Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 64
 1. #1
  i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
  Antarsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  Munich, Germany
  Mosha
  46
  Postime
  367
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Lista e mikpritsave shqiptar n diaspor

  E hapa kete teme per te gjithe ata anetare te forumitshqiptar te cilet kane vendosur te udhetojne ne ndonje qytet te Europes si turiste dhe duan te shkembejne dy fjale me forumiste te cilet kane vite ne keto qytete dhe dine me shume informacjone mbi vendin, gjuhen, zakonet, hallet e shqiptareve etj.

  Meqe pushimet e veres nuk jane me larg, do te ishte interesante te jesh diku ne nje qytet te Europes dhe te takohesh me anetare te tjere te Forumit me te cilet je njohur dhe bashkbisedon prej kohesh.

  Ketu mund te lini mesazh per qytetin apo shtetin qe keni ndermend te vizitoni si dhe periudhen e kohes qe keni planifikuar.

  Bashkbisedim te kendshem!

 2. #2
  i/e larguar Maska e Fredi
  Antarsuar
  12-05-2002
  Vendndodhja
  Greqi
  Mosha
  40
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Teme shume e mire kjo dhe interesante. Une jetoj ne qytetin Chania te greqise ne ishillin Crete kush deshiron te kaloje pushimet ketu eshte i mirpritur nga une. Do kisha shume deshire te takoja ndonje forumist qe kaq kohe bisedojme ne shume tema por pa e njohur njeri tjetrin. Per mua forumi eshte si nje shuku im i ngushte.
  Me respekt Fredi.

 3. #3
  @njoftime.com Maska e Benni
  Antarsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  anes Elbes, anes Sprees
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Rezo,

  te lumte per kete idee.

  Nje verejtje te vogel:

  Jo vetem per forumistet ne Europe, por per te gjithe kudo qe ndodhen, pse jo!

  Fredi, po me ra rruga nga Kreta, patjeter qe do ta dergoj perpara nje MP/Email.

  Eshte nje gje shume e mire te krijohet nje rreth me forumist
  qe nuk kane frike te llafosen me njerit-jetrin edhe pertej ekranit.

  Duke ndjekur shembullin e Fredit, shenomeni edhe mua ne liste:

  Benni
  Gjermani / Mnchen
  cel. 0049 172 8964103
  beni@njoftime.com
  Ndryshuar pr her t fundit nga rezi_Mynihut : 14-07-2004 m 11:12

 4. #4
  Erzeni Maska e Shijaksi-London
  Antarsuar
  10-11-2002
  Vendndodhja
  ke kodra kuqe
  Postime
  778
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kush e ka rrugen per ne Londer miresete vij.
  Shijaksin e keni gati ne xdo kohe.
  Me njoftoni me email.
  mveliu@hotmail.com

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  England--OXFORD
  Mosha
  36
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  nese shtepia e ime e Home Office eshte e hapur per te gjithe shqiptare na qe jane
  mire se te vine
  29 Battenberg Road
  leicester
  Engaland UK
  CA PINE CA DEHEN

 6. #6
  i/e larguar Maska e ermal80
  Antarsuar
  24-11-2002
  Vendndodhja
  forumi shqiptar
  Postime
  305
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  une per pashke kismet mund te kem rrugen andej nga munchen se kam nje shok atje ........me shume kenaqesi do deshiroja te takohesha me ndonje nga anetaret e forumit shqiptar
  ftesen e rezit e kam ruajtur
  kujt ti bjere rruga nga bologna (itali) shtepia ime eshte e hapur ........boll te me nise nje mp ose nje e mail
  ermal2005@virgilio.it

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-02-2004
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  39
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Per vizitoret me larg se Europa

  Nese ju bie nonjehere rruga per ne Kanada, jeni te mirepritur te shtepia ime.
  Email: scorenr11@hotmail.com
  Pershendetje
  Une vdes per Mistrecin Beratas

 8. #8
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Nese ju bie rruga per ne Londer, me kontaktoni ne mesazhe privat...!
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e leci
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,747
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Ne Ferrara te Italise deren e keni te hapur...jo te gjithe se nuk na nxen
  leci
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 10. #10
  i/e larguar Maska e k_kushtrimi
  Antarsuar
  18-11-2003
  Vendndodhja
  Gjakove ---> Selanik
  Mosha
  36
  Postime
  50
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  nese vini ndonjehere ne Selanik, atehere mund te me shkruani ne MP, e nese keni deshire mund edhe te fleni ne Konviktin e Kolegjit ku studjoj

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e InFinita
  Antarsuar
  04-07-2002
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Indi, Nepal, Tibet

  Nuk ma merr mendja q do ket shum shqiptar n kto vende, mirpo un kam plan t vizitoj Indin, Nepal dhe Tibet prej korrikut - shtator 2005.

  Do gzohesha nse takoj shqiptar n kto vende ! Ka t atill q jetojn n kto vende ?


  Prndryshe, nse ka t interesuar pr Zrich, un i mirpres m dshir. Ndoshta edhe gjej koh t'Jua tregoj Zrich-un sado pak - qytet q e dua shum :-)

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Irfan
  Antarsuar
  08-07-2002
  Vendndodhja
  Aty ku Allahu me krijoji
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Miresevini ne Shtetin e dyte te shqipetarve,ne Turqi, e ne veqanti ne Ankara.
  Pse Turqija eshte shteti i dyte i shqipetarve?
  Ne Turqi jetojn rreth 5 miljon shqipetare,edhe pse ky numer per disa eshte i pa kuptueshem,jeta eshte e tille qe te vene te hamendje(habitje).Turqit dhe shqipetaret konsiderohen si velleser,per me shuem lexoneni Kushtetuten e Turqis,ajo e vitit 1925.
  Do kisha shume deshire te takoja ndonje forumist qe kaq kohe bisedojme ne shume tema por pa e njohur njeri tjetrin. Per mua forumi eshte si nje shuku im i ngushte.Nuk i perjashtohet edhe te tjerev......Jeni te mire se ardhur ne Ankara....

  "Miresevini ne Ankara"
  "Welcome in Ankara"
  "Hosgeldiniz Turkiye`de"
  Adresaurkiye,Ankara-KIzIlay,II/b25
  email: presheva2001@hotmail.com
  cep(MOB.) telefonu:
  +905554934798
  Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

 13. #13
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  WoW ............ interesante keto ftesat tuaja

  do ta kem parasysh kur te bej nje udhetim neper evrope ... London , Paris , Itali ....... dhe Prage jane destinacionet qe dua te shkoj .........

  Do na prisni o njerez ........... me verte e kam ...
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime n 84 postime
  Citim Postuar m par nga PINK
  WoW ............ interesante keto ftesat tuaja

  do ta kem parasysh kur te bej nje udhetim neper evrope ... London , Paris , Itali ....... dhe Prage jane destinacionet qe dua te shkoj .........

  Do na prisni o njerez ........... me verte e kam ...

  pinko

  kur te vish ne europe me lajmero po deshe te vish nga une , une te pres vetem ne keto shtete

  1.itali
  2.france
  3.spanje
  4.austri
  5.slloveni

  numri im i telefonit eshte 3398443886

  me prefiksin e italise perpara qe eshte 0039

 15. #15
  gone Maska e helene
  Antarsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Nuk ma merr mendja q do ket shum shqiptar n kto vende, mirpo un kam plan t vizitoj Indin, Nepal dhe Tibet prej korrikut - shtator 2005.
  une do shkoj ne Nepal ne shtator ne host family

 16. #16
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  n realitetin e hidhur
  Mosha
  37
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime n 25 postime
  Rezi me vjen keq qe u vonova dy vjet per te lexuar temen tende, por "me mire vone se kurre" thote populli yne.

  Une jetoj ne Rodi (angl. Rhodes, greq. Rodhos) dhe ketu i bie rruga vetem atyre qe kerkojne qefin.

  Nuk ju them se do ju mbaj ne shtepine time por sigurisht do mundesha t'ju gjej ndonje hotel ose restorant te lire dhe mund t'ju orentoj reth ishullit (dhe kjo eshte me te vertet dicka me vlere per nje vend ku turisti shikohet si prehu ne xhungel).

  Emaili im, vetem per anetaret e Forumit, eshte : eriusluci@hotmail.com

  Kete Vere do jem ketu, Veren tjeter nuk e di por do ju lajmeroj perseri!
  Saper Rodin, vendoseni vet:
  http://www.greecetravel.com/rhodes/p...town/index.htm

  Ah dhe dicka tjeter se desh e harrova.... nese ju bie rruga kendej mos merrni shume valixhe e roba, ju nevojiten vetem rrobat e banjos (te tjerat i zevendeson Dielli), syze dielli, celulari per te mbyllur ndonje takim me ndonje Suedeze/Suedez te rastit dhe ora, qe mos humbasesh takimet!

 17. #17
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  n realitetin e hidhur
  Mosha
  37
  Postime
  2,153
  Faleminderit
  29
  28 falenderime n 25 postime
  Kete Dimer ndodhem ne Firence te Italise, per me vone nuk jam i sigurte.

  Cdo komunikim eshte i mirpritur ne adresen elektronike te mesiperme.

  Ju uroj cdo te mire, faleminderit

 18. #18
  Rise-the-tempo Maska e edion1
  Antarsuar
  09-02-2005
  Vendndodhja
  london , uk
  Postime
  131
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kam ardhur me pushime ne edinburgh , Scotland . mu bene 2 dite dhe pak a shume kam vizituar vendet kryesore turistike . Por ajo qe isha me i interesuar eshte night clubs ( a bit of house & tecno ) .
  Nuk e di a ka ndonje ne forum qe rri ay , ose qe ka qene dhe e ka bere shume pershtypje .
  Kete te shtune kthehem ne Londer , por po shpresoja te shkoja diku te premten ne darke .

  Thanx a lot ....

  Ps . Kush ka nevoje per te njejten informacion ne Londer , i'll be glad to help .

 19. #19
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  E Bukur Kjo Teme Po Me Pelqeka
  Atehere Dhe Une Them Te Njejten Gje Si Parafolsit
  Ne Se U Bie Ruga Ne Londer Jeni Te Mire Pritur
  Free 2jave Dhomen Ngrenjen Dhe Shetitjet Neper Londer
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 20. #20
  ENEA Maska e troyanss
  Antarsuar
  14-04-2006
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nese Doni Te Vizitoni Romen , Kryeqytetin E Artit Dhe Arkitektures ,

  Io Sono Qua !!!!
  ARKITEKT

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Kristo Frashri: Dilema pr Himarn
  Nga Qafir Arnaut n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 12:56
 2. Letrsia Shqiptare
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02
 3. shtja ame
  Nga Eni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 154
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 18:56
 4. Cili sht synimi i AKSH-s?
  Nga Faik n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 03:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •