Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6

Tema: Netflix

 1. #1
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810

  Netflix

  dje rastisa tek kjo faqja dhe me duket se kam gjet thesar.
  si gjith ju kam qejf te shoh filma po ne kinema ben $10 per nje film e blockbuster e kam larg nga shpia kshq ca jep televisori. po tek netflix i merr me qira filmat duke paguar 20$ ne muaj, free shipping te dy anet, merr tre filma ne nje kohe, pa limit se sa film nxjerr ne muaj sepse mbaro pune me ato tre dergoi te sjellin tre te tjere, dhe me e mire nuk ka kamate pse i mban gjat si ne blockbuster.

  sot me vijn tre filmat e pare dhe ta provoj se si punon ky hesap. ka ndonje tjeter qe eshte perdorues i kesaj faqje qe tna tregoj me shume.

  mua me duket si gjeja me e mire since napster.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2002
  Postime
  495
  Edhe mua shume i mire me duket si deal, kam dy jave qe jam rregjistruar dhe i kam rentuar nja 7-8 filma....sot pres 2 te tjere....i kam thene BlockBusterit "sikter". Aman se u kerdisem, cable ne nje ane, movie theaters ne ane tjeter, futi edhe nje te shkume ne blockbuster edhe shkon tamam si "ciliegia sopra la torta" pastaj. Me thane se Walmarti ka nje program te tille dhe eshte pak me i lire por nuk jam e sigurte per kete te fundit.

  Sot pres te me vije "Gladiator"

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  49
  Katana,

  Shume persona qe une njoh e perdorin dhe jane shume te kenaqur, personalisht nuk shoh shume filma keshtu qe nuk te flas dot nga eksperienca ime, po ata nuk kane patur probleme,

  Uroj plot mbremje te kendshme
  Ora
  Shprese

 4. #4
  ALBANIAN ATTITUDE
  Anėtarėsuar
  10-10-2003
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  291
  e shoh qe ka vite qe nuk e ka perdorur kete teme njeri. them qe duhet rifreskuar. Kohet e fundit Netflixi eshte bere kompania me e mire e filmave me qira. Ajo ka ndryshuar dhe kamatat. Fillon me 4 dollar deri ne 50 dolar varet sesa filma do qe te shikosh.

  e mira fillon me 8 dollar pasi ke 1 filem ne kohe dhe shikon (unlimited) sa te duash ne faqen e internet netflix. Ajo ka 3 kualitete veshtrimi. basic, good edhe bomb fare. Per ata qe kane internet deri ne 700 mbps (kur paguan rreth $15-$27) ajo te jep basic e cila eshte shume me mire se filmat e google apo ato pa lek neper internet. po ke mbi 1,700 mbps (kur paguan rreth $29-$37) (kete kam une) e shikon me cilesi te mire (good). kjo eshte cilesi dvd (jo blue rray-HD). E treta e marr me mend qe do jete akoma me paster(kur paguan rreth $49+) . 80% e filmave i shikon direkt ne netflix kurse te tjerat ti dergojne ne shtepi. eshte kaq e lehte sa mua me cuditi. Te vjen diten tjerer me poste e shikon dhe qesken brenda dhe mbyllet per se mbari dhe e vendos tek kutia jote epostes dhe e merr ai xhaxhi postireri. Netflixi ka qendra afer zones suaj keshtu qe i merr shume shpejt. Me e mirra eshte se llogarine e ndani edhe me nje njeriun tuaj. Une ne fakt se kam timen por te se dashures sime. Ajo paguan 8+ dhe asaj i vene filmat direkt ne shtepi. Mund te shikojme edhe une edhe ajo nga komputera te ndryshme ne intenret. Pra futemi te dy ne te njejtin llogari vetem se nuk mund te shikojme te njejtin filem dhe llogarine e perdor vetem rreth 50 milje nga adressa e llogarise. Nejse po keni program IP shark qe ndryshon IP mund tia jepni nje shokun tuaj ne nje shtet tjeter dhe ai ndryshon Ip dhe vendos nje IP aty afer jush.

  Mua me ka pelqyer jashte mase. Per nje dollar me teper ne muaj ata dergojne edhe cilesi te larte dvd sic jane HD blue rray HD. Gjithashtu mund te bleni nje aaparature qe fillon nga $100-$300 qe e lidh me televizorin dhe nga mbrapa i vendos kabellin e internetit dhe e lidh direkt me televizorin. Pra pa nevojen e nje kompjuteri. I ndron kanalet si kabelli televiziv. Cmenduri fare. Kishte CNN nje shkrim per te sesi do ta rrezoje kabellin netflix-i.

  Pra per 8+ dollar ne muajkeni nje varietet filmash qe nuk e ka as blockbusteri. Shikon sa te duash i mba videot sa te duash dhe cilesia shume me e mire. Une jam shume i kenaqur per veten time.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga nikas : 07-02-2009 mė 10:23

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,338

  Pėr: Netflix

  “Arbėria”, filmi shqip kushtuar arbėreshėve tė Italisė sė shpejti nė Netflix

  Filmi “Arbėria” kushtuar arbėreshėve tė Italisė do tė fillojė tė shfaqet nė Netflix nga 23 Dhjetori.


  Filmi qė ka nė fokus traditat dhe kultura e komunitet arbėresh, do tė jetė filmi i parė shqip qė do tė shfaqet nė kėtė platformė.

  Regjisorja e filmit, Francesca Oliveri nėpėrmjet rrėfimeve tė gjyshes sė saj pėr kombin e Arbėrisė, sjell disa tematika me vlerė historike si: Prishja e gjakut, kultura e dyfishtė, pėrkatėsia etnike e fshehur apo e refuzuar.

  Njė film qė vendoset mes realiteteve shqiptare, ai shfaq lidhjet e forta tė rrėnjėve dhe trashėgimisė kulturore tė pakicės qė jeton nė disa fshatra tė vogla nė Kalabri dhe Bazilikatė.

  Aktorja protagonist nė film ėshtė Caterina Misasi, e cila luan personazhin kryesor tė historisė dramatike, Aida Grecon.


  /Telegrafi/

  https://telegrafi.com/arberia-filmi-...ti-ne-netflix/

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  Neteorm (18-12-2021)

 7. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,338

  Pėr: Netflix

  Filmi shqiptar “Cold November” nis transmetimin nė Netflix

  27 Nėntor, 2022


  Kosova po vazhdon tė shėnojė suksese ndėrkombėtare sa i pėrket kinematografisė.

  Shumė filma e aktor tashmė janė bėrė pjesė e festivaleve mė tė mėdha tė filmit nė botė.

  Njė tjetėr arritje sė fundmi e ka bėrė edhe filmi “Cold November”, i cili tashmė mund tė shikohet edhe nė njė prej platformave mė tė njohura tė transmetimit tė filmave, serialeve dhe shfaqjeve, Netflix.

  Lajmin e ka bėrė tė ditur aktorja e njohur, Adriana Matoshi, e cila edhe ėshtė njė nga protagonistet nė film.

  “Miqtė e mi, njė lajm shumė tė mirė dua ta ndaj me ju. Njė nga filmat qė kam luajtur njėrin prej roleve kryesore tani keni mundėsinė me e pa nė Netflix. Urime Ismet Sijarina, Fatmir Spahiu, Kushtrim Hoxha. Cold November”, ka shkruar Matoshi nė njoftim.

  Nė vitin 2018, filmi ka pasur premierėn botėrore nė Festivalin Ndėrkombėtar tė Filmit nė San Sebastian, kurse nė Festivalin Ndėrkombėtar tė Filmit nė Cyrih tė Zvicrės, ėshtė shpėrblyer me ēmimin e publikut.


  /Telegrafi/

  https://telegrafi.com/filmi-shqiptar...in-ne-netflix/

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •