Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  Peja o qytet i bekuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2002
  Postime
  310
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  ODA - rock band nga Prishtina

  Beso nė diell
  (D. Lipa - B. Hajdini)
  B. Hajdini - gitarė akustike

  Kur shtrėngata mbulon qytetin tonė
  Mos u frikėso natėn ti
  Beso n'mua se unė besoj n'ty
  Shiqo rrufenė drejt nė sy

  Pas ēdo shiu, dielli do tė nxenė
  Unė dhe ti tė lirė do t'shiqojmė
  Dhe e dimė se nuk ėshtė, nuk ėshtė tmerr
  Nuk ėshtė tmerr, por ėshtė shtrėngatė

  Mė beso se nuk je vetėm
  Mė beso tė lutem ti
  Mė beso se do t'shkrij jetėn
  Dhe nuk do tė jem larg nga ti

  Beso nė diell...

  Kur shiu i ftohtė fytyrėn ta mbulon
  Vazhdo drejt ti, rrugė mos ndėrro
  Ngrite kokėn dhe shiqo lart
  Se nuk ėshtė tmerr, por ėshtė shtrėngatė

  Per ta degjuare kliko ketu
  ----------------------------------------------------
  Eshte nje grup per mendimin tim qe nder shqiptaret edhe ndonje tjeter nuk egziston per rock.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ILovePejaa : 21-04-2002 mė 15:59
  no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

 2. #2
  Peja o qytet i bekuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2002
  Postime
  310
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Mė trego
  (D.Lipa)

  Merri sytė e mi dhe shiko pėrrth
  Mė trego se ē'po sheh ti
  Merre zemrėn time dhe jeto me te
  Mė trego se ē'po ndjen ti

  Unė po vdes ēdo ditė nga pak
  Nuk jam afėr, por jam larg

  Do tė bėj ēdo gjė tė bėhet mė mirė
  Mė trego ku duhet tė filloj
  Dua tė jetoj pėr njė ditė mė tė mirė
  Mė trego mėngjesi kur do tė agojė

  Unė po vdes...


  Kliko ketu per ta ndegjuare kete kenge.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ILovePejaa : 21-04-2002 mė 16:00
  no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

 3. #3
  Peja o qytet i bekuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2002
  Postime
  310
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  KĖTU JETOJMĖ NE
  (D.Lipa-L.Krasniqi)

  Aty ku mjegulla dhe hijet i dijnė tė gjitha
  Aty ku rėra i mbulon gjurmėt e mia
  Ku ironia dhe buzėqeshja janė tė njejta
  Ku fjalėt e rėnda ty tė duket tė lehta

  Kėtu jetojmė ne tė fe e tė pa fe
  Tė gjithė na vlerėsojnė e nuk e di pėrse

  Aty ku tė gjithė flasin atė qė s'mendojnė
  Aty ku fytyrat ndrrojnė dhe maskat mbizotėrojnė
  Ku orėt e liga mendjen ty do ta ndryshojnė
  Ku vijat e bardha ty nė pluhur do tė shėndrrojnė


  Per ta degjuare kliko ketu
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ILovePejaa : 21-04-2002 mė 16:00
  no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

 4. #4
  Peja o qytet i bekuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2002
  Postime
  310
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Dikah larg
  (Horizonti - pėrpunoi oda)

  Ja ku jam nė tė njėjtėn rrugė
  Kėrkoj shpresėn qė e kam humb
  Ja ku jam, tė kėrkoj ty
  Larg nga shpresa me lot nė sy

  Sa e vogėl ėshtė kjo botė
  Edhe hėnėn mund ta zėsh
  Edhe yjet mund t'i kap
  Por mė kot se ti je larg

  Dikah larg, shumė larg
  Dikah larg, mendon ti
  Dikah larg nga ėnrra jote
  Qė ėshtė bėrė shkrumb e hi

  Ti nga jeta je e humbur
  Gjurmėt rėra t'i mbulon
  Gjith' tė thėrrasin "ndalu, kthehu"
  Prapė kah ėndrra ti mershon

  Edhe pse fati ėshtė i keq
  Bota yte nuk ka skaj
  Fluturo lart, lart nė qiell
  Shiqo lart, lart mbi diell

  Dikah larg...

  Per ta ndegjuare kliko ketu
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ILovePejaa : 21-04-2002 mė 16:01
  no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

 5. #5
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Mosha
  47
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime

  Pershendetje

  ILovePejaa nese e dini adresen e ketije grupi ne Internet ju lutemi ta shkruani .
  Ky grup Roku ka bere Bareshen ne instrumental dhe ka dalur fantazi aq kendshem sa shpiti te kenaqet duke degjuar ate.

 6. #6
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Mosha
  47
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime

  flm por :)

  www.oda.cjb.net
  e gjeta

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Alban
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Prishtne
  Mosha
  36
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up ODA

  ODA shumė grup i mir ėshtė mė pėlqen sidomos ajo kėnga
  "Dikah larg" janė shumė tė mir mirpo unė mendoj se:
  ELITA 5 IS THE BEST

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Alban Lexo Postimin
  ODA shumė grup i mir ėshtė mė pėlqen sidomos ajo kėnga
  "Dikah larg" janė shumė tė mir mirpo unė mendoj se:
  ELITA 5 IS THE BEST


  ...edhe mua me pelqen kjo keng...

  - por nuk e di per bendin a ekziston mė apo jo ?...

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,759
  Faleminderit
  282
  372 falenderime nė 346 postime

  Pėr: ODA - rock band nga Prishtina

  Citim Postuar mė parė nga ILovePejaa Lexo Postimin
  Beso nė diell
  (D. Lipa - B. Hajdini)
  B. Hajdini - gitarė akustike

  Kur shtrėngata mbulon qytetin tonė
  Mos u frikėso natėn ti
  Beso n'mua se unė besoj n'ty
  Shiqo rrufenė drejt nė sy

  Pas ēdo shiu, dielli do tė nxenė
  Unė dhe ti tė lirė do t'shiqojmė
  Dhe e dimė se nuk ėshtė, nuk ėshtė tmerr
  Nuk ėshtė tmerr, por ėshtė shtrėngatė

  Mė beso se nuk je vetėm
  Mė beso tė lutem ti
  Mė beso se do t'shkrij jetėn
  Dhe nuk do tė jem larg nga ti

  Beso nė diell...

  Kur shiu i ftohtė fytyrėn ta mbulon
  Vazhdo drejt ti, rrugė mos ndėrro
  Ngrite kokėn dhe shiqo lart
  Se nuk ėshtė tmerr, por ėshtė shtrėngatė

  Per ta degjuare kliko ketu
  ----------------------------------------------------
  Eshte nje grup per mendimin tim qe nder shqiptaret edhe ndonje tjeter nuk egziston per rock.

  Do te ishte DUA qe do me conte ne kete kenge te mrekullueshme te grupit ODA ! Shume e bukur !

  Vokale fantastike babe e bije, DUGI & DUA !
  Kenget e bukura mrekulli per t'u degjuar e zbuluar kurdohere. Ē 'thesar ne kete KOSOVE kaq te begate artistikisht !

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,759
  Faleminderit
  282
  372 falenderime nė 346 postime

  Pėr: ODA - rock band nga Prishtina


 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,759
  Faleminderit
  282
  372 falenderime nė 346 postime

  Pėr: ODA - rock band nga Prishtina

  “Beso nė diell”, kėnga e pavdekshme e grupit ODA (VIDEO)

  Grupi “Oda”, njė prej bendeve mė tė pėlqyera kosovare, ėshtė formuar nė vitin 1994 nė Londėr dhe ėshtė njė rock band shqiptar i viteve ’90. Qė nga viti 1998 kur edhe u publikua albumi i fundit, i titulluar po me kėtė emėr “1998”, grupi u shpėrnda nė tė katėr anėt e botės, duke lėnė pas vete hitet e pavdekshme tė cilat i shoqėruan adhuruesit e tyre deri mė sot.

  Njė ndėr kėngėt e tyre tė pavdekshme, ėshtė kėnga “Beso nė diell” e cila edhe sot dėgjohet me shumė nostalgji.

  Anėtarėt e Grupit “Oda” kanė qenė pothuajse tė gjithė ish-anėtar tė grupeve tė njohura gjatė viteve tė 80-ta nė rock skenėn kosovare si: Dukagjin Lipa, Labinot Krasniqi, Besim Hajdini, Asdren Rrahmani, Petrit Riza, Florent Boshnjaku, Besim Gashi-Babuka, Valon Gashi, Marcus McIrneney.

  Nė vitin 1995, Oda publikojnė albumin “Rrugė E Mbarė”. Ndėrsa nė vitin 1998, ata publikuan albumin “1998”.

  Grupi Oda kanė qenė edhe pjesė e Top Fest 3 dhe 4.

  Nė vitin 2010, 12 vite mė vonė, formacioni i dikurshėm bashkon pėrsėri forcat, duke iu rikthyer skenės me kėngėn mė tė dėgjuar dhe mė e kėrkuar nė radiot kosovare ‘Era’.

  KultPlus nė linkun vijues sjell kėngėn “Beso nė diell”. / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/beso...pit-oda-video/

Tema tė Ngjashme

 1. Hasan Prishtina (1873-1933)
  Nga AuGuSt_ nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 28-11-2011, 15:53
 2. Drenica
  Nga Foleja_ nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 181
  Postimi i Fundit: 14-01-2011, 00:30
 3. Tingulli 3
  Nga SUPERSTAR_N1 nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 15-12-2010, 12:16
 4. Ēfarė ėshtė Prishtina pėr Shqipėrinė?
  Nga Stefan07 nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-05-2007, 11:14
 5. Mediat Ne Kosove
  Nga ARIANI_TB nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-03-2006, 19:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •