Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 35

Tema: Minatori

 1. #1
  Peja o qytet i bekuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2002
  Postime
  310
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Minatori

  Minatori sapo e nxjeri ne shitje Albumin e ri te titulluare "Njeri i fundit ne planet..". Albumi i ri ka 10 kenge te cilat jane teper te suksesshme. Ato jane:

  1. Shfletoj gazeten, per ty mendoj
  2. Nuk besoj ne politike
  3. Engjell
  4. Njeriu i fundit ne planet
  5. Nuk po m'kerset
  6. Si shiu ne xhama qe bjen
  7. Ore e prishur
  8. Ne duart e tua do te vdes
  9. Mos harro Evrope
  10. Brezi im
  --------------------------------------------
  Minatori - Shfletoj gazeten, per ty mendoj.


  Me vendim te prere nje ekspres egzekutoj
  e shfletoj gazeten, dhe per ty mendoj
  shtetis neper tituje askund nuk eshte gjete
  ne Prishtine, ne Kosove, askund ne planete.

  Pse shkove ti
  Pse shkove ti

  Lexoj deklarata nga disa patriote
  gazetare, shkrimtare, poet e budalle
  vuatjet e tyre per kange jane pandare
  kur folshe me ta te duket vetja shka

  Pse shkove ti
  Pse shkove ti

  Ndalem te kalendari historik
  dhe me ka pak dro dhe frike
  asgje sot per boten nuk eshte vendose
  ne kete dite as Titaniku s'eshte fundos

  Pse shkove ti
  Pse shkove ti

  Date e parendsishme sot asgje s'paska ngjare
  ne kete dite as John Kennedy nuk eshte vra
  as Nile Amstrongu sot nuk s'ka shkel ne hane
  e per ēudi sot kurkuj s'ja pasna qi ate nane

  Pse shkove ti
  Pse shkove ti

  Pseeeeee shkovee tiii
  Pseeeeee shkovee tiii ( : : )

  Lexoj prognazone metrologjike
  bore, shi, dielle, te rreshura politike
  Krej qka di dhe qka eshte me rendsi
  sot ti nuk je ketu sot shkove ti

  Pse shkove ti
  Pse shkove ti

  Opcione per Kosoven, sa te duash menjehere
  ta mbshtjellin ta paketojne si nje hamburger
  zgjedhje per Kosoven sa te duash si ne korent
  Kosova republike, panvaresi, Kosova Kontinente

  Pse shkove ti
  Pse shkove ti

  A ka shperthy ndonje bombe sot ne qender te Bombajit
  ndonje bishti i sert a u pervlu ne gjykym te ēajit
  Hitleri a boni sot vetevrasje ne Berlin
  apo ra bomba atomike ne Hiroshime

  Pse shkove ti
  Pse shkove ti

  Sot shkova ti athua askush nuk mbet
  sikur dikush ma vodhi kete qytet
  sot dielli lindi dhe do te perndoj
  mos mendo se me more ne qafe
  se sot per ty do te mastruboje.

  Pse shkove ti
  Pse shkove ti

  Pseeeeee shkoveeee tiii
  Pseeeeee shkoveeee tiii ( : : )
  no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

 2. #2
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Te dua sa Kosoven


  Sa here me shikon moj drenushė
  Bukuria jote me vret si pushke
  E degjon kete cifteli
  E kam nis nje kenge per ty
  E jam vesh me hijeshi
  Ndoshta ta kthej mendjen ty
  E hajde dalim o
  Moj shqipe e malit o
  E hajde dalim o
  T'ja thome se bashku o

  Ref
  Se une te dua sa Teuten
  Ty te dua sa lahuten
  Sa Drenicen sa Rrugoven
  Podujevėn, krejt Kosoven o hej
  Une te dua sa Teuten
  Une te dua sa lahuten
  Sa Prishtinen e Gjakoven
  Ferizajin e krejt Kosoven

  Besa besė, moj besen ta kam dhene
  Per folene qe kemi jeten domė me dhane
  Rruges tate ti kur shkoje
  Vetulla jote krah shqiponje
  Hasmit tend mortaja i ra
  Syri i keq kurre mos me te pa
  O hajde dalim o
  Moj shqipe e malit o

  Ref
  Se une te dua sa Teuten
  Ty te dua sa lahuten
  Sa Drenicen sa Rrugoven
  Podujevėn, krejt Kosoven o hej
  Une te dua sa Teuten
  Une te dua sa lahuten
  Sa Prishtinen e Gjakoven
  Ferizajin e krejt Kosoven


  Se jam djal o nga Kosova
  ne cdo hap une ty te kerkova
  se bukuri si ty nuk gjeta

  saaaaa te dua o!

 3. #3
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Kjo eshte njė intervistė me vokalistin e grupi "Minatori", Naser Gjinovcin  1. Kur jeni themeluar si grup dhe na tregoni diē rreth emrit?

  N.Gj.: Grupi "Minatori" ėshtė themeluar aty diku ka vitet e shtatėdhjeta dhe fillim i viteve tetėdhjeta. Emri i grupit "Minatori" ėshtė pėr shkak se emri minatori ėshtė asociacion i parė i energjisė, sinqeritetit, qėndresės,djersės, ashtu siē ėshtė muzika jonė, siē jemi ne, e tė gjitha kėto afinitete i kemi pėrmbledhur nė njė emėr "Minatori".

  2. Ē`pėrmbajtje kanė rėndom kėngėt tuaja, kush ua komponon dhe kush ua shkruan tekstet?

  N.Gj.: Kėngėt i komponon dhe tekstet i shkruan kėmbimi Naser Gjinovci - Nefail Limani. Pėrmbajtja ėshtė pėrditshmėria jonė, mendoj se "Minatori" ėshtė transmetues i kohės dhe vendit ku jetojmė. Kėngėt rėndom kanė tema tė dashurisė, sociale, urbane, tema ku ka protest politike, e kėsisoj ne jami pjesė e kėsaj kohe andaj e reprodukojmė ndjenjėn kolektive tė popullit tonė, njerėzve tanė dhe ambientit kultural ku jetojmė ne.

  3. Deri mė tani sa albume keni inēizar dhe sa keni bashkėpunim me artistėt tjerė shqiptarė?

  N.Gj.: Bashkpunimi mė i mirė pėr ne ėshtė mos me qenė keq me ta , e ne deri mė tani nuk jemi keq me askend. Deri mė tani numerikisht kemi inēizuar shtatė albume dhe disa dhjetra inēizime tė produksionit muzikor para viteve tetėdjetė e deri mė vitin tetėdjetė e shtatė afėr njėzet-tridjetė inēizme, s`mė kujtohet saktėsisht, deri sa nuk ka ekzistuar produksioni muzikor i RTP-sė.

  4. A mendoni se ia keni arritur qėllimit?

  N.Gj.: Pėr artistin asnjėherė nuk ėshtė mjaft, do tė vazhdoj tė merem me muzikė deri sa tė kem fuqi.

  5. Jeni njė grup shqiptar ku simpatizuesit mund tė dėgjojnė vėrtet njė muzikė qė i ka tė gjitha vlerat e larta artistike edhepse e dimė se gjendeni nė rrethana tė vėshtira nė Kosovė. Ē`mund tė na thoni ju nė lidhje me atė nė estradėn tonė muzikore lind muzikė e rrejshme apo thėnė ndryshe muzikė e vjedhur?

  N.Gj.: Nė kohėn e fundit tek ne dominon muzika e vjedhur tė cilėn e prezentojnė muzicientėt, tė cilėt nuk janė kreativ, tė cilėt kanė njė qasje jo tė sinqertė ndaj muzikės. Muzikėn e keqpėrdorin pėr ta ngopur aktin momental tė masės, siē ėshtė rasti nė Kosovė pėr shkak tė mungesės sė mediumeve mosmediumeve qė me siguri do tė paraqiste njė cenzurė artistike, e ajo do tė ishte e mirėseardhur.

  6. Ju jeni artist i lirė apo i punėsuar?

  N.Gj.: Unė me profesion jam jurist i diplomuar, mirėpo pėrshkak se nė Kosovė nė modė ėshtė papunėsia atėherė vokacioni im prej muzicienti mė ėshtė shėndruar nė profesion.

  7. Lexuesit gjegjėsisht simpatizuesit kanė dėshirė tė "depėrtojnė" nga pak nė jetėn private tė artistit, tė kėngėtarit...?

  N.Gj.: Po, ēdo artist edhe unė personalisht ēka ma merr mendja qė atė duhet me e publiku e publikoj, mirėpo edhe ne artistėt dėshirojmė qė diēka tė na takojė vetėm neve. E, ne ēdoherė ēka do qė tė kemi , e ēfarėdo pėrjetimi e materilizojmė nė njė kasetė apo shirit, megjithatė kemi diēka qė e ruajmė edhe ne pė vete.

  8. Ēka ėshtė nė fakt jeta e artistit?

  N.Gj.: Jeta e artistit nė fakt ėshtė njė jetė mjaft e vėshtirė, njėkohėsisht mjaft e kėndėshme, varet se ēfarė raporti ka me artin. Varet se njė artist si ėshtė i ndėrtuar e i formuar. Eshtė njė temė qė kėrkon kohė pak mė tepėr pėr ta diskutuar.

  9. Ēka mund tė na thoni pėr rininė tetovare?

  N.Gj.: Rinia tetovare ėshtė njė rini, siē e pashė edhe vetė shumė intelegjente qė mė bėn shumė tė lumtur. Kjo rini ėshtė e edukuar dhe kemi se ēka tė presim prej kėsaj, pasi Tetova paraqet njė qendėr tani e mė tutje universitare, kulturore, urbane, administrative, politike qė do tė thotė pritet nga ajo qė tė jeni tė tillė.

  10. Ēka do tė na thoni pėr nė fund dhe cilat janė planet e juaja pėr tė ardhmen?

  N.Gj.: Ju dėshiroj shumė fat, shėndet, ju dėshiroj qė nė rend tė parė tė keni bukė. Planet pėr tė ardhmen janė tė shumta. Nė fillim do tė inēizojmė albumin mė tė ri, ma merr mendja se do ta materializojmė nė njė nga studiot mė serioze dhe natyrisht tė del nė shitje.


  Intervistoi: Ardita Ceka
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 4. #4
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Molla me sherbet

  Dua t’ kendoj nje kenge me shuri
  Nje kenge t’ nxehte perreth uēkuri
  Per at’ syzeze, o per nje vashe
  Kshtu k’e puna, une i thashe

  C’ka po m' kqyr si hukubet
  Se me t’grabit moj se kom nijet
  Sa here qe po ti’leshoj syte
  Zhig po me vjen me t’u avit

  Mori molla me sherbet
  Qysh pi’ e lem ket’ muhabet
  Mos e merr ket’pune hajgare
  Se pa me mar moj, nuk ki care ….

  Alla hile fole nai fjale
  Se ment prej kreje dojn me m'dal
  Fjalet e mia mos i merr me bisht
  Jam ka t'foli seriozisht

  Moj fisnike oj dall’dyshe
  Une dhe ti ja bojme diqysh…
  Per hijeshi kur s’me vjen tek guni
  Edhe, kjofsha i zi me lan sapuni….

  Pse po m’ thu se jam i zi
  - Pash faqet e tua si molla, shume e bukur -
  Vetem ne to une i shkreti mendoj
  Ama njonen t’a kafshoj..

  Pershendetje per te gjitha ata qe pelqejne kenget e ketij grupi

  Kengen mund ta degjoni ketu

 5. #5
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  Minatori (marrė nga 'Orgazmi mė vjen prej syve tė tillė')

  Tė kujtoj dhe nuk kuptoj


  A do tė kuptoj ndonjėherė,
  prej nga mė erdhe ti.
  A thua dole nga zjarri,
  shkėndije e Perėndisė.

  Dhe mbushe Botėn
  me aromėn e vdekjes sė lehtė.
  Qė zbret nga malet si zogjėt,
  kur nisen nė Jugun e nxehtė.

  Nė pėllėmbėn time ti erdhe
  e mbėrdhirė si trumcak.
  Na ishte dimėr vetmie, mė the,
  s'do tė shkojmė shumė larg.

  Dhe mbushe Botėn me aromėn
  e vdekjes sė lehtė.
  Qė zbret nga malet si zogjėt,
  kur nisen nė Jugun e nxehtė.

  Tė kujtoj dhe nuk kuptoj,
  nuk e di a tė bėra vetė.
  Nuk e di a tė humba vetė,
  apo do tė kthehesh ndonjėherė.

  Tė kujtoj dhe nuk kuptoj,
  nuk e di a tė bėra vetė.
  Apo ndoshta ti zbrite nga qiejt,
  si shiu nė pranverė.

  A do tė kuptoj ndonjėherė,
  prej nga mė erdhe ti.
  A thua dole nga zjarri,
  shkėndije e Perėndisė.

  Dhe mbushe Botėn
  me aromėn e vdekjes sė lehtė.
  Qė zbret nga malet si zogjėt,
  kur nisen nė Jugun e nxehtė...

 6. #6
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Nje engjell

  Ti je nje engjell
  Me krah te thyer
  Perpelitesh ne balt
  Sa larg nga yjet
  Ke qene e mire
  Me e mire, se kjo bote
  Ke fluturuar,
  Je rrezuar, sa poshte
  Por une e di
  Kjo eshte hija jote
  Ti s’je ketu,
  Eshte enderr e keqe
  Tash je ajo
  Askush s’te njeh
  Ne shpirt ne zemer
  Per mua do te mbetesh
  Nje engjell, nje engjell, nje engjell….
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 7. #7
  illyr jom
  Anėtarėsuar
  13-03-2003
  Vendndodhja
  El Dorado.
  Mosha
  40
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Album i mirė, edhepse nganjiherė do kangė i ngjajnė njana tjetrės shumė. Minatori munet edhe ma mirė.
  'We are not an oddity, we are governed by the rule of law.'

  Teki Dėrvishi

 8. #8
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  Pėrsėri


  Ti kur tė vish,
  nė derė, mos trokit.
  dua tė mendoj,
  se ėndėrr je..

  njė ditė kur tė shoh,
  do ta kuptoj,
  se ti gjithmonė
  ke qenė kėtu..

  vetėm heshtja, unė dhe ti,
  fjalėt terri i mbulon,
  dua tė zgjohem,
  tė zgjohem pranė teje,

  dua pranė tė mė jesh..

  edhe njė herė,
  edhe njė jetė,
  edhe njė jetė,
  e dua pėr ty.

  vetėm heshtja unė dhe ti,
  fjalėt terri i mbulon..

  Pėrsėri...Pėrsėri...

  ...ti je kėtu...

  vetėm heshtja unė dhe ti,
  fjalėt terri i mbulon..

  Pėrsėri...Pėrsėri...

  ...ti je kėtu...

 9. #9
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  E di se do tė shoh

  Me dikėnd me t'pa,
  n'vend e kisha vra,
  se jam djal serioz
  e shumė xheloz.

  Veē ti shpirtin ma kthen,
  t'lig kur t'mė bjen,
  veē njėherė me m'prek,
  isha 'dek.

  Nė ēka tė dush po tė boj be,
  pėr ty venat kom me i pre.
  hajde veē njėherė,
  me tė marrė erė..


  E ndoshta jam ngapak pėr dreq,
  pėr dashni i pjekt, i kallt, i hjekur keq..

  e ti mos shaj,
  nė tė thafsha qė je ajė,
  nėse kėshtu flas,
  je ajė pėrpara e pėrmas.

  ti, fluturon.
  ti nuk shkel nė tokė.
  tė kujna janė ata dy shokė...

  ti, fluturon,
  ti, je krejt nė hava,
  ti, se din ēka tė kisha ba.

  mė dogje bre...

  - u llaka b'e djalė,
  e kom pa pramė b'e djalė,
  ja kom lojsh do rofe,
  ja nisi me llakoz diēka,
  krejt u rrushp prej sikleti b'e djalė -

  dy sytė mu kanė qorru,
  mė ke bo ti me u tranu,
  qe njė javė s'tė kom pa
  ku je kanė?

  nė ty jom bo merak,
  pse po mė thu qė jom papak,
  ja ke nis me m'bo nervoz ka pak!

  Me dikėnd me t'pa,
  n'vend e kisha vra,
  se jam djal serioz
  e shumė xheloz...

 10. #10
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Si shiu ne xhama qe bjen

  Ti je sikur drita e diellit te pare
  Sikur shiu ne token e thare
  Si nje lajm i mire ne fund

  Ti je si nje zog qe fluturon
  Si nje sy qe lotin pikon
  Dashuri qe ndodh njehere

  Ref
  Ti e di se jeta nuk eshte,
  aventure
  Ditet vine dhe shkojne,
  askund

  Une te pres sikur naten syte te vdes
  Si nje yll qe shuhet ne det
  Dashurine qe ndodh njehere

  Te shikoj sikur shiu ne xhamat qe bjen
  Sa e bukur dhe embel me vjen
  Sa e bukur dhe embel me vjen
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  "me mundon ky kujtim/me mundon kujtimi per ty"

  e kam pas dash fort dikur minatorin..ku degjohet ky albumi i ri i ktyre? ne albasoul e kane vene?
  TBD

 12. #12
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Postuar mė parė nga Larsus
  "me mundon ky kujtim/me mundon kujtimi per ty"

  e kam pas dash fort dikur minatorin..ku degjohet ky albumi i ri i ktyre? ne albasoul e kane vene?
  Larsus ne albasoul vetem keto ke:
  http://muzika.albasoul.com/album.php...8a39344f26aeeb

  nuk e di sa te vjetra jane.

  Edhe Udha e mbare ja vlen goxha:

  Udha e mbare

  Udha e mbare te qofte
  ndoshta gjen me mire
  Udha e mbare te qofte
  tani je e lire

  Mund te shkosh ku nuk ishe me mua
  Mund te kesh cfare nuk kishe
  Mund te besh cfaredo qe te duash
  se per mua me nuk je

  Udha e mbare te qofte
  kesaj i thone fund
  mund te qash te cmendesh prej vajit
  prej meje, udha e mbare

  T'pata thene nje mije here
  jam ai qe jam
  mund te shkosh, fati le te t'perkunde
  prej meje, udha e mbare te qofte

  udha e mbare te qofte
  udha e mbare

  Mund te shkosh ku nuk ishe me mua
  mund te kesh cfare nuk kishe
  Mund te besh cfaredo qe te duash
  se per mua me nuk je

  udha e mbare te qofte
  ..................................
  udha e mbare, udha e mbare te qofte
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 13. #13
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  E di se do te vish

  E di se do te vish (sapo e zbulova kete jave kete kenge )

  Do t'vijne ditet e bukura per ne
  dite te bukura te mbushura hare
  dhe nuk ka askush qe me ndal
  shtrigat e nates, dreqi me vesh
  se te dua, se une te dua ty

  E di se je diku, ne enderr e mfshehur
  me kerkon ne vetmi ne netet pa fund
  nisu e lodhur, e lagur nga shiu
  nisu ngadale me fytyre te qeshur
  kah ai diell qe shndrit per ne.

  Ndoshta gaboj, ndoshta fare nuk je
  por e ndjej se afrohesh
  degjoj hapat e tu
  qe me thone se se shpejti do te jesh ketu.

  Uuu, e di se do t'vish
  e di se do te shoh (4X)

  E di se do te vish
  e di se do te shoh (6X)
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 14. #14
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  ..edhe kjo eshte e mire..

  E di se kemi mundur

  E di se kemi mundur
  kemi mundur shume me teper
  ashtu e deshti fati
  ashtu e deshtem une dhe ti

  Yjet pikojne ne dritare
  si shi i zjarrte qe kujtimin ma djeg,
  fjalet u treten fare
  piktura e rrejshme e jotja m'u djeg

  Kur te shoh, une nuk shoh
  kur te flas, une me nuk flas.
  Kur me kujtohesh me nuk qaj

  Kur te shoh, une nuk shoh
  kur te flas, une me nuk flas
  kur me kujtohesh me nuk qaj

  Emri yt eshte flake
  pranvere e shkuar e harruar,
  arome e blirit ishe
  arome e humbjes por e shkuar.

  Yjet pikojne ne dritare
  si shi i zjarrte qe kujtimin ma djeg,
  fjalet u treten fare
  piktura e rrejshme e jotja m'u djeg.

  Kur te shoh, une nuk shoh
  kur te flas, une me nuk flas
  kur me kujtohesh me nuk qaj.
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 15. #15
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  A thua ėndėrr ishe ti

  Nė mendjen time
  shpaloj kujtimet njė nga njė
  nė njėrėn nga to,
  e gjej tregimin pėr ty..

  a thua ku je ti,
  a thua ėndėrr ishe ti,

  hej...

  ...mė mundon kujtimi pėr ty..

  netėt pa ty,
  mė janė tė gjata dhe pafund
  i ngjaj udhėtarit,
  qė hec dhe s'mbėrrin askund.

  a thua ku je ti,
  a thua ėndėrr ishe ti..

  hej...

  ...mė mundon kujtimi pėr ty.

  mė mundon ky kujtim,
  kur mė bie ndėrmend
  se ishe ti nė shpirtin tim..

  ky kujtim mė mundon,
  kur mė bie ndėrmend
  se tė kaluarės i takon..

  netėt pa ty,
  mė janė tė gjata dhe pafund.
  i ngjaj udhėtarit,
  qė hec dhe s'mbėrrin askund.

 16. #16
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  Orė e prishur

  si njė orė e prishur,
  koha ėshtė ndal.
  si njė re e vetmuar,
  e bekuar kjo ditė.

  dhe heshtja vdes,
  heshtja tė gjithė mi thotė.
  ti je kėtu, ka njėmijė vjet.

  e duart flasin,
  duart tua mė kėrkojnė..
  shikimi yt, detin ma kujton..

  dhe heshtja vdes,
  heshtja tė gjithė mi thotė.
  ti je kėtu, ka njėmijė vjet.

  Ti, kudo qė tė shkosh,
  kudo qė tė jesh,
  pranė do t'mė kesh.

 17. #17
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  Njeriu i fundit nė planet

  Kur ti shkon,
  unė mbetem vet,
  njeriu i fundit nė planet.

  Nuk perėndon,
  Dielli vdes,
  kur ti shkon,
  i vetėm mbes.

  Si egėrsirė,
  jeta ditėt i han,
  ėshtė mirė qė je,
  edhe kur nuk tė kam...

  asnjė pikė lot,
  asnjė pikė shi,
  kur ti shkon,
  shkretėtirė.

  kur ti shkon,
  ėshtė ditė e mbramė,
  askush nuk mbetet,
  as unė nuk jam.

  Si egėrsirė,
  jeta ditėt i han,
  ėshtė mirė qė je,
  edhe kur nuk tė kam...

 18. #18
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  Nė duart tua do tė vdes

  unė nuk e di,
  a tė kam dashtė,
  a ta kam thėnė kėtė ndonjėherė..

  ende tretem nė ata sy,
  jam shtegtar qė tė kėrkon ty..

  si udhėtimi i gjatė nė natė,.
  ti mė je strehė nė shtėrngatė,
  edhe njė jetė, unė do tė pres
  nė duart tua do tė vdes..

  nuk ka rėndėsi se ti vjen,
  nuk ka rėndėsi se ti shkon,
  se ti mė je njė shikim qė fluturon..

  si njė kujtim,
  si njė pikturė,
  sikur njė dhembje,
  e varur nė mur.

  qė mė shikon,
  dhe nuk flet,
  a mė ke dashtė ti ndonjėherė...

  si udhėtimi i gjatė nė natė,.
  ti mė je strehė nė shtėrngatė,
  edhe njė jetė, unė do tė pres
  nė duart tua do tė vdes..

  nuk ka rėndėsi se ti vjen,
  nuk ka rėndėsi se ti shkon,
  se ti mė je njė shikim qė fluturon..

 19. #19
  i larguar
  Anėtarėsuar
  16-11-2002
  Postime
  1,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Postuar mė parė nga angeldust
  Larsus ne albasoul vetem keto ke:
  http://muzika.albasoul.com/album.php...8a39344f26aeeb

  nuk e di sa te vjetra jane.

  Edhe Udha e mbare ja vlen goxha:

  Udha e mbare

  Udha e mbare te qofte
  ndoshta gjen me mire
  Udha e mbare te qofte
  tani je e lire

  Mund te shkosh ku nuk ishe me mua
  Mund te kesh cfare nuk kishe
  Mund te besh cfaredo qe te duash
  se per mua me nuk je

  Udha e mbare te qofte
  kesaj i thone fund
  mund te qash te cmendesh prej vajit
  prej meje, udha e mbare

  T'pata thene nje mije here
  jam ai qe jam
  mund te shkosh, fati le te t'perkunde
  prej meje, udha e mbare te qofte

  udha e mbare te qofte
  udha e mbare

  Mund te shkosh ku nuk ishe me mua
  mund te kesh cfare nuk kishe
  Mund te besh cfaredo qe te duash
  se per mua me nuk je

  udha e mbare te qofte
  ..................................
  udha e mbare, udha e mbare te qofte
  Rralle te degjosh kenge tjeter te shkolles se vjeter muzikore shqiptare si kjo. Sa me shume here t'a degjosh, aq me shume e pelqen.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Angeldust, faleminderit per interesimin....keto i di, jane te vjetra..rinia ime e hershme fare hesapi

  per kete albumi e fundit doja nje sneak preview
  TBD

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Rock Kosovar vitet 80-97
  Nga Mesnata nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 28-02-2019, 10:01
 2. Kush ishte nė tė vėrtetė Josip Broz - Tito?
  Nga Cimo nė forumin Historia botėrore
  Pėrgjigje: 284
  Postimi i Fundit: 19-01-2015, 09:36
 3. Cfare rryme muzikore preferoni ?
  Nga dordi1 nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 148
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 09:31
 4. Programi "Portokalli"
  Nga ALBA nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 71
  Postimi i Fundit: 29-03-2008, 08:37
 5. Stemat e skuadrave kombėtare shqiptare
  Nga Bledari nė forumin Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 55
  Postimi i Fundit: 10-01-2008, 12:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •