Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1

  Ceshtja e Kobe Bryant nje incident apo?

  Nese keni ndjekur akuzen e diteve te fundit ndaj Kobe Bryant, cfare mendoni eshte thjeshte nje flert romantik apo dicka e para pregatitur me qellim kunder tij?

 2. #2
  C'hall ka Kobe tani?

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2002
  Postime
  495
  Kobe eshte akuzuar nga nje vajze 19 vjecare, punonjese ne nje hotel, se ai e ka perdhunuar kur ndodhej ne ate hotel, ndersa ai thote se kane bere sex me pelqim nga te dyja palet, dhe nuk ka qene perdhunim. Ajo shton se nuk do para por do qe ta shohe Koben ne burg. Gruaja e Kobet thote se do ta mbeshtese te shoqin ne kete beteje deri ne fund (No Comment!!!).
  Mendoj se eshte thjesht nje setup, Kobe nuk eshte as i pari as i fundit. Nese nje basketbollist i famshem flirton me kete vajze 19 vjecare ne hallin e hotelit apo ku di une, dhe ajo me pas vete ne dhome te tij, sigurisht qe kur futet ne ate dhome nje 19 vjecare qe sapo ka flirtuar me te me pare duhet t'ia marre mendja se ai (mashkull+basketbollist+i famshem+para) do te kerkoje te beje sex me te. Punonjesit e hoteleve besoj se i kane keto eksperienca me njerezit e famshem...prandaj kjo pune nuk besoj se eshte kaq naive sa mundohen ta paraqesin.

  Halle halle kjo dynja, halli hallit nuk i ngja...keshtu dhe puna e Kobes...

 4. #4
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Postuar mė parė nga Di68
  Kobe eshte akuzuar nga nje vajze 19 vjecare, punonjese ne nje hotel, se ai e ka perdhunuar kur ndodhej ne ate hotel

  Halle halle kjo dynja, halli hallit nuk i ngja...keshtu dhe puna e Kobes...
  Sa gjynah qe jane ca... Jan denuar nga perendia me lujt vetem basketball...
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #5
  E lexova tani nje artikull online ne lidhje me akuzen ndaj Kobit.

  Trillim me brirre kjo... Media amerikane dhe avkotatet keto gjera presin.. tani film do e bejne .. sikur Kobi ka masakruar ate femren.. e jo sikur i ka falur seks, kenaqesi qe ajo s'do e harroje kurre.

  Hall tu falesh dashuri.. hall te te akuzojne.. Ne keto ditet e socme eshte hall te jesh dhe i famshem

 6. #6
  VlonjaT Maska e BlEdIi
  Anėtarėsuar
  11-10-2002
  Vendndodhja
  Nj
  Mosha
  39
  Postime
  418
  Nje deshmimtar ka thene se ne dhomen ku ata te dy kan kryer mardhenie ai nuk ka degjuar rrahje apo ulurima si thone avokatet e 19-vjecares po ka degjuar muzik e te qeshura.
  Per mendimin tim Kobe ka faj sepse nuk mendoi se ka nje karjer perpara por ju kushtua nje nate sex qe mund ti kushtoj gjith karjeren e tij...ndoshta dhe me shume.
  Dhe perderisa nje yll arrin ketu detyrimisht qe avokatet (te cilet mezi i presin keto gjera) do shpikin lloje lloje gjerash qe ai te paguaj sa me shume lek.
  Mbreme Kobe se bashku me avokatet e tij ka qene ne Colorado per tu takuar me avokatet e 19-vjecares te ciles do i ofronte $ 5 milion.Jo qe ta ndaloi te deshmoi por qe avokatet e saj mos te kemngulin shume ne gjyq.

  P.S: Per nje nat qef mund te kaloi 5 vjet ne burg....kur nuk ke mendje nuk eshte faji i mediave dhe avokateve.
  "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

 7. #7
  Sigurisht qe "sakrifikimi" i 5 million nuk eshte gje per Kobe, i cili po humbet kontratat qe e benin ate nje nga basketbollistet me te pasur te NBA. Ai sapo humbi nje kontrate me Nutella. Ja se si shprehet nje nga perfaqsuesit e Nutelles "For Nutella, Kobe Bryant doesn't meet the target profile of their product or service," (per Nutellen, Kobe Bryant nuk perfaqson profilin qe synojne produktet ose sherbimet e tyre). Po keshtu Coca-Cola, Nike, Mc-Donalds po i mbajne kontratat me te, pezull deri sa te merret nje vendim perfundimtar.
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 8. #8
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Kur ke lavdi dhe fame .duhet te kujdesesh ku shkel,sepse pengohesh e te merr tatepjeta.
  Kujtoni pak Si perfundoi i madhiDiego Maradona,nga gabimet e bera ne jete.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 9. #9
  ...gjenķ... Maska e mad
  Anėtarėsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  37
  Postime
  1,322

  Bryant, ceshtja eshte e mbyllur!  Vendimi i prokurorit per ceshtjen gjyqesore qe perfshinte yllin e Lakers-ave: e ashtuquajtura viktime refuzon te paraqitet ne gjyq per te deshmuar dhe si fakt akuza bie.

  NEW YORK, 2 shtator 2004 - Tamam ne vigjiljen a atij qe mund te ishte bere procesi me i famshem i historise amerikane, zyra e prokurorit te Eagle ka vendosur te terheqe akuzat e vena mbi Kobe Bryant. Lojtari i Lakers, me kete rast, nuk do ti nenshtrohet procesit penal. Ylli i Los Angeles mund te leshoje nje psheretime te madhe cliruese. Rrezikonte nga 4 vjet deri ne burgim te perjetshem, ndersa tani mund te perqendrohet per kampionatin e ardhshem pa u kushtezuar nga udhetimet per ne Kolorado dhe nga stresi i kesaj situate, ashtu sic ka ndodhur edhe sezonin e ardhshem.
  Cila ishte arsyeja e permbysjes se situates? Terheqja e te ashtuquajtures viktime, dhe mos pranimi per tu paraqitur ne gjyq per deshmine. ka detyruar prokurorin Mark Hurlbert te ve ne arkiv ceshtjen e akuzes se ndgritur kunder Kobe-it. "Kemi vendosur te hedhim poshte akuzat - komenton Hurlbert - duke pare se nuk mund te jemi ne gjendje te perdorim deshmine e te ashtuquajtures viktime". Ne te vertete procedurat penale kishin filluar me zgjedhjen e jurise, dhe ballafiqimi i vertete midis dy paleve do te behej me 7 shtator. "Klientja ime nuk do te vazhdoje me me proceduren - komenton avokati i 20-vjecares John Clune - sepse ne 14 muajt e fundit i eshte dashur te perballet me presion te paimagjinueshem". Perfaqesuesi ligjor i te ashtuquajtures viktime e ka mbi te gjitha me gjykatesin Terry Ruckriegle dhe me gjykaten e Eagle, fajtor per nje sere gabimesh te pafalshme, te gjithe ne disfavor te ish-punonjeses se Lodge Spa ne Cordillera Hotel.
  Nje figure jo shume e mire per Mark Hurlbert dhe per te gjithe prokurorine e Eagle qe pasi kane marre mijera dollare dhe pas deklarimeve qe mund te mbeshteteshin ne "prova te qendrueshme" kunder Bryant, tani, pikerisht ne fotofinish, ka ngritur flamurin e bardhe. "Opinioni yne mbi te ahtuquajturen viktim nuk ka ndryshuar, ajo eshte dhe gjithmone ka qene absolutisht e besueshme - thote Hurbbert - ne fund respektojme vendimin e saj".


  Kobe Bryant me avokatin e tij mbrojtes
  ::|maDes!gn © 2009|::

 10. #10
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Ylli i lejkėrsave gjithnjė e mė pak i preferuar, pėr shkak tė akuzave pėr pėrdhunim 02-09-2004

  Brajant nis tė humbasė sponsorėt

  Oltion Kadaifēiu


  Sponsorėt kanė nisur tė braktisin Kobi Brajantin. Qė kur qendra e Los Anxhelos Lejkėrsit ndodhet nėn gjykim pėr marrėdhėnie seksuale me dhunė, shumė skuadra i kanė zgjidhur kontratat me tė. MekDonaldi dhe Nutella nuk i kanė rinovuar, ndėrsa Nike ka pezulluar gjithė promocionet televizive tė tij. Brajanti duket se nuk gėzon mė popullaritetin e dikurshėm. Simboli i lejkėrsave, nė mijėvjeēarin e ri, ka nisur kėshtu tė paguajė pėrfshirjen e tij nė njė proces pėr pėrdhunim tė njė 19-vjeēareje nga Kolorado. Etapa e fundit e procesit qė do ta ēojė nė burg ose do ta shpallė tė pafajshėm, nis tė hėnėn. Por, pavarėsisht nga kjo, disa prej sponsorėve kanė vendosur tashmė tė listojnė mes tė padėshiruarve figurėn e tij. Numri 8 i lejkėrsave, qė nė 2-vjeēarin e fundit 2003-04 pėrfitoi 26 milionė dollarė nga reklamat, sheh tashmė tė humbasin pjesė-pjesė tė ardhurat. Vetėm vendimi i MekDonaldit dhe Nutellės pėr tė mos rinovuar kontratėn, i kushton atij tė paktėn 10 milionė dollarė nė vit. Ndėrsa Nike i dhuroi njė kontratė 45 milionė dollarėshe, pak para shpėrthimit tė skandalit. Kontrata nuk ėshtė prishur, por pezullimi i gjithė transmetimeve televizive nuk paralajmėron asgjė tė mirė. Ndėrkohė edhe Coca Cola nuk e ka pėrfshirė Kobi Brajantin nė strategjinė e vet tė marketingut.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 11. #11
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  "Case will not be retried, but civil trial pending"
  Eshte titulli i lajmit ne ESPN.

  http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=1872740
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 12. #12
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Me vjen mire qe Bryant perfundoi si i pafajshem...

  GoOOOOOOOO LA LAKERSSSSSSSSS
  My silence doesn't mean I am gone!

 13. #13
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Hehe,nuk ka mbaruar ende asgje.
  Dje lexova nje artikull i cili thote se disa police kane qene te paguar qe te fshehin prova dhe te tjera ndodhi qe kane mundesi te sjellin edhe nje skandal te ri.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

Tema tė Ngjashme

 1. Ēėshtja e varrezave greke nė Shqipėri
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 296
  Postimi i Fundit: 28-06-2011, 10:08
 2. Shkup: Incident nė pėrvjetorin e vdekjes sė Skenderbeut
  Nga RaPSouL nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 23-01-2009, 12:08
 3. Incident i rėndė nė Mitrovicė
  Nga DYDRINAS nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-03-2006, 04:57
 4. Ceshtja Shqiptare,detyrim Per Cdo Shqiptar
  Nga DARDAN PEJA nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-09-2005, 07:33
 5. Feja Islame
  Nga Muslimane nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-07-2005, 21:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •