Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 97
 1. #1
  ~s ..Mmmm Mmmm Gd Maska e PaMeLaA
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  In My Skin!
  Mosha
  36
  Postime
  189
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  far mendoni pr "dshmitart e Jehovait"?

  Cfar mendoni per Deshmitaret e Jehovait?
  ~*(K)(L) wt t gl (F)(K)*~?

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-03-2003
  Postime
  691
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Jane shume cool........

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-03-2003
  Postime
  691
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  jo per gje po ben me shume figure apo jo ??

 4. #4
  useid
  i/e ftuar
  une mendoj se besojne pa e futur llogjiken ne pune kur thojne jezusi eshte Zot i shqetesojen te tjeret duke ikur dere me dere.dhe jane njerez te urte.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e gazi_21
  Antarsuar
  21-07-2003
  Vendndodhja
  Dynjaja
  Mosha
  38
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje deshmitar veq desha te ju tregoj se Zoti nuk ka nevoj per deshmitar se ka argumente te shumta tjera dhe te pa kufishme per ekzistimin e Zotit dhe se Zoti as nuk ka djale dhe eshte i pa nevojshem per keto gjera . Kuptoni
  Ke frike Allahun

 6. #6
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  44
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime
  diten e shtune me kane ZGJUAR heret ne mengjes duke trokitur ne dere, kujto tash cfare mendimi kam mbi ta!

  Flm
  albanish by nature

 7. #7
  i Krishtere Maska e i krishteri
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  40
  Postime
  671
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  a e dinit

  qe deshmimtaret e Jehovait nuk shkojne kurre per te ungjillizuar ne nje vend nese ne fillim nuk eshte i liri dhe i ungjillizuar nga te krishteret?

  Nuk ka deshmimtare te jehovait ne vendet ku eshte e ndaluar leximi i Bibles por te krishtere ka plote qe Ungjillizojne fshehurazi.

  Kane dale vetem per te sulmuar vendet qe jane te Ungjillizuara nga te krishteret(per te bere trazire dhe per te hedhur egjer nder grure).

  me respekt i krishteri!!!!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Tani pra keto tri gjera mbeten:
  Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
  Por me e madhja nga keto eshte
  DASHURIA

  Zoti ju bekofte te gjitheve

 8. #8
  djalli,m i dashuri i Zot
  Antarsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  N Zvicerr
  Mosha
  54
  Postime
  116
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga gazi_21
  Pershendetje deshmitar veq desha te ju tregoj se Zoti nuk ka nevoj per deshmitar se ka argumente te shumta tjera dhe te pa kufishme per ekzistimin e Zotit dhe se Zoti as nuk ka djale dhe eshte i pa nevojshem per keto gjera . Kuptoni
  M plqen prgjigjja e juaj!...

 9. #9
  . Maska e nausika
  Antarsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  .
  Postime
  775
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime
  kam njohur personalisht ne universitet disa Deshmimtare te Jehovait...
  jane njerez aspak tolerante, kane bere kliken e tyre ne te cilen nqs. futesh nuk del dot...
  permendimin tim jane nje sekt fetar nga te cilit njerezit me mend duhet te ruhen dhe mos te perzihen...

  gjithashtu vishen ne menyre qesharake (ose sikur do vene ne dasem ose ne varrim)
  When in Doubt, Act Stupid!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Luarasi
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Jane njerez kot fare. Jane shume te bezdisshem, po te vune perpara, ske se si ju ik. Ceshte me qesharake ata e dijne se si duket Zoti. Po ta shikoni biblen e tyre te ilustruar, Zoti eshte i pikturuar si babadimri dmth plak i bardhe me mjeker te bardhe. Obobobo. Feja kaure eshte shum qesharake por keta jehovenjte ja nxjerin fundin.

 11. #11
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Antarsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiran
  Mosha
  43
  Postime
  1,947
  Faleminderit
  62
  64 falenderime n 55 postime
  Citim Postuar m par nga nausika
  kam njohur personalisht ne universitet disa Deshmimtare te Jehovait...
  jane njerez aspak tolerante, kane bere kliken e tyre ne te cilen nqs. futesh nuk del dot...
  permendimin tim jane nje sekt fetar nga te cilit njerezit me mend duhet te ruhen dhe mos te perzihen...

  gjithashtu vishen ne menyre qesharake (ose sikur do vene ne dasem ose ne varrim)
  Jam ne nje mendim me Nausiken ska per te shtuar asgje

  shume mire nausike ke then ate qe eshte realitet
  Takohemi n Ditn e Gjykimit

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Duke shtegtuar ne Krishtin qe banon brenda meje
  Mosha
  35
  Postime
  177
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Per mua jane njerez te cilet kane nevoje per shpetim ashtu si shume te tjere.
  Shpallin lajmin e ardhjes se mbreterise se Perendise dhe jo shpetimin me ane te gjakut te Jezus Krishtit.
  Dhe kane shume gabime doktrinale,jo se ne te krishteret e tjere nuk kemi. Por kane kaq shume,shume...

 13. #13
  Njohuria te ben te lire Maska e SuNRiSeR
  Antarsuar
  29-05-2002
  Vendndodhja
  ...where everything fades...
  Postime
  373
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nga te gjithe te krishteret, jane me te saktet. Besojne ate qe mendojne ata qe eshte e drejte, e zbatojne ne jeten e tyre, nuk pyesin shume se cfare mendojne te tjeter per ta dhe bejne per njeri tjetrin shume me teper se te krishteret e tjere.

  I krishteri ia fut kot...kam lexuar rreth D.J. dhe e verteta eshte qe jane aktive ne rreth 190 vende te botes, madje kane perkthuer biblen edhe ne ato gjuhe qe deri me sot nuk ka ekzistuar.

  Per meddimin tim sikur te benin te gjithe te krishteret per njeri tjetrin aq sa bejne D.J. krishterimi nuk do ishte shnderruar ne nje fe aq qesharake dhe te bezdisur sa eshte sot.

 14. #14
  6 days Maska e Bruneta
  Antarsuar
  05-02-2005
  Vendndodhja
  Shkoder ta marrsha..:D
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Jane pak njerez te bezdiste por nuk jane te demshem.
  Born to make u happy.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Nuk mund te flas per ata si njerez, por per fene dhe doktrinen qe eshte e ngritur mbi nje genjeshter te madhe.
  Ata si njerez dhe neve te gjitheve, Zoti na shpetofte!
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-05-2004
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Manulaki
  Nuk mund te flas per ata si njerez, por per fene dhe doktrinen qe eshte e ngritur mbi nje genjeshter te madhe.
  Ata si njerez dhe neve te gjitheve, Zoti na shpetofte!
  Mendoj qe edhe vete krishterimi eshte ngritur mbi nje genjeshter te madhe, po nejse.

  PS: Nuk behet ndonje "qamet" i madh nese te gjithe te krishteret behen deshmitare te Jehovajit. Fundja, nje sekt i krishterizmit eshte, ashtu sic ka qene dikur edhe vete krishterimi.

 17. #17
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Antarsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,927
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Nje sekt i krishterimit me vecorite e veta, te cilat gjithsesi i bejne deshmitaret e Jehovahut te jene shume origjinale.

  Sipas thenieve te tyre vetem 144 000 persona do te jene te vlefshem per tu ameshuar ne syte e perendise...
  te gjithe te tjeret i pret fati i zi i Armagedonit (!?)

  E cuditshme eshte se me duket se ka rreth 5-6 milion deshmitare te Jehovahut te porosive. Nuk e di c'perllogaritje kane bere anetaret me njeri tjetrin, se i bie te lozin me karrike pastaj per te zene vendin e shpetimit.

  Gjithashtu ves i cuditshem dhe shume i rrezikshem eshte dhe refuzimi i tyre kategorik per te bere transfuzion gjaku edhe ne rastet kur jeta e tyre eshte ne rrezik.

  Le qe cfare them une.. sipas llogaritjeve te tyre fundi i botes duhej te kishte ardhur ne vitin 1976, bile kane patur dhe ca data me perpara (te gjitha kane skaduar) por nuk eshte faji i tyre qe Jehovahu nuk ua realizoi deshiren (duke u bazuar ne daten e mesiperme, fakti qe ne kemi lindur me pas eshte shume i cuditshem.. me duket se te gjithe shikojme endrra jete ne post-ekzistence )
  Prektora

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Helianthus
  Antarsuar
  31-07-2005
  Postime
  49
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mendoj se nuk jane njerez te demshem. Sa here me ka qelluar qe me kane trokitur ne dere dhe kam konstatuar qe jane shume te sjellshem. Nuk i kam futur brenda por as nuk kam qene e vrazhde me ta., Per tia bere qefin i kam pranuar materialet per te lxuar dhe kane ikur te kenaqur.
  Mendoj se jane shume te rrezikuar nese semuren apo nese u ndodh ndonje aksident, pasi ata nuk pranojne transfuzion gjaku. Cte bejne te shkretet. Kane edhe ata besimin e tyre qe u duket se eshte me i miri. Une mendoj se zoti na ka te gjitheve njesoj. Na shperblen dhe na ndershkon te gjitheve njesoj sipas veprimeve tona. Mendoj se per krijuesin tone nuk ka shume rendesi se ciles fe i perkasim, ai eshte i kenaqur nese ne jemi te mire me njeri tjetrin dhe bejme vepra te mira. Zemra e mire mjafton per te qene prane zotit me shume se kushdo.

  Me nderime

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Firdeus
  Mendoj se nuk jane njerez te demshem. Sa here me ka qelluar qe me kane trokitur ne dere dhe kam konstatuar qe jane shume te sjellshem. Nuk i kam futur brenda por as nuk kam qene e vrazhde me ta., Per tia bere qefin i kam pranuar materialet per te lxuar dhe kane ikur te kenaqur.
  Mendoj se jane shume te rrezikuar nese semuren apo nese u ndodh ndonje aksident, pasi ata nuk pranojne transfuzion gjaku. Cte bejne te shkretet. Kane edhe ata besimin e tyre qe u duket se eshte me i miri. Une mendoj se zoti na ka te gjitheve njesoj. Na shperblen dhe na ndershkon te gjitheve njesoj sipas veprimeve tona. Mendoj se per krijuesin tone nuk ka shume rendesi se ciles fe i perkasim, ai eshte i kenaqur nese ne jemi te mire me njeri tjetrin dhe bejme vepra te mira. Zemra e mire mjafton per te qene prane zotit me shume se kushdo.

  Me nderime
  Une s'kam ndonje gje me ta, po mendoj se ti je nje prej tyre.
  Sinqerisht qe keshtu mendoj.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Mua nuk me pelqejne ,
  jo se jane te keq por ja kpusin kot ndonjehere

  meqe ra fjala
  Nuk ka tre ka vetem nje zot
  nuk ka ati biri et etj
  si mund te kete zoti bir?

  lere fare se dola nga tema por ajo gje me irriton.

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Cfare mendoni per Hitlerin dhe "Mein Kampf"
  Nga wittstar n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 105
  Postimi i Fundit: 06-02-2011, 19:15
 2. A mendoni t ktheheni n Shqipri ?
  Nga Arbushi n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 189
  Postimi i Fundit: 10-01-2011, 06:06
 3. Cfare mendoni pr lakuriqsin e femrave shqiptare?
  Nga vesaaa n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 454
  Postimi i Fundit: 05-12-2010, 15:02
 4. Pyetesor: Si mendoni...?
  Nga gea_07 n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-03-2007, 18:47
 5. Si mendoni...?
  Nga PRI-LTN n forumin Shkenca dhe jeta
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 28-02-2007, 15:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •