Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 29
 1. #1
  Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  32
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Burri apo Gruaja ???

  hi

  ne bibel thuhet se gruaja eshte krijuar per tiu nenshtruar burrit. dhe kur gruaja mori iniciativen e para (hengri frutin e ndaluar) bota u permbys. a eshte e vertete se burri eshte mbi gruan apo ndodh e kunderta ?
  Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

 2. #2
  Vajza e Eres Maska e Puhiza
  Anėtarėsuar
  28-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  40
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  100 e nje here jane diskutuar keto tema.
  Pse nuk ju mbushet mendja se nuk ka njeri qe komandon, dhe se tek ndryshimet qe ka mashkulli dhe femra, pikerisht aty qendron dhe bukuria e races njerezore.
  C'kuptim ka po te ishim te barabarte?
  Kur vihet ne pune arsyeja dhe ajo pjese e vyer qe quhet logjike, cdo gje eshte ne rregull.
  Tingujt e heshtjes sė mendimeve te pathėna
  perplasen nė detin e renkimit pamor,
  Lotet e kuq gjurmėt keqaz mbulojnė
  U mpiksėn tingujt, ngrirja filloi
  Heshtja ime u trishtua...

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2002
  Vendndodhja
  Ne det...
  Postime
  383
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Asnjeri nuk eshte siper tjeterit.Jane dy pjese plotesuese te nje teresie. Aty ku burri ka mangesi e ploteson gruaja , aty ku ka gruaja ..vjen ne ndihme kapaciteti mashkullor.
  Perderisa femra doli nga nje brinje e mashkullit, atehere kjo do te thote qe jo vetem eshte nje pjese e tij por si e zhvilluar me vete, perfeksionohet dhe sjell me shume(pervec se c'mori nga mashkulli) edhe ato cilesi te cilat tek mashkulli nuk jane aq te zhvilluara. Kjo nuk e ben te jete me lart se ai sepse fundja nga ai doli dhe po te mos qe ai as qe do ekzistonte.
  Laguna Blu

 4. #4
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Burri dhe gruaja jane qenie njerezore dhe nuk kemi pse te kerkojme superiorin. Cfar do te bente nje burre pa gruan? Sikunder edhe nje grua pa burrin. Zoti i krijoi per te qendruar bashke, per te riprodhuar qenien njerezore. Dhe Zoti eshte mbi te dy! Le te komandoje Ai.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 5. #5
  .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
  Anėtarėsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  Detroit, MI
  Mosha
  32
  Postime
  690
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  sexism!! Jo nuk mendoj se burri eshte siper gruas..aman pse nuk eshte thene qe gruaja dhe burri jane te dy te barabarte?? Ashtu do te ishte me mire per te gjithe!
  And all I can taste is this moment
  And all I can breathe is your life

 6. #6
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  36
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Mė pėlqejnė pėrgjigjet por mė duken shumė ideale dhe aspak reale. Historia e njerėzimit dhe realiteti i tanishėm janė prova pėr njė mosbarazim midis burrit dhe gruas.

  Nqs sekset janė tė barabarta pse ka qėnė femra gjithnjė nė disavantazh? Pse duhet tė diktojė mashkulli pėr rolin qė ajo duhet tė ketė nė shoqėri? Cili ėshtė shkaku pėr kėtė disavantazh?
  Edi

 7. #7
  Vajza e Eres Maska e Puhiza
  Anėtarėsuar
  28-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  40
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Kush tha qe femra ka qene ne disavantazh mo? Ama edhe ju.
  Te dy sekset kane bukurite e tyre, vecantite e tyre.
  Mos i hyni me shume ketij debati se nuk ka kuptim me. Si burri dhe gruaja. kane nje mision per te percjelle ne kete bote: te riprodhojne perjetesisht specien e quajtur njeri. Le ta bejme kete detyre qe na eshte caktuar e te mos ngaterrohemi me imtersira
  Tingujt e heshtjes sė mendimeve te pathėna
  perplasen nė detin e renkimit pamor,
  Lotet e kuq gjurmėt keqaz mbulojnė
  U mpiksėn tingujt, ngrirja filloi
  Heshtja ime u trishtua...

 8. #8
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  36
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Jam dakort qe cdo seks ka bukurine e tij dhe qe qellimi kryesor eshte riprodhimi por pyetja eshte shtruar per fuqine qe cdo seks zoteron.

  Nqs vertet nuk ekzistonte nje disavantazh per femrat perse jane ngritur tere ato organizata per te drejtat e tyre? Edhe Amerika qe ka lindur ne demokraci i ka pasur keto probleme. Femrat nuk kane qene te lejuara te votojne apo te marrin pjese ne qeveri. Te zura ne goje Ameriken se eshte vendi me i perparuar ne kete drejtim. Po Shqiperine kaq shpejt e harrove? Po vendet Arabe? A nuk i pe emisionet televizive gjate luften ne Afganistan?

  Pra te thuash qe sekset kane qene gjithnje barazim eshte qesharake.
  Edi

 9. #9
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  39
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Burri dhe gruaja jane njesoj, tipi i burrave musliman gruaja nen vetes , eshte turp jo per ndonje gje kam pare si kane shkuar mami im me babin ,e kane respektuar gjithmone njeri tjetrin
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e The Hobbit
  Anėtarėsuar
  27-08-2002
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Te gjitha gjerat ne bote ne pergjithsi kane nje lloj hierarkie. Keshtu ne krye qendron Krijuesi i cili jopa qellim krijoi ne fillim burrin. Edhe me pas u krijua femra per ta plotesuar ose per ta bere te perkryer egzistencen e njeri tjetirt.
  Por kjo nuk do te thote se para syve te Krijuesit femra ka disavantazhe, ata janw njelloj te dashur dhe te vleresuar prara syve te tij.
  Megjithate mund te themi se burri eshte me lart persa i perket temperamentit te tij edhe si dikush qe u krijua sipas shembelltyres dhe ngjasimit te vete Perendise. Por edhe nga poziconi i saj ne shoqeri edhe si e nen krijaur (ose e nenvarur prej burrit) duket se gruja eshte me delikate, me e dobet dhe si perfundim me e "nenshtruar". Megjithate qe te dy kane poziconin e tyre te vecante dhe te perbashket ne jete qe i ben te kene nje harmoni te plote...
  Give light and the darkness will disappear of itself.
  Erasmus (d. 1536)

 11. #11
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  36
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Harmonia natyrore ekziston dhe pėr kėtė jam dakort por realiteti nuk ėshtė i tillė. Superioriteti nė fizikun e mashkullit mendoj se ka qėnė njė nga shkaqet qė ka prishur harmoninė natyrore dhe ka shtypur femrėn.
  Edi

 12. #12
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Jam dakort me faktin qe burri dhe gruaja jane te barabarte por vetem nje pyetje kam :
  Pse nuk beri vaki njehere te vije nje Profet femer ne toke ?
  Nuk kam asgje kundra femres dhe nuk jam maskilist por ajo pyetja me ben pak pershtypje...........

 13. #13
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ujku, thjeshte sepse burrat e shkruajten biblen.

  Nejse, teme e kote.

  Une i mendoj burrin dhe gruan si peshorja. Balancojne njeri tjetrin. Peshorja gjithashtu eshte simboli i nje partnership (marredhenie).
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 14. #14
  raku
  i/e ftuar
  pergjigje mjaft e bukur!

 15. #15
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Me keni merzitur shume sot, anetare!

  S'e dini qe

  GJERAT VAREN TEK E KUNDERTA E TYRE QE TE EGZISTOJNE!!!

  S'eshte njeri me i mire se tjetri!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 16. #16
  raku
  i/e ftuar
  s'eshte njeri me i mire se tjetri!


  shume e drejte kjo thenie !

 17. #17
  Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  32
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  normalisht une kam idene se burri eshte mbi gruan, psai gjithmone ai ka qene me i privilegjuar. marrim nje shembull te thjeshte, ne familjet shqiptare gjithnje me i mirepritur ka qene djali sesa vajza. kur haopa temen ne mendje nuk kisha burri apo gruaja ne sensin bashkshortor por ne sensin mashkulli apo femra.
  Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

 18. #18
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Postuar mė parė nga Failed Rapper
  normalisht une kam idene se burri eshte mbi gruan, psai gjithmone ai ka qene me i privilegjuar. marrim nje shembull te thjeshte, ne familjet shqiptare gjithnje me i mirepritur ka qene djali sesa vajza. kur haopa temen ne mendje nuk kisha burri apo gruaja ne sensin bashkshortor por ne sensin mashkulli apo femra.
  E po kjo eshte kot fare!!!

  Zgjasni temat dhe i komplikoni!

  T'ua shkurtoj une??

  Ja, fare thjeshte!!!

  Ata qe mendojne qe jane meshkujt perpara femres jane BUDALLENJ!!!

  Pse more, ka mashkull pa femer?? Ka femer pa mashkull?? 10000000000000000 here t'ua them e perseri s'do e kuptoni qe te gjitha gjerat e kunderta varen tek njera tjetra qe te egzistojne!

  Aq ishte!

  P.S.: Edhe ne jeten tuaj ashtu mendoj une i beni gjerat. Ne vend te shkoi anash murit, e merrni murin, ia hiqni gurat nje per nje, kaloni, filloni ta mbyllni, e pastaj kujtoheni se keni harruar plackat tek ana tjeter. Hiqni gurat nje nga nje, dilni tek ana tjeter, merrni gjerat, e kaloni prap. Ndertoni murin, e pastaj niseni, kur fare thjeshte mund te kishit kaluar anash! Mos i komplikoni gjerat!
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 19. #19
  Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  32
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  duke pasur nje natyre skeptike te sqaroj se ajo qe thua ti per budallallekun eshte relative pasi ne nuk mund te japim nje domethenie te vertete per faktin cdo te thote budalla. nese e marrim nga ana biologjike budalla ose idiot eshte ai qe ka mungese te hormoneve Fsh dhe Lh, qe une shyqyur Zotit i kam. ne forum hidhen idete e secilit. une per vete kete ide kam, nqs ti nuk je me te njejten ide nuk ka nevoje te ofendosh e para dhe e dyta jep mendimin tend duke kundershtuar timin. ok? nqs ti mendon se eshte budallek na thuaj mendimin tend. ok? po sikur une te thiosa se jane Debila ata qe mendojne se burri dhe gruaja jane njesoj??? un e per vete keshtu mendoj. Rrituni pak njerez!!!
  Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

 20. #20
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Cojeni kete teme te nje tjeter forum. Seriozisht! Mund te hedhesh poshte gjitshka qe shkruajta me siper, Failed Rapper? Jo... mbylle!
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Deklarata universale e tė drejtave tė njeriut dhe Islami
  Nga Cappuccino nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 102
  Postimi i Fundit: 30-11-2013, 12:37
 2. Si Dashurojnė Burrat Dhe Si Dashurojnė Gratė?
  Nga Albin nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-12-2005, 08:39
 3. E ndava nga gruaja, por...
  Nga Davius nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-05-2005, 13:05
 4. Fetva te dijetareve islame ne lidhje me ceshtjet Islame
  Nga aluando nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-03-2005, 13:50
 5. Kongresi: Mbeshtetesit e Metes ngelen jashte KPD socialiste
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 263
  Postimi i Fundit: 20-12-2003, 21:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •