Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 15 prej 15
 1. #1
  _____________ Maska e ornament
  Antarsuar
  27-04-2002
  Postime
  872
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Piktura te Reja, nga nje piktor i Ri

  Nje foto e "rrembyer" nga nje atelier. Mund te pasohet nga te tjera. Ku i dihet.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  me nder qofsh
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  ke me; ke me? kush eshte piktori?
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 3. #3
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  37
  Postime
  1,585
  Faleminderit
  1
  12 falenderime n 11 postime
  Interesant Ornament. E thjesht si piktur. Nse je ti ai q e ke br mos ki ndrojtje Ornament, nse dikush tjetr na trego se kush sht se edhe admiruesit jan kurrshtar :)
  Megjithat shpresoj pr m shum t tjera.

  drini.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e pagan
  Antarsuar
  15-02-2004
  Postime
  227
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  ja dhe nje tjeter,
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  shume pikutra te bukare ornament :)
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 6. #6
  El-Letrsia Maska e macia_blu
  Antarsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  50
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime n 29 postime
  mua me duket se ky piktori jeton ne France.
  (po)?
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e pagan
  Antarsuar
  15-02-2004
  Postime
  227
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  nji tjeter,
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga pagan : 06-03-2004 m 14:45

 8. #8
  me nder qofsh
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  portreti i fundit mos eshte i asaj modeles te ciles i kam pare fotot. po me ngjan shume me te si nga pamja fizike si dhe ajo kemisha e hapur.

  po ja merr vellait per pikture ti orno! hihih

  pres te tjera

  katka
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e pagan
  Antarsuar
  15-02-2004
  Postime
  227
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  portret;
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  pagani alias ornanment,

  pikturat e tua jane te kendshme urime, sidomos per "still life-in" e pare

  kjo e fundit vec me kujton Shrek-un :)
  TBD

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e pagan
  Antarsuar
  15-02-2004
  Postime
  227
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  boh s'ja vleka nuk u postokan me foto. nji here tjeter. ciao!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e pagan
  Antarsuar
  15-02-2004
  Postime
  227
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime 13. #13
  i/e regjistruar Maska e bushido
  Antarsuar
  13-07-2004
  Vendndodhja
  sh.b.a.
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  pagan,

  pikturat jane shume te arritura, kompozimi dhe ngjyrat jane te balancuara si dhe ana psikologjike e subjektit jashtezakonisht interesante (e kam fjalen per portretet). Per mendimin tim jane pikturat me te arritura qe kam hasur ne forum.

  Je frymezuar gje nga Balthus, sidomos kjo e fundit. Me pelqen teper vendosja e subjektit ne sfondin me arkitekture ne kete te fundit.

  do te desha te kisha nje nga punimet e tua. Pazaret e pikturave jane te komplikuara por po te jesh ne Sh.B.A m'u pergjigj nese i shet apo jo.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e pagan
  Antarsuar
  15-02-2004
  Postime
  227
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  ke te drejte piktori (s'jam une :) ) eshte frymezuar nga Baltus, per te cilin mendon se eshte nder piktoret me te mire, vete baltus, ishte shume admiratif per epoken e rilindjes, per klasiket, menyren e tyre perfekte te kompozimit, e cila i jep force tabllose, e mbyll ate.

  ja nje portret tjeter (indit) i "frymezuar" nga rilindja kesaj here:

  ja dhe nje foto tjeter e ateliese ne te cilen punon per momentin:

  si dhe nje foto e vet piktorit:

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  338
  44 falenderime n 43 postime
  Perse te quhen keat piktor anonim ,

  Per mua jane te mrekullueshem dhe se nuk duhet te mbesin anonim...

Tema t Ngjashme

 1. Piktura "Vajzat me bicikleta"
  Nga Ver n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 26-11-2015, 05:29
 2. Piktura
  Nga gunman n forumin Lojra dhe rebuse
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 16-01-2014, 16:35
 3. Piktura Murale e Mesjets n Shqipri
  Nga white-knight n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-12-2008, 14:26
 4. Piktura kameleon e Mikel Temos
  Nga drini_n_TR n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-01-2007, 12:43
 5. Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-11-2006, 18:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •