Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 48 prej 48
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pr: Lajme nga bota e muziks shqiptare!

  ‘Tre Musketjert’ e muziks shqiptare tregojn surprizn e madhe: Kemi marr prsipr risk t lart… do t jet fantastike


  ‘Tre Musketjert’ e muziks shqiptare ksaj radhe do t ken nj aventur t radhs. Hitet e tyre ksaj radhe do t dgjohen n Greqi, n dy koncerte t prmasave t mdha n Athin dhe Selanik n datat 8 dhe 13 shkurt.

  Asnjher m par nj kngtar shqiptar nuk ka zhvilluar nj koncert me orkestr simfonike n ‘mes’ t Greqis por kush tjetr m par se Tre Musktjert mund ta bnin.

  T ftuar n rubrikn e ‘Opinion’ n News 24 kantautori Elton Deda, dhe kngtart Aleksandr Gjoka dhe Redon Makashi rrfejn detajet e ksaj aventure. Makashi thot se sht marr prsipr nj risk i madh por Aleksandr Gjoka sht i bindur se publiku shqiptar aty do ta kthej koncertin n nj atmosfer fantastike.


  Vijimi n linkun: https://sot.com.al/gossip/tre-musket...ike-2029392984

 2. #42
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pr: Lajme nga bota e muziks shqiptare!

  100 Videokenget me te mira te viteve '10 sipas Albaniac

  Cdo vit ne Albaniac ne kemi perzgjedhur 10+ videokenget me te mira gjykuar sipas shijeve te lexuesit tone, te rejave qe keto kenge kane sjell ne nje moment te caktuar ne treg si dhe cilesine e suksesin artistik/komercial qe i ka shoqeruar. Nje nder te vecantat e klasifikimeve tona ka qene dhe gershetimi i rrymave te ndryshme dhe skenave te ndryshme qe kane renditur kengetare te njohur te skenes,kengetare te rinj e kengetar "underground" ne te njejten liste. Kjo, per te kundershtuar idene siperfaqsore e bajate qe degjojme shume shpesh ne diskutime mbi muziken shqiptare, me pretendimin se muzika moderne shqiptare nuk eshte me si dikur. Ne fakt, muzika shqiptare ka arritur te vetvecohet ne Ballkan e me gjere, duke treguar jo vetem sukses, por se dhe me mungesen e nje sistemi te mirfillte biznesi muzikor te arrij te degjohet ne tregjet e radiot me te njohura te muzikes ne mbare boten. Shqipet, te vetmit pa nje shtepi diskografike muzikore (po nenkuptojme ketu nje shtepi diskografike me funksion te plote jo nje qe funksionon me teper si studio regjistrimi) jane i dyti vend ne Ballkan (pas Rumanise) qe kane arritur te percjellin hite nderkombetare nga Europa ne Azi, Afrike e Amerike. Kjo tregon se kur vjen puna per muzike, shqiptaret vertet e bejne me se miri. E per ta mbeshtetur kete, ja ku ju sjellim 100 kenget me te mira te 2010-2019.


  2010 - Aurela Gace, Dr. Flori dhe Marsiel - Origjinale

  Daffy & Ledri - Po m’pelqen
  Adelina Ismaili - Trialb
  Elvana Gjata,Fugaa dhe Flori - Mamani nejen
  Hana Cakuli - Dashuria e fatit tim
  Vedat Ademi - Koha s’kthehet
  Evi Reci - Dhe jemi te dy
  Vesa Luma - Amanet
  Troja - Mbreteresha kohe
  Noizy - My Lady


  2011 - Flori Mumajesi - Tallava

  TDS - Dea
  Elvana Gjata - Afer dhe larg
  Lyrical Son - Pse t’fola
  Gjira - Dite e re nafak e re
  Besa - Kalorsi i nates
  Genta Ismajli dhe Dj Dalool - Guximi
  Dafina Zeqiri - Supernova
  Adelina Ismajli dhe Faudel - I love You More
  Flori, Albatrit Muciqi dhe Noga - Tegila Vava


  2012 - Kushtrim Hoxha dhe Hana Cakuli - Kopshti

  Rona Nishliu - Suus
  Elvana Gjata - Gjaku im
  Aurela Gace - Tranzit
  Argjentina Ramosaj - Si shiu
  Linda Halimi - Ndihme
  Nora Istrefi - S’ki me ik
  Jericho - Nentor i ftohte
  Tuna - I Asaj
  Flori - Me zemer


  2013 - Burn - Rruge pa kthim

  Flori Mumajesi - Pa jete
  Aurela Gace - Shpirt i shpirtit tim
  Elina Duni Quartet - Kur te kujtosh
  Alberie Hadergjonaj - Asnjehere
  Marsiela Cibukaj - Ndjenje pa kohe
  Shpat Deda - Pergjithmone
  Vali Kuqi - Rruga ime
  Lyrical Son dhe ErgeNR - RockNRollStar
  VJ - Big Fat Bass


  2014 - Alban Skenderaj - Je ti

  Flori Mumajesi - Ku isha une
  Era Istrefi - E dehun jam
  Ledri Vula - Ni got per ty
  Dren Abazi - Mbret i nates
  Elvana Gjata - Disco Disco
  Alban Ramosaj - Ckemi
  Tuna - Pardon
  Kida dhe MC Kresha - Rikthejm na
  Dafina Zeqiri - Ndjenje tjeter


  2015 - Albina Kelmendi - Endrren mos ma merr

  Asgje Sikur Dielli - Adresa
  Flori Mumajesi - Me fjale te vogla
  Anxhela Peristeri - Si po jetoj
  Majk dhe Ghetto Geasy - S’jena mo
  Mozzik - Koke shume
  Buta - Per trip
  Butrint Imeri - Merre zemren tem
  Soul Kid - Mes neve
  NRG Band - Ajo m’kalli


  2016 - Bruno - Ajo

  Lumi B- Aha aha
  Era Istrefi - Bon Bon
  2Po2 dhe Flori - Gone Girl
  Dhurata Dora - Numrin e ri
  Enca dhe Noizy - Bow Down
  Capital T - 100
  MC Kresha - Era
  Elvana Gjata - Njesoj
  Alban Ramosaj - A me do


  2017- Mozzik - Kuks

  Ronela Hajati - Mos ik
  Arilena Ara - Nentori (Bess remiks)
  Besa dhe Elinel - Mos m’le me ra
  Mixey dhe Capital T - Hatixhe
  Blake - Gasoline
  Ledri Vula - U harrum
  Dren Abazi & ZZO - Kur je me mu
  Oborri - Gjuj me drite
  NRG Band - Thirrem


  2018 - Elvana Gjata - Xheloz

  Burn dhe Trauma - Ma thuaj ti
  Krusita - Akull
  Kejsi Tola - U rritem
  Granit Derguti - Superman
  Tayna dhe Don Phenom - Columbiana
  Arnon dhe Killua - Te molla
  Art Abazi - Asnjo si ti
  Aurela Gace - te dua
  Alban Ramosaj - Endrrat e mia


  2019- Dhurata Dora dhe Soolking - Zemer

  Vlashent Sata - Copezat
  Flori Mumajesi - Thjesht te du
  Elvana Gjata - Tavolina e merzise
  Venera Lumani dhe Lind Islami - A e din
  Nora Istrefi - Anna
  Dafina Zeqiri - La Reina
  Tuna dhe Yll Limani - A don hala
  Mak Zogaj - Amnesia
  Arnon dhe Sardi - E pashe une djallin


  http://revistaalbaniac.blogspot.com/...viteve-10.html
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 01-02-2020 m 19:06

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pr: Kur perendon dielli

  Dhurat pr Shkodrn n kto dit t vshtira - Koncert ndryshe i Bujar Qamilit

  Mjeshtri i madh Bujar Qamili ka menduar nj dhurat t veant pr shkodrant n ditt e vshtira me luftn ndaj Covid 19.

  Ai ka mbajtur nj koncert recital n qendr t qytetit, pikrisht n bulevardin Zogu i par Parruc. Mes duartrokitjeve dhe entuziazmit shkodranet kan shijuar koncertin nga ballkonet dritaret dhe tarracat e pallateve.

  Kjo ishte nj iniciative e televizionit t Shkodrs tv1 channel dhe kngtarit t mirnjohur pr t’i dhn shprese qytetit, i cili sht mbrthyer nga Covid.

  https://konica.al/2020/04/koncert-nd...bujar-qamilit/


 4. #44
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pr: Lajme nga bota e muziks shqiptare!

  Sonte! Arilena Ara mban koncertin recital

  Si nj surpriz t bukur pr popullin shqiptar n karantin, Arilena Ara do t mbaj nj koncert recital me kngt e saj n sheshin “Nn Tereza”.

  N llogarin e saj n Instagram, kngtarja lajmroi m hert ndjeksit pr recitalin q do t titullohet “Sounds of Silence” (Tingujt e heshtjes), ndrsa mbrmjen e sotme ka ndar t gjitha detajet e koncertit.

  Recitali do t mbahet ditn e nesrme, m 2 maj, n orn 19:00, ndrsa do t transmetohet live n Youtube dhe do platform tjetr t transmetimit live.

  “Sounds of Silence, live nga sheshi “Nn Tereza”! Premiera pas 22 orsh n Youtube dhe do platform tjetr transmetimi live! 2 maj, n 7 t pasdites.”- shkruan Arilena krahas postimit ku shfaqet n shesh.

  Si u b e ditur m hert, Arilena do t performoj kngt e saj m t suksesshme t cilat jan riorkestuar pr t’ju prshtatur nj recitali t till.

  Koncerti do realizohet n bashkpunimin e “TVSH”-s dhe do t transmetohet gjithashtu n kt ekran.

  “Sounds of Silence” sht parashikuar t zgjas pr gati 60 minuta dhe ne mezi po presim ta dgjojm!


  https://konica.al/2020/05/sonte-aril...ertin-recital/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 02-05-2020 m 11:59

 5. #45
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pr: Lajme nga bota e muziks shqiptare!

  Mos harroni sonte koncertin dhe nuk keni nevoj pr bilet!

  do t shtun n orn 21:00 ka koncert! Dhe pandemia na msoi sesi t shijojm muzikn edhe duke mos qn t gjith bashk, por nga shtpit, prmes telefonit dhe teknologjis.

  Ndrsa javn e kaluar Vodafone bashkoi n nj koncert Elvann dhe Ledrin, sot jan zgjedhur jo dy, por tre performues.

  “Vodafone Home Concert” bashkon sonte Marsela ibukajn e Vitmar Bashn me Eugent Bushpepn, pr t dgjuar n nj version ndryshe kngt tuaja t preferuara.

  Listn e kngve mund t’i zgjidhni ju, duke komentuar tek faqja e @vodafonealbania n Instagram.

  Pr ta ndjekur koncertin nuk t duhet bilet apo t ndryshosh veshje. Me pizhame e ndonj got ver n dor, hyni live n Instagram-in e @vodafonealbania & @Juthbyvodafone.


  https://tiranapost.al/art-dhe-kultur...per-bilete-877

 6. #46
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pr: Lajme nga bota e muziks shqiptare!

  Bhen bashk Alban Skenderaj e Elgit Doda, po sjellin ‘kngn e vers’

  Alban Skenderaj dhe Elgit Doda jan n prfundim t projektit t ri.

  Alban Skenderaj dhe Elgit Doda jan duke finalizuar projektin e tyre t ri, t cilin pritet ta publikojn shum shpejt - njoftojn dyshja.

  N nj postim t ndar n Instagram, Elgiti thot se ky projekt do jet kolona zanore e ksaj vere dhe tingujt do i shoqrojn publikun tr sezons.

  Nje dolli per hitin e rradhes. Do e degjoni deri sa t’ju vij ne maje te hunds. Ju premtojme se Kolona Zanore e kesaj vere do te jete”, shkruan pran fotos me Albanin.

  https://www.gazetaexpress.com/behen-...engen-e-veres/

 7. #47
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pr: Lajme nga bota e muziks shqiptare!

  Kngtart q garojn n edicionin e 59 t Festivalit t Kngs n RTSH


  Festivali i 59-t i Kngs n Radio Televizionin Shqiptar, do t mirpres 26 pjesmarrsit e ktij edicioni.

  Komisioni vlersues n kt festival sht i prbr nga artistt Alma Bektashi, Jonida Maliqi, Agim Doi, Klodian Qafoku, Eugent Bushpepa t cilt kan przgjedhur edhe 26-t kngt konkurruese.


  Kngt dhe Kngtart e przgjedhur jan:


  * Manjola Nallbani – "Ora e jets"

  * Viktor Tahiraj – "Nn"

  * Rosela Gjylbegu – "Vashzo"

  * Era Rusi – "Zjarri im"

  * Anxhela Peristeri – "Karma"

  * Kamela Islamaj – "Ajo vajza"

  * Inis Neziri – "Pendes"

  * Orgesa Zaimi – "Valixhja e kujtimeve"

  * Wendi Mancaku – "Si ajo"

  * Florent Abrashi – "Vajz"

  * Klinti ollaku – "Do t'ja dal"

  * Enxhi Nasufi – "Njsoj"

  * Evi Rei – "Tjerr"

  * Erikson Lloshi – "Jo"

  * Klevis Bega – "Vallja e jets"

  * Devis Xherahu – "Peng"

  * Agim Poshka – "Vendi im"

  * Festina Mejzini – "Kush je ti dashuri"

  * Gjergj Kainari – "M jep jet"

  * Gigliola Haveriku – "E lir"

  * Franc Koruni – "E morn botn"

  * Xhesika Polo – "M mbron"

  * Durim Morina – "Nse vdes"

  * Fatos Shabani – "Ty"

  * Sardi Strugaj – "Kam me t'ba me kajt"

  * Stefan Marena – "Meteor"


  https://www.botasot.info/mediale-vip...enges-ne-rtsh/

  https://eurovisionworld.com/esc/alba...ne-up-revealed
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 28-10-2020 m 19:15

 8. #48
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pr: Lajme nga bota e muziks shqiptare!

  Knga Magjike fillon n Mars, artistt do t shprblehen si asnjher m par

  Festivali Knga Magjike, i cili tash e sa vite drejtohet nga Ardit Gjebrea, kt vit do t mbahet n muajin mars, shkruan KultPlus.

  Gjebrea ka zbuluar edhe datat dhe disa detaje tjera se kur dhe si do t mbahet edicioni i sivjetm i ktij festivali.

  N 21 mars 2012 fillojm tek @edielashqiptare dhe n 29 maj prfundojm finalen, ka njoftuar Gjebrea prmes nj postimi n rrjetin social Instagram.

  Por ky vit do t vij m ndryshe, artistt pjesmarrs do t shprblehen me para. Ky solidaritet sht br pr t nxitur artistt q t mbajn gjall magjin e kngs shqipe.

  Kt njoftim e ka dhn vet moderatori dhe producenti Ardit Gjebrea n nj postim n Insatagram duke zbuluar se artistt pjesmarrs do t shprblehen me nga 200 mij lek ndrkaq fituesi do t marr 500 mij lek.

  Interesimi i artistve pr festivalin magjik na ka prekur. Edhe pse n nj situat pa aktivitete, prsri dshira pr t investuar pr dashurin e tyre- kngn, sht impresionuese. Ndaj, n shenj mirnjohjeje, produksioni i Knga Magjike ka vendosur q pr mimin e par t festivalit t jap 500.000 lek, ndrsa pr 19 finalistt e tjer, nga 200.000 lek secilit. sht ky nj solidaritet me artistt, pr t mbajtur n kmb magjin e kngs shqipe, ka shkruar Gjebrea n Instagram. / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/keng...ehere-me-pare/

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 2. far mendoni pr Ahmet Zogun?
  Nga honzik n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 242
  Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
 3. Diaspora shqiptare n mbrojtje t shtjes son kombtare
  Nga altin55 n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
 4. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •