Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,483
  Faleminderit
  270
  366 falenderime nė 341 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės shqiptare!

  ‘Tre Musketjerėt’ e muzikės shqiptare tregojnė surprizėn e madhe: Kemi marrė pėrsipėr risk tė lartė… do tė jetė fantastike


  ‘Tre Musketjerėt’ e muzikės shqiptare kėsaj radhe do tė kenė njė aventurė tė radhės. Hitet e tyre kėsaj radhe do tė dėgjohen nė Greqi, nė dy koncerte tė pėrmasave tė mėdha nė Athinė dhe Selanik nė datat 8 dhe 13 shkurt.

  Asnjėherė mė parė njė kėngėtar shqiptar nuk ka zhvilluar njė koncert me orkestėr simfonike nė ‘mes’ tė Greqisė por kush tjetėr mė parė se Tre Muskėtjerėt mund ta bėnin.

  Tė ftuar nė rubrikėn e ‘Opinion’ nė News 24 kantautori Elton Deda, dhe kėngėtarėt Aleksandėr Gjoka dhe Redon Makashi rrėfejnė detajet e kėsaj aventure. Makashi thotė se ėshtė marrė pėrsipėr njė risk i madh por Aleksandėr Gjoka ėshtė i bindur se publiku shqiptar aty do ta kthejė koncertin nė njė atmosferė fantastike.


  Vijimi nė linkun: https://sot.com.al/gossip/tre-musket...ike-2029392984

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,483
  Faleminderit
  270
  366 falenderime nė 341 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės shqiptare!

  100 Videokenget me te mira te viteve '10 sipas Albaniac

  Cdo vit ne Albaniac ne kemi perzgjedhur 10+ videokenget me te mira gjykuar sipas shijeve te lexuesit tone, te rejave qe keto kenge kane sjell ne nje moment te caktuar ne treg si dhe cilesine e suksesin artistik/komercial qe i ka shoqeruar. Nje nder te vecantat e klasifikimeve tona ka qene dhe gershetimi i rrymave te ndryshme dhe skenave te ndryshme qe kane renditur kengetare te njohur te skenes,kengetare te rinj e kengetar "underground" ne te njejten liste. Kjo, per te kundershtuar idene siperfaqsore e bajate qe degjojme shume shpesh ne diskutime mbi muziken shqiptare, me pretendimin se muzika moderne shqiptare nuk eshte me si dikur. Ne fakt, muzika shqiptare ka arritur te vetvecohet ne Ballkan e me gjere, duke treguar jo vetem sukses, por se dhe me mungesen e nje sistemi te mirfillte biznesi muzikor te arrij te degjohet ne tregjet e radiot me te njohura te muzikes ne mbare boten. Shqipet, te vetmit pa nje shtepi diskografike muzikore (po nenkuptojme ketu nje shtepi diskografike me funksion te plote jo nje qe funksionon me teper si studio regjistrimi) jane i dyti vend ne Ballkan (pas Rumanise) qe kane arritur te percjellin hite nderkombetare nga Europa ne Azi, Afrike e Amerike. Kjo tregon se kur vjen puna per muzike, shqiptaret vertet e bejne me se miri. E per ta mbeshtetur kete, ja ku ju sjellim 100 kenget me te mira te 2010-2019.


  2010 - Aurela Gace, Dr. Flori dhe Marsiel - Origjinale

  Daffy & Ledri - Po m’pelqen
  Adelina Ismaili - Trialb
  Elvana Gjata,Fugaa dhe Flori - Mamani nejen
  Hana Cakuli - Dashuria e fatit tim
  Vedat Ademi - Koha s’kthehet
  Evi Reci - Dhe jemi te dy
  Vesa Luma - Amanet
  Troja - Mbreteresha kohe
  Noizy - My Lady


  2011 - Flori Mumajesi - Tallava

  TDS - Dea
  Elvana Gjata - Afer dhe larg
  Lyrical Son - Pse t’fola
  Gjira - Dite e re nafak e re
  Besa - Kalorsi i nates
  Genta Ismajli dhe Dj Dalool - Guximi
  Dafina Zeqiri - Supernova
  Adelina Ismajli dhe Faudel - I love You More
  Flori, Albatrit Muciqi dhe Noga - Tegila Vava


  2012 - Kushtrim Hoxha dhe Hana Cakuli - Kopshti

  Rona Nishliu - Suus
  Elvana Gjata - Gjaku im
  Aurela Gace - Tranzit
  Argjentina Ramosaj - Si shiu
  Linda Halimi - Ndihme
  Nora Istrefi - S’ki me ik
  Jericho - Nentor i ftohte
  Tuna - I Asaj
  Flori - Me zemer


  2013 - Burn - Rruge pa kthim

  Flori Mumajesi - Pa jete
  Aurela Gace - Shpirt i shpirtit tim
  Elina Duni Quartet - Kur te kujtosh
  Alberie Hadergjonaj - Asnjehere
  Marsiela Cibukaj - Ndjenje pa kohe
  Shpat Deda - Pergjithmone
  Vali Kuqi - Rruga ime
  Lyrical Son dhe ErgeNR - RockNRollStar
  VJ - Big Fat Bass


  2014 - Alban Skenderaj - Je ti

  Flori Mumajesi - Ku isha une
  Era Istrefi - E dehun jam
  Ledri Vula - Ni got per ty
  Dren Abazi - Mbret i nates
  Elvana Gjata - Disco Disco
  Alban Ramosaj - Ckemi
  Tuna - Pardon
  Kida dhe MC Kresha - Rikthejm na
  Dafina Zeqiri - Ndjenje tjeter


  2015 - Albina Kelmendi - Endrren mos ma merr

  Asgje Sikur Dielli - Adresa
  Flori Mumajesi - Me fjale te vogla
  Anxhela Peristeri - Si po jetoj
  Majk dhe Ghetto Geasy - S’jena mo
  Mozzik - Koke shume
  Buta - Per trip
  Butrint Imeri - Merre zemren tem
  Soul Kid - Mes neve
  NRG Band - Ajo m’kalli


  2016 - Bruno - Ajo

  Lumi B- Aha aha
  Era Istrefi - Bon Bon
  2Po2 dhe Flori - Gone Girl
  Dhurata Dora - Numrin e ri
  Enca dhe Noizy - Bow Down
  Capital T - 100
  MC Kresha - Era
  Elvana Gjata - Njesoj
  Alban Ramosaj - A me do


  2017- Mozzik - Kuks

  Ronela Hajati - Mos ik
  Arilena Ara - Nentori (Bess remiks)
  Besa dhe Elinel - Mos m’le me ra
  Mixey dhe Capital T - Hatixhe
  Blake - Gasoline
  Ledri Vula - U harrum
  Dren Abazi & ZZO - Kur je me mu
  Oborri - Gjuj me drite
  NRG Band - Thirrem


  2018 - Elvana Gjata - Xheloz

  Burn dhe Trauma - Ma thuaj ti
  Krusita - Akull
  Kejsi Tola - U rritem
  Granit Derguti - Superman
  Tayna dhe Don Phenom - Columbiana
  Arnon dhe Killua - Te molla
  Art Abazi - Asnjo si ti
  Aurela Gace - te dua
  Alban Ramosaj - Endrrat e mia


  2019- Dhurata Dora dhe Soolking - Zemer

  Vlashent Sata - Copezat
  Flori Mumajesi - Thjesht te du
  Elvana Gjata - Tavolina e merzise
  Venera Lumani dhe Lind Islami - A e din
  Nora Istrefi - Anna
  Dafina Zeqiri - La Reina
  Tuna dhe Yll Limani - A don hala
  Mak Zogaj - Amnesia
  Arnon dhe Sardi - E pashe une djallin


  http://revistaalbaniac.blogspot.com/...viteve-10.html
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 01-02-2020 mė 19:06

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,483
  Faleminderit
  270
  366 falenderime nė 341 postime

  Pėr: Kur perendon dielli

  Dhuratė pėr Shkodrėn nė kėto ditė tė vėshtira - Koncert ndryshe i Bujar Qamilit

  Mjeshtri i madh Bujar Qamili ka menduar njė dhuratė tė veēantė pėr shkodranėt nė ditėt e vėshtira me luftėn ndaj Covid 19.

  Ai ka mbajtur njė koncert recital nė qendėr tė qytetit, pikėrisht nė bulevardin Zogu i parė Parrucė. Mes duartrokitjeve dhe entuziazmit shkodranet kanė shijuar koncertin nga ballkonet dritaret dhe tarracat e pallateve.

  Kjo ishte njė iniciative e televizionit tė Shkodrės tv1 channel dhe kėngėtarit tė mirėnjohur pėr t’i dhėnė shprese qytetit, i cili ėshtė mbėrthyer nga Covid.

  https://konica.al/2020/04/koncert-nd...bujar-qamilit/


 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,483
  Faleminderit
  270
  366 falenderime nė 341 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės shqiptare!

  Sonte! Arilena Ara mban koncertin recital

  Si njė surprizė tė bukur pėr popullin shqiptar nė karantinė, Arilena Ara do tė mbajė njė koncert recital me kėngėt e saj nė sheshin “Nėnė Tereza”.

  Nė llogarinė e saj nė Instagram, kėngėtarja lajmėroi mė herėt ndjekėsit pėr recitalin qė do tė titullohet “Sounds of Silence” (Tingujt e heshtjes), ndėrsa mbrėmjen e sotme ka ndarė tė gjitha detajet e koncertit.

  Recitali do tė mbahet ditėn e nesėrme, mė 2 maj, nė orėn 19:00, ndėrsa do tė transmetohet live nė Youtube dhe ēdo platformė tjetėr tė transmetimit live.

  “Sounds of Silence, live nga sheshi “Nėnė Tereza”! Premiera pas 22 orėsh nė Youtube dhe ēdo platformė tjetėr transmetimi live! 2 maj, nė 7 tė pasdites.”- shkruan Arilena krahas postimit ku shfaqet nė shesh.

  Siē u bė e ditur mė herėt, Arilena do tė performojė kėngėt e saj mė tė suksesshme tė cilat janė riorkestuar pėr t’ju pėrshtatur njė recitali tė tillė.

  Koncerti do realizohet nė bashkėpunimin e “TVSH”-sė dhe do tė transmetohet gjithashtu nė kėtė ekran.

  “Sounds of Silence” ėshtė parashikuar tė zgjasė pėr gati 60 minuta dhe ne mezi po presim ta dėgjojmė!


  https://konica.al/2020/05/sonte-aril...ertin-recital/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 02-05-2020 mė 12:59

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,483
  Faleminderit
  270
  366 falenderime nė 341 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės shqiptare!

  Mos harroni sonte koncertin dhe nuk keni nevojė pėr biletė!

  Ēdo tė shtunė nė orėn 21:00 ka koncert! Dhe pandemia na mėsoi sesi tė shijojmė muzikėn edhe duke mos qėnė tė gjithė bashkė, por nga shtėpitė, pėrmes telefonit dhe teknologjisė.

  Ndėrsa javėn e kaluar Vodafone bashkoi nė njė koncert Elvanėn dhe Ledrin, sot janė zgjedhur jo dy, por tre performues.

  “Vodafone Home Concert” bashkon sonte Marsela Ēibukajn e Vitmar Bashėn me Eugent Bushpepėn, pėr tė dėgjuar nė njė version ndryshe kėngėt tuaja tė preferuara.

  Listėn e kėngėve mund t’i zgjidhni ju, duke komentuar tek faqja e @vodafonealbania nė Instagram.

  Pėr ta ndjekur koncertin nuk tė duhet biletė apo tė ndryshosh veshje. Me pizhame e ndonjė gotė verė nė dorė, hyni live nė Instagram-in e @vodafonealbania & @Juthbyvodafone.


  https://tiranapost.al/art-dhe-kultur...per-bilete-877

 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,483
  Faleminderit
  270
  366 falenderime nė 341 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės shqiptare!

  Bėhen bashkė Alban Skenderaj e Elgit Doda, po sjellin ‘kėngėn e verės’

  Alban Skenderaj dhe Elgit Doda janė nė pėrfundim tė projektit tė ri.

  Alban Skenderaj dhe Elgit Doda janė duke finalizuar projektin e tyre tė ri, tė cilin pritet ta publikojnė shumė shpejt - njoftojnė dyshja.

  Nė njė postim tė ndarė nė Instagram, Elgiti thotė se ky projekt do jetė kolona zanore e kėsaj vere dhe tingujt do i shoqėrojnė publikun tėrė sezonės.

  Nje dolli per hitin e rradhes. Do e degjoni deri sa t’ju vij ne maje te hundės. Ju premtojme se Kolona Zanore e kesaj vere do te jete”, shkruan pran fotos me Albanin.

  https://www.gazetaexpress.com/behen-...engen-e-veres/

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,483
  Faleminderit
  270
  366 falenderime nė 341 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės shqiptare!

  Kėngėtarėt qė garojnė nė edicionin e 59 tė Festivalit tė Kėngės nė RTSH


  Festivali i 59-tė i Kėngės nė Radio Televizionin Shqiptar, do tė mirėpresė 26 pjesėmarrėsit e kėtij edicioni.

  Komisioni vlerėsues nė kėtė festival ėshtė i pėrbėrė nga artistėt Alma Bektashi, Jonida Maliqi, Agim Doēi, Klodian Qafoku, Eugent Bushpepa tė cilėt kanė pėrzgjedhur edhe 26-tė kėngėt konkurruese.


  Kėngėt dhe Kėngėtarėt e pėrzgjedhur janė:


  * Manjola Nallbani – "Ora e jetės"

  * Viktor Tahiraj – "Nėnė"

  * Rosela Gjylbegu – "Vashėzo"

  * Era Rusi – "Zjarri im"

  * Anxhela Peristeri – "Karma"

  * Kamela Islamaj – "Ajo vajza"

  * Inis Neziri – "Pendesė"

  * Orgesa Zaimi – "Valixhja e kujtimeve"

  * Wendi Mancaku – "Si ajo"

  * Florent Abrashi – "Vajzė"

  * Klinti Ēollaku – "Do t'ja dal"

  * Enxhi Nasufi – "Njėsoj"

  * Evi Reēi – "Tjerr"

  * Erikson Lloshi – "Jo"

  * Klevis Bega – "Vallja e jetės"

  * Devis Xherahu – "Peng"

  * Agim Poshka – "Vendi im"

  * Festina Mejzini – "Kush je ti dashuri"

  * Gjergj Kaēinari – "Mė jep jetė"

  * Gigliola Haveriku – "E lirė"

  * Franc Koruni – "E morėn botėn"

  * Xhesika Polo – "Mė mbron"

  * Durim Morina – "Nėse vdes"

  * Fatos Shabani – "Ty"

  * Sardi Strugaj – "Kam me t'ba me kajt"

  * Stefan Marena – "Meteor"


  https://www.botasot.info/mediale-vip...enges-ne-rtsh/

  https://eurovisionworld.com/esc/alba...ne-up-revealed
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 28-10-2020 mė 20:15

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 2. Ēfarė mendoni pėr Ahmet Zogun?
  Nga honzik nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 242
  Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
 3. Diaspora shqiptare nė mbrojtje tė ēėshtjes sonė kombėtare
  Nga altin55 nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 10:20
 4. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 16:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •