Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 97
  1. #1
    ~¤Ïs §ôôô..Mmmm Mmmm Gôôd Maska e PaMeLaA
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    In My Skin!
    Postime
    189

    Çfarë mendoni për "dëshmitarët e Jehovait"?

    Cfar mendoni per Deshmitaret e Jehovait?
    ¿~*¤(K)(L) §wëèt Îññô¢êñt Åñgêl (F)(K)¤*~?

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-03-2003
    Postime
    683
    Jane shume cool........

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-03-2003
    Postime
    683
    jo per gje po ben me shume figure apo jo ??

  4. #4
    useid
    i/e ftuar
    une mendoj se besojne pa e futur llogjiken ne pune kur thojne jezusi eshte Zot i shqetesojen te tjeret duke ikur dere me dere.dhe jane njerez te urte.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e gazi_21
    Anëtarësuar
    21-07-2003
    Vendndodhja
    Dynjaja
    Postime
    6
    Pershendetje deshmitar veq desha te ju tregoj se Zoti nuk ka nevoj per deshmitar se ka argumente te shumta tjera dhe te pa kufishme per ekzistimin e Zotit dhe se Zoti as nuk ka djale dhe eshte i pa nevojshem per keto gjera . Kuptoni
    Ke frike Allahun

  6. #6
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    diten e shtune me kane ZGJUAR heret ne mengjes duke trokitur ne dere, kujto tash cfare mendimi kam mbi ta!

    Flm
    albanish by nature

  7. #7
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anëtarësuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    a e dinit

    qe deshmimtaret e Jehovait nuk shkojne kurre per te ungjillizuar ne nje vend nese ne fillim nuk eshte i liri dhe i ungjillizuar nga te krishteret?

    Nuk ka deshmimtare te jehovait ne vendet ku eshte e ndaluar leximi i Bibles por te krishtere ka plote qe Ungjillizojne fshehurazi.

    Kane dale vetem per te sulmuar vendet qe jane te Ungjillizuara nga te krishteret(per te bere trazire dhe per te hedhur egjer nder grure).

    me respekt i krishteri!!!!
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  8. #8
    djalli,më i dashuri i Zot
    Anëtarësuar
    23-03-2005
    Vendndodhja
    Në Zvicerr
    Postime
    116
    Citim Postuar më parë nga gazi_21
    Pershendetje deshmitar veq desha te ju tregoj se Zoti nuk ka nevoj per deshmitar se ka argumente te shumta tjera dhe te pa kufishme per ekzistimin e Zotit dhe se Zoti as nuk ka djale dhe eshte i pa nevojshem per keto gjera . Kuptoni
    Më pëlqen përgjigjja e juaj!...

  9. #9
    . Maska e nausika
    Anëtarësuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    kam njohur personalisht ne universitet disa Deshmimtare te Jehovait...
    jane njerez aspak tolerante, kane bere kliken e tyre ne te cilen nqs. futesh nuk del dot...
    permendimin tim jane nje sekt fetar nga te cilit njerezit me mend duhet te ruhen dhe mos te perzihen...

    gjithashtu vishen ne menyre qesharake (ose sikur do vene ne dasem ose ne varrim)
    When in Doubt, Act Stupid!

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Luarasi
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    108
    Jane njerez kot fare. Jane shume te bezdisshem, po te vune perpara, ske se si ju ik. Ceshte me qesharake ata e dijne se si duket Zoti. Po ta shikoni biblen e tyre te ilustruar, Zoti eshte i pikturuar si babadimri dmth plak i bardhe me mjeker te bardhe. Obobobo. Feja kaure eshte shum qesharake por keta jehovenjte ja nxjerin fundin.

  11. #11
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anëtarësuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    1,946
    Citim Postuar më parë nga nausika
    kam njohur personalisht ne universitet disa Deshmimtare te Jehovait...
    jane njerez aspak tolerante, kane bere kliken e tyre ne te cilen nqs. futesh nuk del dot...
    permendimin tim jane nje sekt fetar nga te cilit njerezit me mend duhet te ruhen dhe mos te perzihen...

    gjithashtu vishen ne menyre qesharake (ose sikur do vene ne dasem ose ne varrim)
    Jam ne nje mendim me Nausiken ska per te shtuar asgje

    shume mire nausike ke then ate qe eshte realitet
    Takohemi Ditën e Gjykimit

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-05-2005
    Vendndodhja
    Duke shtegtuar ne Krishtin qe banon brenda meje
    Postime
    177
    Per mua jane njerez te cilet kane nevoje per shpetim ashtu si shume te tjere.
    Shpallin lajmin e ardhjes se mbreterise se Perendise dhe jo shpetimin me ane te gjakut te Jezus Krishtit.
    Dhe kane shume gabime doktrinale,jo se ne te krishteret e tjere nuk kemi. Por kane kaq shume,shume...

  13. #13
    Njohuria te ben te lire Maska e SuNRiSeR
    Anëtarësuar
    29-05-2002
    Vendndodhja
    ...where everything fades...
    Postime
    368
    Nga te gjithe te krishteret, jane me te saktet. Besojne ate qe mendojne ata qe eshte e drejte, e zbatojne ne jeten e tyre, nuk pyesin shume se cfare mendojne te tjeter per ta dhe bejne per njeri tjetrin shume me teper se te krishteret e tjere.

    I krishteri ia fut kot...kam lexuar rreth D.J. dhe e verteta eshte qe jane aktive ne rreth 190 vende te botes, madje kane perkthuer biblen edhe ne ato gjuhe qe deri me sot nuk ka ekzistuar.

    Per meddimin tim sikur te benin te gjithe te krishteret per njeri tjetrin aq sa bejne D.J. krishterimi nuk do ishte shnderruar ne nje fe aq qesharake dhe te bezdisur sa eshte sot.

  14. #14
    6 days Maska e Bruneta
    Anëtarësuar
    05-02-2005
    Vendndodhja
    Shkoder ta marrsha..:D
    Postime
    14
    Jane pak njerez te bezdiste por nuk jane te demshem.
    Born to make u happy.

  15. #15
    Nuk mund te flas per ata si njerez, por per fene dhe doktrinen qe eshte e ngritur mbi nje genjeshter te madhe.
    Ata si njerez dhe neve te gjitheve, Zoti na shpetofte!
    Te shpëtohesh do të thotë të transformohesh prej Perendise, të ribëhesh ashtu siç Ai donte që ne të ishim që nga fillimi!

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-05-2004
    Postime
    115
    Citim Postuar më parë nga Manulaki
    Nuk mund te flas per ata si njerez, por per fene dhe doktrinen qe eshte e ngritur mbi nje genjeshter te madhe.
    Ata si njerez dhe neve te gjitheve, Zoti na shpetofte!
    Mendoj qe edhe vete krishterimi eshte ngritur mbi nje genjeshter te madhe, po nejse.

    PS: Nuk behet ndonje "qamet" i madh nese te gjithe te krishteret behen deshmitare te Jehovajit. Fundja, nje sekt i krishterizmit eshte, ashtu sic ka qene dikur edhe vete krishterimi.

  17. #17
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anëtarësuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    Nje sekt i krishterimit me vecorite e veta, te cilat gjithsesi i bejne deshmitaret e Jehovahut te jene shume origjinale.

    Sipas thenieve te tyre vetem 144 000 persona do te jene te vlefshem per tu ameshuar ne syte e perendise...
    te gjithe te tjeret i pret fati i zi i Armagedonit (!?)

    E cuditshme eshte se me duket se ka rreth 5-6 milion deshmitare te Jehovahut te porosive. Nuk e di c'perllogaritje kane bere anetaret me njeri tjetrin, se i bie te lozin me karrike pastaj per te zene vendin e shpetimit.

    Gjithashtu ves i cuditshem dhe shume i rrezikshem eshte dhe refuzimi i tyre kategorik per te bere transfuzion gjaku edhe ne rastet kur jeta e tyre eshte ne rrezik.

    Le qe cfare them une.. sipas llogaritjeve te tyre fundi i botes duhej te kishte ardhur ne vitin 1976, bile kane patur dhe ca data me perpara (te gjitha kane skaduar) por nuk eshte faji i tyre qe Jehovahu nuk ua realizoi deshiren (duke u bazuar ne daten e mesiperme, fakti qe ne kemi lindur me pas eshte shume i cuditshem.. me duket se te gjithe shikojme endrra jete ne post-ekzistence )
    Prektora

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Helianthus
    Anëtarësuar
    31-07-2005
    Postime
    49
    Mendoj se nuk jane njerez te demshem. Sa here me ka qelluar qe me kane trokitur ne dere dhe kam konstatuar qe jane shume te sjellshem. Nuk i kam futur brenda por as nuk kam qene e vrazhde me ta., Per tia bere qefin i kam pranuar materialet per te léxuar dhe kane ikur te kenaqur.
    Mendoj se jane shume te rrezikuar nese semuren apo nese u ndodh ndonje aksident, pasi ata nuk pranojne transfuzion gjaku. Cte bejne te shkretet. Kane edhe ata besimin e tyre qe u duket se eshte me i miri. Une mendoj se zoti na ka te gjitheve njesoj. Na shperblen dhe na ndershkon te gjitheve njesoj sipas veprimeve tona. Mendoj se per krijuesin tone nuk ka shume rendesi se ciles fe i perkasim, ai eshte i kenaqur nese ne jemi te mire me njeri tjetrin dhe bejme vepra te mira. Zemra e mire mjafton per te qene prane zotit me shume se kushdo.

    Me nderime

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Citim Postuar më parë nga Firdeus
    Mendoj se nuk jane njerez te demshem. Sa here me ka qelluar qe me kane trokitur ne dere dhe kam konstatuar qe jane shume te sjellshem. Nuk i kam futur brenda por as nuk kam qene e vrazhde me ta., Per tia bere qefin i kam pranuar materialet per te léxuar dhe kane ikur te kenaqur.
    Mendoj se jane shume te rrezikuar nese semuren apo nese u ndodh ndonje aksident, pasi ata nuk pranojne transfuzion gjaku. Cte bejne te shkretet. Kane edhe ata besimin e tyre qe u duket se eshte me i miri. Une mendoj se zoti na ka te gjitheve njesoj. Na shperblen dhe na ndershkon te gjitheve njesoj sipas veprimeve tona. Mendoj se per krijuesin tone nuk ka shume rendesi se ciles fe i perkasim, ai eshte i kenaqur nese ne jemi te mire me njeri tjetrin dhe bejme vepra te mira. Zemra e mire mjafton per te qene prane zotit me shume se kushdo.

    Me nderime
    Une s'kam ndonje gje me ta, po mendoj se ti je nje prej tyre.
    Sinqerisht qe keshtu mendoj.

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Mua nuk me pelqejne ,
    jo se jane te keq por ja kpusin kot ndonjehere

    meqe ra fjala
    Nuk ka tre ka vetem nje zot
    nuk ka ati biri et etj
    si mund te kete zoti bir?

    lere fare se dola nga tema por ajo gje me irriton.

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Cfare mendoni per Hitlerin dhe "Mein Kampf"
    Nga wittstar në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 105
    Postimi i Fundit: 06-02-2011, 20:15
  2. A mendoni të ktheheni në Shqipëri ?
    Nga Arbushi në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 189
    Postimi i Fundit: 10-01-2011, 07:06
  3. Cfare mendoni për lakuriqësinë e femrave shqiptare?
    Nga vesaaa në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 454
    Postimi i Fundit: 05-12-2010, 16:02
  4. Pyetesor: Si mendoni...?
    Nga gea_07 në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-03-2007, 18:47
  5. Si mendoni...?
    Nga PRI-LTN në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 28-02-2007, 16:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •