Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  raku
  i/e ftuar

  pse femrat jane nga venusi dhe meshkujt jane nga marsi?

  pse femra gjithmone nuk perputhet me mashkullin?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Anėtarėsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Korēė
  Mosha
  37
  Postime
  755
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Shtjellohe pak pyetjen tende filozofike, jep ne c'drejtim mendon ti se nuk perputhen, dhe jep dhe mendimin tend...
  Perndryshe do ishte shume teme e pergjithshme, dhe teper teper teorike...
  ReSpEkT
  MtrX ubicumque felix

 3. #3
  raku
  i/e ftuar
  ty nuk te kemi ne vend te fatos lubonjes o shok.
  nqs nuk kerkon ti pergjigjesh temes mos na jep kritika si shkencetar qe te genjen mendja se je!

 4. #4
  ketu Maska e Redi
  Anėtarėsuar
  29-03-2002
  Postime
  859
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Nga ana shkencore, vrojtimet e me cfare dihet mbi Venusin e Marsin keto dy planete ndryshojne shume me njeri-tjetrin.

  Venusi eshte Planeti me i Nxehte i Sistemit tone diellor me atmosfere teper te dendur, me shume gaz karbonik dhe rreshje acidi. Nuk mund te futesh gje aty qe te jetoje per nje kohe te gjate pasi do te shkaterrohej shume shpejt. Gjithashtu rrotullohet rreth vetes ne drejtim te kundert me ate te Tokes dhe shumices se Planeteve te tjere.

  Marsi ka atmosfere shume me te rralle nga ajo e Venusit dhe e Tokes gjithashtu, temperature me te ulet dhe mund te eksplorosh qofte duke qendruar atje. Mendohet qe ka uje ne pole dhe kerkohet per microrganizma te gjalle.

  Pra ndryshimi i ketyre planeteve eshte teper i madh dhe kane te perbashket vetem faktin qe jane te perafert me madhesine e Tokes dhe te ngurte, pra me dendesi relativisht te madhe ne krahasim me madhesine e tyre si planete.

  Lidhjet bejini vete

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Pse femrat jane nga venusi dhe meshkujt jane nga marsi?

  Jalla re bi tobestrafkulla un qekam pi marsi ?

 6. #6
  ..Mos me prek!! Maska e Lulke
  Anėtarėsuar
  18-11-2014
  Postime
  1,662
  Faleminderit
  418
  492 falenderime nė 388 postime

  Pėr: Pse femrat jane nga venusi dhe meshkujt jane nga marsi?

  Hahahaha Julian sa qesha . Nga marsi jam un ti gjej ndonje planet tjeter sa per temen ka raste dhe merremi vesht jo gjithmon shko per dreq!
  It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Pse femrat jane nga venusi dhe meshkujt jane nga marsi?

  Lulke a je mashkull aaaa ?
  A po e lexon titullin a jo ?

 8. #8
  ..Mos me prek!! Maska e Lulke
  Anėtarėsuar
  18-11-2014
  Postime
  1,662
  Faleminderit
  418
  492 falenderime nė 388 postime

  Pėr: Pse femrat jane nga venusi dhe meshkujt jane nga marsi?

  Po e lexoj si du un re .cke ti ?
  It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Pse femrat jane nga venusi dhe meshkujt jane nga marsi?

  Ik mos ban QIT QAT-e neper tema tesh se po na aviten adminat

 10. #10
  ..Mos me prek!! Maska e Lulke
  Anėtarėsuar
  18-11-2014
  Postime
  1,662
  Faleminderit
  418
  492 falenderime nė 388 postime

  Pėr: Pse femrat jane nga venusi dhe meshkujt jane nga marsi?

  Ok mfal se baj ma qat gabim. Rdv ne tema perkatese pra
  It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-12-2014
  Vendndodhja
  FRANCE
  Postime
  152
  Faleminderit
  7
  7 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Pse femrat jane nga venusi dhe meshkujt jane nga marsi?

  un snuk kapito dhe snuk kam nje mendim pse ......
  NDOSHTA NGAQE ESHT ME E MIRA PER TE DYJA PALET?

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Pse femrat jane nga venusi dhe meshkujt jane nga marsi?

  sepse kampi gjerman venusi, si ven apo vere, ka vetem femra kurva kurse kampi i zotit apo gjerman marsi, si i marre, ka vetem burra, gej!

Tema tė Ngjashme

 1. Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO
  Nga Darius nė forumin Fenomene Paranormale
  Pėrgjigje: 1052
  Postimi i Fundit: 10-04-2014, 10:58
 2. Suedia, aty ku femrat jetojnė parajsėn
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 13:02
 3. Pse femrat jetojnė mė gjatė se meshkujt?
  Nga Lumis nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 25-09-2010, 18:58
 4. Femrat dhe meshkujt komunikojnė ndryshe
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 17-04-2009, 11:51
 5. Meshkujt vijnė nga Marsi, femrat nga Afėrdita’.
  Nga Tirana nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 07-11-2005, 13:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •