Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 97
 1. #41
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Citim Postuar m par nga PaMeLaA Lexo Postimin
  Cfar mendoni per Deshmitaret e Jehovait?

  Sekte fetare te rrezikshme.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 2. #42
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Une e kuptoj qe ti je e pabindur plotesisht midis feve por dy bindje qe nuk mund te bashkjetojne ne nje person jane Jezusi ishte biri zotit dhe une besoj myslimanizmin. .
  Or sa shpejte ke ndrru kahje mer???

 3. #43
  Ja ku jam, mua m drgo!
  Antarsuar
  06-12-2008
  Mosha
  35
  Postime
  275
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga atger1 Lexo Postimin
  jane njerez te cilet nxisin populin ti kushtoje vemendje te madhe fese si ne kohet e vjetra e them kete pasi ne shtepi ata me sollen nje liber i cili titullohej cpo behet me fene tuaj dhe ne figure tregohej nje kryq i fundosur atje tregohet haptas nxitja per vecimin e njerezve me fe te ndryshme ky eshte shkaku qe une nuk i kam shume qef une besoj ne zot po besoj ne deshmitaret e ti siPrifti,Hoxha)besoj se ky eshte nje gjykim i drejte.
  Ajo qe ke pare me kryqin qe fundoset, duket se nuk e ke hapur per te pare brenda. Nuk ishte kryqi ne ate menyre per te treguar se duhet fundosur, dhe nuk po predikohej ndonje kundershtim ndaj tyre. Por ajo qe trajton ajo Kulle Roje, eshte se cfare po ndodhe me fete (e sidomos ato qe quhen te krishtere) dhe kryqi tregon ate qe tregon realiteti, shume kisha ne perendim po kthehen ne monumente historike apo akoma me keq, ne restorante. Dhe njerezit, jo vetem ata te krishtere por ne pergjithesi po ushqejne nje ndjenje indiferentizmi ndaj fese.

  Shpresoj ta lexosh komplet herave tjera, sepse mund te gabohemi nese paragjykojme. Dhe sidomos kur nxjerrim perfundime nga nje fotografi.

  coptic
  ... njerzit deshn m tepr errsirn se dritn; sepse punrat' e atyreve ishin t-liga.

 4. #44
  Ja ku jam, mua m drgo!
  Antarsuar
  06-12-2008
  Mosha
  35
  Postime
  275
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Geri Tr Lexo Postimin
  keta njerez duhet te shohin driten e djellit se kane ndejtur ne errsire
  Dhe me duket e habitshme, sepse driten e diellit nuk e shikon dot, por mos po e shikon valle naten ti?

  Atehere qenke ne erresire.
  ... njerzit deshn m tepr errsirn se dritn; sepse punrat' e atyreve ishin t-liga.

 5. #45
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Cfar mendoni per Deshmitaret e Jehovait?
  tioa te cuditshem dhe acarues qe shkojne dere me dere...
  Emri: deshmitaret e jehovait.jpg

Shikime: 217

Madhsia: 81.6 KB
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 6. #46
  Ja ku jam, mua m drgo!
  Antarsuar
  06-12-2008
  Mosha
  35
  Postime
  275
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga ^AngeL^ Lexo Postimin
  Persnalisht me duken njerz te mire por budallenje, me habit qe nuk e kuptojne edhe vete cfare budalliku bejne.c'do muaj nxjerin nga nje revist te re, ka thene johavai keshtu ka thene ashtu, sikur po komunikon johavai me ta per dite.
  dhe ajo vizita qe vene neper shtepia ma shpifin, do te me cmendin ndonje dite se me kan lodhur duke ardhe gati cdo jave, i've to make excuses not to let them inside. i hate them
  Per here te par shoh nje koment kaq interesant, te mire por budallenj ke te drejt, te jesh i mire ne keto kohe, eshte budallallek per shume njerez, dhe mendojne qe te mbijetosh duhet te genjesh, mashtrosh, vrasesh (fizikisht apo emocionalisht) dhe te synosh vendet e para. Ndersa fjala miresi po kalon ne fund te fjalorit edhe pse nuk fillon me zh

  Sa per ate qe nxjerrin revista cdo jave dhe qe shkojne dere me dere per te predikuar, nuk eshte nje mision per te konvertuar mos ke frike. Eshte se pari nje detyre qe cdo kush qe thote se eshte i krishtere duhet ta beje. Madje eshte edhe urdher i vete Krishtit (qe dikush tha se DJ nuk e njohin) qe te predikohet Ungjilli ne gjithe boten. Dhe ungjilli po predikohet, lum ata qe po gjejne kohe ta degjojne, sa per shpetimin, as une as ti nuk vendosim dot, por Ai qe ka pushtetin do te shoh zemrat e secilit prej nesh, nese e meritojme apo jo.

  coptic
  ... njerzit deshn m tepr errsirn se dritn; sepse punrat' e atyreve ishin t-liga.

 7. #47
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Coptic, cfare mendon per faktin qe besimtaret e Jehovait jane kunder transfuzioneve te gjakut, edhe sikur ajo do te thote qe eshte ndryshimi midis jetes dhe vdekjes?

 8. #48
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime
  Kotesira fetare, sekti i tynve eshte fe e rreme, dogma eshte e rreme, gjithcka ne ta eshte e rreme. Ne Revistat e tyre vetem 'kuriozitetet' i lexoj, gjerat tjera jane injorance.

 9. #49
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Jane shume te pregatitur e jo vetem mbi Fe-ne e vet, por edhe mbi cdo tjeter (si e si per ta kundershtuar kuptohet), por jane edhe aq te fiksuar per ate qe predikojne saqe e besojne si i verbri... Me pak fjale pak si psikopate, sepse kur te ngjiten, nuk te shkiten.
  La vita bella...

 10. #50
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  16 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga INFINITY Lexo Postimin
  Coptic, cfare mendon per faktin qe besimtaret e Jehovait jane kunder transfuzioneve te gjakut, edhe sikur ajo do te thote qe eshte ndryshimi midis jetes dhe vdekjes?


  ne amerike shumica e pacienteve po hiqen sikur jane deshmitare te jehovait vetem e vetem qe te mos marrin gjak se gjaku eshte i infektuar nga cdo lloj semundjeje. Dhe kjo eshte per tu cuditur sepse vetem deshmitareve te jehovait u lejohen keto kushte te tilla. Te gjithe e dime se gjaku eshte 100% i infektuar

 11. #51
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Antarsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Kta e kane veten teper, se ska mundsi tjeter :s
  Really Dude... Get A Life!!!

 12. #52
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  16 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga Adaes Lexo Postimin
  Kta e kane veten teper, se ska mundsi tjeter :s

  posi provoje ti njehere dhe ta shohim sa vite do te rrosh

 13. #53
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga gloreta Lexo Postimin
  ne amerike shumica e pacienteve po hiqen sikur jane deshmitare te jehovait vetem e vetem qe te mos marrin gjak se gjaku eshte i infektuar nga cdo lloj semundjeje. Dhe kjo eshte per tu cuditur sepse vetem deshmitareve te jehovait u lejohen keto kushte te tilla. Te gjithe e dime se gjaku eshte 100% i infektuar
  Mendoj se ky postim duhet te zeri nje vend te vecante ne klubin e postimeve me skandal qe kam lexuar ketu.

  Te gjithe?! E si dole ne kete perfundim?

  1- Jeton ne Amerike?

  2- Punon gje ne fushen e shendetesise ketu ne Amerike (nqs jeton ketu, kuptohet)?

  3- Ne 5 vjet qe punova ne nje nder spitalet me te medha ketu ne Chicago ne ER, pashe vetem nje rast qe kishte te bente me Deshmimtaret e Jehovait. Nje vajze e re ishte shtatezane dhe po humbiste femijen dhe po humbiste shume gjak, dhe i shoqi i saj kerkonte me ngulm qe mos t'i jepej gjak per shkak te besimit te tyre, edhe pse ajo do te thoshte qe gruaja dhe femija e tij ishin ne rrezik per jeten. Mjekja ne sherbim e ka nxjerr te shoqin me security jashte nderteses dhe i tha: "PER MUA KA RENDESI JETA E SAJ DHE E FEMIJES SE SAJ, DHE JO FEJA JOTE." Ajo goce i vuri emrin e doktoreshes vajzes qe lindi dhe punoja ate shift kur erdhi bashke me beben qe ta falenderonte per gjithcka qe ajo mjeke beri.

  Mos u beni qesharak me keto qe shkruani se lat nam. Damn...

 14. #54
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Antarsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga gloreta Lexo Postimin
  posi provoje ti njehere dhe ta shohim sa vite do te rrosh
  Kush tha per pune jetegjatsie? Vetem atyre te parendesishmeve iua mbushin mendjen per ta dredhur. Mu me duken skizofrene, akoma se kam kuptu a behen te tille pasi i bashkohen ksaj feje, apo jane te lindur te tille.
  Really Dude... Get A Life!!!

 15. #55
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  16 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga INFINITY Lexo Postimin
  Mendoj se ky postim duhet te zeri nje vend te vecante ne klubin e postimeve me skandal qe kam lexuar ketu.

  Te gjithe?! E si dole ne kete perfundim?

  1- Jeton ne Amerike?

  2- Punon gje ne fushen e shendetesise ketu ne Amerike (nqs jeton ketu, kuptohet)?

  3- Ne 5 vjet qe punova ne nje nder spitalet me te medha ketu ne Chicago ne ER, pashe vetem nje rast qe kishte te bente me Deshmimtaret e Jehovait. Nje vajze e re ishte shtatezane dhe po humbiste femijen dhe po humbiste shume gjak, dhe i shoqi i saj kerkonte me ngulm qe mos t'i jepej gjak per shkak te besimit te tyre, edhe pse ajo do te thoshte qe gruaja dhe femija e tij ishin ne rrezik per jeten. Mjekja ne sherbim e ka nxjerr te shoqin me security jashte nderteses dhe i tha: "PER MUA KA RENDESI JETA E SAJ DHE E FEMIJES SE SAJ, DHE JO FEJA JOTE." Ajo goce i vuri emrin e doktoreshes vajzes qe lindi dhe punoja ate shift kur erdhi bashke me beben qe ta falenderonte per gjithcka qe ajo mjeke beri.

  Mos u beni qesharak me keto qe shkruani se lat nam. Damn...


  Nqs ti punoke ne fushen e mjekesise a nuk i njeh te drejtat e pacienteve.
  Me cfare te drejte duhet tia jape mjeku transfusionin e gjakut pacientit, madje pa e pyetur fare ate, a ka dte drejte pacienti te vendose te marre apo te mos marre gjak. Ose per gjera te tjera??????

  Iku ajo kohe kur njehere vendosnin mjeket, tani kane dale shume ligje per te drejtat e pacienteve.
  Ti a e pranon kete apo duhet qe pacientet te trajtohen si kafshe pa i pyetur se cfare duan se cfare jo?
  Lere se e ben per qellime fetare nje gje ka edhe metoda te tjera ku mjekimet vazhdohen pa gjak dhe per mrekulli pacienti rron sa te doje.


  Sipas teje a sheron jete gjaku??????? Shpjegoje kete po SIDA nga vjen valle cfare une shkrova ketu nuk eshte skandal por lajm i zakonshem

 16. #56
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Antarsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Sa njerez koti qe jane,dje me erdhen tek dera e shtepise dhe filluan te lexonin nje reviste qe quhej Kulla,dhe po me shpjegonte qe menyra e vetme per te takuar krijuesin tone eshte qe ti japim fund jetes.Bullshit.A e dini se sa ndikon kjo tek femijet,i mbushein mendjen kalamajve te vegjel me dokrra te tilla,keta njrez kane vetem nje vend.Ne psikjatri!!!!!!!!!!!!
  T gjitha gjrat q ne shohim apo duken, jan vetm nj ndrr brenda nj ndrre

 17. #57
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  16 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga Geri Tr Lexo Postimin
  Sa njerez koti qe jane,dje me erdhen tek dera e shtepise dhe filluan te lexonin nje reviste qe quhej Kulla,dhe po me shpjegonte qe menyra e vetme per te takuar krijuesin tone eshte qe ti japim fund jetes.Bullshit.A e dini se sa ndikon kjo tek femijet,i mbushein mendjen kalamajve te vegjel me dokrra te tilla,keta njrez kane vetem nje vend.Ne psikjatri!!!!!!!!!!!!

  ti japesh fund jetes e ke degjuar mire apo nuk ishe i perqendruar.

 18. #58
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga gloreta Lexo Postimin
  Nqs ti punoke ne fushen e mjekesise a nuk i njeh te drejtat e pacienteve.
  Me cfare te drejte duhet tia jape mjeku transfusionin e gjakut pacientit, madje pa e pyetur fare ate, a ka dte drejte pacienti te vendose te marre apo te mos marre gjak. Ose per gjera te tjera??????

  Iku ajo kohe kur njehere vendosnin mjeket, tani kane dale shume ligje per te drejtat e pacienteve.
  Ti a e pranon kete apo duhet qe pacientet te trajtohen si kafshe pa i pyetur se cfare duan se cfare jo?
  Lere se e ben per qellime fetare nje gje ka edhe metoda te tjera ku mjekimet vazhdohen pa gjak dhe per mrekulli pacienti rron sa te doje.


  Sipas teje a sheron jete gjaku??????? Shpjegoje kete po SIDA nga vjen valle cfare une shkrova ketu nuk eshte skandal por lajm i zakonshem
  Te japesh ty pergjigje eshte komplet humbje kohe ne cdo aspekt te fjales.

  Shnet

 19. #59
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  16 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga INFINITY Lexo Postimin
  Te japesh ty pergjigje eshte komplet humbje kohe ne cdo aspekt te fjales.

  Shnet

  ju dorezoheni shpejt o cune pa filluar beteja ahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  kjo ishte edhe e shkruar dhe e perzantuar mire apo mendja tjeter eshte tjeter nuk ka ca ma ba

 20. #60
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga gloreta Lexo Postimin
  ju dorezoheni shpejt o cune pa filluar beteja ahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  kjo ishte edhe e shkruar dhe e perzantuar mire apo mendja tjeter eshte tjeter nuk ka ca ma ba
  Beteja behet mes njerezve qe ja vlejne t'i kesh kundershtar dhe jo me ndonje qe as nuk e ka idene se cfare eshte mjekesia, te drejtat e pacientit, gjaku, etj..etj...por ben si eksperte ne ate fushe.

Tema t Ngjashme

 1. Cfare mendoni per Hitlerin dhe "Mein Kampf"
  Nga wittstar n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 105
  Postimi i Fundit: 06-02-2011, 19:15
 2. A mendoni t ktheheni n Shqipri ?
  Nga Arbushi n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 189
  Postimi i Fundit: 10-01-2011, 06:06
 3. Cfare mendoni pr lakuriqsin e femrave shqiptare?
  Nga vesaaa n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 454
  Postimi i Fundit: 05-12-2010, 15:02
 4. Pyetesor: Si mendoni...?
  Nga gea_07 n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-03-2007, 18:47
 5. Si mendoni...?
  Nga PRI-LTN n forumin Shkenca dhe jeta
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 28-02-2007, 15:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •