Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 73 prej 73
 1. #61
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  38
  Postime
  2,164
  Faleminderit
  34
  35 falenderime nė 29 postime

  Robert De Niro

  Sikur gjitha forumsit t'u mblidhnin per te gjetur ne sa filma ka lozur Deniro, nuk do i'a arinin dot.

  Lindi ne vitin 1943 ne New York, sqarimet e tjera jane te panevojshme...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 2. #62
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  38
  Postime
  2,164
  Faleminderit
  34
  35 falenderime nė 29 postime

  Charles Bronson

  Para pak ditesh Charli e la kte bote per udhetimin e madh
  Ai la pas mbresa te medha
  Kishte lindur ne Pensilvania ne vitin 1921 nga nja familje e varfer me shume femije lituaneze.


  (nga filmi)"Burri me fir\zamonike"
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 3. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Re: Clark Gable

  Postuar mė parė nga Khalid
  perSHENDETje
  Klark Gejbli lindi ne SHBA ne vitin 1901, ne moshe te vogel ai u detyrua te braktise shkollen dhe te punoje, por fati i tij donte qe ai t'u bente aktor dhe keshtu ai nga "femija varfanjak" ne fund te dekades te 3te do te fitoje pseudonimin " mbreti i hollivudit". Klarku do lozi ne shume filma te bujshem perkrah aktoreve me te njohura si Greta Garbo, Vivien Leigh e shume te tjera. Roli me i famshem i tij do ngelet te filmi "Gone with the Wind" (ose "Bashke me Eren"), filmi me i shitur i te gjithave epokave. Vdes vitin 1960 nga infarkt ne zemer.
  Vdes per kete aktor.. eshte me vertete i madh.. dhe hot!
  Be yourself and you will always be in fashion.

 4. #64
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  38
  Postime
  2,164
  Faleminderit
  34
  35 falenderime nė 29 postime

  Nick Nolte

  Lindur ne Nebraska 1941
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 5. #65
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Re: Robert De Niro

  Postuar mė parė nga Khalid
  Sikur gjitha forumsit t'u mblidhnin per te gjetur ne sa filma ka lozur Deniro, nuk do i'a arinin dot.

  Lindi ne vitin 1943 ne New York, sqarimet e tjera jane te panevojshme...
  Gjigant i madh i lavdishem,jam fjalevarfer te pershkruaj idhullin tim me te madh te kinematografise boterore.
  Karieren e tij e zbukurojne tre cmimeOscar,dhe qindra role te cilat do ngelen te paharrueshme
  BOB THE BEST
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 6. #66
  i/e regjistruar Maska e rudi c33
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  albania
  Mosha
  49
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kryeplaku
  pun e bukur


  PO E VAZHDOJ UN ME
  gjiganti frances ALEN DELON
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga rudi c33 : 26-01-2004 mė 00:02
  skyline

 7. #67
  i/e regjistruar Maska e rudi c33
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  albania
  Mosha
  49
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  elisabet taylor
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  skyline

 8. #68
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Per mua jane disa aktore qe i kom fiksim si jane Robert de niro !! Al pacino !! James gadolfini !! Maichel madson !!!Maichel imperioli etj etj per mua kto jane te medhenj fare !!! me respekt titi
  ja ku jane ne foto dy yjet e kinematografise boterore !!!!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 9. #69
  iva Maska e zafiri
  Anėtarėsuar
  13-09-2003
  Mosha
  37
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  per mendimin tim mbi al pacinon nuk qendron asnje aktor apo aktore tjeter,besoj se mjafton vetem filmi arome gruaje per te krijuar nje ide mbi kete aktor
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 10. #70
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Faleminderit
  73
  98 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Richard Burton

  Citim Postuar mė parė nga Kryeplaku Lexo Postimin
  Lindur me 1925 ne Uells (-1984)
  Nga aktoret me te medhenje, nje nga rolet e tij kryesore ishte ai i Markantonios te "Kleopatra" ka lozur dhe "Aleksandrin e Madh" si dhe shume filma te tjere.
  Emri: R B.jpg

Shikime: 179

Madhėsia: 47.6 KB

  Richard Burton ne rolin e marshallit Tito , ne filmin Sutjeska ..

 11. #71
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Faleminderit
  633
  179 falenderime nė 161 postime

  Pėr: Aktoret e medhenj

  Marlon Brando....femrat e donin!

  BRILIANT FUCKED

 12. #72
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Faleminderit
  633
  179 falenderime nė 161 postime

  Pėr: Aktoret e medhenj

  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Claudia Cardinale hyn ne kategorine e aktoreve me te mira italiane. Pikė .
  Tani ti zihu po deshe , por dije se une s'bej lufte me mė tė fortet...
  E pashe qe me kishe votuar per shakaxheshe tek padogana dhe me erdhi ēudi , sepse ato qe ty tu dukerkan shaka une i them shume seriozisht.
  Po homeri ka hupi???
  nipon tek brraka...lol

 13. #73
  Super Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  30
  Postime
  1,416
  Faleminderit
  208
  142 falenderime nė 124 postime

  Pėr: Aktoret e medhenj

  Emri: 37641062_1620583958067895_3974847517819928576_n.jpg

Shikime: 75

Madhėsia: 26.4 KB

  Keanu Reeves ėshtė njohur prej kohėsh si njė aktor brilant, njė qė mund tė luajė edhe role seriozė, edhe pėr komikė. Njė tjetėr gjė pėr tė cilėn ėshtė bėrė i njohur, ėshtė urtėsia e tij.
  Nuk ėshtė gjė qė e gjen shpesh mes tė famshmėve. Njė herė nė disa muaj, ai i ofron botės dhuntinė e mendimeve tė tij. Ja disa prej mė tė spikaturve.
  “Unė nuk mund tė jem pjesė e njė bote, ku burrat i veshin gratė si prostituta duke treguar gjithēka qė mund tė jepet. Ku nuk ka koncept tė nderit dhe dinjitetit.
  Ku gratė nuk duan fėmijė dhe burrat nuk duan familje.
  Ku pinjollėt besojnė se janė tė suksesshėm prapa timonit tė makinave tė etėrve, dhe njė baba qė ka pakėz pushtet pėrpiqet tė vėrtetojė se ti je askush.
  Ku njerėzit gėnjejnė kur thonė se besojnė nė Zot, ndėrkohė qė nė dorė kanė njė shishe alkool, si dhe me njė mungesė totale tė tė kuptuarit tė fesė sė tyre.
  Ku koncepti i xhelozisė konsiderohet i turpshėm, dhe modestia ėshtė disavantazh.
  Ku njerėzit kanė harruar pėr dashurinė, por thjeshtė kėrkojnė partnerin mė tė mirė.
  Ku njerėzit riparojnė ēdo zhurmė qė u bėn makina, duke mos kursyer as kohė e as para, ndėrkohė qė vetė ngjajnė kaq tė varfėr, saqė vetėm njė makinė e kushtueshme mund t’ua fshehė.
  Ku djemtė i harxhojnė paratė e prindėrve nė klube nate, nėn tinguj primitivė, dhe vajzat bien nė dashuri me ta, vetėm prej kėsaj.
  Ku burrat dhe gratė nuk janė mė tė identifikueshėm dhe ku e gjithė kjo quhet liri zgjedhjeje, por ata qė ndjekin njė tjetėr rrugė, quhen despotė idiotė.
  Unė e zgjedh rrugėn time, por mė vjen shumė keq qė nuk gjeta njė mirėkuptim tė ngjashėm mes njerėzve ku dėshiroja ta gjeja, mė shumė se kudo…”.
  Silence is golden.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

 1. Kadri Roshi
  Nga {Jeff} nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 30-05-2020, 15:00
 2. Cilet nga aktoret e portokallis i pelqeni me shume?
  Nga Nolird nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 03-05-2007, 10:21
 3. Aktoret shqiptare ne skenat boterore
  Nga Alda1 nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-04-2007, 20:52
 4. Aktorėt e pornos rrėfehen
  Nga ATMAN nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 08:49
 5. aktoret shqiptare ne skenat boterore
  Nga Alda1 nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-08-2006, 07:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •