Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 83
 1. #1
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Anglia dhe tifozet e saj?

  Kush jane ne forum tifoze te Anglise?

  Me duket se na kane zene frymen fansat e Italise, Brazilit e Gjermanise.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Taulanti
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Mosha
  40
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Anglia? mmmmmmmmmm ide e bukur kjo,skuader e madhe,por do preferoja ballkanasit.
  Asnje komb apo njeri nuk mund te egzistoje pa nje ide sublime
  Dostojevski

 3. #3
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Anglia sot ishte ne forme  :a

 4. #4
  SUPER [INC] Maska e SUPERSTAR_N1
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  475
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Me vjen mire qe fitoj Anglia eshte ekip i mire

  Group F P W D L F A Pts
  1. Sweden 2 1 1 0 3 2 4
  2. England 2 1 1 0 2 1 4
  3. Argentina 2 1 0 1 1 1 3
  4. Nigeria 2 0 0 2 1 3 0
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 5. #5
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Postime
  145
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  !!!1

  Sot u morr hak!!

  Per te gjitha. Gola me dore. Simulime. Komente "ekspertesh".

  Kush e kishte hequr Angline nga pretendentet e ketij viti, duke lartesuar "klasin" e Argjentines,apo te ndonje ekipi tjeter, ben mire te ndryshoje mendim.

  Tifozave gjermane, ju kujtoj me kenaqesi te vecante pese "petllat" e ndeshjes se fundit. Do me behej qejfi te perplaseshin edhe nje here.

  Per momentin Hip Hip
  Hoorrayyyyyyyyyyyyy!!

  BA

 6. #6
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Hip Hip

  Urraaaaaaaaaa
  hahahahah :a

  we're the best ! :a

 7. #7
  In Flames Maska e dimegeni
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Göteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  C'mn England

  nje tjeter ndeshje te merkuren,une do preferoja nje barazim se keshtu shmangim Francen(mbase) dhe Brazilin.Nigerianet nuk na bejne dot dem se nuk morrin me viza per Angli pastaj


  Eni we are the best
  f££k the rest


  te premten e mbaruam barin
  Discover me like emptiness.......

 8. #8
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Thumbs up foxy England  duhet te kene mendjen ne vend englezet te shtunen kundra danezeve e te mos bejne ne fushe " e ka kush e ka", por te luajne nje loje te bukur, e cila do u lejoje kualifikimin per me tej.

  keshtu,
  go go go England :a

  We've made it !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Eni : 12-06-2002 mė 09:43

 9. #9
  In Flames Maska e dimegeni
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Göteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  no worries

  Danezet jane me te vertete nje ekip simpatik po Anglia ua njef lojen mire dhe pak a shume kane te njejtin stil.Mos harro dhe trajneri anglez viking eshte.Them se do jete e lehte per anglezet edhe pse po flitet per nje ndeshje te forte.


  Come on lads,reach for the cup
  Discover me like emptiness.......

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e ELEKTRA
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  38
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Forca Anglia!!!

  Hip hip

  Urrrraaaaaaaaaaaaa.

  Hallall Anglia,vazhdo keshtu se e ke mire.
  Il mio unico amore,nato dal mio unico odio....!!!!

 11. #11
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime

  ENGLAND!

  Edhe pse jetoj ne Suedi jam pak si me shum per Anglezet.
  Shpresoj te takohen ne finale dhe Sven Göran Eriksson te fitoj.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 12. #12
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  41
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up Goooooooo England

  Angli 3 - 0 Danimarke

  Nje ndeshje e mbizoteruar nga Anglezet, qe shenuan 3 gola ne 25 min e para te ndeshjes.
  1 gol Rio Ferdinand
  2 gol Owen
  3 gol Heskey
  Mund te themi qe goli i pare ishte nje autogol per fajin e portierit. Por Oxford Street u bllokua nga fanat e futbollit anglez, me flamurin e perandorise Angleze i bardhe me kryq te kuq. Nje atmosfer e kendshme ne angli, ku patriotizmi eshte ne max. :P
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e GoDdesS KriSeLa
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Vendndodhja
  Ju es ej
  Mosha
  34
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  hi The Dardha

  ..Me thene te drejten une nuk jam shume tifoze pas skuadrave te futbollit, por kur u be kampionati boteror isha me Angline, dhe me pelqen qe "England" paska sukses, kur luan dhe me shtetet e tjera
  Mirupafshim, te uroj gjithe te mirat..
  Dashurojme me shikimin e syve,
  Puthim me buzeqeshjen e buzeve,
  Flasim me rrahjet e zemres,
  Heshtim me lotet e ndarjes!!

 14. #14
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  41
  Postime
  599
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ishte nje loje e bukur e Anglise,tamam dinjitoze,por Anglia ka nje gje: Ben nje loje te forte e pastaj bie e tezhgenjen te te tjerat.
  Te shofim ne Gjermanet ke do presim ne finale,Angline,apo Brazilin?

 15. #15
  SUPER [INC] Maska e SUPERSTAR_N1
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  475
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Londra, e destinuar pėr tė festuar

  Rrugėt e Londrės janė mbushur nga njė lumė tifozėsh anglezė, tė cilėt dolėn pėr tė festuar fitoren me rezultatin 3-0 ndaj Danimarkės. Ata mbanin nė duar flamurė tė kuq dhe tė bardhė tė Anglisė, pasi skuadra e Eriksonit kaloi nė ēerekfinale. Ishin tė shumtė tifozėt qė mbushėn sheshin "Trafalgar" nė qendėr tė qytetit, duke kėnduar nė kor pėr skuadrėn e tyre qė arriti ta dominonte ndeshjen qė nė pjesėn e parė. Kėto skena janė zhvilluar pothuajse nė tė gjitha qytetet angleze, pasi fitorja me rezultatin 3-0 ndaj danezėve nuk pritej. Gjatė ndeshjes, nėpėr rrugėt e qyteteve angleze ėshtė vėnė re njė qetėsi e pazakontė dhe, sa herė qė lojtarėt anglezė shėnonin, dėgjoheshin britma gėzimi. Nga kjo e veēantė nuk bėnte pėrjashtim as rruga qė kalon te rezidenca zyrtare e kryeministrit anglez, Toni Bler. "Kryeministri e pa ndeshjen nė shtėpinė e tij dhe u gėzua pa masė nga rezultati i saj,- tha njė zėdhėnės i qeverisė.- Skuadra angleze bėri njė paraqitje tepėr tė mirė". Edhe trupat angleze qė janė me mision nė Afganistan kanė qenė nė gjendje ta shikojnė ndeshjen. Goli i shėnuar nė minutėn e 5-tė nga Rio Ferdinand provokoi britmat e para tė gėzimit nėpėr kafenetė e vendit. Nėse kėto britma kanė qenė mė tė dobėta kur Majkėll Ouen dhe Emil Heski shėnuan golat e tjerė pėr Anglinė, kjo ka ndodhur vetėm pėr arsye se ata janė ngjirur duke bėrtitur.

 16. #16
  SUPER [INC] Maska e SUPERSTAR_N1
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  475
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Bekham: Fitorja, thjesht detyra jonė

  Kapiteni i Anglisė, David Bekham, ka mbetur i kėnaqur nga fitorja 3-0 ndaj Danimarkės nė fazėn e dytė tė Botėrorit. "Jam shumė i kėnaqur me lojtarėt. Megjithėse jemi njė skuadėr e re, nuk kemi frikė tė luajmė futboll. Ne luajmė lojėn tonė dhe nuk shqetėsohemi se kush ėshtė kundėrshtari, - tha ai. - Ne e bėmė detyrėn tonė, fituam 3-0. Luajtėm shumė mirė nė pjesėn e parė dhe u mbrojtėm mirė. Nė pjesėn e dytė siguruam fitoren." Goditja nga kėndi e Bekhamit ēoi nė gol Rio Ferdinandin nė minutėn e pestė. "Unė punoj ēdo ditė me kėto goditje, krosoj nga kėndi dhe nga goditjet e lira, prandaj mė vjen mirė qė po vjel frytet. Kur ke nė skuadėr lojtarė trupmėdhenj, si Rio dhe Sol Kempbėll, atėherė ėshtė e lehtė ta dėrgosh topin nė kokėn e tyre." Sulmuesi Mejkėll Ouen shėnoi golin e tij tė parė nė Botėror, ndėrsa partneri i tij nė sulm, Emil Heski, trefishoi rezultatin ndaj danezėve. "Jam i lumtur pėr Majkėllin. Eshtė e kėndshme pėr tė qė shėnoi golin e parė, sepse Emili kishte nevojė pėr atė gol, ngaqė e gjithė skaudra u kritikua pas ndeshjes sė fundit. Por ne u futėm nė fushė dhe bėmė detyrėn tonė, - tha Bekhami. - Danimarka ėshtė skuadėr e mirė dhe me lojtarė tė mirė, por ne punuam shumė si skuadėr dhe u shpėrblyem." Ndėrsa Oueni tha: "Ishte mirė qė shėnuam qė nė fillim dhe mė vonė e ēuam nė tre numrin e golave. Kjo ėshtė shumė e rėndėsishme pėr skuadrėn. Nuk arrita tė shėnoja nė fazėn e parė, por tė jesh sulmues i Anglisė do tė thotė tė pėrfshihesh nė shumė lėvizje dhe unė e kam ndihmuar skuadrėn tė kualifikohej.

 17. #17
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Nje tjeter sfide na pret, e kjo besoj do jete

  Brazili, i cili deri tani ka luajtur cic mic me kundershtaret qesharak qe ka patur ne kete Boteror.

  England, England, go go go :a

 18. #18
  In Flames Maska e dimegeni
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Göteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  now or never

  Brazili

  jan ekip i mire po qe thyen dhe shpejt,ne mbrojtje jan cop cop mendoj dhe OWEN nuk te fal me ata mbrojtesa qofte.Shpresojme,se eshte ndeshje e veshtire,por kur del dhe USA ne tete me te mirat kur ca amerikon ketej nuk e din akoma qe merr pjese ca pret i bohet rruga atyre gjermoneve e lehte fare.Bloody germs.
  Discover me like emptiness.......

 19. #19
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  41
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Rikujtohu!!!

  O kacak po e mban mend ndeshjen e fundit te Anglise me Gjermanine spo ta kujtoj rezultatin se po ben si nje shoku im i cmendur ne tifozllek pas gjermanit qe kur humben ne kampionat 4 vjet me pare desh u hodh nga ballkoni
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 20. #20
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Angry ēa bohet kshu mer

  Gjermania kundra Amerikes, ky eshte FAT per deutschat


  Nejse, ne kemi ndeshjen me Brazilin tani dhe Beckam ishte ne fushe gjate lojes Belgjike-Brazil, per te ndejkur nga afer, direkt lojen e kundershtarit.

  Une kam besim tek Anglia dhe them se do fitojme por me mund do na dali shkuma, po kush po pyet, prandaj paguhen me miliona kingat tane

  Englang, England go go go! :a

  we're coming over :a

  morret vesh apo jo

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Anglia B vs. Shqipėria - [3:1]
  Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 26-05-2007, 18:30
 2. Tifozėt rusė dhe maqedonas: "Dhoma gazi pėr shqiptarėt"!
  Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 20-11-2006, 12:03
 3. PLISAT - Tifozėt mė tė mirė nė trojet shqiptare!
  Nga metropoli nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 01-08-2006, 09:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •