Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2002
  Vendndodhja
  Ne det...
  Postime
  383

  C'eshte lumturia?

  C'eshte lumturia?
  Ndoshta do dini t'i jepni nje parafrazim nje ndjenje. Ndoshta eshte tjesht nje perfytyrim i joni. Ndoshta eshte nje rreaksion banal i organismit.
  Cfare eshte?
  Si mund te kuptohet kur je i / e lumtur?

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-04-2003
  Postime
  62
  sipas meje lumturia eshte ajo ndjenje qe provon kur kalon tek dentisti por e di qe nuk eshte ai destinacioni

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2002
  Vendndodhja
  Ne det...
  Postime
  383
  heheheheheh
  Po tamam ma gjete! Te pakten kam mundesi te bej familjen dhe shoqerine te lumtur, sepse do kalojne nga une dhe nuk eshte e thene qe edhe t'u fus duart ne goje
  Laguna Blu

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-04-2003
  Postime
  62
  po

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Anėtarėsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Korēė
  Mosha
  39
  Postime
  755
  Po ti kur do e japesh mendimin tend apo ne fund?...

  Nejse, lumturia varet pak dhe nga mosha...
  Une kam provuar lumturine deri ne moshen 21 vjecare qe jam tani sa per lumturine ne mosha me te vjetra vetem do hamendesoj.
  Pra, femija eshte i lumtur gjithmone, me boten ku jeton, i ekzaltuar, i rrembyer nga cdo gje e bukur qe ekziston ne bote, eshte pak a shume nje situate gati perfekte lumturie, me perjashtim kur nderhyjne te rriturit dhe nuk e plotesojne nje teke ose kur bota shfaq anen tjeter te saj, dhe kjo gje nuk zgjat shume, se kur je femije ke dhe nje avantazh tjeter, qe nuk mendon per asgje ngaqe e di qe ke shume kohe ne dispozicion. mbase mund te duket si perjetim personal, po dhe shume njerez qe e kane perjetuar nje gje te tille kur jane femije e harrojne me rritjen e tyre dhe kthehen ne nje tip zombie...
  Kur je adoleshent, nqs kalon nga kjo faze rreth 95 % kalojne te tjeret nuk di se c'bejne, po sidoqofte ne kete moshe lumturine e gjen per here te pare ne shkaterrimin e dicka-je dhe rendom vetvetes, nderkaq lumturia shfaqet dhe ne format e para te renies ne dashuri, ose ka dhe nga ata qe jane qytyke dhe nuk bien fare ne dashuri ndonjehere...
  Kur kalon dhe periudhen e veshtire te adoleshences, dhe vjen maturohesh, mendoj se lumturia varet shume nga fakti nese te ka zene qymyri, ose me pak fjale do dike. Ne anen tjeter bota fillon dhe te prezanton kenaqesine ("lumturi") qe ndjen nga puna, pak e nga pak...
  Kur vijne moshat me lart se 21 hamendesoj se ata harrojne dhe me shume per femijerine e tyre dhe sa te lumtur ishin, se dhe nuk kane shume kohe ne dispozicion...
  Ka shume mundesi qe jeta ta kufizoje shume lumturine nepermjet monotonise nga mosha 30-40, po atehere nqs je me familje ke lumturine e femijeve te tu,
  Kur vete nja 50-60 vijne dhe niper mbesa e lumturia drejtohet gjithmone ne lidhje me femijet.
  Pastaj me vone nuk besoj se mund ta imagjinoj dot se me lodhi koken...
  he te pelqeu?...
  ReSpEkT
  MtrX ubicumque felix

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e MtrX
  Anėtarėsuar
  29-11-2002
  Vendndodhja
  Korēė
  Mosha
  39
  Postime
  755
  Per ta perkufizuar me pak fjale nqs e do shkurt C'eshte lumturia?
  Nuk po tallem he:

  Lumturia eshte nje hic, kur nuk ke asgje...

  se keshtu eshte...
  ReSpEkT
  MtrX ubicumque felix

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2002
  Vendndodhja
  Ne det...
  Postime
  383
  Nuk e kam fjalen te lidhur me moshen.
  Lumturia si ndjenje.
  Ndoshta truri yne shume racional nuk na le te lire te ndjehemi te lumtur.
  Ndoshta ata qe drogohen, ata qe pijne, te cmendurit qe nuk dine ne c'bote jetojne , perjetojne momente te cilat ne te tjeret nuk jemi ne gjendje t'i ndjejme.
  C'eshte lumturia .

  "Vetem ai qe s'eshte i lumtur e di c'eshte lumturia. I lumturi eshte nje manekin i ndjenjes se jetes . Ai ben vetem paraden e modes, por nuk e zoteron . Drita nuk shkelqen ne drite. Ajo shkelqen ne erresire" REMARK
  Laguna Blu

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-04-2003
  Postime
  62
  ja nje rast tjeter qe ndjehesh i lumtur
  po ben dashuri dhe partnerja nga fundi i raportit te tthote hajde bejme nje femije dhe te shterngon pas trupit fort dhe ste le te largohesh
  ti kalon ne orgazem gjith tmerr
  kur faaaaap kujtohesh qe kishe vene prezervativ

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  39
  Postime
  25
  Eeeeee unč do tč jap pčrkufizimin se ēčshtč Lumturia po do ta lidh nč tč njčjtčn kohč dhe me Trishtimin.
  "Lumturia čshtč si zog qč fluturon lart nč qiell e qč kur i teket tč vjen e tč ulet nč shpatull,e tč bčn tč ndihesh mirč,pčr pak ēaste..
  Po Trishtimi ē"čshtč????????????''
  Trishimin čshtč tč pastrosh atč qč tč bčri zogu nč shpatull.
  ha ha ha ha ha shpresoj qč u shpreha qartč.
  Nuk i kam kčrkuar askujt tč lind.
  Prandaj dua ta jetoj jetčn si tč dua.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2002
  Vendndodhja
  Ne det...
  Postime
  383
  Jo te patrosh cfare la zogu por t'i mbash ere.....
  Laguna Blu

 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,059
  Postimet nė Bllog
  3
  Lumturia per filozofin eshte vdekja.
  "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

Tema tė Ngjashme

 1. Fe Ē'ėshtė, Komb Ē'ėshtė.'
  Nga Redi nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-12-2017, 09:11
 2. Balsami i lumturisė
  Nga E_LUMTURA nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2007, 18:59
 3. Ku gjėndet lumturia?!
  Nga Gimi3 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 27-01-2007, 16:27
 4. Pėr tė qenė tė lumtur
  Nga hope31 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 25-05-2006, 17:36
 5. C'eshte e Perendise, dhe c'eshte e njeriut.
  Nga deshmuesi nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-08-2002, 00:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •