Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2003
    Vendndodhja
    AUSTRI
    Postime
    35

    Edhe budallenjte bejne pjese ne barsaleta apo jo? :-)

    Ne rradhe te pare ju pershendes te githeve sepse po bej kohe qe nuk po shkruaj por s“ke cfare ju ben Austriakeve


    Ishin dy shoke dhe e kishin shtepine balle per balle me njeri tjetrin (d.m.th i kishin pallatet perballe dhe ishin ne te njejtin kat)
    Cfare bente njeri,e shihte tjetri dhe cfare bente tjetri e shihte njeri.Nje dite u takuan rruges dhe po bisedonin.Une pashe dje gruan tende tha njeri me nje zezak tek ai divani qe ke ne kuzhine.Mos tha tjetri,shiko se cfare kam per ti bere tani qe me tregove kete qe nuk e dija.
    Mbas tre ditesh u takuan prape dhe ky qe i tregoje historine e pyeti?Cfare i bere gruas?E rrahe apo.....
    EeeeEEEeeEee.... tha tjetri...!jo mo jo...
    Po cfare i bere e pyeti perseri ky?
    I bera gjene me te keqe qe ajo ka pasur ne jeten e saj tha ky!Cfare tha tjetri i habitur?
    I SHITA DIVANIN....-tha burri i saj! :-)))))


    ----------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------


    Nje hajdut me maske shkoi tek shtepia e nje cifti dhe duke i drejtuar pistoleten,vodhi te gjitha ato qe deshironte dhe ne fund vizatoi nje rreth ne toke dhe i tha te zotit te shtepise:
    N.q.s e kalon kete rrethin jashte je i vdekur!I zoti i shtepise u fut brenda ne rreth dhe u pertyp nga frika.
    Pastaj hajduti coi te zonjen e shtepise siper tavolines dhe bene lloj lloj stilesh etj... ne syte e burrit.Pastaj hajduti duke ikur me vrap hodhi pistoleten ne toke dhe u zhduk.Sa iku ai gruaja e perdhunuar filloi ti bertiste burrit,po ti mor maskara pse nuk bere ndonje gje?E shikon se cfare ndodhi?Ai paska qene edhe me pistolete pa asnje fishek brenda,na e paska hedhur.Po edhe une ja hodha tha burri.Pse cfare i bere i tha gruaja e gezuar.Ohu.... sa here e nxora kemben nga rrethi une tha burri...
    :-))))


    Ju pelqyen?
    Tani me fillon mesimi dhe nuk kam kohe per te tjera megjithate ju falenderoj per leximin dhe kohen e harxhuar.Me respekt FLORJAN.
    Dashuria eshte si nje lule
    qe mbin ne gremin
    dhe e keput vetem
    ai qe ka guxim...!!!
    :^^smooches

  2. #2
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Florjan, me shkrive! Shume te bukura. Te dija ca barcaleta ashtu... po ja qe s'jam e tille.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e vagabondi1
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
    Postime
    217
    JA PO E THEM ENE UN NJI ME BUDALLA

    Na ishte budallai dhe zjuari mrena ne burg.I zjuari spo duronte me brenda dhe vendosi te dilte.
    Nje tehapur dritaren e burgut doli dhe hypi ne pem qe ishte afer me dritaren.Kur u degjua nje zhrme dege dhe ky i zjuari beri si mace miauuuuuu...
    o macja qenka than rojet.
    Kaluan ca koh dhe shkoi i zjuari te vizitoj budallain ne burg.
    Ne muabet e siper i tha dh stilin e vet qe doli.
    E mir del budallai nga dritarja dhe hypen ne peme.Kur dhe ktit i beri zhurme dega.
    Ne ate moment ngriten koken rojet lart per te par kush ishte.
    dhe budallai : MACJA JAM

    ==============================================

    Na ishte nje polic dhe sa here shkonte ne shtepi e kishte kemben te lagur deri ke gjuri.Gruaja u be kurioze dhe vendosi ta ndjeke burin nga mbrapa qe ku e bente kemben ashtu.
    Ky polici e ente sherbimin ngjitur me nje shatervan dhe sa here qe pinte cigare e hidhte ne shatervan dhe fuste kemben ta shuante

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e alda_o
    Anėtarėsuar
    04-06-2003
    Vendndodhja
    canada
    Postime
    25
    na kenaqet shume te bukura
    bravo

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2003
    Vendndodhja
    AUSTRI
    Postime
    35

    Po te them edhe nje...

    Postuar mė parė nga Leila
    Florjan, me shkrive! Shume te bukura. Te dija ca barcaleta ashtu... po ja qe s'jam e tille.
    Ishte nje makine me targe LU dhe nje makine mbrapa tij ishte me targe: VL (vlore) dhe ky me targe LU nuk po i hapte rruge ketij me targe VL dhe ky me targe Vl nevrikos aq shume sa nuk kishte se cfare te bente dhe kur gjeti castin qe ky me targe LU hapi krahun,e hapi dhe ky krahun anes rruges dhe filloi ti bertiste ketij me targe LU.Mbas te sharave i tha:
    Ti ke dhe targen LU,vetekuptohet qe do te thote liro udhe...
    Po edhe une pashe targen tende VL tha ky me targe Lu,dhe thashe vari leshte...
    Hahahaha... te pelqeu
    Dashuria eshte si nje lule
    qe mbin ne gremin
    dhe e keput vetem
    ai qe ka guxim...!!!
    :^^smooches

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e alda_o
    Anėtarėsuar
    04-06-2003
    Vendndodhja
    canada
    Postime
    25
    shume e bukur

  7. #7
    The F Word- Feminism Maska e HootieX
    Anėtarėsuar
    20-11-2002
    Vendndodhja
    Fundi I Botes...
    Postime
    61
    shume te bukura, te them dhe une nje qe ma ka derguar nje shoku im...
    ishte njehere nje budalla dhe babai i vet ishte pronari i nje firme qe bente sallam. dhe u rrit cuni, babai e morri te punonte per te, nje dite e mori ti tregonte makinerite dhe i tha, ktu bir i babait fusim derrin dhe del sallami, edhe kjo te njejten gje ben. Tani budallai u kthye dhe i tha ' O ba, po ka ndonje makineri qe fusim sallamin dhe del derri? Po i tha i ati, jot tom.
    i'm going to love you more than anyone...g

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2003
    Vendndodhja
    AUSTRI
    Postime
    35

    Pershendetje!

    Postuar mė parė nga HootieX
    shume te bukura, te them dhe une nje qe ma ka derguar nje shoku im...
    ishte njehere nje budalla dhe babai i vet ishte pronari i nje firme qe bente sallam. dhe u rrit cuni, babai e morri te punonte per te, nje dite e mori ti tregonte makinerite dhe i tha, ktu bir i babait fusim derrin dhe del sallami, edhe kjo te njejten gje ben. Tani budallai u kthye dhe i tha ' O ba, po ka ndonje makineri qe fusim sallamin dhe del derri? Po i tha i ati, jot tom.
    Shume e bukur kjo!
    Tani po them edhe une nje tjeter:
    Ishte nje qytetar me detyre te larte shteterore dhe shkoi ne fshat per te kontrrolluar makinerite e reja per mjeljen e Lopes qe kishin ardhur nga jashte.Mirepo ai nuk kishte qene kurre ne fshat gjate gjithe jetes se tij.Kur shkon atje,i shikon makinerite dhe mbeti i habitur
    Thoshte me vete:
    ““Shiko se cfare ka bere bota,ben makineri per te mjele Lopet““
    Dhe mbas disa oresh kontrroll,ai mbeti vetem ne stallen e Lopeve i habitur akoma nga makinerite dhe mendoi me vete:
    Po sikur te fus .... ate te timin aty,cfare do te ndodhi (te pakten nuk lodhem vete tha ai) Dhe ashtu beri,e futi atje ate mikun qe kishte nen pantallona dhe po shikonte parajsen per ato caste... :-)))))))
    Mbasi mbaroi pune me mikun (d.m.th u lodh miku dhe peshtyti ne toke... :-))))))) makineria nuk po e leshonte ate,por vazhdonte punen e saj.Ai bertiste ndihme... ndihme... po asnje nuk e degjonte.Si perfundim qelloi nje koperativiste qe hyri ne stalle rastesisht dhe e degjoi kete qe po kerkonte ndihme dhe shkoi tek ai me vrap.Kur e sheh ate, e pyet:
    Po ti mor dere zi,cfare i ke bere vetes?
    Opo... lere cfare kam bere une,po cfare te bej -tha ky?
    Kjo makineria nuk po ndalon me tha ky,si tja bej?
    Aha....-tha koperativistja,Kjo makineri po nuk nxorri mbi 20 litra qumesht,nuk ndalon! :-)))
    Ju pelqeu?
    Ika tani sepse nuk kam shume kohe,ju pershendes te gjitheve...
    Shihemi se shpejti!
    Dashuria eshte si nje lule
    qe mbin ne gremin
    dhe e keput vetem
    ai qe ka guxim...!!!
    :^^smooches

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e alda_o
    Anėtarėsuar
    04-06-2003
    Vendndodhja
    canada
    Postime
    25
    Po them dhe une nje

    Na ishte njeher nje fshatar dhe kishte nje gomar. Kudo qe vente ai e merrte gomarin me vete. Nje dite e ze nate rruges dh ebie te fleje poshte gomarit , kur ngrihet ne mengjes nuk e shefe me gomarin dhe vihet ne kerkim te tij. Kalon nje dite e tere dhe u lodh fshatari e vete ne nje han ( hotel ) ne ato kohe dhe i japin nej dhom po te pel

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e alda_o
    Anėtarėsuar
    04-06-2003
    Vendndodhja
    canada
    Postime
    25
    po e vazhdoj se mu nis pa dashje me falni
    Merr dhomen fshatari dhe vete te flej po ai ishte mesuar qe flinte poshte gomarit dhe shtrihet poshte krevatit.
    Nderko nje cifte te rinjsh qe vajten ne po ate hotelmoren nje dhome dhe i zoti i atij hoteli u tha shikoni ne kete dhome njeher.Vete ata te dy nuk shohin njeri dhe futen brenda aty fillojne nxemjen I thote djali vajzes :
    Une ne syte e tu shofe gjithe boten .........
    Fshatari nxjerr koken nga poshte krevatiti dhe pyet :
    Po gomarin tim a e ke pare ?

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2003
    Vendndodhja
    AUSTRI
    Postime
    35

    Pershendetje!

    Shume e bukur Alda megjithese e kam degjuar me pare,po them edhe nje me budallenje:
    Ishin budallenjte ne spital dhe i thote doktori:
    Kush eshte i zoti qe te kaloje nga vryma e celesit dhe te dali nga ana tjeter do ta nxerr nga spitali,dhe pa mbaruar fjalen doktori,te gjithe u sulen me koke tek vryma e celesit pervec njerit qe po rrinte ulur ne karrige dhe po qeshte duke pare te tjeret te dera me koke...
    Epo na doli nje i zgjuar me ne fund tha doktori dhe e pyet kete te fundit:
    Po ti pse nuk shkon te provosh ate qe ju thashe une apo nuk ke deshire te dalesh nga spitali ti?
    Po pse budalla jam une te vete atje-thote budallai.
    Po pse thote doktori?
    Po ti ke vene celesin nga ana tjeter,thote budallai...
    Hahahaha... ju pelqeu?
    Dashuria eshte si nje lule
    qe mbin ne gremin
    dhe e keput vetem
    ai qe ka guxim...!!!
    :^^smooches

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2003
    Vendndodhja
    AUSTRI
    Postime
    35

    continue...

    Ja edhe nje tjeter:
    Ishte nje i ri dhe shkoi ne restorant per te ngrene dhe porositi dy qofte.Kamarieri ja sjell dhe i thote,te befte mire!
    I riu thote flm dhe fillon te haje,kur papritur gjen nje qime tek nje qofte,hap edhe qoften tjeter me dore dhe po atje gjen nje qime,dhe i nevrikosur theret kamarierin dhe i thote se cfare kishte ne qofte.Kamarieri i thote:
    Te lutem mos bertit se do me ikin edhe keta dy kliente qe kam se do te sjell edhe kater qofte te tjera dhe i ke gratis.Ne rregull tha i riu.Kamarieri i bie edhe kater qofte te tjera dhe po rinte ne kembe per te pare te riun.I riu hap nje qofte,gjen lesh,hap nje tjeter,gjen lesh,hap edhe nje tjeter dhe po atje gjen lesh,tek te gjitha qoften kishte lesh dhe sa u be gati qe ti bertiste kamarierit,kamarieri i thote:
    E di si eshte puna mor vlla?He...,i pergjigjet i riu?!
    Ai guzhinieri yne eshte me nje dore edhe kur ben qoftet,i pergatit tek gjoksi sepse eshte me nje dore edhe atje mund te jete shkulur ndonje qime pa dashje i thote kamarieri te riut,por ti mall qe nuk kerkove speca te mbushura thote kamarieri sepse ai ato vetem atje poshte.... (te ai qe ka nen pantallone) i mbush...
    Hahahaha... ika tani tschüß edhe na tregoni ndonje barsalete te bukur...
    Dashuria eshte si nje lule
    qe mbin ne gremin
    dhe e keput vetem
    ai qe ka guxim...!!!
    :^^smooches

  13. #13
    .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
    Anėtarėsuar
    27-12-2002
    Vendndodhja
    Detroit, MI
    Postime
    690
    pupupu sa humorista te mire qe qenkeni ju te gjith mor aman...un sjam shume e mire me te treguar..por vdes te lexoj ;-)
    And all I can taste is this moment
    And all I can breathe is your life

Tema tė Ngjashme

  1. Nja 2 Barsaleta Nga Une
    Nga ACE_MAN nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 13-12-2006, 12:50
  2. Disa Barsaleta te Qeshim Pak
    Nga EL_NiNiO nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 05-09-2003, 11:14
  3. Barsaleta ne Anglisht
    Nga *Ema* nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 27-08-2003, 15:04
  4. Ja dhe ca barsaleta nga tironsi per qef
    Nga vagabondi1 nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 37
    Postimi i Fundit: 24-08-2003, 14:21
  5. Super Barsaleta Nga SUPERSTAR_N1
    Nga SUPERSTAR_N1 nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 21-06-2003, 09:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •