Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 29 prej 29
 1. #21
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  39
  Postime
  918
  Faleminderit
  6
  37 falenderime nė 24 postime

  ... mendim ...

  Gruaja eshte pare gjithnje si krijese e dobet dhe inferiore. Madje edhe Bibla e Kurani kane referenca mbi superioritetin intelektual e moral te mashkullit mbi femren.
  Rusoi ne "Kontraten Sociale" keshillon mbajtjen e gruas nen zgjedhe ne menyre qe te mposhten kapriēot e saj dhe ajo te nenshtrohet.
  Ne kanunin shqiptar te Leke Dukagjinit roli i femres ne shoqeri e familje percaktohet teje inferior.

  Megjithate ne kohet e sotme, sidomos ne vendet e zvilluara, ka ndryshime ne sensin pozitiv persa i takon paragjykimeve karshi gruas. Ne nje pjese te madhe rastesh, nje grua e martuar sidomos ne qytete, nuk rri me ne shtepi. Femrat marrin pjese ne fusha e ndermarrin gjithnje e me shume role te quajtura tradicionalisht si mashkullore.

  Ne vendin tone me nje popullsi ende ne pjesen derrmuese fshatare, problemi mbetet ende shume i mprehte ne fshatra, sidomos ata malore. Levizja e madhe e popullsise se fshatit drejt qytetit, urbanizimi i fshatrave dhe shqyrtimi i ketij problemi realisht, pa ideologjizimet e emancepimet e tipit formal te 45 vjeteve te shkuar do te kene pa tjeter ndikim ne dobesimin e ketij stereotipi edhe te ne.

  Mirulexofshim.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 2. #22
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  le te themi se jemi te barabarte. Nuk ju desh pak si teper kohe grave per ta kuptuar, le te themi rreth 3000 vjet?
  Ezekiel 25-17.

 3. #23
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  [QUOTE][i]
  Ata qe mendojne qe jane meshkujt perpara femres jane BUDALLENJ!!!

  zakonisht nuk qendrojme para por mbi femren sidomos kur bejme seks!
  Ezekiel 25-17.

 4. #24
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ua... nje pozicion ditke ti dhe u bere specialist! LoL!!
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 5. #25
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Po te duash ti jam i gatshem te mesoj dhe te tjera pozicione.
  p.s kam qene gjithmone nxenes i mire!! LoL
  Ezekiel 25-17.

 6. #26
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Nxenesit e mire e mbyllin gojen dhe hapin veshet.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 7. #27
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  (edituar)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga armandovranari : 18-07-2003 mė 00:53

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  621
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Burri apo Gruaja ???

  Citim Postuar mė parė nga Failed Rapper Lexo Postimin
  hi

  ne bibel thuhet se gruaja eshte krijuar per tiu nenshtruar burrit. dhe kur gruaja mori iniciativen e para (hengri frutin e ndaluar) bota u permbys. a eshte e vertete se burri eshte mbi gruan apo ndodh e kunderta ?
  Bibla eshte haram ..liber i shkruar nga kafiret
  Burri apo gruaja ? Une them njeriu.

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  959
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Burri apo Gruaja ???

  Zoti, dmth meqe Zoti eshte qen kur..var(me i madhi i qenve apo aziatikeve) per te dhe per Alienin nuk dime asgje le ta quajme Zot, eshte maskilist dhe gjithnje ka patur neveri per femren, qenie qe te dobeson si nje femije budalla qe kerkon penisin tend edhe kur nuk duket.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Deklarata universale e tė drejtave tė njeriut dhe Islami
  Nga Cappuccino nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 102
  Postimi i Fundit: 30-11-2013, 12:37
 2. Si Dashurojnė Burrat Dhe Si Dashurojnė Gratė?
  Nga Albin nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-12-2005, 08:39
 3. E ndava nga gruaja, por...
  Nga Davius nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-05-2005, 13:05
 4. Fetva te dijetareve islame ne lidhje me ceshtjet Islame
  Nga aluando nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-03-2005, 13:50
 5. Kongresi: Mbeshtetesit e Metes ngelen jashte KPD socialiste
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 263
  Postimi i Fundit: 20-12-2003, 21:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •