Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26

Tema: Shprehje....

  1. #21
    vandal Maska e guntheric
    Anėtarėsuar
    10-02-2003
    Vendndodhja
    pak majtas henes
    Postime
    92
    Nuk eshte hera e pare qe shpreh mendimin se poezite dhe proza e autoreve te ketij forumi kane difekte. Ne shumicen e rasteve kama marre pergjigje si e jotja. Bile nuk prisja te ishte pergjigje tjeter. Si guxon vandali te hedhe poshte veprat e mia?! Ne fakt vandali po respekton poezine tende me teper sesa te tjeret. Vandali nuk keputi nje "shume e bukur" apo nje "te lumte, me pelqeu shume", pra nga vleresimet e perditshme qe bejne te tjeret (te cilat po i quaj "forumizma" ngaqe perdoren jasht mase ketu) ne menyre qe dhe ti te rikthehesh me te njejten "miresjellje" e ti falenderosh sic duhet. Keshtu pret te ndricohesh ne pafundesi ti? Keshtu pret te kuptosh nese vertet kane apo nuk kane difekte poezite e tua? Nese "po" atehere fare mire mund te harrosh cka shkroi vandali. Jo te gjesh pretekstin te nje nenshkrim. Vandali mori mundimin ta lexoje ashtu sic lexohet nje poezi. Dhe pastaj shprehu mendimin e tij. Ose me mire problematiken e tij. Vandalit nuk i ngjisnin disa gjera. Prandaj pyeti.
    Nese nuk te pelqen nenshkrimi mund te pyesesh e te sqarohesh. Jo ta perdoresh si mburoje per te evituar pergjigje, apo nje sqarim te metejshem. Nese vandali perdorte te njejtat "forumizma" do te bente pershtypje nenshkrimi? Nuk besoj se "po", vajze e mbare.
    white noise

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-12-2002
    Postime
    1
    o dite ,shpresoj qe per ty ky forum te kthehet ne nje nate me yje shum ,dhe hena ashtu si ajo din per te dhuruar Romancen,qe barabart pa hile e perhap. ME RESPEKT UN..

  3. #23
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    guntheric,

    qellimi i fjaleve te mia nuk ishte aspak te te ndaloja ty fjalen dhe te drejten te shprehje verejtjet e tua lidhur me ato qe une kam shkruar. Perderisa kam guxuar e i kam sjelle ketu, atehere e kam marre parasysh ballafaqimin me nje mendim ose me nje tjeter. Nese ka dicka qe une e vleresoj me shume se gjithcka jane verejtjet, sepse ato te ndihmojne te permiresohesh. Dhe njerezit qe guxojne te t'i bejne jane ne mendimin tim me te drejte se ata qe vec thurin lavde. Nese do te lexosh ne temen "Gjokset" (proze qe e kam sjelle ketu ne forum, e gjen diku ne faqet e muajve te meparshem, ose mund ta gjesh dhe me opsionin Kerkoni) kam thene po keto fjale.

    Une nuk jam kundra verejtjeve, por jam kundra tonit me te cilin ti nderhyre ne teme, dhe nenshkrimin nuk jam aq e vogel ne mendje sa ta perdor si arsye per t'u mbrojtur nga mendimet e tua.
    Me ato qe kam thene me lart, u mbrojta nga fjalet e tua, te cilat mund te conin ne dicka tjeter. Lexo dhe njehere c'ke shkruar ne nderhyrjen tende te pare. Per mua nuk ishte dhe nuk eshte normale.

    Verejtje te besh, por ndrysho tonin djale i mbare, se nuk flasin ketu me bujkroberit a sklleverit quaje si te duash.

  4. #24
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    Elti dhe Mikelanxhelo,

    ju falenderoj per fjalet e mira.

    Hera e pare qe ju ndesh ne forumin e letersise, ndaj ju uroj te kaloni mire ketu.

    Shendet!

  5. #25
    vandal Maska e guntheric
    Anėtarėsuar
    10-02-2003
    Vendndodhja
    pak majtas henes
    Postime
    92
    Postuar mė parė nga Dita
    Poezite ke te drejte t'i interpretosh e t'i vleresosh si te duash. Por nenshkrimi poshte emrit tend, me ben qe as mos ta marr mundimin te nderhyj me interpretimet e mia. I ke harruar normat e miresjelljes ne tjeter vend e diskutim nuk kam ndermend te nis.

    Nuk ka nevoje per shpjegime te metejshme.

    Te them te drejten, duke lexuar pergjigjen tende te mesiperme, nuk po kuptoj lidhjen e saj me pergjigjen e dyte qe me dhe. Vertet nuk perdore nenshkrimin per ti mbyllur gojen vandalit?! Cuditem sepse nga sa kuptoj une nga ajo pergjigje e vetmja arsye ashte pikerisht nenshkrimi.

    Dhe te lutem te me shpjegosh per cilin ton e ke fjalen. C'ton ka perdorur vandali qe nuk shkon? Dhe ku mund te te conin fjalet e mia? edhe kete nuk po e kuptoj.

    Se fundmi, sikurse dhe ti, besoj se djale i mbare jam(te pakten keshtu me thote mamaja, dhe babaja. ne fakt dhe komshinjte) dhe nese me shpjegoje qarte ate tonin qe perdora mund te kuptoja cilet jane bujkroberit(ja nje fjale qe kisha kushedi sa vite pa e lexuar, qysh nga fillorja para se te binte sistemi) dhe sklleverit.
    white noise

  6. #26
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    Mundesh ta kuptosh vete per cilin ton e kam fjalen.
    Sot psh tingellon (pa kaluar ne: pse tingellon shkrimi?) me i qete. dhe ke kaluar krejt ne veten e trete, pra verejtjen qe bera tek tema e Dikeas nuk e kisha te gabuar.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Shprehje dhe idioma nga gjuha e bukur shqipe!
    Nga MtrX nė forumin Gjuha shqipe
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 23-01-2022, 16:21
  2. Tironsit qė skalitėn shprehje nė gjuhėn e sotme shqipe
    Nga drini_nė_TR nė forumin Gjuha shqipe
    Pėrgjigje: 42
    Postimi i Fundit: 22-12-2015, 04:01
  3. Leo Buscaglia
    Nga Zemrushja nė forumin Shkrimtarė tė huaj
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 17-07-2013, 20:48
  4. Shprehje qe thuhen shpejt pa gabim
    Nga Kėrēovare1 nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 07-01-2010, 18:45
  5. Si e kuptoni kėtė shprehje?
    Nga Astriti nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 20-12-2003, 13:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •