Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 64 prej 64
 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės shqiptare!

  Flori Mumajesi dhe Xhensila Myrtezaj, pjesė e koncertit tė 28 korrikut nė sheshin “Skėnderbej”

  Nė kuadėr tė hapjes sė negociatave me Bashkimin Evropian dhe 100-vjetorin e marrėdhėnieve me SHBA, mė 28 korrik do tė zhvillohet njė koncert nė sheshin “Skėnderbej”, pėrcjell KultPlus.

  Kryeministri Edi Rama bėri tė ditur sot se nė kėtė koncert do tė marrė pjesė kėngėtarja e njohur Xhensila Myrtezaj dhe kėngėtari Flori Mumajesi.

  “Xhensila do tė jetė nė shesh. Bashkė nė 28 korrik, me super koncertin nė sheshin Skėnderbej, pėr dy ngjarje speciale: 100-vjetorin e lidhjes sonė me SHBA dhe lidhjen me Bashkimin Evropian 100 vjet mė pas.“

  “Flori do tė jetė nė shesh.Bashkė nė #28Korrik, me super koncertin nė #sheshinSkenderbej, pėr dy ngjarje speciale: 100-vjetorin e lidhjes sonė me SHBA dhe lidhjen me Bashkimin Europian 100 vjet mė pas.“

  Shqipėria dhe Bashkimi Evropian mbajtėn nė 19 korrik Konferencėn e Parė Ndėrqeveritare mes tyre nė Bruksel, qė shėnoi edhe hapjen zyrtare tė bisedimeve pėr anėtarėsim tė Shqipėrisė nė BE.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/flor...rbej%ef%bf%bc/

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės shqiptare!

  Alban Skėnderaj dhe Fifi, pjesė e koncertit tė 28 korrikut nė sheshin “Skėnderbej”

  Nė kuadėr tė hapjes sė negociatave me Bashkimin Evropian dhe 100-vjetorin e marrėdhėnieve me SHBA, mė 28 korrik do tė zhvillohet njė koncert nė sheshin “Skėnderbej”, pėrcjell KultPlus.

  Kryeministri Edi Rama bėri tė ditur sot se nė kėtė koncert do tė marrė pjesė kėngėtarja e njohur Fifi si dhe kėngėtari Alban Skėnderaj.

  “Fifi do tė jetė nė shesh. Bashkė nė #28Korrik, me super koncertin nė #sheshinSkenderbej, pėr dy ngjarje speciale: 100-vjetorin e lidhjes sonė me SHBA dhe lidhjen me Bashkimin Europian 100 vjet mė pas.“

  “Albani do tė jetė nė shesh. Bashkė nė #28Korrik, me super koncertin nė #sheshinSkenderbej, pėr dy ngjarje speciale: 100-vjetorin e lidhjes sonė me SHBA dhe lidhjen me Bashkimin Europian 100 vjet mė pas.“

  Ndėrkohė, ėshtė konfirmuar edhe performanca e artistėve tė tjerė si Xhensila Myrtezaj dhe Flori Mumajesi.

  Shqipėria dhe Bashkimi Evropian mbajtėn nė 19 korrik Konferencėn e Parė Ndėrqeveritare mes tyre nė Bruksel, qė shėnoi edhe hapjen zyrtare tė bisedimeve pėr anėtarėsim tė Shqipėrisė nė BE.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/alba...in-skenderbej/

 3. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės shqiptare!

  Pėr herė tė parė, publiku do tė zgjedh pėrfaqėsimin e Shqipėrisė nė Eurovision 2023

  Radiotelevizioni Shqiptar (RTSH), ka publikuar thirrjen pėr pjesėmarrje nė Festivalin e Kėngės qė kėtė vit shėnon edicionin e 61-tė.

  Tė gjithė kėngėtarėt qė duan tė bėhen pjesė nė edicionin e kėtij viti do tė kenė kohė deri mė 30 shtator qė tė dėrgojnė materialet e tyre pėr konkurrim.

  Pėr herė tė parė, nė kėtė edicion do tė vendos edhe vota e publikut pėr kėngėtarin qė do tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė Eurovision 2023, transmeton Zeri.info.

  Akoma nuk dihet se cila do tė jetė pesha e votės sė publikut, apo ajo do tė ndahet nė 50 me 50 me jurinė profesionale.

  “Zėri” ka mėsuar se kėtė edicion do ta drejtojė prezantuesja e njohur Arbana Osmani, ndėrsa bashkėshorti i saj Eduart Grishaj do tė jetė regjisor, po ashtu pritet qė drejtor artistik i kėtij edicioni tė jetė Flori Mumajesi.

  Festivali i Kėngės nė RTSH do tė mbahet nė fund tė dhjetorit, ndėrsa fituesi si ēdo vit pėrfaqėson Shqipėrinė nė festivalin evropian “Eurovision Song Contest” qė vitin e ardhshėm do tė mbahet nė Britaninė e Madhe.

  /Zėri

  https://zeri.info/showbiz/463070/per...rovision-2023/


  https://wiwibloggs.com/2022/09/11/al...ges-61/273334/

  Wiwibloggs - Albania: Report says RTSH will add televote to Festivali i Kėngės 61

 4. #64
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės shqiptare!

  Finalistėt e Kėngės Magjike 2022, nė garė 23 artistė.

  Mbrėmjen e sė shtunės, 26 Nėntor, 2022 do tė mbahet edhe finalja e madhe e “Kėngės Magjike“ ku do tė pėrzgjidhet edhe fituesi i kėtij viti.

  Ndėrsa u vendosėn edhe finalistėt qė do tė garojnė nė finalen e 26 nėntorit.


  Artistėt Ndėrkombėtarė qė shkojnė nė finale:

  Alvan- “Calzone”
  Marco Carta- (FORSE) NON MI BASTI PIŁ
  We Are Domi- “Alive”
  Le Deva- GiuraGiuda
  Jason Walker- “All to you”
  Andrea- “Kalendari Jetes
  Omar Naber- “Bring Back”
  Mamagama- “Dreamer”
  Jayoo- “Itsy Bitsy”
  Angeles Arboleda- “Amnesia”


  Artistėt Shqiptarė:

  Irma Libohova- “E jona”
  Vesa Smolica- “A po gėzohesh”
  Mariza Ikonomi- “Mama
  Ardit Ēuni- “E dije”
  Inis Neziri- “Melodi”
  Michela Paluca- “Njė pėrqafim”
  Xhesika Polo- “Lotėt e mi”
  Sheila Haxhiraj- “Mall”
  Marsela Ēibukaj- “I paftuar”
  Anxhela Peristeri- “Kalimtar”
  Sardi Strugaj- “Do shihna prap”
  Martin Pano- “Njė si ti”
  Lorenc Hasrama- “T’kam dasht”


  Janė 10 tė huajt qė do tė jenė nė finale dhe 13 kėngėtarėt shqiptarė (ku nuk kanė munguar edhe emra tė mėdhenj qė nuk kanė kaluar), mes tyre edhe nga New Artist.


  Aktuale.mk

  https://aktuale.mk/keta-jane-finalis...kenga-magjike/


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 26-11-2022 mė 12:58

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 2. Ēfarė mendoni pėr Ahmet Zogun?
  Nga honzik nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 242
  Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
 3. Diaspora shqiptare nė mbrojtje tė ēėshtjes sonė kombėtare
  Nga altin55 nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
 4. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •