr lejon dhe sponzoron martesat edhe me shumė gra pėr njė mashkull,kuptohet edhe me shumė fėmijė qė do ti zėvendėsojnė kėto shtete tė krishtera pasi tė zhduket popullsija e tyre homoseksuale qė nuk ripėrtrihet por zhduket!
    Ata qė e urrejnė Krishtėrimin,ata e lejojnė njė epidemi tė tillė tė pėrhapet nėn mbrojtjen e ligjit!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kurkushi : 22-07-2005 mė 15:06

  10. #310
    Une jam per, kurse ti nuk je - graja me ate kendveshtrim bre, por ta dish perderisa jeton ti ne kete bote dhe askush sta prish qejfin mos ia prish as tjerve, lejoi te jetojn ashtu sikurse ti deshiron per veten tende. Vete fjala jete eshte mjaft e rende, cdo njero ka probleme, lumturi etj...etj, po dije se dikur bota, qendrimi edhe cdo kendveshtrim i yti ndaj botes do te bashkohen me ty ne diten kur do te mbulon dheu, jeta jote do te merr fund andaj mos u brengos per boten e ardhshme, brengosu per jeten dhe rrugen ka po ec ti, zhvilloje ne menyren maksimale ashtu sic deshiron ti. Mos i le homoseksualet te te dalin ne rrugen tende, mos i merr neper goje, mos i lendo perderisa ata degjojne dhe qendrojn larg teje. Respekto qe te jesh i respektuar.

  11. #311
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anėtarėsuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Citim Postuar mė parė nga Aksesor
    Une jam per, kurse ti nuk je - graja me ate kendveshtrim bre, por ta dish perderisa jeton ti ne kete bote dhe askush sta prish qejfin mos ia prish as tjerve, lejoi te jetojn ashtu sikurse ti deshiron per veten tende. Vete fjala jete eshte mjaft e rende, cdo njero ka probleme, lumturi etj...etj, po dije se dikur bota, qendrimi edhe cdo kendveshtrim i yti ndaj botes do te bashkohen me ty ne diten kur do te mbulon dheu, jeta jote do te merr fund andaj mos u brengos per boten e ardhshme, brengosu per jeten dhe rrugen ka po ec ti, zhvilloje ne menyren maksimale ashtu sic deshiron ti. Mos i le homoseksualet te te dalin ne rrugen tende, mos i merr neper goje, mos i lendo perderisa ata degjojne dhe qendrojn larg teje. Respekto qe te jesh i respektuar.
    Nuk ėshtė aspak e vėrtetė se ata (homoseksualėt)nuk po mė dalin nė rrugė!
    Ata po kėrkojnė legjitimim me shkrim dhe dėshmitarė tė ndytėsisė sė tyre...edhe nga unė .Sa s`e kanė kėrkuar kėte nuk ėshtė mėrzitur askush as unė vet!Edhe Hajnia ėshtė mjet me tė cilin jeton njė pėrqindje e madhe e njerėzve nė botė,por ajo nuk lejohet tė legjitimohet si e drejtė dhe e mirė!...
    Nuk janė njerėz normalė,janė tė sėmurė,s`janė seksualisht tė aftė pėr martesė dhe prapseprap duan tė martohen...kėtu s`ka koment: tė bėjnė ashtu si duan por jo me pėlqimin e tė shėndoshėve...

  12. #312
    i/e regjistruar Maska e Irfan
    Anėtarėsuar
    08-07-2002
    Vendndodhja
    Aty ku Allahu me krijoji
    Postime
    464
    Pyetja eshte,Pse kjo martes e Homoseksualeve ndodhe vetem tek jobesimtare(jo muslimanet)...???
    Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

  13. #313
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anėtarėsuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Citim Postuar mė parė nga Irfan
    Pyetja eshte,Pse kjo martes e Homoseksualeve ndodhe vetem tek jobesimtare(jo muslimanet)...???
    Kėtė pėrgjigjje duhet ta japin predikuesit e krishterė pėr dukurinė e tillė qė i kėrcėnon dhe ata muslimanė-islamė pse ke ata nuk ka dukuri tė tillė?
    Ndoshta del dikushi nga kėta qė ka pėrgjigjje!

  14. #314
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Dikur ne kohen e xhaxhit qe na la shendene njerezit luteshin neper bodrume.
    Ne ato kohe te zeza asnjeri nuk guxonte te hapte gojen e jo me te fliste.Pastaj me kohen mesuam qe drita nuk mbaronte aty ku mbaronte deti,qe bota nuk mbaronte mbas kufirit tone.
    Mesuam qe ne bote paska shume lloj njerezish,po mesojme edhe te respektojme njerezit me ndryshimet dhe idete e tyre.
    Ju te ndriturit qe doni te dini perse ne Islam nuk lejohen martesat midis homoseksualeve:
    Mjafton te shohesh si vriten barbarisht femijet-gra ne mes te rruges me gure per fajin e tradhetise bashkeshortore dhe mund te beni nje ide perse nuk martohen homoseksualet.
    Jo mysliman dmth jo besimtar?
    Tutje nga une dhe bota ime shpelle primitive,qe me errerisen tende i ke mbyllur syte njerezise..
    Lerini njerezit te jetojne ne paqe e te bejne zgjedhjet e tyre.Amen
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  15. #315
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    ZHvillimet homoseksuale ne shoqerine njerezore kan egzistuar gjate gjithe historise se saj ,vetem me nje ndryshim qe me pare ka qene e veshtire qe te flitej apo te aprovohej publikisht ,pasi reagimi shoqeror i asaj kohe ka qene i fuqishem kundra tyre biles deri ne ndeshkime apo marrje jete.

    ndersa me ardhjen ne fuqi te qeverive demokratike te drejtat e individit respektohen me shum edhe njerezit jane me te lire per te shprehur hapur ate qe mendojne prandaj ne sot na duket se keto dukuri kane lindur kohet e fundit gje qe nuk eshte e vertete pasi jane shume te vjetra.

    Une jam per lirine e personit kur ajo nuk cenon lirine dhe te drejtat tjetrit

    Ndersa shteti nuk duhet te nxjere ligje qe ti njohe si kopje dhe ti jape te drejte per te adoptuar femije.

    Shteti mund tju krijoje disa lehtesira nga ana ekonomike per te jetuar si kopje por jo ti inkurajoje dhe te ndryshoje kuptimin e familjes te femijve dhe te jetes familjare.

    mendoj se nqse nje kopje gej do adoptoje nje femije ai femije kur te mbushe 18 vjec ka te drejte te hedhe ne gjyq shtetin per kette lloj adoptimi dhe te kerkoj nje shume te madhe lekesh per dem moral dhe psikologjik por kete zoterinjte e zgjuar Spanjoll nuk e kane llogaritur.

  16. #316
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    Historia e homoseksualeve ne Shqiperi

    Ne Shqiperi i pari qe doli hapur ne kohen e diktatures ishte
    TORJA ose TORE ne ate kohe rreth viteve 80 ishte reth 30 vjec
    ai ishte banor i TIRANES dhe e njihnin te gjithe jo vetem per zanatin e tij por edhe sepse ishte personi i veshur me shume gjera te jashtme qe ne ate kohe perbenin luks dhe mode ato nuk i blinte por ja dergonte e ema qe jetonte ne amerike.

    Pak para viteve 90 kur erdhi ne Shqiperi mamaja e Tores vellezerit e tij nuk donin ti tregonin per Toren duke i thene se ai na ka turperuar pasi eshte homo ,dhe mamaja ju pergjigj tja sillnin shpejt se cuni im i vogel qenka me moderni nga ju te gjithe dhe ajo me shume donte dhe ndihmoj Toren.

    mamaja e Tores flitet se ishte pronarja e nje bordello ne amerike .


    I dyti ka qene THIMI qe banonte edhe ky ne tirane tek pallatet nje maj
    shkalla ngjitur me farmacine kishte gati te njejten moshe me te parin u vishte me cte kishte dhe nuk kishte famen e Tores

    I treti ishte Baci cun i lagjes time e njoh me mir se dy te paret dhe nuk kishte ndonje per tu urryer pervec homos.

    I katri ishte Vathi komshiu i Bacit dhe ishte kopja e pare homo qe jetonin se bashku .


    Kete te kater njifeshin mir me njeri tjetrin
    dhe ne ate kohe doli edhe nje kenge qe thuhesh ;

    Torja , Thimi . Baci mu te 15 katshi oo..oo


    Me pas ne vitet 90 mbin si kerpudhat pas shiut dhe nuk i numeronte me askush me gishta biles nuk beni me pershtypje si me pare.

    mbaj mend nje te ri reth 17 vjec qe rrinte gjith diten ne qender te tiranes me shum ke banka dhe tek teatri i kukllave pasi i vinte syrin ndokujt nuk i shqitej derisa ta conte nga liqeni.

  17. #317
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    Pse nje person behet homoseksual

    Nje individ ( nuk lind ? ) por behet homoseksual gjat jetes arsyet jane disa

    1-Cdo njeri nga ne ka ne trupin e tij hormone mashkullore dhe femerore
    ne meshkujt perqindja e hormoneve mashkullore eshte shume e larte dhe sa me larte te jete ajo aq me mashkull eshte individi ne pamje trup force etj,

    E njejta gje edhe per femrat sa me shum hormone feminile me e bukur eshte femra

    Por ka edhe individ qe i kane hormonet 50%-50% dhe shijet dhe sjelljet e tyre shpesh jane te ndryshme dhe per tu kthyer ne homoseksual ndikon shume ambjenti ku rriten.

    Gjithashtu ka edhe meshkuj qe vetem peraqitjen kane te tille ndersa hormonet i kane me shume femerore se mashkullore biles edhe zerin e kane si femer xhestet gjithashtu dhe sjelljen keta te fundit ne shumicen e rasteve behen homoseksuale ne te kundert kane nje sdopiament te personalitetit dhe vuaj shume nga opinioni shoqeror.

    per mendimin tim keto raste duhen shikuar si te semure dhe kush do mund edhe te kurohet duke marre hormone mashkullore sipas keshilles se mjekut per nje kohe te caktuar .

    Nje vend tjeter ku lindin homoseksual eshte edhe burgu ku jeta normale seksuale e individit eshte e kufizuar dhe me hir o me pahir bie viktime e kushteve dhe nevojave seksuale personale.

  18. #318
    Citim Postuar mė parė nga Irfan
    Pyetja eshte,Pse kjo martes e Homoseksualeve ndodhe vetem tek jobesimtare(jo muslimanet)...???
    Kush t'tha?

  19. #319
    Citim Postuar mė parė nga dardajan
    Nje individ ( nuk lind ? ) por behet homoseksual gjat jetes arsyet jane disa

    1-Cdo njeri nga ne ka ne trupin e tij hormone mashkullore dhe femerore
    ne meshkujt perqindja e hormoneve mashkullore eshte shume e larte dhe sa me larte te jete ajo aq me mashkull eshte individi ne pamje trup force etj,

    E njejta gje edhe per femrat sa me shum hormone feminile me e bukur eshte femra

    Por ka edhe individ qe i kane hormonet 50%-50% dhe shijet dhe sjelljet e tyre shpesh jane te ndryshme dhe per tu kthyer ne homoseksual ndikon shume ambjenti ku rriten.

    Gjithashtu ka edhe meshkuj qe vetem peraqitjen kane te tille ndersa hormonet i kane me shume femerore se mashkullore biles edhe zerin e kane si femer xhestet gjithashtu dhe sjelljen keta te fundit ne shumicen e rasteve behen homoseksuale ne te kundert kane nje sdopiament te personalitetit dhe vuaj shume nga opinioni shoqeror.

    per mendimin tim keto raste duhen shikuar si te semure dhe kush do mund edhe te kurohet duke marre hormone mashkullore sipas keshilles se mjekut per nje kohe te caktuar .

    Nje vend tjeter ku lindin homoseksual eshte edhe burgu ku jeta normale seksuale e individit eshte e kufizuar dhe me hir o me pahir bie viktime e kushteve dhe nevojave seksuale personale.
    Boll keq ta them por keni - PARAGJYKIME!

    Njeriu lind homoseksual, kete edhe shkenca e ka vertetuar dhe per te 100 here po e perseris lodhuni pak ne internet dhe kerkoni cfare eseje qe ta lexoni dhe kuptoni realitetitin dhe te verteten e sotshit ku shkenca cdo pytjes i ka gjetur pergjigjen.

  20. #320
    kunder racizmit
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    215
    Citim Postuar mė parė nga dardajan
    Ne Shqiperi i pari qe doli hapur ne kohen e diktatures ishte
    TORJA ose TORE ne ate kohe rreth viteve 80 ishte reth 30 vjec
    ai ishte banor i TIRANES

    I dyti ka qene THIMI

    I treti ishte Baci cun i lagjes time e njoh me mir se dy te paret dhe nuk kishte ndonje per tu urryer pervec homos.

    I katri ishte Vathi komshiu i Bacit dhe ishte kopja e pare homo qe jetonin se bashku .
    Dardajan
    Ishin te paret qe dolen hapur ne Shqiperi apo ne Tirane???

Faqja 16 prej 26 FillimFillim ... 61415161718 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrkufizimi i dashurisė!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 233
    Postimi i Fundit: 13-03-2024, 07:04
  2. Martesa Ne Islam!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 08-06-2009, 13:30
  3. Thėnje tė bukura pėr dashurinė
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 483
    Postimi i Fundit: 20-07-2007, 09:21
  4. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  5. Martesa
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 08-12-2006, 10:20

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •