Close
Faqja 2 prej 20 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 389
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  47
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ik heb 2 jaren here met mijn familie,werk niet en geen papieren.Ik woon in een Vlamse Geemente en spreek Nederlands.
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Belgjike
  Mosha
  37
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ok bedankt Ambrida

  ik spreek ook Nederlands ik woon nu al drie jaar in Antwerp samen met mijn gezin; Momenteel studeer ik aan een Vlaamse universiteit voor sociologie; ik deel jou lot ivm papieren, ook niets maar we hpen zoals iedereen dat er een oplossing komt voor ons allemaal; het is wel heel moeilijk geworden en de Belgen worden steeds stricter in die zin; laat je niet ontmoedigen en veel succes!!

  ps. ju lutem me falni per perdorimin e kesaj gjuhe; eshte vetem shenje solidariteti me shqiptaret ne Flander
  "Perse ekziston dikaja dhe jo asgjeja?"

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Belgjike
  Mosha
  37
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  dokumentat ne Belgjike,

  pike shume e veshtire dhe delikate; shpesh me pyesin ne shkolle , ne shoqeri, kudo nese jam legalizuar dhe nese jo kur do ndodhi; e vetmja pergjigje qe mund ti jap eshte : nuk e di tamam, por vetem shpresojme; shpresojme dhe pse asgje konkrete ne dukje; kete jave lexova nje artikel ne nje reviste prestigjioze ketu: De Knack ku shefi i komisariatit gjeneral fliste me nje ton te prere rreth rrefugjateve; nje gje eshte e sigurte fjalet e tij nuk te japin shprese; veanerrisht eshte e veshtire per ata qe kane ardhru kohet e fundit dhe qe i kapi proedura e re e pershpejtuar; nderkohe nje grup juristesh po pergatisin nje propozim per te ndryshuar ligjin per te huajt i cili duhet te jete ne favorin tone, por ky eshte vetem nje propozim per qeverine e ardhshme...Deri atehre qofshim mire dhe ende ketu; sidoqofte nderkohe ju uroj shume kurajo dhe suksese te gjithe atyre qe si une presin me padurim ndonje lloj rregularizimi nga qeveria Belge!

  ciao
  "Perse ekziston dikaja dhe jo asgjeja?"

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-12-2002
  Vendndodhja
  Belgjike,Bruksel
  Mosha
  35
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hi te gjitheve. une jam nga anetaret me fresh te chatit. edhe une flas nga belgjika si shume te tjere. bye te gjitheve.
  la prochaine, tot ziens!!
  O malet e Shqiperise,
  E ju o lisat e gjate,
  Fushat e gjera me lule,
  Qe i kam n'der mend,
  Dit'e'nate.

 5. #25
  *Forever* Maska e malli
  Antarsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  39
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Dag allemal.
  Ik woon hier in Belgie al 5 jaar in Antwerpen, en gelukkig ik heb wel papiren hier in Belgie is heel moejlijk voor papiren te hebben , ik wens jullie al de besten en ik hoop so rrap mogelijk papiren .
  Dikke kusjes van Bruna
  Dag
  ---------------------------------------------
  I lutem diellit keto lule mos ti thaje.
  I lutem perendise ne te dy mos na ndaje.
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O una dhe goca .... po deshet flisni Shqip se une, edhe pse jam gati ne belgjike, nuk marr vesh gjuhen fjaminge.

  Ciao Malli..... ne Belgjike, ku? me thuaj nese morra vesh fare skruajte me 09/05: " une jetoj ketu ne belgjike nga 5 vjet, ne Antwerpen, dhe mezor i mora letrat. Ketu eshte shume e veshtire me pase letra te rregullta" ...... Me thuaj te verteten ja kam fut kot apo ju afrova nje ik?

  Pershendetje edhe Ambrides, nga bruxelli..... une vij shum shpesh ne Bruxelles...... qytet i bukur....;ti e njef mire?

  Mirundigjofshim te gjith shqiptareve te Begjikes dhe te chatit
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 7. #27
  *Forever* Maska e malli
  Antarsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  39
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Lozar , une jetoj ne Antwerpen kam 5 vjet , ketu ne belgjike eshte shum e veshtire per dokumentat , e ke gjat vllai
  dhe ju kam po ashtu uruar dhe ju te gjitheve shqiptareve ne Belgjike fat dhe i uroj ti keni se shpejti te gjithe dokumentat.
  Groetjes.
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 8. #28
  Vajza e trendafilave Maska e Zonjusha
  Antarsuar
  25-03-2003
  Vendndodhja
  Belgium
  Mosha
  34
  Postime
  390
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  heyyyyyyyy edhe une jam nga belgjika ju pershendes te gjithve qe jeni ketu ne vecanti Ledia qe ke hapur kete teme per ne
  u gezova shume kur pashe kete teme per belgjiken se vertet jemi pak ne te belgjikes ketu ne forum por jemi te rendesishem ama sna e dine rendesine hahahahaa :d

  Nl/een dikke dikke kusje aan iderren
  Fr/ un gross bissou pour tous
  Une jam Puro shqipetare
  me mua nuk te ecen fare!!

 9. #29
  *Forever* Maska e malli
  Antarsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  39
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  E bukur ajo qe the Zonjusha
  te pershendes Malli
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Malli

  ANTWERPEN mos eshte gje Anvers?
  Ne ket moment jam duke duke bere nje projekt per zmadhimin e portit te Anverses dhe me siguri do te me duhet te vij shpesh here.
  Po edhe mund ta pijme nje kafe turke ( ose Shqiptare) me xhefze me ato shqiptaret qe njef andej rrotull.

  PER TE GJITHE


  A do t'ju pelqente te organizojme nje takim ne BRUXELLES nje fund jave per nje birre o dreke/darke?

  Malli si shtyhet andej nga Antwerpeni? Me kan thene qe ne Belggjike ka boll FIESTA eshte e vertet?
  me a merresh, pune apo shkolle?

  Ciao te gjithve te belgjikes
  dhe me thuni si ju duket idea e kafes ne Bruxelles?
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 11. #31
  *Forever* Maska e malli
  Antarsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  39
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Lozar ti ke te drejte , por na lajmero ne qoftese se bohet ndonje koncert ne Bruksel , domethene nga muzikantet shqipatare po flas dhe te mblidhemi te kercejme dhe te pijme dhe kafen turke Ne Antwerpen une jetoj gati shume kohe dhe me pelqen akoma me shume se Brukseli ka Fiesta ketu , nuk po e shaj Brukselin por nuk jetoj dot ne qytete shume te medhaja, dhe sa per mua shkoj ne pune.
  Te uroj gjithe te mirat dhe bofsh qef vllai, ah harrova jam kurioze nga kush qytet je ne Shqiperi? po deshe pergjigju sme ngelet hatri.
  bye bye kusjes
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ......DURRESI, po ti?

  me hiq edhe ti mua 1 kuriozitet: ti je ajo e fotografise?
  Te bukra gershetat.
  ...;Pse Anwerpeni eshte qytet i vogel?
  Koncert?;;; po informohem, te shof a ka ndonje te re..... po eshte me kollaj per ty qe i jep kon edhe gjuhes fiaminge, ose per ndonje nga ato chatistat e brukselit.
  Une jetoj ne Lille France.
  Po deshe koncert ne Paris te jap informatat e duhura.
  Ka dal nenje ik dielli anej nga ty? se ketu na myti shiu. a bohet keshtu mer lal......jemi ne kohe plazhi dhe une dal akoma me xhup.
  Te uroj qe andej nga Antwerpeni te jet me mire.
  Ciao
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 13. #33
  *Forever* Maska e malli
  Antarsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  39
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Lozar une jam por 2 vjet me pare , une nuk vej fotot e te tjereve , AH ti jeton ne France nuk e dija por ska gjo vllai se si dihet mali me malin nuk puqen por njerzit patjeter , ketu ne Antwerpen kohe e keqe ka dy dite po bie shume shi , dhe sa per konncerte shqiptare spara behen ketu ne antwerpen shpesh ndodh ne Bruksel.
  te pershendes dhe ja kalofsh sa me mire vllai, ah harrova une vi nga Isituti i Tirones
  Kjo jam une tani pa rrica.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e LoZar
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  ne vendin me romantik te botes
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  .....Ciao Malli
  ketu vazhdon akoma te bie shi me gjyma..... 'eshte kjo kohe kaq e uditshme ketu? Andej nga ty eshte po i njejti muhabet?
  Edhe une u qaja nga koha e Italise.... atje ishte lule fare.
  Une jam ne France deri ne gusht, ndoshta edhe ndonje muaj me teper ( ishalla jo...) per te bere nje tip specializimi.
  Ah, dukesh me e re pa rrica..... Sa vjee je?....E di qe eshte pyetje qe zakonisht nuk i behet nje femre, por megjithate po rrezikoj per te pase nje orientim me in jam duke komunikuar.
  Me a merresh ne Antwerpen? Si te duket ne pergjithsi jeta atje?
  Te mungon ndonje gje nga Shqipnia?
  Ne qofte se se ke shum larg Brukselin, vjen ket te shtune ose te djelen per me pi nje kafe o birre dhe per te fole nje ik shqip?
  Une ketu nuk njof shqiptare dhe do te me pelqente te kisha nje lloj kontakti me persona qe me llidhin me "atdheun".
  Ne qofte se je e te njejtit mendim me dergo nje mesazh ne ket nr telefoni 0033614455007 ( ky eshte nr im francez) dhe nigjohemi.
  Ciao e hajt tung.
  "...coloriamo la vita per non sprofondare nel buio"

 15. #35
  Vajza e trendafilave Maska e Zonjusha
  Antarsuar
  25-03-2003
  Vendndodhja
  Belgium
  Mosha
  34
  Postime
  390
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Smile Pershendetje per te gjith Shqipetaret ne Belgjike.

  Pershendetje te gjithve dhe ne vecanti i pershendes te gjith ata ose ato qe jane ne belgjike ju uroj fat dhe mbarsi kudo.
  ju puth zonjusha.
  Une jam Puro shqipetare
  me mua nuk te ecen fare!!

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-05-2003
  Mosha
  37
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje dhe une
  Atomic Kitten !

 17. #37
  Vajza e trendafilave Maska e Zonjusha
  Antarsuar
  25-03-2003
  Vendndodhja
  Belgium
  Mosha
  34
  Postime
  390
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Faleminderit bambola01 edhe une te pershendes
  Une jam Puro shqipetare
  me mua nuk te ecen fare!!

 18. #38
  <<<TrOpOjAnE>>> Maska e bukuroshe vogel
  Antarsuar
  08-06-2003
  Vendndodhja
  Belgjike
  Mosha
  28
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje Belgjika edhe nga une ju uroj te gjitheve fat dhe cdo gje et te bukur
  zonjusha faleminderit per pershendetjen qe ke bere per ne te pershendes ne vecanti
  ju puth melisa
  rrespektet tona per
  cdo koleg ne shqiptari
  kur ti me don mua
  te dua dhe un ty

 19. #39
  <<<TrOpOjAnE>>> Maska e bukuroshe vogel
  Antarsuar
  08-06-2003
  Vendndodhja
  Belgjike
  Mosha
  28
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ju dua shumeeeeeeeeeeee
  rrespektet tona per
  cdo koleg ne shqiptari
  kur ti me don mua
  te dua dhe un ty

 20. #40
  Vajza e trendafilave Maska e Zonjusha
  Antarsuar
  25-03-2003
  Vendndodhja
  Belgium
  Mosha
  34
  Postime
  390
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  bukuroshe faleminderit shume ylli
  edhe une t puth muahhhhhhhhh
  Une jam Puro shqipetare
  me mua nuk te ecen fare!!

Faqja 2 prej 20 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 13:46
 2. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 5. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •