Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Arval
  Antarsuar
  28-05-2002
  Vendndodhja
  Udine(Itali).
  Postime
  43

  Un dhe vetmia

  Vajzes nga qyteza

  T thirra Diana
  ti ktheve kokn
  buzqeshe ma bre me dor
  dhe ashtu pa e kuptuar ti ike
  pranver ishte at dit
  si tani e kujtoj
  at dit t bukur pranvere
  hej bukuroshe e asaj qytez
  t gdhendur rrz mali
  Diana emrin ta thon
  dhe un Diana t thirra
  ti ktheve kokn buzqeshe
  ma bre me dor
  dhe ashtu pa e kuptuar
  ne u ndam
  oh sa do t doja
  q shi t binteshi i rrmbyer
  t merrte me vete
  'do gj q gjente prpara
  bashk me to edhe vizionin
  e ktyre prmasave irreale
  t thirra Diana
  pse koken ti ktheve
  mos vall Diana t quajn
  ku jemi par
  ku jemi njohur
  sa koh ka kaluar
  q ti prehesh
  n labirinthet e esit tim
  'far krkon
  m thuaj t lutem
  'far krkon
  q ti hyre ashtu pa pritur
  n realitetin e ndrrave t mija
  t hapsh plag t reja
  apo t vjetrat ti mbyllesh
  bukuroshe e qytezs malore
  t thirra Diana
  ti ktheve kokn
  buzqeshe ma bre me dor
  dhe ashtu papritur
  ti mu zhduke
  duke ln pas
  gjurm t prjetshme
  n memorjen time
  buzqeshjen tnde
  dhe dorn e ngritur lart
  at dor
  q per her t par
  dhe t fundit
  syt e mi pan
  ne u ndam
  pr mos tu par ndoshta kurr
  ne u ndam
  q si kujtim t mbetet
  takimi yn i par dhe i fundit
  ti ike un ika
  ne ikm...ikm...ikm...!

  Nella vita tu cerchi la dolceza perche ammareza verra da se.
  MIGJENI[/QUOTE]
  Ndryshuar pr her t fundit nga Arval : 07-06-2002 m 20:58

 2. #2
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Miresevjen ne Forum, Arval.

  Te gjitheve na rastis te jetojme me imazhe. Imazhet vrasin realitetin.

  Ja kalofsh mire ne faqet e ketij forumi.

 3. #3
  El-Letrsia Maska e macia_blu
  Antarsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  52
  Postime
  2,498

  araval

  apo ... migjen?


  ashtu si Firoi te uroj me te njejtat fjale me te njejten gjeresi.
  pastaj te shtoj dashurine time ...per shiun e imazh'te tendin.

  neser do te bjere shi per ty
  dhe sidomos per mua le te bjere shi neser.

  ty te te marre malli per imazhet
  mua te me marre malli per veten
  (vetet e mija)

  urimin e ke marre... po ta rijap edhe une.
  perqafimin po ta jap per ate migjenin qe ke vene ne fund.
  ndersa per poezine....e bukur..thenese.

 4. #4
  Antar i/e nderuar Maska e Pentesilea
  Antarsuar
  31-05-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  100
  Ti e thirre Diana dhe ajo ktheu koken?
  Ndoshta Diana quhej me te vertete, apo ndjehej Diane...Dhe pastaj iket...iket...pse ndodh gjithnje keshtu? Ikim , largohemi nga gjerat qe duam, sepse kemi frike se i perdhosim me banalitetin tone...Thnx Arval qe je ketu....

 5. #5
  kalimtare--folje Maska e Ani
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  126
  arval,

  hidh gurin ne uje e krijohen rrathe, rrathe. kte gje me kujton menyra si eshte shkruar poezia jote. rrjeshti i fundit mu duk pak i lene pas dore? ndoshta po te thoje "ne ikem" ose "bashke ikem" do ishte mjaft? vetem sugjerime kto. ti di vete c'te besh me punen tende. flm.,

  ani

 6. #6
  El-Letrsia Maska e macia_blu
  Antarsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  52
  Postime
  2,498

  arval....

  ra shi???

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Arval
  Antarsuar
  28-05-2002
  Vendndodhja
  Udine(Itali).
  Postime
  43

  Un dhe vetmia

  Postuar m par nga Pentesilea
  Ti e thirre Diana dhe ajo ktheu koken?
  Ndoshta Diana quhej me te vertete, apo ndjehej Diane...Dhe pastaj iket...iket...pse ndodh gjithnje keshtu? Ikim , largohemi nga gjerat qe duam, sepse kemi frike se i perdhosim me banalitetin tone...Thnx Arval qe je ketu....
  Eshte kenaqsi per mua kur lexoj analizen qe ti i ben ktyre
  vargjeve...per mua jane shume mbreslense...ikim,largohemi
  nga gjerat qe duam sepse kemi frike se i perdhosim me banalitetin tone...Sa bukur...flm...nuk kam asnje pergjigje...
  ja ke dhene ti Pentesilea...!
  Me shume respekt...
  Arval!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Arval
  Antarsuar
  28-05-2002
  Vendndodhja
  Udine(Itali).
  Postime
  43

  Per: arval....

  Postuar m par nga macia_blu
  ra shi???

  Per...
  macja_blu

  shume...por per fat...UNI im me pavetdijen e tij tenaioze...
  dhe gjithmone intolerante... ben qe aty ato te mbeten...
  sa mire do te ishte qe gjithmone...
  gjithmone keshtu te ndodhe...
  per vetet e tua....imazhet e mia... te mbeten...
  Arvali...perqafime...

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-06-2002
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2

  Arval

  Me pelqyen vargjet e tua te thjeshte dhe plot ndjenje.

  Rralle here mund ta shtish ne dore dicka te bukur - ato sikur jane krijuar per te qendruar larg, per te ikur duke te trazuar shpirtin me nje levizje dore. Mendoj se gjerat e bukura duhen prekur vetem nepermjet artit, ne kete menyre qendrojne me prane natyres se tyre.

  Pershendetje!


 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-06-2002
  Vendndodhja
  Kurrkundi
  Mosha
  36
  Postime
  132
  Dianat i perkasin Olimpit.............Se shkrihen larg lartesive....ndaj ato nuk preken ,vetem ngjizin mirazhe ne trute e bukur qe duan Diana............................................. ..................
  Vetem shkruaj shkruaj per to ......................se ashtu vine lartesite..

  Une e dua zarathustren dhe migjenin...............
  The path of excess leads to the Tower of Wisdom.(Blake)

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Arval
  Antarsuar
  28-05-2002
  Vendndodhja
  Udine(Itali).
  Postime
  43
  Per...
  Heneza

  E bukura

  Eshte si nje fllad
  Qe vjen nga lart
  Nga pafundesia
  E hapsires qiellore
  Ashtu lehte lehte
  Zbret poshte
  Qe zemrave
  te plagosura
  dhimbjet t'ja lehtesoje.
  Pershendetje...natyrisht...shoqerore
  Arval!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Arval : 28-06-2002 m 16:59

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Arval
  Antarsuar
  28-05-2002
  Vendndodhja
  Udine(Itali).
  Postime
  43
  Per...
  Zarathustra

  Ne jete kam njohur shume vajza me emrin Diana ...natyrisht disa te bukura,simpatike,elegante,me pak elgante,por....si AJO me ate buzqeshje ashtu qellore...ndoshta...nuk e di nese nje dite...mundet...a do te mund ta takoj...me mire JO...le te mbetet
  vetem nje MIRAZH...e basta...Pershendetje...Arval!

Tema t Ngjashme

 1. Vetmia
  Nga Dito n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 138
  Postimi i Fundit: 12-10-2016, 07:27
 2. Vetmia dhe pasojat e saj
  Nga DEA27 n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 01-01-2009, 20:59
 3. Un, Ti dhe Ajo n mes nesh Vetmia!
  Nga Poeti n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 23-01-2006, 22:21
 4. Poezi nga Diabolis
  Nga Diabolis n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 499
  Postimi i Fundit: 13-05-2004, 12:06
 5. VETMIA DHE JU QE DEGJONI VETMINE
  Nga eris n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2003, 07:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •