Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 97
  1. #41
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga PaMeLaA Lexo Postimin
    Cfar mendoni per Deshmitaret e Jehovait?

    Sekte fetare te rrezikshme.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  2. #42
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    Une e kuptoj qe ti je e pabindur plotesisht midis feve por dy bindje qe nuk mund te bashkjetojne ne nje person jane Jezusi ishte biri zotit dhe une besoj myslimanizmin. .
    Or sa shpejte ke ndrru kahje mer???

  3. #43
    Ja ku jam, mua më dërgo!
    Anëtarësuar
    06-12-2008
    Postime
    275
    Citim Postuar më parë nga atger1 Lexo Postimin
    jane njerez te cilet nxisin populin ti kushtoje vemendje te madhe fese si ne kohet e vjetra e them kete pasi ne shtepi ata me sollen nje liber i cili titullohej cpo behet me fene tuaj dhe ne figure tregohej nje kryq i fundosur atje tregohet haptas nxitja per vecimin e njerezve me fe te ndryshme ky eshte shkaku qe une nuk i kam shume qef une besoj ne zot po besoj ne deshmitaret e ti siPrifti,Hoxha)besoj se ky eshte nje gjykim i drejte.
    Ajo qe ke pare me kryqin qe fundoset, duket se nuk e ke hapur per te pare brenda. Nuk ishte kryqi ne ate menyre per te treguar se duhet fundosur, dhe nuk po predikohej ndonje kundershtim ndaj tyre. Por ajo qe trajton ajo Kulle Roje, eshte se cfare po ndodhe me fete (e sidomos ato qe quhen te krishtere) dhe kryqi tregon ate qe tregon realiteti, shume kisha ne perendim po kthehen ne monumente historike apo akoma me keq, ne restorante. Dhe njerezit, jo vetem ata te krishtere por ne pergjithesi po ushqejne nje ndjenje indiferentizmi ndaj fese.

    Shpresoj ta lexosh komplet herave tjera, sepse mund te gabohemi nese paragjykojme. Dhe sidomos kur nxjerrim perfundime nga nje fotografi.

    coptic
    ... njerëzitë deshnë më tepërë errësirënë se dritënë; sepse punërat' e atyreve ishinë të-liga.

  4. #44
    Ja ku jam, mua më dërgo!
    Anëtarësuar
    06-12-2008
    Postime
    275
    Citim Postuar më parë nga Geri Tr Lexo Postimin
    keta njerez duhet te shohin driten e djellit se kane ndejtur ne errsire
    Dhe me duket e habitshme, sepse driten e diellit nuk e shikon dot, por mos po e shikon valle naten ti?

    Atehere qenke ne erresire.
    ... njerëzitë deshnë më tepërë errësirënë se dritënë; sepse punërat' e atyreve ishinë të-liga.

  5. #45
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Cfar mendoni per Deshmitaret e Jehovait?
    tioa te cuditshem dhe acarues qe shkojne dere me dere...
    Emri:  deshmitaret e jehovait.jpg

Shikime: 364

Madhësia:  81.6 KB
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  6. #46
    Ja ku jam, mua më dërgo!
    Anëtarësuar
    06-12-2008
    Postime
    275
    Citim Postuar më parë nga ^AngeL^ Lexo Postimin
    Persnalisht me duken njerz te mire por budallenje, me habit qe nuk e kuptojne edhe vete cfare budalliku bejne.c'do muaj nxjerin nga nje revist te re, ka thene johavai keshtu ka thene ashtu, sikur po komunikon johavai me ta per dite.
    dhe ajo vizita qe vene neper shtepia ma shpifin, do te me cmendin ndonje dite se me kan lodhur duke ardhe gati cdo jave, i've to make excuses not to let them inside. i hate them
    Per here te par shoh nje koment kaq interesant, te mire por budallenj ke te drejt, te jesh i mire ne keto kohe, eshte budallallek per shume njerez, dhe mendojne qe te mbijetosh duhet te genjesh, mashtrosh, vrasesh (fizikisht apo emocionalisht) dhe te synosh vendet e para. Ndersa fjala miresi po kalon ne fund te fjalorit edhe pse nuk fillon me zh

    Sa per ate qe nxjerrin revista cdo jave dhe qe shkojne dere me dere per te predikuar, nuk eshte nje mision per te konvertuar mos ke frike. Eshte se pari nje detyre qe cdo kush qe thote se eshte i krishtere duhet ta beje. Madje eshte edhe urdher i vete Krishtit (qe dikush tha se DJ nuk e njohin) qe te predikohet Ungjilli ne gjithe boten. Dhe ungjilli po predikohet, lum ata qe po gjejne kohe ta degjojne, sa per shpetimin, as une as ti nuk vendosim dot, por Ai qe ka pushtetin do te shoh zemrat e secilit prej nesh, nese e meritojme apo jo.

    coptic
    ... njerëzitë deshnë më tepërë errësirënë se dritënë; sepse punërat' e atyreve ishinë të-liga.

  7. #47
    Coptic, cfare mendon per faktin qe besimtaret e Jehovait jane kunder transfuzioneve te gjakut, edhe sikur ajo do te thote qe eshte ndryshimi midis jetes dhe vdekjes?

  8. #48
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Kotesira fetare, sekti i tynve eshte fe e rreme, dogma eshte e rreme, gjithcka ne ta eshte e rreme. Ne Revistat e tyre vetem 'kuriozitetet' i lexoj, gjerat tjera jane injorance.

  9. #49
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Jane shume te pregatitur e jo vetem mbi Fe-ne e vet, por edhe mbi cdo tjeter (si e si per ta kundershtuar kuptohet), por jane edhe aq te fiksuar per ate qe predikojne saqe e besojne si i verbri... Me pak fjale pak si psikopate, sepse kur te ngjiten, nuk te shkiten.
    La vita è bella...

  10. #50
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Coptic, cfare mendon per faktin qe besimtaret e Jehovait jane kunder transfuzioneve te gjakut, edhe sikur ajo do te thote qe eshte ndryshimi midis jetes dhe vdekjes?


    ne amerike shumica e pacienteve po hiqen sikur jane deshmitare te jehovait vetem e vetem qe te mos marrin gjak se gjaku eshte i infektuar nga cdo lloj semundjeje. Dhe kjo eshte per tu cuditur sepse vetem deshmitareve te jehovait u lejohen keto kushte te tilla. Te gjithe e dime se gjaku eshte 100% i infektuar

  11. #51
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Kta e kane veten teper, se ska mundsi tjeter :s
    Really Dude... Get A Life!!!

  12. #52
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    Citim Postuar më parë nga Adaes Lexo Postimin
    Kta e kane veten teper, se ska mundsi tjeter :s

    posi provoje ti njehere dhe ta shohim sa vite do te rrosh

  13. #53
    Citim Postuar më parë nga gloreta Lexo Postimin
    ne amerike shumica e pacienteve po hiqen sikur jane deshmitare te jehovait vetem e vetem qe te mos marrin gjak se gjaku eshte i infektuar nga cdo lloj semundjeje. Dhe kjo eshte per tu cuditur sepse vetem deshmitareve te jehovait u lejohen keto kushte te tilla. Te gjithe e dime se gjaku eshte 100% i infektuar
    Mendoj se ky postim duhet te zeri nje vend te vecante ne klubin e postimeve me skandal qe kam lexuar ketu.

    Te gjithe?! E si dole ne kete perfundim?

    1- Jeton ne Amerike?

    2- Punon gje ne fushen e shendetesise ketu ne Amerike (nqs jeton ketu, kuptohet)?

    3- Ne 5 vjet qe punova ne nje nder spitalet me te medha ketu ne Chicago ne ER, pashe vetem nje rast qe kishte te bente me Deshmimtaret e Jehovait. Nje vajze e re ishte shtatezane dhe po humbiste femijen dhe po humbiste shume gjak, dhe i shoqi i saj kerkonte me ngulm qe mos t'i jepej gjak per shkak te besimit te tyre, edhe pse ajo do te thoshte qe gruaja dhe femija e tij ishin ne rrezik per jeten. Mjekja ne sherbim e ka nxjerr te shoqin me security jashte nderteses dhe i tha: "PER MUA KA RENDESI JETA E SAJ DHE E FEMIJES SE SAJ, DHE JO FEJA JOTE." Ajo goce i vuri emrin e doktoreshes vajzes qe lindi dhe punoja ate shift kur erdhi bashke me beben qe ta falenderonte per gjithcka qe ajo mjeke beri.

    Mos u beni qesharak me keto qe shkruani se lat nam. Damn...

  14. #54
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Citim Postuar më parë nga gloreta Lexo Postimin
    posi provoje ti njehere dhe ta shohim sa vite do te rrosh
    Kush tha per pune jetegjatsie? Vetem atyre te parendesishmeve iua mbushin mendjen per ta dredhur. Mu me duken skizofrene, akoma se kam kuptu a behen te tille pasi i bashkohen ksaj feje, apo jane te lindur te tille.
    Really Dude... Get A Life!!!

  15. #55
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Mendoj se ky postim duhet te zeri nje vend te vecante ne klubin e postimeve me skandal qe kam lexuar ketu.

    Te gjithe?! E si dole ne kete perfundim?

    1- Jeton ne Amerike?

    2- Punon gje ne fushen e shendetesise ketu ne Amerike (nqs jeton ketu, kuptohet)?

    3- Ne 5 vjet qe punova ne nje nder spitalet me te medha ketu ne Chicago ne ER, pashe vetem nje rast qe kishte te bente me Deshmimtaret e Jehovait. Nje vajze e re ishte shtatezane dhe po humbiste femijen dhe po humbiste shume gjak, dhe i shoqi i saj kerkonte me ngulm qe mos t'i jepej gjak per shkak te besimit te tyre, edhe pse ajo do te thoshte qe gruaja dhe femija e tij ishin ne rrezik per jeten. Mjekja ne sherbim e ka nxjerr te shoqin me security jashte nderteses dhe i tha: "PER MUA KA RENDESI JETA E SAJ DHE E FEMIJES SE SAJ, DHE JO FEJA JOTE." Ajo goce i vuri emrin e doktoreshes vajzes qe lindi dhe punoja ate shift kur erdhi bashke me beben qe ta falenderonte per gjithcka qe ajo mjeke beri.

    Mos u beni qesharak me keto qe shkruani se lat nam. Damn...


    Nqs ti punoke ne fushen e mjekesise a nuk i njeh te drejtat e pacienteve.
    Me cfare te drejte duhet tia jape mjeku transfusionin e gjakut pacientit, madje pa e pyetur fare ate, a ka dte drejte pacienti te vendose te marre apo te mos marre gjak. Ose per gjera te tjera??????

    Iku ajo kohe kur njehere vendosnin mjeket, tani kane dale shume ligje per te drejtat e pacienteve.
    Ti a e pranon kete apo duhet qe pacientet te trajtohen si kafshe pa i pyetur se cfare duan se cfare jo?
    Lere se e ben per qellime fetare nje gje ka edhe metoda te tjera ku mjekimet vazhdohen pa gjak dhe per mrekulli pacienti rron sa te doje.


    Sipas teje a sheron jete gjaku??????? Shpjegoje kete po SIDA nga vjen valle cfare une shkrova ketu nuk eshte skandal por lajm i zakonshem

  16. #56
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Sa njerez koti qe jane,dje me erdhen tek dera e shtepise dhe filluan te lexonin nje reviste qe quhej Kulla,dhe po me shpjegonte qe menyra e vetme per te takuar krijuesin tone eshte qe ti japim fund jetes.Bullshit.A e dini se sa ndikon kjo tek femijet,i mbushein mendjen kalamajve te vegjel me dokrra te tilla,keta njrez kane vetem nje vend.Ne psikjatri!!!!!!!!!!!!
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  17. #57
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    Citim Postuar më parë nga Geri Tr Lexo Postimin
    Sa njerez koti qe jane,dje me erdhen tek dera e shtepise dhe filluan te lexonin nje reviste qe quhej Kulla,dhe po me shpjegonte qe menyra e vetme per te takuar krijuesin tone eshte qe ti japim fund jetes.Bullshit.A e dini se sa ndikon kjo tek femijet,i mbushein mendjen kalamajve te vegjel me dokrra te tilla,keta njrez kane vetem nje vend.Ne psikjatri!!!!!!!!!!!!

    ti japesh fund jetes e ke degjuar mire apo nuk ishe i perqendruar.

  18. #58
    Citim Postuar më parë nga gloreta Lexo Postimin
    Nqs ti punoke ne fushen e mjekesise a nuk i njeh te drejtat e pacienteve.
    Me cfare te drejte duhet tia jape mjeku transfusionin e gjakut pacientit, madje pa e pyetur fare ate, a ka dte drejte pacienti te vendose te marre apo te mos marre gjak. Ose per gjera te tjera??????

    Iku ajo kohe kur njehere vendosnin mjeket, tani kane dale shume ligje per te drejtat e pacienteve.
    Ti a e pranon kete apo duhet qe pacientet te trajtohen si kafshe pa i pyetur se cfare duan se cfare jo?
    Lere se e ben per qellime fetare nje gje ka edhe metoda te tjera ku mjekimet vazhdohen pa gjak dhe per mrekulli pacienti rron sa te doje.


    Sipas teje a sheron jete gjaku??????? Shpjegoje kete po SIDA nga vjen valle cfare une shkrova ketu nuk eshte skandal por lajm i zakonshem
    Te japesh ty pergjigje eshte komplet humbje kohe ne cdo aspekt te fjales.

    Shnet

  19. #59
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Te japesh ty pergjigje eshte komplet humbje kohe ne cdo aspekt te fjales.

    Shnet

    ju dorezoheni shpejt o cune pa filluar beteja ahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    kjo ishte edhe e shkruar dhe e perzantuar mire apo mendja tjeter eshte tjeter nuk ka ca ma ba

  20. #60
    Citim Postuar më parë nga gloreta Lexo Postimin
    ju dorezoheni shpejt o cune pa filluar beteja ahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    kjo ishte edhe e shkruar dhe e perzantuar mire apo mendja tjeter eshte tjeter nuk ka ca ma ba
    Beteja behet mes njerezve qe ja vlejne t'i kesh kundershtar dhe jo me ndonje qe as nuk e ka idene se cfare eshte mjekesia, te drejtat e pacientit, gjaku, etj..etj...por ben si eksperte ne ate fushe.

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Cfare mendoni per Hitlerin dhe "Mein Kampf"
    Nga wittstar në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 105
    Postimi i Fundit: 06-02-2011, 20:15
  2. A mendoni të ktheheni në Shqipëri ?
    Nga Arbushi në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 189
    Postimi i Fundit: 10-01-2011, 07:06
  3. Cfare mendoni për lakuriqësinë e femrave shqiptare?
    Nga vesaaa në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 454
    Postimi i Fundit: 05-12-2010, 16:02
  4. Pyetesor: Si mendoni...?
    Nga gea_07 në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-03-2007, 18:47
  5. Si mendoni...?
    Nga PRI-LTN në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 28-02-2007, 16:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •