Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,268
  Postimet n Bllog
  3

  Bashkepunoni me forumin shqiptar

  Nese ju jeni nje webmaster shqiptar dhe mirembani faqen tuaj ne rrjet, nese jeni te interesuar qe te rritni numrin e vizitoreve ne faqen tuaj, ne u ftojme qe te perdorni forumin shqiptar ne faqen tuaj. Nese ju e beni kete, atehere faqja juaj do te shtohet ne listen e adresave te faqeve qe mbeshtesin forumin shqiptar ne portalin e forumit, qe eshte faqja e hyrjes ne forum. Por perpara se te beni nje kerkese te tille, duhet te njiheni me kushtet tona per perdorimin e forumit nga faqja juaj:

  Kush mund te bashkepunoje me forumin shqiptar?

  - Te gjithe ata administratore faqesh shqiptare qe kane treguar perkushtim dhe seriozitet me punen e tyre. Te gjithe ata shqiptare qe dine te vleresojne bashkepunimin serioz si menyra e vetme per te avancuar interesin e shqiptareve qe vizitojne keto sherbime.

  - Te gjithe ata administratore qe kane hapur faqe specifike. Si per shembull, nese ju keni nje faqe te perkushtuar letersise shqiptare, ju mund te perdorni forumin shqiptar nga faqja juaj dhe ne te njejten kohe te kerkoni te moderoni forumet e letersise. E njejta gje per nje administrator te nje faqe per artin, sportin apo kulturen shqiptare. Ne forumin shqiptar do te gjeni nje larmi te gjere temash dhe ne mirepresim sugjerime per forume te reja nese e shikoni te arsyeshme.


  Kushtet e perdorimit te forumit shqiptar

  - Duhet te njiheni dhe pranoni si te drejta te gjitha rregullat dhe deklarimet e forumit shqiptar. Mund ti lexoni te gjitha deklaratat te renditura ketu.

  - Nuk duhet te merrni kredite e forumit per vete, mund ta perdorni ate nga faqja juaj por nuk mund te shpreheni publikisht si krijuesit e forumit pasi keshtu merrni kredi qe nuk u takojne. Forumi shqiptar eshte ngritur mbi bashkepunim dhe ju jeni pjese e ketij bashkepunimi.

  - Forumishqiptar.com duhet te kete te drejta ekskluzive ne faqen tuaj. Me kete dua te them, qe nuk duhet te perdorni forum tjeter ne faqen tuaj. Nese ju thjeshte jepni nje lidhje per tek forumi shqiptar, kjo nuk mjafton per tu renditur ne listen e faqeve qe mbeshtesin forumin shqiptar. Ju duhet qe ta reklamoni forumin shqiptar ne faqen tuaj si nje sherbim qe ju e perdorni ekskluzivisht ne faqen tuaj.

  Perse duhet te perdorni forumin shqiptar si sherbim ne faqen tuaj?

  - Numri i vizitoreve te faqes tuaj do te rritet fale popullaritetit te forumit shqiptar qe eshte forumi shqiptar me i vjeter dhe me prestigjoz ne Internet. Pjesmarrja ne forumin tone eshte e madhe dhe asnje forum tjeter shqiptar ne Internet nuk te imponon ate seriozitet qe imponon forumi shqiptar.

  - Ju nuk keni asgje shpenzim ne te ardhura apo kohe per te mirembajtur forumin personal te faqes, kur mund te perdorni forumin tone qe mirembahet nga nje staf i madh shqiptaresh qe kane nje eksperience te madhe ne kete fushe.

  - I krijoni mundesi te reja bashkepunimi vetes, duke rene ne kontakt me stafin e forumit dhe pse jo, duke u kthyer ne nje prej anetareve te ketij stafi. Per te gjithe webmasters shqiptare qe kane bere nje pune serioze me faqet e veta dhe sjellin nje numer te konsiderueshem anetaresh ne forum, ne u ofrojme atyre priviligje te administrimit apo moderimit te forumeve te vecanta.


  Jam i interesuar per bashkepunim, si tu kontaktoj?

  Te gjithe te interesuarit mund te na kontaktojne me:
  1. Email ne adresen webmaster@forumishqiptar.com (preferuar)
  2. Mesazh privat ne forum, njerin prej administratoreve.
  3. Mesazh ne vazhdim te kesaj teme.

  Sa here qe te na kontaktoni, duhet te prezantoheni personalisht dhe te na jepni edhe nje permbledhje te shkurter te faqes tuaj, perse e keni hapur, cfare sherbimesh ofron, cilat jane synimet tuaja per te ardhmen, etj. Njeri prej administratoreve pasi te vizitoje faqen tuaj dhe te konfirmoje qe ju po perdorni forumin shqiptar nga faqja juaj duke respektuar kushtet e mesiperme, do ta shtoje adresen e faqes tuaj ne listen e bashkepuntoreve. Mos harroni qe te jepni informacionin e kontaktimit, preferohet adresa e email.

  Ne te ardhmen, me shtimin e rradheve te bashkepuntoreve, ne kemi ndermend te hapim nje forum te vecante privat per ta, ku ju mund te eksploroni mundesi te reja bashkepunimi me njeri-tjetrin. Si administratore te forumit shqiptar, ne jemi te hapur per bashkepunim serioz dhe mirepresim interesimin tuaj.

  Me respekt,
  Stafi i forumit


  P.S Cdo pyetje apo paqartesi mund ta beni me poshte.
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. 2 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  bsdev (01-03-2017),Neteorm (20-08-2018)

 3. #2
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  42
  Postime
  671
  une kam dritaren www.Forumistudentor.com dhe eshte ide e mire qe te bashkpunohet me ju dhe te shkeputet pjesa Shkenca ( http://www.forumishqiptar.com/forumd...?s=&forumid=18 )

  Me nje riorganizim nese eshte i mundeshem

  ne vend se une te publikoj forum ne vehte eshte mire te jet pjes e ktij forumi si tersi e ides.

  Qe do te ishte mire per Gjith studentet shqiptar kudo qe gjenden ne bote

  Shendet

  Pres pergjigje

  si mendoni ?

  SHendet
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 4. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,268
  Postimet n Bllog
  3
  Ajo qe kerkoni ju eshte e realizueshme por me pare ju duhet te ofroni forumin shqiptar nga faqja juaj. Pasi ta beni kete, nese interesi juaj eshte shkenca, ju mund te sillni shkrime mbi shkencen ne forumin e hapur ketu mbi shkencen. Nese do te arrini qe meketo artikuj te shtoni pjesmarrjen dhe interesin mbi forumin e shkences, ne mund te hapim nje seksion te vecante forumesh mbi shkencen dhe mund tu ofrojm ju edhe mundesi moderimi ne ato forume.

  Si praktike pune, ne nuk hapim seksione te reja nese nuk shohim nje interes te madh te anetareve ne ate fushe.

  Albo
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 5. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 6. #4
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  42
  Postime
  671

  Ri pergjigje

  Shendet

  Eshte e drejt dhe e vertet kjo qe thoni ju por eshte e veshtire qe te behet nje gje te tille ne permbajtjen qe tani eshte nen temen Shkenca.

  Punime akademike une mund te ju ofroj sa te duani mund te them punime studentesh punuar per lemi te ndryshme ne universitete.

  Por eshte e pa mundur ose me shans minimal qe te shtohet interesi pa lidhje te asaj pjese me dritaren time.

  Une disi nuk e shoh edhe si organizim shkencor temen Shkeca per ate dhe potencova ate riorganizimin. Dmth te behet nje riorganizim dhe te lejohet qe forumin te kem te drejt te e lidhi me dritaren time dhe me vone nese shihni se ka efekt negativ ose nuk ka efekt mund te kerkoni te e c'kyci dhe nese e shihni se ka efekt pozitiv mund te me jepni mundesi moderimi.

  Kete e bej ne interes te tegjithve sepse do te jet ne ndihm te studenteve shqiptar kudo qe jan ne bote.

  Nese pajtoheni une mun te ju dergoj nje plan te riorganizimit te temes Shkenca dhe pastaj ju te e shqyrtoni dhe te vendosni

  Shendet nga Studenti (ne pushim )
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 7. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-06-2003
  Mosha
  51
  Postime
  1

  ahahahha

  Troc mo la reklamo forumin e me tej bej cte duash..kjo eshte ideja me pak fjale! Pershendetje
  Vonon por nuk harron!

 8. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,268
  Postimet n Bllog
  3

  Re: ahahahha

  Postuar m par nga Fokus
  Troc mo la reklamo forumin e me tej bej cte duash..kjo eshte ideja me pak fjale! Pershendetje
  Fokus, forumi shqiptar nuk ka nevoje per reklame pasi nuk i mungojne as vizitoret dhe as anetaret, as reklamat. Ne po u ofrojme atyre qe administrojne faqe shqiptare nje mundesi qe te behen pjese e ketij suksesi duke e ofruar si sherbim ekskluziv forumin nga faqja e tyre. Nuk po u kerkojme as te na vini banderole te forumit ne faqe, dhe as thjeshte nje lidhje me tekst per ne forum. Po u kerkojme qe ta servirni forumin si sherbim nga faqja juaj.

  Vetem duke e bere kete, ju fo te arrini qe te shtoni numrin e vizitoreve ne faqen tuaj pasi ata vizitore qe do te futen njehere nga faqja juaj ne forum, do tu vizitojne serrisht vetem per tu futur ne forum.

  Kete lloj bashkepunimi ne nuk e presim nga administratore me eksperience te vogel ne internet apo qe nuk tregojne seriozitetin e duhur ne punen e tyre.

  Albo
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 9. #7
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  42
  Postime
  671
  pa shaka
  une tani bera nje shenim dhe nuk mora pergjigje.

  Nje lidhje e mundeshme eshte e mire per vizitoret dhe dashamiresit shqiptar dhe ata qe kan nevoj per shenime dhe punime shkencore (konkretisht ).

  Jam student dhe e di se sa te veshtir e kan studentet per te ber nje elaborim dhe nje teme apo edhe nje koncept teme per ate dhe une kerkoj nje bashkepunim.

  Kisha dashur te me pergjigjeshit ne shenimin paraprak ose fundja te thoni se nuk doni te behet nje lidhje e tille
  dhe ok
  u kry puna

  shendet

  Studenti
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 10. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,268
  Postimet n Bllog
  3
  Studenti_Blu, pergjigjen e keni shume qarte nga une me lart. Ajo qe ju kerkoni eshte mese e realizueshme, por me pare duhet qe ju te perdorni forumin shqiptar nga faqja juaj. Po nuk e bete kete, atehere ajo e dyta qe ju kerkoni, per rikonfigurim te forumit te shkences per te krijuar nje seksion te vecante vetem per shkencen, nuk ka per tu realizuar.

  Ne mbajme kete qendrim pasi ka plot persona qe nuk tregojne seriozitetin e duhur dhe cfare bejne sot, nuk bejne neser. Me te tille persona ne nuk kemi cfare bashkepunojme. Gjithashtu duhet te kuptoni, qe bashkepunimi me forumin shqiptar eshte ne interesin tuaj me shume se ne interesin tone. Puna juaj do te lexohet dhe ekspozohet me shume, prandaj u takon ju te ndermerni hapat e mesiperme qe une i kam shprehur qarte e sakte.

  Albo
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 11. #9
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  42
  Postime
  671
  ok me qart me duhet te dija nese kisha te drejt te e lidhi temen ne fjal per dritaren time

  dmth kjo eshte e lejuar dhe eshte hap fillestar

  ok do te shohim ne vazhdim cdo veprim dhe do merremi vesh per gjerat tjera nese jan te mundeshme

  shendet
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 12. #10
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  42
  Postime
  671

  Shenim

  Meqe Porosia elektronike nuk ju ka arritur ose kam gabuar dicka atehere ja kopje te shenimit :
  _______________________
  Dua te ju ve ne dije se une ka nje kohe qe nuk kam punur me struktur te forumit dhe do te humbi shum me shum kohe ne ridefinimin nese keni ndermend te e mundesoni. Por qe me ndihmen tuaj do e bejm nese pranoni. Ne anen tjeter perpos bartjeve te punimeve nga tema ne teme dhe nga nentema ne nenteme do te ket dhe fshirje te punimeve te ndryshme dhe shenimeve te ndryshme. Kete do ta kisha bere me paralajmerim te antareve dhe do te krijoj konceptin e paralajmerimit. Mund te e shqyrtoni konceptin dhe mendimin tim dhe te me lajmeroni se pranoni apo jo dhe se e pelqeni apo jo. Dhe nuk dua te jem emer i pjeses por dua te e moderoj kete pjese.
  Sinqerisht ne momentin kur do e shoh se nuk jam i aft te e moderoj pjese do ju lajmeroj dhe do e le nen kompetenca tjera. Moderatoret tjere te cilet jan ne forum besoj se do te pejqejn ridefinimin dhe shpresoj se do t'u permbahen rregullave te cilat mendoj se do te ken efekt shum pozitiv.

  Nje ridefinimm sipas mundesis te pjeses se forumit::

  1. Tema : Shkenca dhe jeta
  nen temat
  1 : Vleresime shkencore ( mendime dhe vleresime te ndryshme si nga antaret e forumit ashtu edhe nga profesionist te ndryshem)
  2 : Argumente shkencore ( argumente te ndryshme mbi ndodhit ne jeten e perditshme dhe shkences )
  3: Libra te autorve te ndryshem ne gjuhen shqipe (publikoni libra ne gjuhen te cilet i keni te gatshme e qe jan te botuara te cfardo lemije qofshin ato dhe me cfardo permbajtje )
  4: Punime shkencore nga ju ( publikoni punimet seminarike nga ju qe keni bere per lemi te ndryshme , ashtu qe te ndihmojm njeri tjetrin , KUJDES vetem punime & autorsia duhet qene e sakt )

  2. Tema : Shkencat Natyrore
  nen temat::
  1: Astrologjia ( argumente te ndryshme astrologjike )
  2: Fizika
  3: Bio-Kimia ( argumente biologjike kimike dhe biokimike )
  4: Matematika

  3.Tema : Shkencat shoqerore
  nen temat :
  1: Socio- Psikologjia
  2: Filozofia
  3: Shkencat politike & Komunikimi politiik dhe zhvillimi i tyre ( vleresime universitare shkencore per shkencat politike )
  4: Historia e shkencave shoqerore ( KUJDES le te diskutojm per historin e shkencave shoqerore )

  4. Tema : Shkencat Ekonomike
  nen temat :
  1: Menaxhimi ekonomik shqiptar
  2: Marketingu (zhvillimi i marketingut ne korporata te vendit dhe te botes )
  3: Politika Ekonomike ( politika ekonomike udhehequr nga vendet e ndryshme dhe unione e ndryshme )
  4: Indusrit e ndryshme (industrit e ndryshme dhe zhvillimi i tyre )
  5: Ekonomia nen ndikim Politik ( si zhvillohet ekonomia nen ndikimin politik dhe si e vleresoni gjendjen ne vend dhe bote )

  5 Tema: Shkencat e teknologjis
  nen temat
  1: Shkencat teknologjike universitaret (punime dhe vleresime nga studentet e informatikes dhe shkencave tektnologjike )
  2: Mesime : Informatik & Internet ( mesime ne gjuhen shqipe per internet dhe informatik si dhe punime te ndryshme nga antaret e forumit per mesim te ndersjellt)
  3: Pyetni ekspertet
  4: Hacking/Cracking/Viruse
  5: Pirateri kompjuterike

  6 Tema : Forumi i Studentve Shqiptar
  nen temat:
  1: Universitet e studimeve (universitetet ku studjoni kushtet dhe rrjedha e studimeve ne ato universitetet dhe vende ku studjoni )
  2: Studentet ne Shqiperi
  3: Studentet ne Kosov dhe Maqedoni
  4: Studentet ne Angli
  5: Studentet ne Gjemani & Zvicerr
  6: Studentet ne Franc , Itali , Turqi dhe vendet tjera
  7: Prezentim i studenteve ( ju njohtojm se tegjith studentet mund te prezentohen ketu dhe temat do te hapen sipas vendeve te studimit dhe vetem shenimet me prezentime do te figurojn)


  -----------------

  Shendet Studenti

  Jam : Skender Mustafi
  Vendbanimi: Llojan - Likove (Kumanove), Maqedoni
  Mosha: 24 vjec
  Profesioni: Student i Shkencave Ekonomike, See-university
  Drejtimi: Marketing Menaxhim
  Hobi : Poet & kompjuterat  Shendet
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 13. #11
  i/e larguar Maska e Studenti-Te
  Antarsuar
  09-09-2002
  Vendndodhja
  Ne pluhur
  Postime
  215

  Projekt Per Radio Stacion Lokal

  DUke menduar se forumishqiptar bashkepunon me anteratet e forumit dhe jep ndihm per te gjith ata qe kerkojn mendoj se edhe mua sa do pakes do me ndihmoni per nje projekt te till.

  Dua te bej nje projket per hapjen e nje radio lokale per 16 ore ne javet dhe kam nevoj per kshilla dhe per ndonje ide.

  Ata te cilet din te bejn dhe kan njohuri per projkt le te me ndihmojn aq sa kan mundesi .

  me respket nga Studenti

 14. #12
  as e vogel,as e madhe Maska e kajsia
  Antarsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  ku????.........sdihet.......diku
  Postime
  101
  Pershendetje te gjitheve
  shpresoj qe me ju tja kaloj great
  Njerezit gjithmone duan ate qe nuk kane dhe kur e fitojne ate, lodhen shume shpejt prej saj

 15. #13
  as e vogel,as e madhe Maska e kajsia
  Antarsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  ku????.........sdihet.......diku
  Postime
  101
  Pershendetje STUDENTI
  Fillimisht te pergezoj per nismen qe ke marre.
  Nje projekt i tille do goxha pune.
  Megjithate mendoj se do tia dalesh mbane.
  Mendoj se nje radio e tille duhet ti kenaqe te gjithe degjuesit e saj,prandaj
  ONLY FREE MUSIC ALL DAY
  Njerezit gjithmone duan ate qe nuk kane dhe kur e fitojne ate, lodhen shume shpejt prej saj

 16. #14
  i regjistruar Maska e RONI
  Antarsuar
  05-05-2002
  Vendndodhja
  Europe world
  Mosha
  39
  Postime
  58
  Kam nje adrese ne www.lushnja.tk dhe doja te bashkpunoja me ju

Tema t Ngjashme

 1. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 2. Konfederata e Artizanatit Shqiptar
  Nga pekomeri n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-10-2006, 07:16
 3. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 4. Prgjigje: 139
  Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •