Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Shqiptarët në PA, SHBA

    Si gjithmone, shqiptaret e Philadelphia kudo kryesojne. Jo per gje, por ua marrim me shumice votash


    Lini nje mesazh ne vazhdim te gjithe patrioteve nga Phili apo rrethinat.

    Albo
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

  2. #2
    MiStReCe^BR Maska e KaMeLaaa
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    FoRuM hihihi ;)
    Postime
    184

    heyy

    O Albo po keta te michiganit mburren me ate festen e tyre mo... po te cojme ne disa nga ato photot e festes se flamurit qe behet ne philly pappapapa te shkallojne keta loool... ah qe skam ca te scanuara Nejse i pershendes te gjithe shqiptaret qe jetojne ne philadelphia dhe nje puthje te gjitheve By the way Albo ke qene ti tek festa e fl te ketij viti?? nese po tek cila tek e shtuna apo e merkura ( une kam qene tek e shtuna nam fare u be )

    Po, dhe Hana do t'a dije
    Edhe Dielli do t'ket pa
    Se per qark ksaj rrokullije
    Si Shqypnija 'I vend nuk ka

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17
    Po kam qene tek festa e flamurit, ajo foto qe kam hedhur ne forum eshte bere atje vitin qe kaloi.

    Ju te tjeret, hapni nje teme per qytetin tuaj dhe mos na i futni hundet ne punet e brendshme te Philadelphias

    Te gjitha mesazhet jashte teme u fshine nga une. Vetem ata qe jetojne ne Philadelphia dhe Pensylvania jane te lutur te marrin pjese ketu.
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    me duket se Michigan ja u kalon te gjitheve, nejse mo do te sjell disa statistika qe do ju bindin per kete.
    Kohe me pare Boston ishte ai qe kishte me shume shqipetare sot eshte michigan.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    hej me ftoni dhe mua atje per festen e flamurit do te kisha shume qef qe une dhe miqte e mi te jemi aty ketu ska shume shqipo vetem 15 shqipo ketu .

  6. #6
    ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
    Anëtarësuar
    05-08-2002
    Vendndodhja
    US
    Postime
    559
    ku eshte philly mo....
    gjithe keta shqiptar ketu si skujtohen te shkruaj pak ketu
    ja po e bej une nje pershendetje ketu per te gjithe shqiptaret e philadelphias se jeni te gjithe si spiltttttttttttt (dhe une ketu ke kjo lista )muahhhhhhh
    Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


    BeRaTsE 83

  7. #7
    WIND_OF_CHANGE Maska e matilda
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Midis atyre qe pelqej e admiroj nuk mund te gjej asgje te perbashket...............-
    Postime
    89
    Dmth i dashur Albo ne qe jetojme ne shtetet e tjera s'kemi te drejte te marrim pjese tek kjo teme.
    Dhe ne Florida ka vertete shume shqiptare ,por festa e vjetshme e Flamurit ,me vjen keq qe e them,por atje kishte vetem 5 shqiptare te Shqiperise dhe pjesa tjeter ishin shqiptaret e Kosoves.Dhe ketu besoj se shqiptaret e FLorides jane shume doreshtrenguar,s'donin te pagonin 50.00$ them une.
    Me erdhi shume keq ,por nejse.Dhe me behet vertete qejfi qe aty ne philly festa e Flamurit behet madheshtore,si dihet ndoshta keni ndonje vizitor dhe nga jugu kete vit.
    Nqs keni ndonje fotografi te marre nga festa e Flamurit e vjetshmja ju lutem a mund ti postoni.
    Pershendetje Matilda!
    Kur linde ti,qave te tjeret qeshen per ty.Perpiqu te jetosh ne nje menyre te tille qe kur te vdesesh ti,te qeshesh,e te tjeret te qajne per ty.............

  8. #8
    ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
    Anëtarësuar
    05-08-2002
    Vendndodhja
    US
    Postime
    559

    Festat e ketij fund viti ne Philadelphia..

    Eshte shoqata "Bijt e Shqipes" te cilen na japim mundesin qe te kalojme nje krishtlindje te vecante nga vitet e tjera... Ata kane organizuar nje koncert me kenge dhe humor shqiptar. Ky koncert organizohet ne Hotel Radison Plaza Warwick 1701 Locust St. Phila PA 19103. Tel:215-735-6000...

    Jane te ftuar ne kete mbremje kengetaret e mirenjohur shqiptar: Bujar Qamili dhe Aurela Gace...kete koncert do te mund ta ndiqni drejt per se drejti diten e merkur ne 25 dhjetor,2002, ora 5-8pm.

    Me rastin e Festave ky koncert do te transmetohet ne shqiperi nga TVSH(televizioni shqiptar).

    Cmimi i biletes $25.00.

    Per me shume informacione mund te kontaktoni me anetaret e shoqates"Bijt e Shqipes".
    Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


    BeRaTsE 83

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-10-2002
    Vendndodhja
    Planeti "TOKE"
    Postime
    71
    Me thane qe koncerti ishte shume dobet. Shumica e publikut ishte nen kategorine 0. Ata pak njerez te mire te shkretet filluan te iknin dalngadale nga salla.
    Fonia ishte per toke. Kengetaret mbanin qetesine dhe rregullin si police trafiku. Me thane qe Albo kishte veshur kemishe te kuqe dhe nje fytyre i vinte e nje i ikte nga ato qe shikonte...

  10. #10
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17
    Koncerti doli shume here me mire se c'mund ta prisja dhe pershendes dy cunat qe kishin organizuar koncertin dhe organizatat dhe individet qe kishin ndihmuar ne shitjen e biletave. Salla ku u zhvillua ishte pak e vogel per nje skene te improvizuar.

    Te tre kengetaret kenduan live kenge shqiptare nga te gjitha krahinat e Shqiperise dhe besoj se te gjithe dolen te kenaqur si nga humori edhe muzika. Xhevair Zeneli mesa duket frekuenton forumin tone te humorit, pasi shumre prej barsaletave te tij jane postuar kohe me pare ne forumin e humorit

    Shpresoj qe ne te ardhmen te kete aktivitete te tjera per komunitetin shqiptar te Philadelphias qe nuk eshte me i vogel. Ne emigrantet kemi nevoje te degjojme dhe shohim artistet tane, ashtu si artistet kane nevoje per mbeshtetjen tone financiare.

    P.S Di gje njeri nese organizohet gje per Vitin e Ri?
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

  11. #11
    Radio Shoqeria DJ Maska e Piloti
    Anëtarësuar
    08-09-2002
    Vendndodhja
    Radio Shoqeria
    Postime
    260
    Albo une do vij ne NY dhe N J por mund te vij dhe ne Philly nese na mirepretni!

    Shpresoj qe te takohemi nga prilli andej se nga prilli do nisem per ne NY dhe mund te vij ndonje dite dhe ne Philly

    ciao
    me respekt Piloti

  12. #12
    ..DeXterOusS.. Maska e Abstract`Beauty
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    U.S
    Postime
    29

    Hmm

    Albo...nuk e mora vesh nese e kishe fjalen per yjet lart ne qiell apo, njerzit. Ne qoft se e kishe per yjet ne qiell...they rotate. Ndersa ne tok..SKA!!!!

    AbstRaCtja
    I'm tired of all this nonsense about beauty being only skin`deep. That's deep enough!! What do you want...an adorable pancreas???

  13. #13
    Ju shikoj që këtu Maska e keni
    Anëtarësuar
    15-02-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    29

    Smile Philadelphia

    Rofsh o Albo qe ke hapur kete teme per philadelphian, se eshte me te vertet nje qytet qe e meriton te flitet per te. Eshte qyteti qe na priti dhe na riti, dhe nje qytet me tradita.
    Te lumte dora djalo..... Ajde bye....
    Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet. :^paqe

  14. #14
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    si fierak nje pershendetje gjithe patrioteve ne PHILLY
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anëtarësuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Miredita PA. Le te shofim pra sa mikprites jeni ju:


    Sapo kam levizur me pune ne Pitzburg, PA dhe nuk njof njeri ketu. Stafi i hotelit nuk eshte ne gjendje te me tregoje ato qe kerkoj une ne qytet keshtu qe po qe se ka ndonje forumist qe eshte ketu afer, do ja dija per nder, po qe se harxhonte ca kohe me mua per te me familjarizuar me qytetin.

    Per 3 jave (7 korrik) do leviz ne Lancaster qe besoj eshte afer Filadefias, dhe e njejta situate eshte dhe aty. Keshtu qe po qe se del ndonje vullnetar qe ka 2-3 ore te teperta do i isha mirenjohes po qe se me verdallis pak qofte ne Lankaster apo ne Filadelfia.

    Vullnetaret mund ose te me e-mailin ne priavt ose te lene mesazh ketu.


    shendet e gjithe te mirat
    ardi
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Vetem muhabete sexy-sh e cicash u bokan ketu, qenka niveli pertoke.

    Po me thoni, a ja vlen me honger te ai Gino's Steak Sandwiches a ku maj men une si quhet. Ma ka bo kunata si vend parajse e desha me u siguru para se te harxhojsha leket (jam gjirokastritke une, s'harxhoj leke kuturru, lol) Ju firaket qe keni pushtuar Phillin si ma keni 'sirin', ja vlen si ushqim?

  17. #17
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Kuqalashe, une e kam pak merak te ngrenet (cfare tjeter eshte e re ketu ) dhe me aq sa kam pare e shijuar ne Philly do te rekomandoja disa vende : Chart House ; Picas ; Shula's Steak House ; dhe The Palm .

    Gino's nuk e kam vizituar ndonjehere, po sandwitches bejne te shkreten, nuk vune shqerrrkat perpara qe ta kisha degjuar j/k Sa per shqerka provo nje here tek Palm dhe me kthe pergjigje.

    Kur te kem kohe mund te shtoj disa foto nga mbremjet e festave te flamurit ne Philly, se e shikoj i paskan mbetur merak ato te MI, Kameles...


    Pershendetje te gjitheve!

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Korcarke, c'jane shqerrkat moj? Edhe ti qenke llupese e madhe si puna ime

    Gino eshte kthyer ne 'attraction' turistash aty me kane thene, duhet me ndejt ne rradhe 2 ore per ta ngrene ate te shkrete sandjuck. Mgjte faleminderit per sugjerimet, do i ze me rradhe e do sjell pershtypjet e mia.

    ciao, ciao!

  19. #19
    me nder qofsh
    Anëtarësuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    ne fluturim e siper
    Postime
    810
    ca mi do rrish ne rradhe ti kuqa?

    po harrove kohet kur ne rradhe te qumshtit apo cfare do tjeter venim nje gur me plasmas per rradhe apo nje kanoce. dhe aq e kishte rradha. un psh e kam pas shpine mbi ushqimore kshq isha e para qe zija rradhen dhe me ate rast u zija rradhen tere komshijve, kushurinjve e kujt tjeter qe e kisha me te mire. dhe nga dritarja ruaja rradhen. sa te shikoja qe po me luanin bidonin filloja e u bertisja nga dritarja apo u hidhja uj mbi koke. eh me cfare tjeter te argetoheshim atehere.
    kshq dhe ti i thuaj albos apo kameles (me ke ta kesh me mire) te te zejne nje rradhe tek Ginos nderkoh ti vizito e shijo Phillyn.

    kur te vijsh ne NY te marrim e shetisim njehere andej nga Coney Island.
    Memory is a kind
    of accomplishment
    a sort of renewal
    even
    an initiation

  20. #20
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Meqenese me kujtove amerikanet dhe 'turistet' e tyre. Per turistet ata hapin dhe restorante per supe. Ja u shesin e supen sikur te ishte prej floriri e me pas nuk u thone as "hi as bye" po i zbojne me koken ulur, por mos harrojme pa i ulur neper tavolina Shko vizitoje kete te fundit se eshte turist attraction ne NY dhe me thuaj, kishin supen me te mire ne bote apo jo lol, sherbejne dhe sandwitches gjithashtu.
    (per adrese dhe emer te sakte mjafton te pyesesh shqiptaret ne NY) -

    "No zup for ya" - zup-nazi !


    Ne PA do te rekomandoja gjithashtu muzeun e arteve, por duke qene se hyn ne grupin e "ngrenesve " ngjitu nga shkallet mos shko deri lart me makine.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Video e ushtarëve grekë në Internet indinjon shqiptarët
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Himarë, mësimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  3. Greqia u jep shtetësinë minoritarëve
    Nga DYDRINAS në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 411
    Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
  4. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  5. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •