Close
Faqja 0 prej 20 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 385
 1. #1
  i/e larguar
  Antarsuar
  23-05-2003
  Vendndodhja
  london
  Mosha
  45
  Postime
  18

  Gjykata zbardh vendimin: SHIK-u vrau Remzi Hoxhn si agjent serb

  Tre t rrmbyerit donin ti bnin atentat Berishs
  Artan Hoxha
  TIRAN Tre personat e ndaluar nga agjentt e Shrbimit Informativ Kombtar n tetor t vitit 1995, dyshohej se po organizonin nj atentat kundr ish-presidentit t asaj kohe, Sali Berisha. Kjo sht pista kryesore me t ciln sht justifikuar rrmbimi dhe m pas hetimi special i shqiptaro-maqedonasit Remzi Hoxha, kosovarit Armand Loshaj dhe sarandiotit Ziso Kristopulli. Burime t policis s Tirans pohuan dje se dyshimet pr organizimin e nj atentati kundr ish-presidentit Berisha, kan vn n lvizje agjentt e vzhgimit t SHIK-ut, t cilt kan survejuar n rrug operative tre personat q mendohej se kishin lidhje me kt ngjarje. Por ndrkoh ekziston edhe nj pist tjetr n lidhje me motivin e ndalimit t tre shtetasve n vitin 1995. Konkretisht bhet fjal pr informacione q kishin ardhur nga shrbimi sekret Maqedonas, pr SHIK-un shqiptar. Shrbimi Sekret Maqedonas kishte krkuar ndalimin e Hoxhs me pretendimin se ai ishte i implikuar me grupin e nacionalistve q organizuan atentatin kundr ish-presidentit maqedon Kiro Gligorov, i cili mbeti i plagosur rnd n kok pas nj bombe t vendosur n autoveturn e tij. Gjithsesi t dyja versionet mbeten t zbardhen plotsisht gjat hetimit t plot t ksaj shtjeje.
  Gazetari
  Nj enigm m vete prbn zhdukja e kosovarit Armand Loshaj, i cili ishte paraqitur n Shqipri n vjeshtn e vitit 1995 si gazetar austriak. Sipas burimeve t policis, thuhet se Loshaj ka lvizur n Shqipri me pasaport austriake, por me identitet t falsifikuar, detaj ky q hedh dyshime mbi objektivin e vizits s tij. Sipas burimeve t cituara thuhet se identiteti i vrtet i kosovarit, sht Armand Loshaj, i moshs 30 vje. N pasaportn e falsifikuar kosovari kishte emrin e vrtet dhe nj mbiemr austriak. Nga hetimi paraprak ka rezultuar se Loshaj kishte hyr n Shqipri si gazetar austriak por i paraqitur me kombsi shqiptare. Ai u ndalua nga agjentt e SHIK-ut, pas takimit q kishte br me Ziso Kristopullin, ku pretendonte se donte ti merrte nj intervist ktij t fundit. Pas nj hetimi special ai u zhduk pa ln gjurm. Nuk ka asnj t dhn pr fatin e tij t mtejshm, apo pr vendodhjen e eshtrave t tij nse ai ka prfunduar i vdekur gjat torturave. Burimi i cituar pohoi se n t vrtet Loshaj, nuk ka qen gazetar, ai thjesht e ka prdorur nj gj t till pr t lvizur lirisht npr Shqipri.
  Hetimi
  Hetuesit kan zhvilluar dje seancat e para t pyetjeve me t tre ish-shikasit e arrestuar n mbrmjen e s mrkurrs Arben Sefgjini, Budjon Meaj dhe Avni Koldashi. Seancat e pyetjeve jan zhvilluar n pranin e avokatit mbrojts, detyr t ciln e ka marr prsipr avokati i njohur Neshat Fana. Burime t hetimit deklaruan se gjat pyetjeve, t arrestuarit kan deklaruar se kishin zbatuar vetm urdhrat e eprorve t tyre dhe se nuk kishin vepruar me kokn e vet. Po ashtu ata kan deklaruar se nse do t ishin t prlyer n kt histori, do t ishin larguar me koh nga Shqipria, si disa ish-oficer t lart t SHIK-ut t Gazidedes. T arrestuarit kan pohuar se kan patur koh plot 8 vjet pr tu larguar nga vendi, por ata nuk e kan br nj gj t till, pasi kan qen t bindur se kishin vepruar vetm n baz t urdhrave q u ishin dhn nga eprort e tyre. Tashm pritet q brnda 48 orve gjykata e Tirans t vendos masn e siguris pr tre ish-shikasit. Ndrkoh, njeriu ky pr zbardhjen e s vrtets mbi kt ngjarje, mbetet i vetmi i mbijetuar nga ajo koh Ziso Kristopulli. Burimet e cituara pohuan faktin se Kristopulli kishte dhn nj ndihmes t madhe n zbardhjen e shtjes me dshmin e tij t br dy muaj m par para hetuesve t shtjes.


  BIZNESMENI

  Kush sht Remzi Hoxha

  TIRAN Shqiptaro-maqedonasi Remzi Hoxha me dokumente rezulton si banor i kryeqytetit fqinj Shkupit. Ai sht i martuar me Sadije Hoxhn dhe ka pes fmij. Remziu ka lindur n shkurt t vitit 1958 dhe sht diplomuar n Universitetin e Prishtins n fakultetin e kimis. N vitin 1989 ai dhe familja e tij jan vendosur n qytetin e Ferizajt n Kosov, ku ka filluar dhe aktivitetin tregtar me nj punishte prodhimesh argjendarie. Gjat ksaj kohe Hoxha u aktivizua n lvizjet sindikale t zejtarve t vegjl lokal, madje ishte kryetari i sindikats s ekonomive t vogla dhe zejtarive n Ferizaj. N kt periudh Hoxha sht lidhur edhe me aktivistt e Lidhjes Popullore t Kosovs (LPK), nj grupim ky q njihej jo vetm pse aspironte krijimin e nj Kosove t lir por dhe pse mbshtetej n idet marksiste. N vitin 1992, Hoxha shet banesn e tij dhe punishten n Ferizaj dhe vendoset n Tiran, ku nis biznesin si pronar i firms Albatros, e cila merrej me montimin e vetratave t duraluminit. Edhe gjat ksaj kohe Hoxha ka vazhduar t ket lidhje me LPK-n, madje ka qen nj ndr sponsorizuesit e saj me fonde t konsiderueshme. Aktiviteti i Hoxhs do t vinte n rritje, deri n tetorin e vitit 1995, kur ai u rrmbye nga agjentt e SHIK-ut, dhe mendohet se ka prfunduar i vdekur pas afro tre muajsh hetimi special. Eshtrat mendohet t jen varrosur n Kune t Lezhs, por asnjher nuk sht gjetur varri i vrtet i tij.A.Hoxha

  BASHKSHORTJA

  Sadije Hoxha prshndet hetimet n Shqipri

  TIRAN- Bashkshortja e Remzi Hoxhs, 41- vjearja Sadije Hoxha ka prshndetur dje n mediat maqedonase veprimin e ndrmarr ditt e fundit nga strukturat e specializuara t shtetit shqiptar. Sadija ka pohuar se familja e saj ishte interesuar qysh n vitin 1995 pr t msuar fatin e Remziut, madje nprmjet nj letre kishin njoftuar ish-kryeprokurorin Alush Dragoshi, ish-presidentin Berisha, ish-kryetarin e parlamentit Pjetr Arbnori, ish-ministrin e Rendit Agron Musaraj dhe ish-shefin e SHIK-ut Bashkim Gazidede. Por familja Hoxha nuk mori asnj prgjigje nga funksionart m t lart t shtetit shqiptar. Dje n mediat fqinje Sadije Hoxha ka thn se nuk di asgj rreth fatit t burrit tim, por kam shpres se ai mund t jet gjall. Shpreh falenderimin ndaj autoriteteve shqiptare q edhe pas tet vjetsh jan duke punuar pr t zbardhur t vrtetn e ksaj ngjarjeje t rnd. M tej bashkshortja e Remzi Hoxhs, ka thn se do t ishte e knaqur edhe nse msonte mbi fatin e vrtet t burrit t saj, qoft dhe i vdekur, por mjaft q ti gjendeshin eshtrat. N fund ajo ka deklaruar se gjat ktyre 8 vjetve pa Remziun ka kaluar nj tortur t vrtet, pr veten dhe pr fmijt e saj jetim. A.H

 2. #2
  Ahtua cka do jete e vertetea ne kete???  N familjen e Remzi Hoxhs, nj nga familjet m t vjetra t Shkupit

  Gruaja e Remziut: Mbaj mend do hollsi t rrmbimit

  Nga i drguari yn Ylber Lili

  Familja Hoxha me prejardhje nga Kaaniku i Kosovs, sht nj ndr familjet m t vjetra t Shkupit, gjithnj jan marr me argjendari. Jan shquar pr qndrim t palkundur ndaj shtjes kombtare, dhe kan ndihmuar n t tre luftrat at t Kosovs, Presheves, dhe Maqedonis. Remziu ka dhe 5 vllezr t tjer t cilt aktualisht banojn n shkup. Ka 5 fmij, tre djem dhe dy vajza. Njra nga vajzat Kosovare Hoxha, fmija m i rritur e Remziut ka dal n vendin e dyt n mis Kosova vitin e kaluar. Bashkshortja Dadija sht shtepiake dhe kujdeset pr fmijet e saj pa baba.
  Sadije Hoxha, bashkshortja e Remzi Hoxhs, njeriut t rrmbyer nga SHIK- u n vitin 1995 rrfen historin e rrmbimit t burrit t saj. Nga Maqedonia ajo tregon pr hern e fundit q ka takuar t shoqin dhe pr ankesat q i ka drejtuar zyrtarve t shtetit shqiptar t asaj kohe. Historia e plot e prpjekjeve t nj gruaje n krkim t bashkshortit t rrmbyer dhe eleminuar nga agjentt e SHIK- ut t Bashkim Gazidedes. Nga takimi me polict e Komisariatit nr.3 n kryeqytet e deri tek letrat drejtuar presidentit t asaj kohe, Sali Berisha. Letrat boshe q zyrtart e shtetit shqiptar i kan drguar gruas s pengut Remzi Hoxha.
  Pr her t fundit e kam par Remziun mngjezin e dits s rrmbimit, n punishten e tij n Tiran,- tregon Sadije Hoxha. Edhe pse kan kaluar tet vjet nga dita e rrmbimit t t shoqit ajo mban mend ende edhe detajet m t vogla. Pr her t par jam drejtuar n rajonin e policis numr 3 n Tiran m dat 22 dhjetor 1995. Ishte dit e diel. Aty kam takuar policin e rojes. E pyeta pr tim shoq dhe ai mu prgjigj: Pr k e keni fjaln, pr at mjekroshin? Gjeje n ndonj vend tjetr se ne nuk dim asgj pr t, - kujton Sadija. Pas ksaj ajo i ka drguar nj sr shkresash institucioneve shqiptare n krkim t burrit q ia rrmbeu SHIK- u. M 23 tetor t vitit 1995 i kam drguar telegram Ministris s Puns, Presidentit t Republiks, Sali Berisha, Ministris s Rendit Publik dhe personalisht ministrit Agron Musarai,- tregon Sadija. M 21 dhjetor t vitit 1995 ajo i ka drguar nj letr tjetr presidentit t republiks, Sali Berisha. Ndrkoh letrat e Sadijes kan shkuar n t gjitha institucionet q duhet t merreshin me gjetjen e t shoqit. Ajo ka sakrifikuar gjithka por pa asnj rezultat. T gjith i kan kthyer letra boshe pa i treguar se far kishte ndodhur me t shoqin, Remzi Hoxhn.
  Kam drguar shum letra. M 13 dhjetor t vitit 1995 i kam drguar nj telegram autoriteteve te SHIK- ut. M pas n 8 janar i drgova nj letr zv/prokurorit t prgjithshm, m 13 shkurt 1996 kryetarit t parlamentit Pjetr Arbnori dhe m 23 mars 96 Alush Dragoshit, kryeprokurorit t Shqipris,- tregon Sadija. Ajo ende ka nga nj kopje t letrave dhe prgjigjeve q ka marr nga kto institucione. Nuk ka vonuar shum koh dhe n shtpin e Sadije Hoxhs kan filluar t vijn edhe letrat e para nga zyrtart shqiptar. Letra e par ka mbrritur m 13 dhjetor t vitit 1995 dhe vinte nga presidenca. N prgjigjen e presidencs me numr 34/10/13 dhe dat 13 dhjetor 1995 thuhej: Presidenti i Republiks, Sali Berisha, u vu n dijeni t letrs suaj. Ajo iu drgua Ministris s Brendshme dhe SHIK- ut, nga ku do t krkojm prfundimet. Pas ksaj, ka ardhur edhe nj letr tjetr, kt her nga kreu i parlamentit t asaj kohe, Pjetr Arbnori. Letra ka mbrritur n dor t Sadije Hoxhs m 15 shkurt t vitit 1996. N t flitej pr shtjen dhe mes t tjerash thuhej: Un u interesova pran drejtoris s SHIK- ut dhe m than se nuk kishin dijeni pr nj rast t till. Ata jan duke e hetuar shtjen dhe deri tani nuk sht arritur asnj prfundim zyrtar. Nj letr identike Pjetr Arbnori i ka drguar edhe Adem Demait m 11 mars t vitit 1996.
  Bashkshortja e Remziut tha dje pr Shekullin se krkon t dij t vrtetn e zhdukjes s burrit t saj. Dhe sot e ksaj dite nuk mund ta imagjinoj kt rrmbim makabr. T zhduket nj atdhetar q punonte dhe mendonte n do ast pr shtjen kombtare,- tha ajo.
  Sipas Sadijes, Remziu ndiqej nga regjimi serb q nga demonstratat e vitit 1991. Kjo kishte qn edhe arsyeja prse ishin transferuar n Tiran. Pikrisht n shtetin am m ndodhi fatkeqsia e pazbuluar deri m sot e ksaj dite,- thot ajo. Sadija tregon se edhe tani pas tet vjetsh mban mend do ast t rrmbimit t t shoqit. Ata erdhn m 21 tetor t vititi 1995. Ora ishte rreth 13.30 minuta. N at moment n punishte ndodheshin t gjith puntort. N pranin e tyre Remziu sht marr nga tre persona. Policia nuk ka pasur asnj urdhr-arresti pr tim shoq. Rajoni i policis numr tre n Tiran sht njohur me kt fakt vetm 15 minuta pas rrmbimit,- rrfen ajo.

  ----------------------------------------------------------------------------------


  Ish-presidenti tregon se nuk ka qen n dijeni t qllimeve t tregtarit maqedonas. T bhet hetim i pavarur


  Berisha: Si e mora vesh zhdukjen e Remzi Hoxhs


  TIRAN- Kryetari i Partis Demokratike, Sali Berisha, mohoi dje prmes nj konferenc pr shtyp se ai ishte n dijeni t ndonj atentati t pretenduar ndaj tij n vitin 1995 nga tregtari Remzi Hoxha. Ky i fundit sht rrmbyer n vitin 1995 nga tre agjent t SHISH dhe m pas sht torturuar dhe zhdukur pas tre muajsh hetimi me argumentin se Hoxha do t kryente nj atentat ndaj ish-Presidentit Sali Berisha.
  E vrteta e ksaj ngjarjeje sht kjo: Jam informuar nga familjar dhe jo vetm nga familjart pr zhdukjen e biznesmenit Remzi Hoxha. N mnyrn m serioze u kam krkuar autoriteteve zyrtare q t bjn t gjitha prpjekjet pr zbardhjen e t vrtets. sht hapur dosja. Nuk kam absolutisht asnj dijeni dhe nuk kam pasur asnj informacion se i ndjeri Remzi Hoxha ka dashur q ti bj atentat Sali Berishs apo se ka qen pjesmarrs n atentatin e Gligorovit apo ka qn kontrabandist apo trafikant,- tha dje Berisha. Kryetari i demokratve sqaroi se pr her t par ai e kishte dgjuar emrin e tregtarit Remzi Hoxha n letrn q i kishin drguar familjart e tij. Pr kt arsye, lideri i opozits krkoi hetim t pavarur dhe gjetjen e autorve t vrtet pr zbardhjen e ngjarjes n fjal. Emrin e tij pr her t par un e kam dgjuar n letrn q m kan drguar familjart e tij. E rndsishme sht q t ket nj hetim t pavarur. Dosja ka qen aty. Nuk besoj se do t ket ndonj mendje se ka pasur ndonj ndikim tek Arben Rakipi apo tek Fatos Klosi pr ta ln dosjen q t myket. Deshiroj q t msohet e vrteta mbi fatin e Remzi Hoxhs. Dshiroj t gjenden dhe t identifikohen autort e vrtet dhe m pas t prballen me ligjin,- tha Berisha.
  Nevila Perndoj
  ----------------------------------------------------------------------------------


  Ky individ kishte shenja t shumta n trup dhe thoshte se kishte marr pjes n luftn e Bosnjs

  Armando Loshaj, ekzekutori i Berishs

  N materialet e grumbulluara mbi ngjarjen e vitit 1995 ku rezultojn t implikuar tre punonjs t ish- Shrbimit Informativ, pjesa m e errt sht ajo ku flitet pr Armando Loshaj, nj person i prshkuar si rreth t 30-ve dhe me nj pasaport ku mbante nj mbiemr t huaj, austriak ose zviceran. N pretendimet e SHIK-ut t athershm pr rrmbimin dhe lincimin n qelit e institucionit t t rrmbyerve, Loshaj figuronte si personi q do kryente nj atentat ndaj Berishs. Kjo akuz i sht bashkangjitur akuzave t tjera q i jan br t rrmbyerve pr veprimtari agjenturore dhe trafiqe, duke i rrahur ata deri n fazn e pranimit t gjithkaje. Ziso Kristopulli i lshuar nga SHIK-asit pes dit pas rrmbimit thot se Armando ishte nj person i infiltruar nga vet SHIK-u, duke pretenduar se nuk di asgj pr identitetin dhe fatin e tij.
  Vet Kristopulli sht arrestuar disa or pasi ka marr nj takim me Loshajn e prezantuar si gazetar austriak.
  Tek Armando Loshaj ka shum enigma. S pari, t gjith institucionet e prfshira n hetime mbi ngjarjen kan vn re se nuk ka asnj reagim nga familjar apo t afrm t tjer pr t msuar mbi fatin e tij, ndryshe nga Remzi Hoxha, familjart e t cilit nuk kan rreshtur s drguari letra dhe s interesuari pran t gjitha autoriteteve shqiptare. Ky person prshkuhet n dokumentacionin e shtjes si nj individ me shenja t shumta n trup dhe fytyr, identiteti i t cilave sht i panjohur. Ai u ka thn punonjsve t SHIK-ut se kishte marr pjes n luftn e Bosnjs gjat vitit 1992 dhe se e kishte drguar n Shqipri gazeta e vet si fotoreporter. Mbeten ende shum enigma rreth ktij personi.

  ----------------------------------------------------------------------------------

  Arrestimet n SHIK, Rama prplaset me Sollakun


  TIRANE (24 Maj) - Prplasje institucionale pr SHIK-asit e arrestuar tre dit m par. Prokuroria dhe Ministria e Rendit Publik nuk kan qen n nj mendje pr publikimin e emrave t prangosjes s agjentve t shrbimit sekret. Numri nj i dikasterit t Rendit ka nxituar prsri t flas. Sipas prokuroris, jan dhe 9 emra t tjer q duhen arrestuar pr kt ngjarje. Urdhri pr veprim ekipit ekzekutues i ka ardhur nga lart. Eprort kan dhn nj urdhr gojor. Specialistt arrijn n kt prfundim sepse n institucionin e SHIK-ut, dosja sht zhdukur dhe nuk ka gjurm pr nj versioin tjetr. Pas kallzimeve t familjarve te Avokati i Popullit dhe n SHIK materialert jan drguar n organin e akuzs. Nxitimi i ministrit Rama, sipas prokurorve, u ka br t mundur personave n krkim q t humbasin adresat e njohura pr policin. Ekspertt e grupit hetimor saktsojn se t krkuarit kan qen n kupoln e Shrbimit Informativ. Disa prej tyre pr t cilt sht firmosur urdhrarresti jan larguar jasht vendit. Kjo sht br me ndihmn e SHIK-ut dhe ata kan mundur t prfitojn status azilantsh duke humbur gjurmt.Numri i t arrestuarve sht vetm maja e ajsbergut t ksaj dosjeje t madhe q ka nisur para tet vitesh dhe sht rihapur tani. Burime nga policia dhe prokuroria bjn t ditur se lista e t krkuarve sht shum e madhe, por grupi sht n fazn e grumbullimit t provave t fajsis s t akuzuarve. T paktn deri n stadin e tanishm t hetimeve jan 9 persona pr t cilt fletarrestet jan t gatshme dhe priten prangosjet. Hetuesit jan t rezervuar dhe pr faktin se emrat e titullarve q krkohen kan lidhje dhe njohje jo t pakta n organet e hetimit dhe policis e mund t prfitojn duke pasur frikn e nj rrjedhjeje t informacionit. Pas fashitjes s ngjarjes q pati pasoj zhdukjen e tregtarve shqiptaro-maqedonas, disa nga drejtuesit e Shrbimit Informativ kan ln Shqiprin. Institucioni ka mundur t lehtsoj procedurat q t ikurit t marrin dokumentacion si azilant n Europ. Zhdukja e tyre ka frenuar disi hetimin. Esht dashur denoncimi i familjarve q t rifilloj shtja. Pretendimet e deritanishme flasin se personat e rrmbyer ishin persona t dyshimt dhe nuk bindnin me aktivitetin ligjor tregtar q kishin prezantuar.Tre t arrestuarit Arben Sefgjini, Budjon Meaj dhe Avni Koldashi jan marr n pyetje nga prokuroria. Burime pran organit t akuzs saktsojn se dy nga t prangosurit kan pohuar se kan kryer veprimet sepse kan qen t urdhruar nga eprort. T tre t ndaluarit kan pasur si avokat mbrojts Neshat Fann, juristin e njohur si avokat i Berishs. Dje nuk sht marr masa e siguris nga Gjykata e Tirans. Togat e zeza kan pretenduar se materiali u ka vajtur me vones nga akuza. ro/anjo (GazetaShqiptare/BalkanWeb)
  -----------------------------------------------------------------------------------


  --------------------------------------------------------------------------------

  Ferdinand Dervishi

  Sefer Ajdini, 45-vjear, ish-roja i ndrmarrjes s prodhimit t vetratave t duraluminit "Albatros", q ishte n pronsi t tregtarit t zhdukur maqedonas, Remzi Hoxha, rrfen sesi pas 4 muajsh n ndrmarrje kishte mbrritur nj punonjsi i SHIK-ut. Ai u kishte thn se Remziu ishte rrmbyer nga kriminel, t cilt e lshonin kundrejt nj shume parash.


  TIRANE

  Sefer Ajdini, roja 45-vjear nga Paskuqani, menjher bhet serioz dhe afrohet, pasi prmendet emri i Remzi Hoxhs. Duket se ruan shum respekt pr ish-pronarin e tij, q dikur, n vitin 1994, s bashku me t vllan i kishte punsuar n ndrmarrjen e tij t vetratave t duraluminit "Albatros". i sistemuar n pun si roje pran nj rrobaqeprie pak metra m tej, ai i ka t freskta kujtimet pr ish-tregtarin e zhdukur. N imagjinatn e Seferit, ish-pronari i "Albatros" kishte mbetur nj njeri i rregullt, sidomos me puntort (ai vet merrte 7 mij lek, q n at koh nuk ishin pak), por edhe shprthyes, pr sa i prkiste mosmbarvajtjes s punve. Gjithsesi, Seferi e kujton me nostalgji at periudh, kur s bashku me vllan kishin gjetur pun si roje. Ndrsa rrmbimin e Remziut prpara ders s ndrmarrjes nga disa persona e kishte prjetuar keq. Koh kur pr at dhe vllan ishte ndrprer edhe rroga, pas mbylljes s aktivitetit.

  Ju e pat me syt tuaj skenn e rrmbimit t tregtarit n tetor t vitit 1995?
  Jo. Por ma rfyen puntort. Paradite nuk punoja. N drek puntort m treguan se disa persona t veshur civil, por q ishin paraqitur si t policis, e kishin marr me forc Remziun dhe e kishin futur n sediljen e pasme t nj autoveture. M than gjithshtu se Remziu nuk kishte pranuar t shkonte paqsisht me ta dhe se e kishin marr pothuaj zvarr. M pas vetm dgjuam shum variante t ndryshme pr t. U tha edhe se Remziu kishte marr pjes n organizimin e atentatit ndaj ish-presidentit maqedonas, Kiro Gligorov, dhe se ishte marr nga SHIK-u, sipas nj urdhrarresti ndrkombtar t firmosur n Shkup. Ndrkoh, q pas asaj dite nuk u b m i gjall. Kujtoj se nuk kishte nj fizik t mir dhe vazhdimisht ankohej, pasi vuante nga stomaku.

  Kush u interesua pr fatin e tij t mtejshm?
  Ishin 2 vllezr t tij, t cilt mbrritn nga Maqedonia menjher pas zhdukjes s t vllait. Ata filluan t merreshin me punt. Ndrmarrja ishte e para e ktij lloji n Shqipri dhe kishte shum sukses. Gjat gjith kohs dy vllezrit u interesuan pr fatin e Remziut, por asnjher nuk morn nj prgjigje t sakt. Gjithandej lakohej fjala "SHIK", por askush nuk e dinte fatin e vrtet t Remziut. Di q 2 vllezrit tentuan t takonin ish-presidentin e t tjer funksionar, por prsri asgj e re. Vetm pas gati 4-5 muajsh n ndrmarrje erdhi nj person q tha se ishte i SHIK-ut.

  Me k kontaktoi?
  Thirri dy vllezrit e Ajdinit dhe administratorin q ishte nga Tirana. Edhe un qllova pran. Me nj t folur, me an s t cils dukej qart se ishte nga Veriu, mundet n Tropoja, personi u paraqit si oficer i SHIK-ut. i veshur mir, ai kishte nj shtat rreth 175 cm, mosh rreth t tridhjetave, paksa i shndosh dhe me flok t zinj. Ai u tha dy vllezrve se Remziu nuk ishte rrmbyer nga policia apo SHIK-u, si thuhej, por nga kriminel t cilt krkonin nj shum t madhe parash n kmbim t liris s tij. Shikasi ishte binds n ato q thoshte. Aq binds, saq dy vllezrit e Remziut u bindn pr sa thoshte. Pas ksaj ata filluan t punonin vetm pr t grumbulluar shumn e krkuar n kmbim t jets s Remziut. Madje pata prshtypjen se, duke shkuar pas ktij qllimi, filluan ta keqadministronin ndrmarrjen.

  Prse patt nj prshtypje t till?
  Sepse brenda nj viti nga zhdukja e Remziut, ndrmarrja u mbyll. T gjitha materialet u shitn, ndrsa ndrtesa q ishte marr me qera, iu kthye pronarve. Nuk di nse nj pjes e t parave shkuan n adres t "kriminelve q rrmbyen Remziun", ashtu si nuk kam dgjuar m pr vllezrit e tij, t cilt nuk u duken m.
  -----------------------
  ------------------------------
  Oj sharkie lehte si era , a ka ardhur ne Shqiperi pranvera?
  Ndryshuar pr her t fundit nga Beqari002 : 24-05-2003 m 08:41
  Jam martuar002

 3. Anetart m posht kan falenderuar Beqari002 pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 4. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Kjo ceshtje nuk eshte aq e thjeshte.

  Ziso eshte nje militant i PS se Gramoz Rucit dhe nuk eshte cudi te jete dhe agjent i ASFALISE.

  Duke bere deduksione mbi ate cka ndodhi me vone ne Shqiperi me revolucionin e vonuar Skafist - asfalist - socialist mund te dyshohet se LPK (levizja enveriste Kosovare) te kete mbajtur lidhje me ASFALINE dhe kjo lidhje te kete pasur Bazat ne Sarande etj.
  Remziu del qe ishte i LPK-se dhe kuptohet se me ane te Gramoz Rucave , Melaim Zekave etj te kete sherbyer si nderlidhes midis Grupeve qe ne ate kohe punonin intensivisht per rrezimin me cdo mjet te PD-se nga pushteti.

  Kjo ceshtje per mua tregon se LPK ( Levizja enveriste Kosovare) gjate kohes se Berishes sherbeu si Financuese e PS-se per te organizuar Revolucionin Bolshevik.

  Kuptohet Shiku i Berishes ishte shum amator qe te zbulonte fijet e atij komploti gjigand dhe kane perfunduar ne te tilla gomarlleqe sic eshte Rasti "REMZIU e ZISO".

  Shiku i Berishes i perbere nga injorante nuk mund ta perballonte KGb-ne e PS-se e cila ne ato vite kishte aleat te fuqishem plus eksperte te shkolles staliniste plus ndihme logjistike nga agjentet enveriste e asfaliste.
  Djemt e Shikut ishin cuna te mire me bindje demokratike e besonin se Stalinizmi Shqiptar flinte tashme dhe se Stalinistet po knaqeshin me Kiopskat e trojet e licensat qe u kish dhene Sali Kelmendi , Meksi e Kolpiku me Rulin.
  Ata harruan se oreksi vjen duke ngrene dhe Klasa Biznesmene Enveriste nuk mjaftohej me Milionat e piramidave por donte dhe Pushtetin.
  Sali Berisha ishte llosh qe nuk merrte vesh nga lidhej gomari.
  Plus Pollot e Tritanat e tj ishin vene ne Sherbim te Partise meme.
  Meksi ka qen gjithmon nje MIk i PS-se dhe armik i Berishes dhe Berisha nuk kuptonte.

  Te mos harrojme se ne ate Kohe Mejdani puthej me ambasadoren Lino, rezidenten e CIA-S e po ky Mejdan u be president me masakren qe beri Ai dhe hajdutet e Cerrikut.

  Enveristet Kosovare te cilet nofken LPK formalisht e kane K-Kosove por gjithmone kane punuar per K- Komunizmin e PPSHse qe te kete jete te gjate.

  Nuk eshte rastesi qe dy nga agjentet kryesore te LPK, Kelmendi dhe Elshani u gjenden ne Sarande ne ditet e revolucionit asfalisto-Skafist.

  Nuk eshte e rastit qe militanti ZISO njihet me Remziun dhe Armandon. Ketu patjeter ka gisht KOCO Danaj i cili i njef militantet socialist te Sarandes dhe njekohesisht dhe eshte Komisar prane LPK-se enveriste.

  Pra Ceshtja "Ziso -Remziu" do nxjerri shum gjera.

  Qe enveristet Kosovare degjeneruan deri ne agjent qe punojne per shkaterrimin e Shqiperise dhe per te sjelle Partine e Enverit ne pushtet ishin te gatshem te lidheshin dhe me ASFALINE sic e tregoi dhe KOHA.

  Keto dite jan mobilizuar krejt palet e revolucionit per te ri - zgjedhur ENVERin e ri, Edi ramen ne krye te TIRANES.

  KJ. Shekulli, gazeta e Mafies GSH dhe te tjera me ne krye ZP jan hedhur ne Sulm.

  Te shikojme se Votuesi Tiranas kujt do i japi Voten.

  ...

  Ngushellime familjes se Enveristit REMZI !

  Shpresoj te jet i gjalle.

  Keshtu eshte kur behesh vegel e erresires.

  Qan Nena e Remziut te mjere e ben qef Banda e LPK-se dhe PS-se.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 24-05-2003 m 03:39

 5. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  London
  Postime
  156
  Lexojeni se si ky komunisti arriti ti shpetonte djemve tane sypatrembur ne shik, qe u tregonin vendin agjenteve te serbit e grekut qe donin te na vrisnin presidentin tone sypatrembur qe ne ate kohe po cante mes kasandrave.

  Marre nga ZP

  Lezh- Pas numrit t telefonit 0682406704 t prgjigjet nj z i mekur. Nj zyrtar i lart n qarkun e Lezhs na ndihmoi t komunikonim me Bardhok Laln, duke na thn se ky gazetar sht shembulli i maltrajtimeve nga regjimi i Berishs. Sapo e telefonojm nuk ka aspak frike t thot gjithshka i ka ndodhur 7 vjet m par. Kjo tregon se edhe athere Bardhok Lala nuk ka patur frike. Jam mir me shendet t thot, por ende nuk m kan liruar drithmat e ngjarjes s rnd t 28 majit 1996. Bardhoku sht i martuar. Pyetjes sone se a mund t rrfej pr "Zri i Popullit" ngjarjen kriminale, t prgjigjet me dashamirsi pozitive. Asokohe shtypi ka shkruar pr mua tre muaj. I falenderoj t gjith gazetart q mu gjenden pran n ato momente t vshtira. Departamenti i Shtetit Amerikan dhe Kshilli i Evrops kan mbajtur nj rezolute pr "Rastin Lala". E vlersuan si rastin me kriminal n vendet e Evrops Lindore, pra vendet post komuniste. Kam lindur n Puk, thot Lala por me origjin jam nga Mirdita. Punova dy vjet e gjysm n gazetn "Koha Jon" pr rrethin e Puks dhe m pas afro 9 muaj zbrita n Durrs dhe punoja po pr kt gazet. Tre-katr muaj para zgjedhjeve t 26 majit kalova tek gazeta "Dita Informacion", ishte nj gazet e lexueshme dhe u b e prditshme. Ndihmoja edhe gazetn "Populli Po" sepse ishte n prag t falimentimit. Kisha shum probleme me njerzit e politiks (atyre n pushtet) policin dhe SHIK-un. N do rreth nga kaloja kisha agjent t SHIK-ut nga pas. N Mirdit, Kurbin, Lezh, Puk kisha njerz t Gazidedes nga prapa. N Tiran me ndiqnin m pak se isha gazetar i ri, 24 vje dhe nuk m njihnin mir. Bardhoku tregon shkakun pse prfundoi n tortura njerzore: Me 8 prill 1996 n gazetn "Populli Po" sqaron Lala analizova deklaratn e Berishs se "nse nuk do t fitojm zgjedhjet e 26 majit 1996 do t jap dorheqjen". Kam shkruar me fakte rreth korrupsionit t asaj kohe dhe pr kontrabandn e nafts Shqipri-Serbi. U informova se SHIK-u po kurdiste plane pr tm eleminuar fizikisht. Ndrkoh ai krkonte bashkpuntore brenda rradhve t opozits. Krkonin t rekrutonin Frrok upin, Ndre Legisin, Arben Imamin etj. SHIK-u krkonte t nxirrte Ndre Legisin si bashkpuntor t sigurimit t shtetit, q ai t mos kandidonte pr deputet. N Mirdit ka shum njerz me t njjtin emr dhe mbiemr. Dhe ishte nj Ndre tjetr q kishte bashkpunuar me sigurimin e asaj kohe. Kt une e faktova n gazet me t gjitha gjeneralitetet e Legisit t PS-s. Botova ertifikatn. Kt e bra rreth 16 majit 1996. Konstatova se oficert dhe punonjsit e komisariatit nr. 1 ishin tmerri i qytetarve. Kto xhelat m krkonin edhe mua. Me 26 Maj Dritan Shehu, kryetar i PD doli 7-8 her n Konferenca shtypi dhe un isha i pranishm aty. Ai deklaronte se kto zgjedhje do t ishin nj rezultat m t thell se me 22 mars 1992. Isha bashk me shefin tim Apollon Bae n njrn nga konferencat e shtypit dhe jud rejtova Shehut: M 22 mars ju keni fituar 67 %, po sot mos do t fitoni 99 %. T nesrmen gazeta "Dita Informacion" hapet me lajmin tim "PS sot n shesh", ndrkoh q Albania doli n mbrojtje t "fitores" s PD-s. Vetm kto dy gazeta doln at dit n qarkullim. Ishte dit e hn dhe kishte shum rndsi kjo. Kjo ishte data 27 maj 1996. Duke rrfyer ngjarjet e dats 28 maj 1996 Bardhok Lala thot se un at dit RILINDA pr s dyti. Instiktivisht u vesha m mir nga ditt e tjera. Piva kafen e mngjesit kalova nga selia e PDK dhe vajta deri tej ajo e Aleancs Demokratike. N mngjes kishte shum njerz. Ishte koh e vrejtur dhe binte pak shi i imt. Qndrova n shkallt ku ka qn montuar shtatorja e diktatorit. Rrija aty pr t par do t ndodhte ne shesh. Dallova lidert e opozits se athershme q po i drejtoheshin shehit "Sknderbej". Nga godina e "Zrit" n drejtim t sheshit dallova Halil Lalaj q vinte me nj grup t madh. Tek oborri i 15 katshit ishin atashuar t tjera figura t njohura t PS. Sheshi ishte rrethuar me gardhe policie. Pran m qndronte nj burr rreth t 60-ave dhe mendova se sht agjent i SHIK-ut dhe u prpoqa ti largohem. Por ai me ndiqte ngado. Shpejt u sigurova se ai ishte nj gazetar i SNN dhe me njihte dhe krkonte tm mbronte. Sapo iu afrova qndrs s sheshit nj benz luksoz me afrohet, ndalet dhe andej dalin dy njerz t veshur mir dhe m krkojn identitetin: Quhem Bardhok Lala, iu thash. Dy nga agjentt e SHIK-ut doln nga makina dhe me futn brenda. Njra nga ata u largua dhe udhtova me shoferin dhe njrin nga ata pr n Drejtorin e Policis s Tirans. Pash nga dritaret e makins s turma pran selis s PS-s au kordont e policis dhe iu drejtua sheshit. Sapo m drguan n Drejtorin e Policis oficeri i rojes mbajti n shnim gjeneralitetet e mia. M uln n katin e par mbi nj karrike. Isha mjaft i tronditur. Mu mbarua shkrepsja dhe dallova polic q dridheshin t friksuar. Edhe ata nuk po e kuptonin po ndodhte me ta. Nj polic i madh n moshe m hodhi tinz nj shkrepse. E mbaj mend edhe tani. pr 30 minuta n qelit e drejtoris u futn mbi 40 veta. Korridori u mbush me gjak. Kuptohet frika mu shtua. ǒpo ndodhta jasht qelive? ǒpo bhej me njerzit n shesh? U friksova se nuk dihej do t ndodhte edhe me mua. Materialet e puns mi konfiskuan t gjitha. Rreth ors 10.30 dallova 6 civil q solln nj njeri si thes mielli. E mbajtn pr pak koh n katin e dyt dhe e zbritn posht. E hodhn tek kmbt e mia dhe u trondita se kuptova q sht i vdekur dhe duan tma faturojn mua vdekjen e tij. M shum kujdes e rrotullova dhe pash se ishte Arben Imami. Dy dhmb i ishin thyer dhe ishte gjakosur keq. Prisha 2-3 cigare dhe u prpoqa ti ndaloja gjakun. U prmend pas 10 minutash. "Do tna vrasin" m thoshte. Mos ki frik i kam thn. I than t dilte jasht pr nuk praononte. Krkonte nj dokument se ishte dhunuar nga policia. Ishgte ora afro 11.30 dhe syt e mi u mbushn m lot. Dol jasht m than. M vinte inat pse tma bnin kshtu? Krkova materialet e puns, antn, diktofonin, kartn e gazetarit e materiale t tjera. Por m than IK se Ju sdini ku keni kokn. N oborrin e Drejtoris nj nn nga Vlora me shihte me dhimbje pse un nj 24 vjear po qaja. Kur dola n rrug 4-nga 6 personat q solln Imamin n qeli mu hodhn n qaf si bisha. N vendin e par t makins ishte nj burr rreth t 50ave q besoj se do t bhet publik shum shpejt. N sedilje prapa ishte mbi kmbt e 4 personave q m morn me dhun. M kishin ulur kokn posht kmbve dhe m qllonin. Gjat goditjeve njri nga "ata" goditi shokun e tij dhe ai nxorri pistoletn e m qllonte me qytn e saj. M kafshonin me dhmb krahun. M torturuan keq. Ai q qndronte n vendin e par urdhroiek kopshti botanik! mendova se rojet e Presidencs nuk do tna lejonin t kalonim pa probleme. Po askush nuk na ndali. Ora kishte kaluar 11.30 kur "ata" m drguan matan liqenit, tek ato banesat private. Atje ishte br gati nj grop e madhe, tamam si varret e t vdekurve. M futn me forc n t dhe m godisnin t gjith pa pushim. M kishin ln vetm n mbathje. Njri nga trupmdhenjt me godiste m fort nga t gjith. Madje gjuajti me pistolet mbi kokn time. Pyetjet q "ata" me drejtonin mua ishin qesharake, thot Bardhok Lala:"Ju jeni agjent i sigurimit Jugosllav, grek, etj. Nuk kisha asnj rrug shptimi. Mendova se tani isha i vdekur. T duam bashkpuntor m than". do muaj do t paraqietsh n datat 8 e 16 pran nesh pr t informuar pr ka do t krkojm. Pranova vetm q t shptoja, pavarsisht se kurr nuk vajta tek "ata". asti kur un nuk do t mbijetoja m ishte kur ata m morn dhe me hodhn n ujin e liqenit. Kisha humbur n lluc. Me sa duket rreth ors 18.00 jam prmendur. Nj nn tiranase (emrin e t cils nuk e them pr shkaqe q ju i kuptoni) me mori n shtpin e saj. Ato momente nuk do ti harroj se t jem gjall. Rilinda edhe nj her. Agjentt e SHIK-ut m hodhn n liqen pr t vdekur. Kjo sht historia ime, thot me z t ngjirur Bardhok lala. Ja pra zoti Berisha keni br mbi gazetart! Flisni pr "Rastin Lala"! Keni qn President i vendit ...

  Ubububuu

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Bardhoku me Erion Bracen e paskan lene nga 1996 deri sot pa e cuar kte ceshtje ne gjykate.
  Ckane pritur valle?
  U ka ardhur keq te demaskojne Berishen...lol.

  Bracja po lufton me te gjitha forcat te shpetoje kryehajdutin Ed Rama nga Olldashi i urte qe po ja numron Vjedhjet nje nga nje.
  Bracja me Legisin etj po bejne namin qe Fahrudin Arapi mos te nxjerri listen me Liderat Roze qe kane vjedhur ne piramidat.

  Arben Imami po ja kerkon listen Fahrudinit por Fahrudini ka frike te japi emrat.

  Valle ka frik nga Berisha ??....lol.

  Pra me Bardhok Lalen Erioni sot i hedh spond Imamin..qe o Beno..ca ke mer jahu qe do me na nxjerr bojen..Ti ke qen shoku jon me 96-ten..

  Nje Olldash i beri lesh Socialistet e ja kan nis prallava.


  I ziu skllavi Bardhok kur gjith Bota flaku komunizmin ...ai i privuar nga te qenit ndoj here i PARTISE gjen rastin kur PPSH kish po...dhur e i pranonte dhe kta Lalat mirditor e i ziu skllav hyn per tu ber vegel e PPSH e per te knaqur nje enderr te vjeter prej Skllavi te rrahur fare fis-nisht..

  I gjindet PPSH -se ne dit te veshtira Bardhoku i mjer me ja shperblye PPSH nderin qe ja kish ba Shefqet Peci e Manushi e Enveri qe bardhokut e bardhokve ja u kish djeg gjyshat e djepat qe ne 45-en.

  Cfar ekzemplari..nje Frrok i vertete..

  ...

 7. #6
  Survivor Maska e Orku
  Antarsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Mosha
  41
  Postime
  981
  Prse nuk m dhembin "plagt" e Zisos?

  Astrit PATOZI

  Zhdukja e nj biznesmeni n vitin 1995 dhe akuza e implikimit t tre ish-punonjsve t SHIK-ut n rrmbimin e tij pushtoi faqet e shtypit shqiptar, me shpejtsin e nj zjarri q bie n kasht gjat muajit gusht. Por si do teprim q kthehet n t kundrtn e vet, entuziazmi i madh i disa gazetave dhe televizioneve pr t arritur n prfundime t parafabrikuara, la pas shijen e nj sulmi t organizuar me prapavij politike.

  sht fare normale q shtypi t jet i ndjeshm ndaj do dhunimi dhe shkelje e t drejtave t njeriut q ndodh n Shqipri, sidomos n rastet kur ka t dhna se n mes sht shteti. Por un e kam t vshtir t besoj se ka qen pikrisht ky shqetsim q ka shtyr shum media, t cilat ende pa u marr masa e arrestit ndaj t akuzuarve, ta marrin si t mirqen krimin e tyre, madje t flasin me siguri e deri pr prfshirje t piramids s lart shtetrore n kt vrasje (n rast se sht e till).

  Mua personalisht nuk m dhembin shum "plagt" e Zisos, ish-kryetarit t PS-s s Sarands, jo sepse nuk i konsideroj t rnda ato q thuhen n rrfimet e tij. Por fakti q ky njeri u b pr nj nat star-i i shum gazetave e televizioneve, t cilt mbushn faqet e tyre dhe ekranet me fjal t Zisos, sikur ky t kishte dhn nj konferenc shtypi disaorshe n Hotel "Sheraton"-in e porsapruruar t Tirans, dhe jo n nj cep t Jugut, m ln nj shije vrtet t hidhur.

  E para, far e ka penguar Zison q t bnte me nge punn e djeshme, pasi i ka pasur t gjitha mundsit q t sensibilizonte shtypin dhe t gjitha institucionet q drejtohen prej njerzve t partis s tij, t cilt jo vetm do ta kishin mirkuptuar, por edhe mund ta kishin graduar pr shrbimet e vyera n "dobi t atdheut".

  Por Zisoja q brtet sot sikur ta ken dhunuar dhe rrahur para disa orsh, nuk mund t na bj t harrojm q kjo dosje q hapet sot me buj t madhe, ka qen plot gjasht vjet n duart e Fatos Nanos, Rexhep Meidanit, Fatos Klosit, Arben Rakipit, t cilt far nuk do t kishin br q prej saj t dilte ndonj fitim. Fakti q ajo sht hapur dhe mbyllur disa her, tregon se ka pasur shum rrethana t paqarta dhe shum pak prova pr t shkuar tek e vrteta.


  E dyta, far besueshmrie kan fjalt e Zisos, kur e vetmja gj q mund t vrtetohet pr t sht fakti se ka qen ish-kryetar i PS-s pr Sarandn, ka nj biznes dhe q nj dit mund ta ken thirrrur pr t dhn shpjegime punonjs t policis apo SHIK-ut t asaj kohe (pr kt nuk mund t flitet ende me siguri). sht fare normale q Zisoja i ngrat, q u b papritur a pakujtuar hero pozitiv i kohs son, ta ket ln fantazin e tij t rrjedh e lir, e me kt rast edhe t meritoj vmendjen q po i kushtohet, edhe t laj ca hesape politike me kundrshtart e vet, t cilt nuk sht e vshtir pr ta ditur se kush jan.

  Pr t kuptuar se sa rndsi kan "plagt" e vjetra t Zisos, mjafton q t dalsh n oborrin e PD-s apo ndonj partie tjetr opozitare dhe mund t gjesh me nj t frshllyer dhjetra vullnetar, q do t ishin t gatshm t tregonin histori m ngjethse se ato t minoritarit nga Saranda, por me personazhe njerzit e Fatos Klosit apo t Luan Rams. Por a ia vlen q t merresh gjat me dshmi militantsh, aq m tepr n prag zgjedhjesh, pavarsisht se Zisoja sht edhe minoritar, edhe socialist?

  sht mir q shtja e zhdukjes t biznesmenit Remzi Hoxha t zbardhet plotsisht dhe prgjegjsit t vihen para drejtsis. Por fushata pr t dnuar pa gjyq t arrestuarit, madje pr t nxjerr konkluzione me vlera prgjithsuese, nuk mund t shkpus vmendjen nga dhjetra krimet e bujshme q kan tronditur Shqiprin koht e fundit. Sidoq t ket ndodhur, dhe fardo vendimi t jap drejtsia, asgj nuk mund t mbuloj vrasjet e pastra politike t Azem Hajdarit, Ahmet Krasniqit, e veprimtarve t tjer t opozits n kto gjasht vjet, qindra rastet e arrestimeve, torturave dhe presioneve t SHIK-ut dhe policis mbi njerzit e opozits pr shkak t bindjeve t tyre.

  Kjo fushat e telekomanduar nga nj dor q krkon t pastrohet nga gjaku i Florian Vils dhe rrmbimi i Klajdi Shehut apo i shum biznesmenve t tjer t zhdukur pa ln gjurm, ngaq pezzo novanta-t e qeveris nuk e durojn dot konkurrencn e biznesit t ndershm, sht thjesht nj shashk parazgjedhore pr t fituar koh. Ose m mir pr t marr frym, ngaq lidhjet e krimit t organizuar me politikn jan sot m transparente se kurr, ngaq dosjet e skandaleve t Edvin Rams jan kthyer n simbol t nj administrate t krimbur n korrupsion dhe ngaq prej hetimit t Arapit po dalin prdit vjedhjet gjigande, q shndrruan n nj thel parat e shqiptarve q mbetn n firmat piramidale. Pikrisht pr kto arsye, qeveria dhe t gjitha instrumentet publik dhe jopublik t saj po tregojn "prralla nga kaluara".

 8. Anetart m posht kan falenderuar Orku pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 9. #7
  Erzeni Maska e Shijaksi-London
  Antarsuar
  10-11-2002
  Vendndodhja
  ke kodra kuqe
  Postime
  778

  6 fletarreste drejt Londrs, pr ish drejtues t SHIK-ut t larguar nga vendi

  6 fletarreste drejt Londrs, pr ish drejtues t SHIK-ut t larguar nga vendi


  TIRANE (3 Qershor) - Drgohen nga drejtsia shqiptare n Londr gjasht urdhrarreste pr ish-drejtues t shrbimit sekret, q jan larguar shtat vjet m par nga Shqipria. Sipas burimeve nga dikasteri i rendit dhe ai i akuzs, autoritetetve londineze, u duhet koh q t gjejn dhe t hedhin n pranga gjahun e krkuar. T ikurit pas pengmarrjes dhe zhdukjes s tregtarit shqiptaro-maqedonas Remzi Hoxha, kan pasur mundsin t marrin lejeqndrim n Angli pasi nga Shqipria u sht prcjell dokumentacion i prshtatshm pr t'i shpallur si t "persekutuar" politik, t prndjekur nga qeveria pasardhse e 97-s. Statusi i prfituar me nuanca politike ka br q ata t ken nj mbrojtje t vendit ku gjenden, pr aq koh sa pala shqiptare t drgoj dokumente bindse dhe zyrtare se t krkuarit kan konsumuar nj vepr penale n vitin 1995, ashtu si pretendohet nga organet e prokuroris dhe policis. T arrestuarit dhe t krkuarit akuzohen se n tetor t 1995 kan marr peng e torturuar tregtart shqiptaro-maqedonas, t cilt jan zhdukur. Dy dit m pas rrmbimi e torturimi i Ziso Kristopullit nga qyteti i Sarands ka qen akti i prsritur. Sipas hetuesve, jan kto ngjarje t ndodhura n '95-n, q i kan drguar vartsit e Bashkim Gazidedes n qeli. Sipas burimeve nga organi i akuzs dhe policis, jan gjithsej nnt t krkuar n kt shtje, pjesa m e madhe e t cilve ka ikur jasht vendit nj vit pas ngjarjes. Dosja sht mbyllur pas nj presioni t shrbimit sekret n prokurori n ato vite. Rihapja e saj ka ardhur pas denoncimit t familjarve t viktimave, n Shrbimin Informativ dhe te Avokati i Popullit. Ish-shefi i Shrbimit Informativ, Fatso Klosi, ka deklaruar se kan qen familjart e viktimave, t zhdukurve, t cilt jan ankuar n SHIK. Sipas Klosit, pas ksaj jan prcjell matrialet n vitin '98-t n prokurori. Sepse n SHIK, t gjitha materialet rreth ksaj ngjarje ishin zhdukur dhe do gj sht filluar nga zero. Sipas ish-numrit nj t SHISH, urdhruesit e ktij akti kan qen eprort e shrbimit. Tregtart shqiptaro-maqedonas, njri prej t cilve quhet Remzi Hoxha, jan zhdukur n '95-n dhe adresa e tyre nuk sht gjetur ende. Nuk dihet n jan gjall apo t vdekur, megjithse krkimet kan gjetur vetm qelit e torturave. Dosja ka kaluar n Drejtorin e Lufts Kundr Krimit t Organizuar n Prokurorin e Prgjithshme. Pas veprimeve hetimore t rivlersuara, prokuroria ka vendosur arrestimin e Arben Sefgjinit, ish-shefi i shrbimit sekret pr Tirann dhe Budjon Mee e Avni Koldashi, dy inspektor t SHIK. Ndrkoh q gjasht t tjert jan shpallur n krkim, ndonse ata ishin larguar kryesisht n Angli. N seancat e para hetimore q jan zhvilluar pohohet se dy nga t prangosurit kan pranuar se e kan kryer veprimin, por e kan br pr shkak t detyrs, ndrsa kryetari Arben Sefgjini, nuk ka pranuar asgj nga pretendimet e prokuroris. ro/ro

  (GazetaShqiptare/BalkanWeb)

 10. #8
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967

  Gazidede nn hetim pr zhdukjen e Remzi Hoxhs

  Prokuroria e Tirans duket e vendosur t zbardh rastin e zhdukjes s Remzi Hoxhs, mbshtets i UK-s  Tiran, 3 qershor - Prokuroria e
  Tirans ka krkuar t merret i pandehur
  ish-kryetari i Shrbimit
  Informativ Kombtar (SHIK),
  Bashkim Gazidede n fillim t vitit
  1996. i akuzuar pr dshmi t
  rrme dhe pengim pr zbardhjen e
  s vrtets, ka raportuar, t hnn, e
  prditshmja tiranase "Koha jon".
  Gjithka lidhet me pengmarrjen
  dhe m pas zhdukjen e tregtarit
  shqiptaro-maqedonas Remzi
  Hoxha. Krkesa e prokuroris mbeti
  e paekzekutuar. Sipas burimit,
  arsyet e anulimit t firmosjes pr fillimin
  e shtjes penale lidhen me
  influencn e athershme t politiks
  mbi organin e prokuroris. Ish-kreu
  i SHIK-ut, Bashkim Gazidede, n
  nj prgjigje zyrtare, drejtuar grupit
  hetimor, t ngritur pr kt shtje,
  ka mohuar q Hoxha t jet ndaluar
  nga punonjs t shrbimit sekret.
  Nprmjet nj dokumenti zyrtar,
  Gazidede ka br t ditur se makina
  dhe targa me t ciln sht rrmbyer
  Hoxha nuk ka qen n prdorim
  t Shrbimit Informativ Kombtar.
  Por ky pohim sht kundrshtuar
  nga drejtues t Seksionit t
  Qarkullimit Rrugor n Ministrin e
  Rendit Publik. Ata kan deklaruar
  s targa e makins me t ciln
  dyshohet se ishte rrmbyer Hoxha,
  rezultonte n prdorim t Shrbimit
  Informativ Kombtar. Pr t vrtetuar
  kt, policia drgoi edhe
  shkresn prkatse zyrtare. Thniet
  e kundrta prball fakteve t
  prokuroris i kushtuan Gazideds
  akuzn e dshmis s rrme dhe
  pengim pr zbardhjen e s vrtets.

  Hetimi i prokuroris

  Pas zhdukjes s Hoxhs, m 19
  tetor t vitit 1995, Prokuroria e
  Tirans nisi hetimet n baz t
  kallzimit t familjarve. Pak jav
  m pas, grupi hetimor arriti n konkluzionin
  s t dyshuarit kryesor pr
  rrmbimin e tij ishin punonjs t
  Shrbimit Informativ Kombtar.
  Menjher u mblodhn thniet e
  dshmitarve ocular t cilt
  treguan se i riu, q njihej si tregtar i
  duralumineve ishte rrmbyer nga
  disa persona q udhtonin me nj
  makin "Golf" duke dhn edhe targat
  e makins. Pr t zbuluar
  automjetin misterioz dhe targat e tij
  u krkua ndihma e Seksionit t
  Qarkullimit Rrugor, i cili zyrtarisht
  ktheu nj prgjigje, sipas s cils,
  targa q kishte kaluar pr verifikim,
  ishte n prdorim t Shrbimit
  Informativ Kombtar (SHIK). Pas
  krkess s prokuroris, ish-kreu i
  ktij institucioni, Bashkim
  Gazidede, kthen prgjigje se kjo
  makin nuk ishte n prdorim t
  dikasterit q drejtonte. Menjher
  pas ksaj prokuroria krkoi q ai t
  merret i pandehur pr veprn
  penale t dshmis s rrme dhe
  pengim pr zbardhjen e s vrtets.
  Mirpo, kjo krkes sipas burimeve
  pran institucionit t akuzs n kryeqytet
  mbeti e paekzekutuar dhe nuk
  u krkua q ai t vihej para ksaj
  akuze deri n mbyllje t dosjes m
  1998.

  shtja Hoxha, dyshohen
  edhe t tjer

  Nga Prokuroria e Prgjithshme
  bhet ditur se prve tre ishshikasve
  t ndaluar Avni Koldashi,
  Arben Sefgjini dhe Budion Meaj,
  jan edhe disa persona t tjer q
  po hetohen pr implikim n rrmbimin
  e Remzi Hoxhs. Emrat nuk
  bhen publik pr arsye sekrete, por
  nuk prjashtojn mundsin q pas
  hetimit t shtjes t lshohen edhe
  urdhr-arrestet pr ta. Sipas
  burimeve pran institucionit t
  akuzs, po verifikohen t gjitha
  dokumentacionet dhe t merren
  dshmit e personave t cilt kan
  dijeni pr kt shtje. Pas pak
  ditsh do t merren n pyetje
  prsri tre t ndaluarit, t cilt pranuan
  se ndaluan Hoxhn, por nj gj
  t till e kan br n baz t
  urdhrave t lshuar nga eprort e
  tyre. Kjo ka sjell edhe dyshimet e
  prokuroris, t cilat pas rihapjes s
  shtjes shtrin edhe m gjer
  hetimet. "Do t rishikohen edhe
  njher t gjitha dokumentacionet
  q ndodhen n SHISH, pr t
  vrtetuar implikimin e ish-punojsve
  t ktij organi n rrmbimin
  dhe m pas zhdukjen e Remzi
  Hoxhs.

  Rrmbimi i tregtarit

  M 19 tetor t vitit 1995 rrmbehet
  tregtari shqiptaro-maqedonas,
  Remzi Hoxha, pak dit m von
  familjart bjn denoncimin n
  prokurori pr zhdukjen e t afrmit.
  N fund t tetorit t 1995 prokuroria
  nis hetimet. Prokurort e shtjes
  dyshonin se ai ishte rrmbyer nga
  punonjs t Shrbimit Informativ
  Kombtar. Pas tre vjet hetimi, n
  vitin 1998, prokuroria mbyll hetimet
  pr munges provash. Pas largimit
  t Bashkim Gazideds nga kreu i
  Shrbimit Informativ Shtetror,
  vendin e tij e z Fatos Klosi.
  Familjart e Hoxhs, t zhdukur prej
  tre vjetsh, i krkojn q t verifikohet
  veprimtaria e disa ish-punojsve
  t SHIK-ut, t larguar pas trazirave
  t vitit 1997. N fund t vitit 1998,
  Fatos Klosi drgon n prokurori
  materiale pr disa nga ish-punonjsit
  e ktij institucioni t cilt
  dyshoheshin pr rrmbimin e
  Hoxhs. Nisin hetimet dhe vetm
  n fillim t ktij muaji me urdhr t
  Prokuroris s Prgjithshme
  lshohen tri flet-arreste pr Avni
  Koldashin, Arben Sefgjinin dhe
  Budion Meajn.
  (Prgatiti:ALMA ROSHI)
  --------
  Nprmjet nj dokumenti
  zyrtar, Gazidede ka br t
  ditur se makina dhe targa
  me t ciln sht rrmbyer
  Hoxha nuk ka qen n prdorim
  t Shrbimit
  Informativ Kombtar. Por,
  drejtues t Seksionit t
  Qarkullimit Rrugor n
  Ministrin e Rendit Publik
  pohojn t kundrtn
  ---------
  ECURIA E HETIMEVE 1995 - 2003
  1- Prokuroria i krkon SHIK-ut verifikim, nse makina q rrmbeu Remzi
  Hoxhn ishte n prdorim t saj.
  2 - Ish-kryetari i Shrbimit Informativ Shtetror, Bashkim Gazidede, kthen
  prgjigje se makina dhe targat me t ciln dyshohej se ishte rrmbyer Remzi
  Hoxha nuk ishte n prdorim t SHIK-ut.
  3 - Pak dit m von, vjen prgjigje nga Seksioni i Qarkullimit Rrugor n
  Ministrin e Rendit Publik, se makina dhe targa ishin n prdorim t shrbimit
  sekret.
  4 - Prokuroria krkon q t merret nn hetim Gazidede pr dshmi t rreme
  dhe pengim t hetimeve.
  5 - Ndrhyrjet nga lart jo mbi baz t dokumentave t shkruara, krkuan
  q ish-kreu i SHIK-ut t mos merrej si i akuzuar.
  6 - N vitin 1998 Fatos Klosi dergon n prokurori materiale pr ish-punonjsit
  e shrbimit sekret q dyshohen si autor t rrmbimit t Remzi Hoxhs.
  7 - Pas disa muaj hetimi e mbledhjeje t fakteve, Zyra e Lufts Kundr
  Krimit t Organizuar n Prokurorin e Prgjithshme lshon tri flet-arreste
  pr Avni Koldashin, Arben Sefgjinin dhe Budion Meajn.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #9
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967
  Shijaksi London

  Kerkoi falje qe se kam vrejt ket tem por e hapa edhe une te njejten,mierpo moderatoret kan be mier qe e kan bashkue.
  -------------------------------------------------------------------------------

  DOSJA E SHIK
  Prokuroria: Pr Gazideden ekzistojn dy urdhrarresti

  TIRAN- Bashkim Gazidede, ish-kreu i Shrbimit Informativ Kombtar n kohn e qeverisjes s Partis Demokratike, sht person i shpallur n krkim ndrkombtar. Pr t jan nxjerr dy urdhr-arresti dhe sapo t kapet do t ekstradohet n drejtim t Shqipris. Nj urdhr- arresti sht pr akuzn e shprdorimit t detyrs ndrsa tjetri pr braktisje t kuadrit komandues n situatn e gjendjes s jashtzakonshme. Lajmi sht pohuar dje nga burime t Prokuroris s Prgjithshme. Sipas tyre, kjo sht edhe nj nga arsyet prse Gazidede nuk po shpallet person n krkim edhe pr shtjen e rrmbimit t tregtarit maqedonas, Remzi Hoxha. Bashkim Gazidede ka qen kreu i SHIK- ut nga viti 1992 deri n vitin 1997. Gjat ksaj kohe, me urdhr t tij jan kryer nj sr veprimesh t paligjshme nga ana e Shrbimit. Agjentt e tij jan implikuar n shum afera t pista ku nj ndr m t mdhat ka qn marrja peng dhe m pas ekzekutimi i Remzi Hoxhs n vitin 1995. N at koh Prokuroria e rrethit Tiran i kishte krkuar Gazidedes q t jepte informata n lidhje me rrmbimin. Ai i ishte prgjigjur prokuroris se agjentt e SHIK- ut nuk kishin kryer asnj rrmbim personi dhe u kishte mohuar dhnien e informacioneve. M pas Gazidede kishte ndaluar punonjsit e tij q t shkonin e t dshmonin pran organit t akuzs. Veprimi i fundit i Bashkim Gazidedes n kt shtje kishte qn krcnimi i prokurorve. Ai u kish thn atyre se n rast se nuk do t mbyllnin dosjen menjher, do ti arrestonte. M pas ai kishte ushtruar presione t tjera pr bllokimin e hetimeve. Organi i akuzs kishte planifikuar arrestimin e Gazidedes po n at koh kjo gj ishte krejtsisht e pamundur pasi ky person ishte shum i fuqishm. Tashm, shtat vite m pas, prokuroria deklaron se nuk ka ndr mend q t lshoj ndonj urdhr-arresti pr Gazideden n lidhje me kt shtje. Ai akuzohet pr shprdorim t detyrs gjat kohs q ka qn kreu i SHIK- ut dhe kjo akuz prfshin brenda edhe abuzimet q ka br me rrmbimin e Remzi Hoxhs. Ndrkoh mbi t ka edhe nj urdhr- arresti tjetr pr dezertim t kuadrit komandues n situatn e gjendjes s jashtzakonshme gjat rrmujave t vitit 1997. Ened Janina
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 12. #10
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Sipas PS-se per Gazideden ka:

  ............

  "Nj urdhr- arresti sht pr akuzn e shprdorimit t detyrs ndrsa tjetri pr braktisje t kuadrit komandues n situatn e gjendjes s jashtzakonshme.""

  ..........


  Pra Qeveria e PS-se e kerkon Gazideden ta arrestoje pse ai ka braktisur kuadrin komandus..pra forcat Shteterore ne revolucionin e vonuar qosisto-Asfalist.

  Po kto forca te Shtetit Shqiptar, zyrtar dhe mbrojtes i te cilit ish Gazidedja..me ke po perballeshin?

  Po perballeshin me bandat enveriste Vlonjato-asfaliste-qosiste-LPKR-iste.
  E keto Banda luftonin kunder Shtetit Shqiptar.
  Keto banda fituan mbi Shtetin Shqiptar dhe per cudi keto banda qe sot jane ne pushtet kerkojne ate qe nuk i mundi dot ose qe nuk e mbrojti dot shtetin nga shkaterrimi qe benin vet keto banda. Pra bandat e djeshme e sot pushtetaret PS-iste.

  Pra hajduti (sot i veshur polic) kerkon ate zotnine te cilit dikur ja vodhi portofolin dhe kerkon ta denoje zotnine pse Zotnija nuk e ruajti mire portofolin prej tije.

  Sa ironi ka ketu por per ne qe ja dime filmat PS-se sperben asnji ironi e as cudi as kjo Loja me Gazideden..

  Jane metoda te lashta te diktaturave.

  Ujku eshte lart e atje posht po pi qengji uje..
  E Ujku i thot..o Qingj po ma turbullon ujin..
  Te gjithe e dine se Uji nuk shkon lart por posht..por ujku ka llogjiken e vet.

  Dhe PS thote Shpesh...o Sali..qe shkaterrove sHqiperine..
  Mirpo krejt populli e di se Shteti Socialist mbas 97-tes mbeshtet mbi ata zyrtare qe postet i moren ne baze te meritave ne Revolucion..pra ne meritat per te djegur Shtetin.. Pra sa me shume ka dhene nje Socialist kontrim-ut ne Shkaterrim te Shtetit aq me te larte e mori postin ne ate shtet.

  E tash shkaterruesit e Shtetit duan te denojne nje nga mbrojtesit e Shtetit.

  LLap duke ju gezuar ketyre lojnave te Shikut per Gazideden tregon se Ti NUK KE ATDHE.
  ATDHEU yt eshte Revolucioni Qosist.

  Gazidede Eshte ATDHETAR i MADH.
  Eshte nga te paktet qe desh ta mbroje Shtetin Shqiptar qe u sulmua nga nji Mafie teper e Sofistukuar.

  Qosistet me nji krah.. Socialistet me Nji krah ..spiunet e Neritanit me nji krah e ASFALIA me nji krah e Zan Caush -Melaim-Zek Elshanat me nji krah e te gjithe bashke nen udheheqjen e Agjentes ( Mariz LINO) se CIAS me drejtor Agjentin e MEGALI IDESE..Xhorxh TENETIN.. e dogjen Shqiperine..

  GAZIDEDE eshte AI qe ju a perplasi te verteten ne SY Te gjithve..

  LPK e lidhur para 97-tes me ASFALINE Greke ndihmoj shume PS-ne me ardh ne pushtet. per ata GAZIDEDE eshte Armik.
  Kjo me gezon.

  .....

 13. #11
  Erzeni Maska e Shijaksi-London
  Antarsuar
  10-11-2002
  Vendndodhja
  ke kodra kuqe
  Postime
  778
  Brari me shume respekt dua te them se faktet qe po dalin dita dites per Gazideden po na tregojne krejt te kunderten e asaj qe ti na the mesiper.

  Nje fshat qe duket nuk ka nevoje per kallahuz, keshtu dhe puna e profesorit Gazidede.

 14. #12
  i/e larguar Maska e Honezmi
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  288
  Per cfar te vertete o "Shijakasi Londer"?
  Per te verteten qe rupet -Socjaliste-Omonito-evgjite-bashke me gazetaret Greke, sulmonin komisarjatet, shkatronin dhe ju vinin zjarin makinave te policise ne mes te sheshit, pastaj dilte kryetari i PS-se bashke me kokat e shtabit dhe mbante fjalimin ne perkrahje te ketyre banditve qe shkatronin shtetin!Me miljona dhrahmi jan shperndare ne ate kohe ne Sarande dhe kulmi ariti kur nje pjese e shtabit u veshe me uniforma GREKE.
  Dhe per mua Gazidetja ishte i vetmi qe u perpoqe qe ta ndalonte kete MYNXIRE....Po te lene spiunet dhe te pangopurit me pushtete dhe gjak SOCJALISTET........Pale hipokritet qe mundohen te fshehin realitetin

 15. #13
  i/e regjistruar Maska e Idmon
  Antarsuar
  05-05-2002
  Vendndodhja
  detroit
  Postime
  81
  ZOTI BRARI SI GJITHMON NE MBROJTJE TE KRIMIT DHE KRIMINELEVE BROVO TE QOFTE TI JE I MADH
  nuk ka rendesi

 16. Anetart m posht kan falenderuar Idmon pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 17. #14
  Survivor Maska e Orku
  Antarsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Mosha
  41
  Postime
  981
  Se kush eshte Gazidede nuk ka shume nevoje per diskutim, eshte nga te paktete zyrtare te shtetit qe ne ditet e rrebelimit andarto-vlleho- komunist nuk krisi te iket por qendroi ne krye te detyres. Kur me pas ata moren pushtetin ishte krejtesisht normale qe nje njeri qe u kishte bere rezistence ne emer te ligjit te largohej kur shtetin e moren ne dore ata qe i vune zjarrin.

  Ceshtja e zhdukjes se Remzi Hoxhes eshte dicka serioze qe kerkon hetim te imet. Nese per Gazideden do te ekzistonte ndonje prove ne implikimin e asaj ngjarje eshte krejt e qarte qe nuk do te ekzistonte mandati qesharak per ikje nga detyra (ne fakt ai vetem kete nuk e ka bere) por mandat arresti per implikim ne vrasje. Mungesa e nje mandati te tille tregon se te pakten deri tani cdo gje eshte thjesht nje spekullim. Deri me sot kemi degjuar te gjitha gazetat mercenare te PS te thone se vrasjen e kane kryer punonjesit e SHIKUT ........ ju kerkoj vetem dicka ..... lete sjelle ketu dikush qofte edhe nje prove qe ka lexuar neper gazeta qe ne mos e provofte te pakten te le te dyshosh mbi te akuzuarit.

  Ju ftoj te sillni qofte edhe nje prove.

 18. #15
  Keto jane fjale propagandistike te cilat mundohen te lajne trurin e shqiptareve.

  Kontadikta kryesore ne ceshtjen Gazidede dhe Shehu (Agim Shehu, ish-zv/minister i brendshem) qendon ne faktin se nga njera ane akuzohen nga pushteti i sotem dhe mediat si shkaktaret kryesore te Rezistences Shteterore ndaj sulmit te turmave dhe bandave qe dogjen gjysmen e Shqiperise dhe nga ana tjeter akuzohen nga ligji si Dezertore te Detyres.

  Tani ketu duhet te ndalemi. O jane Kriminele (dmth persona qe kane shkelur ligjin), o jane Dezertore.

  Ne rast se jane Dezertore, atehere duhet te perballen me organet kompetente te Drejtesise per faktin qe braktisen Detyren.

  Ne rast se nuk jane Dezertore, atehere kane zbatuar Ligjin dhe nuk ka pse te akuzohen as nga pushtetaret e sotem dhe as nga media qe eshte nen influencen e tyre.

  Te gjithe e dime qe atehere u vu Ligji per Gjendjen e Jashtezakonshme dhe ne baze te tij, policia dhe ushtria kishin duart e lira per cdo veprim per te mbrojtur Objektet Shteterore te cilat u sulmuan dhe u dogjen.

  Pra, ne rast se kane vepruar dmth qe nuk jane fajtore dhe kane zbatuar ligjin dhe ne rast te kundert, jane dezertore dhe duhet te gjykohen.

  Kjo per mendimin tim eshte nje Kontradikte e madhe qe duken ne faqet e shtypit te sotem shqiptar dhe ne deklaratat e pushtetareve te cilet nuk mbajne nje linje te rregullt, por verviten sa andej-kendej.

  Gjykojeni vete ju.

 19. Anetart m posht kan falenderuar Redi pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 20. #16
  Survivor Maska e Orku
  Antarsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Mosha
  41
  Postime
  981
  Edhe dicka nuk eshte e vertete se Gazidede ka ikur nga detyra !!!!

  Ai ka dhene doreheqje perpara zhvillimit te zgjedhje dhe kjo doreheqje i eshte pranuar nga ish-presidenti dhe me pas ne vend te tij eshte emeruar nje person tjeter emri i te cilit nuk me kujtohet. Atehere ku doli dezertimi ketu ????

 21. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-04-2003
  Postime
  200
  do ishte me mire ta zhduknin gazideden

 22. #18
  Survivor Maska e Orku
  Antarsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Mosha
  41
  Postime
  981
  Kush psh <> si puna jote ??? ..... hahahaha

 23. #19
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  London
  Postime
  156
  kush eshte ky presidenti, baba Staliu, mesa diune aika qene kryetar i kominternit. Mos ja fusni kt tani, kryetari kominternit te pranoj doreheqjen e nje fondamentalisti. Epo qysh u be kjo bote.

 24. #20
  Survivor Maska e Orku
  Antarsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Mosha
  41
  Postime
  981
  po kjo nuk eshte ndonje cudi e madhe snom se te pakten fondamentalisti dha doreheqje edhe nuk ia mbathi me nehat kullen si fotiadhi.

 25. Anetart m posht kan falenderuar Orku pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

Faqja 0 prej 20 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lista e 813 personave n krkim nga Interpoli
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 29-12-2014, 10:16
 2. Misioni Amerikan N Shqipri (1946)
  Nga DriniM n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
 3. Ramiz Alia pritet n Kosov si kryetar shteti
  Nga vagabondo_nyc n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 14:21
 4. Kujtime te doktor Fejzi Hoxhes..
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-11-2004, 17:02
 5. Intervist me nusen e Nexhmie Hoxhs
  Nga Fjala e drejte n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2004, 19:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •